Osniva se koalicija za borbu protiv piratiziranja

poruka: 13
|
čitano: 3.635
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Osniva se koalicija za borbu protiv piratiziranja ".
15 godina
offline
Osniva se koalicija za borbu protiv piratiziranja

Zbog pirata su i uspjesni. Da nije lako dostupno nebi nikad ni bilo popularno, a ako nije popularno onda nema ni interesa.

 

Linux, Arch Linux.
 
11 0 hvala 0
3 godine
offline
Osniva se koalicija za borbu protiv piratiziranja

Ovo samo znači da su pirati puno bolje procjenili koliko ti filmići vrijede. 

 
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Osniva se koalicija za borbu protiv piratiziranja

Ma najbolja je procjena kolika je šteta.  lol

 
3 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: Osniva se koalicija za borbu protiv piratizira
iako je sada situacija nešto bolja, u zadnjih 20 godina koliko gledam anime gotovo je bilo nemoguće legalno naći i pogledati dobar anime film ili seriju. Tako da ne razumijem što se čude tolikim brojevima, interes publike očito postoji, iz nekog razloga interes izdavača ne...
Nesto
Moj PC  
7 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: Osniva se koalicija za borbu protiv piratizira
Koliko je meni poznato neke mange je nemoguce legalno kupiti s prijevodom, jedini izvor su piratizirani skenovi koje je netko od fanova preveo. I cak ako citate japanski sretno vam bilo s uvozom iz Japana.

Vidio sam ima i par godina vijest kako neki autor se zali kako se njegova manga piratizira. Onda sam isao provjeriti o cemu se radi i lik i njegova izdavacka kuca se uopce nisu potrudili napraviti englesko izdanje pa makar digitalno. To se zove trziste i ako ne mozes citati trziste, nemas sto na njemu raditi. Iako ne citam mange, mogu reci iz osobnog primjera da ako das ljudima sto zele, ljudi ce to i kupiti kao npr ja i audio albumi. Ako sam nesto preslusao do besvijesti onda cu to i kupiti na CDu ili vinilu.

Edit: ovo nije pro piratluk post, vec samo osvrt na ovu konkretnu temu gdje za dosta japanskih izdavaca ne postoji svijet van Japana i onda kada njihova manga postane popularna u inozemstvu zbog fan prijevoda onda jedino znaju pozivati se na copyright bez da zapravo plasiraju prilagodjeni proizvod (prevedene mange) na trziste gdje za to postoji interes.
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.1.2022 1:17 (tokyu).
 
7 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Osniva se koalicija za borbu protiv piratiziranja

Bio sam jedno vrijeme gledao anime i nemoguce je bilo legalno naci neke sa eng subom.

Prestao sam ali hocu pogledati One piece do kraja(ako dozivim) jer sam vec pogledao par stotina epizoda i nema ga legalno  meni dostupnog sa eng subom.

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Osniva se koalicija za borbu protiv piratizira
Još jednu beskorisnu organizaciju su osnovali
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Osniva se koalicija za borbu protiv piratiziranja

Eeee, a kako pirati zarađuju??

Ili je stranica besplatna s torrentima, ili se trebaš registrirati i seedati, al je opet besplatna...

Ili su linkovi na direct download... il nešto slično.

 

Na reklamama na siteovima?

Netko negdje prodaje ripane materijale?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Osniva se koalicija za borbu protiv piratizira
CyberDemonVZ kaže...

Eeee, a kako pirati zarađuju??

Ili je stranica besplatna s torrentima, ili se trebaš registrirati i seedati, al je opet besplatna...

Ili su linkovi na direct download... il nešto slično.

 

Na reklamama na siteovima?

Netko negdje prodaje ripane materijale?

 zarađuju netrošeći na njihove uratke. 😀

 

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
3 godine
odjavljen
offline
Re: Osniva se koalicija za borbu protiv piratizira
Kolacic kaže...

Bio sam jedno vrijeme gledao anime i nemoguce je bilo legalno naci neke sa eng subom.

Prestao sam ali hocu pogledati One piece do kraja(ako dozivim) jer sam vec pogledao par stotina epizoda i nema ga legalno  meni dostupnog sa eng subom.

Kako nema?

 https://www.crunchyroll.com/en-gb/one-piece

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.1.2022 12:44 (veliki pero).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Osniva se koalicija za borbu protiv piratizira
veliki pero kaže...
Kolacic kaže...

Bio sam jedno vrijeme gledao anime i nemoguce je bilo legalno naci neke sa eng subom.

Prestao sam ali hocu pogledati One piece do kraja(ako dozivim) jer sam vec pogledao par stotina epizoda i nema ga legalno  meni dostupnog sa eng subom.

Kako nema?

 https://www.crunchyroll.com/en-gb/one-piece

 Ne prikazuje mi najnovije epizode.

6 godina
offline
Osniva se koalicija za borbu protiv piratiziranja

Good luck with that 

 

Zasto bi se korisnik morao zamarati i trositi svoje vrijeme da bi dobio neki sadrzaj legalno, ako mu oni koji su taj sadrzaj napravili to ne omogucuju, a htjeli bi korisnikov novac?

 

Bezbroj streaming servisa, uglavnom kvalitetan sadrzaj, ali sve to upropastavaju sa glupim regionalnim ogranicenjima, losom ili nikakvom lokalizacijom, a htjeli bi da im mi to placamo.

 

Amazon, Netflix i HBO koristim, svaki ima svoje prednosti i mane, da ne ulazim u detalje, a jedini za kojega mogu reci da na lokalnom hrvatskom trzistu nudi skoro sav svoj katalog i to skoro odmah kada je i u US, bar ono sto ja gledam, je HBO i sto se tice hrvatske lokalizacije odnosno regionalne lokalizacije, ispred svih su debelo, a jos je i skoro duplo jefiniji od ostali, pa ako oni mogu mogu i ostali samo nece

 

Uzmimo za primjer Amazon, koji mi je nekako najdrazi, to jest najvise gledam njihov program, citam neki dan clanak o bosanskom filmu koji je pobrao europsku filmsku nagradu za najbolji film godine, i vidim da ga Amazon ima kao distribuciju, https://www.amazon.com/Quo-Vadis-Aida-Jasna-Djuricic/dp/B08YP6238S - reko super kad dodem doma budem pogledao.

 

E ne budem jer nije jos u nasoj regiji, jebote fim iz regije, nije dostupan u istoj toj regiji , i normalno da ga odem skinut s neta

Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
odjavljen
offline
Re: Osniva se koalicija za borbu protiv piratizira
Kolacic kaže...
veliki pero kaže...
Kolacic kaže...

Bio sam jedno vrijeme gledao anime i nemoguce je bilo legalno naci neke sa eng subom.

Prestao sam ali hocu pogledati One piece do kraja(ako dozivim) jer sam vec pogledao par stotina epizoda i nema ga legalno  meni dostupnog sa eng subom.

Kako nema?

 https://www.crunchyroll.com/en-gb/one-piece

 Ne prikazuje mi najnovije epizode.

 Zadnja je 1004.

https://www.crunchyroll.com/en-gb/one-piece/episode-1004-an-inherited-technique-unleashing-odens-secret-swordplay-821252

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice