Osnivač Ripplea postao jedan od najbogatijih ljudi

poruka: 17
|
čitano: 6.994
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Osnivač Ripplea postao jedan od najbogatijih ljudi".
16 godina
offline
Osnivač Ripplea postao jedan od najbogatijih ljudi

Nema ništa dok ne kešira to :D 

People who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do.
 
9 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Osnivač Ripplea postao jedan od najbogatijih l

Je, da baci nekoliko milijardi na tržište - ekspresno bi se srušila cijena i odjednom ne bi bio više tako "bogat"

...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Osnivač Ripplea postao jedan od najbogatijih l
Odoh i ja napravit kriptovalutu i dodijelit si 5% ukupne količine novčića.
 
8 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Osnivač Ripplea postao jedan od najbogatijih l
Miro kaže...

Je, da baci nekoliko milijardi na tržište - ekspresno bi se srušila cijena i odjednom ne bi bio više tako "bogat"

 Miro, koliko si ti "tezak" u Rippleu? 

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
16 godina
moderator
offline
Re: Osnivač Ripplea postao jedan od najbogatijih l
Kant kaže...
Miro kaže...

Je, da baci nekoliko milijardi na tržište - ekspresno bi se srušila cijena i odjednom ne bi bio više tako "bogat"

 Miro, koliko si ti "tezak" u Rippleu? 

 Nula! Nisu mi uzbudljive te valute koje se ne rudare, nema mi tu te mističnosti i mrežnog krvotoka kao kod "pravih" kriptovaluta...

...
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.1.2018 20:11 (Miro).
14 godina
offline
Osnivač Ripplea postao jedan od najbogatijih ljudi

Kad čitam vijesti o ovim kriptovalutama, osjećam se čudno. Ostvariti toliki prihod na stvaranju "nematerijalnoga dobra" gotovo da mi zvuči kao prazni balon. Ne mogu se načuditi da neka tvrtka koja "proizvodi" neke virtualne jedinice može imati toliku kapitalizaciju i nadmašiti, recimo, poljoprivrednu industriju ili autoindustriju. Znam da će me ekonomisti teorijski opovrgnuti, ali osjećaj mi govori da se "prava" vrijednost temelji u nečemu drugome, ali daleko od tih mešetara i larpurlartista.

Kad se sjetim samo Varufakisa koji je posve jednostavno objašnjavao kako banke generiraju novac, dođe mi da se primim za kosu. Uglavnom: bez pokrića i bez "stvarne" vrijednosti. (Zato i propadaju ako svi krenu podizati novce jer jednostavno izmišljaju nule na svojim računima.)

 

Znam da se mnogi ovdje neće složiti sa mnom, ali pripadam nekoj bivšoj generaciji i vrijednosnom sustavu gdje se vrijednost ne izmišlja preko noći i čija se jedinica ne može dići u nebo.

 

Pretpostavljam da tih virtualnih valuta ima na tisuće, ali me baš zanima kamo to sve vodi. Razumijem otpor maloga pojedinca prema bankama, ali se sa zebnjom pitam hoće li društvu biti bolje u budućnosti s poplavom kriptovaluta u primjenu u našim životima, te hoćemo li si moći tada isplaćivati mirovine.

 
16 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Osnivač Ripplea postao jedan od najbogatijih l
BarbaVeli kaže...

 Ne mogu se načuditi da neka tvrtka koja "proizvodi" neke virtualne jedinice 

 malo istraži šta ripple "proizvodi"

15 godina
offline
Re: Osnivač Ripplea postao jedan od najbogatijih l
BarbaVeli kaže...

Ne mogu se načuditi da neka tvrtka koja "proizvodi" neke virtualne jedinice može imati toliku kapitalizaciju i nadmašiti, recimo, poljoprivrednu industriju ili autoindustriju. 

 

u kojoj si ti godini zapeo? pises na internetu a cudis se virtualnim "proizvodima"..sto daje vrijednost googlu, amazonu, ebayu, microsoftu, ea gamesu, activisionu, web domenama, whatsapp, facebook itd itd? svi prodaju nesto neopipljivo i vrijede vise od vecina "postenih zanata", ne znaci ako mi ne znamo koristiti i ne vidimo kako se odvija "posao" da ne postoji, ne vidim ni kako Visa proknjizava placanja pa radi

 

no da se razumimo, cryptovaluta ima previse, nisu sve korisne, vecina je prevara i 99% ce ih propasti jer su obicni k-plus bodovi pa ako vec ulazete odradite domacu zadacu i istrazite koji projekti imaju smisla i rade nesto konkretno pa ih zamislite kao dionice gdje ste vi sami svoj broker

14 godina
offline
Osnivač Ripplea postao jedan od najbogatijih ljudi

Evo da se pojasni malo

"Ripple (XRP) have found a niche among other cryptocurrencies, where they target the banking industry over individuals. So far, more than 100 banks have signed on to Ripple’s blockchain network, and they intend to use it should blockchain technology become embraced. So, why did the banks go for ripple instead of bitcoin or Ethereum? It’s considered the most scalable and fastest among cryptocurrencies.

For example, bitcoin can only confirm 7 transactions in a second, and the bitcoin community has been unable to figure out a scaling solution. Meanwhile, Ripple can process up to 1,500 transactions in a second, which is a lot more than most other cryptocurrencies. Indeed, VISA can handle more, about 2,000 transactions per second, but Ripple uses blockchain. Therefore, there are other added benefits, most important security. Considering banks in the US alone lose about $11 billion a year in credit card fraud, the compromise would seem reasonable."

 

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
online
Osnivač Ripplea postao jedan od najbogatijih ljudi

Cuj.....  koliko vrijedi novac? koliko vrijede valute euro, dolar itd? Sto je i sto znaci vrijednost i koliko vrijedi ta cuvena Vrijednost?!?!?!?!?

 

Gledaj to na ovaj nacin, papir ne vrednujemo kao materijal odnosno to nam ne predstavlja nista (dakle, skoro pa totalna bezvrijednost) jer smo eto tako odlucili odnosno slozili smo se(globalno), ali zato vrednujemo taj oblik i izgled novcanice dolara, eura itd. kojima je eto papir slucajno glavni sastavni element. Dakle....  bez nas ljudi, ta novcanica od 100 dolara bi imala istu vrijednost kao i "obicni" papir zguzvan i bacen u kos za smece. Isto tako, ta novcanica od 100 eura moze sutra biti bezvrijedna da se tako slozimo (hipotetski), a vrijednost "obicnog" papira moze isto tako vec sutra biti ekvivalentna jucerasnjom vrijednoscu novcanice od 100 eura dok je nesto "vrijedila".

 

Tako da, ocito je da mi (ljudi) ipak vrednujemo tu valutu (virtualnu) zbog tko zna kojih razloga i bez obzira na to sto je neopipljiva, nevidljiva, stvorena iz "nicega" itd. isto kao sto mnogi vjeruju u Bogove i sto se religijama ne nazire kraj jer eto, ljudi ipak vjeruju u to nesto bez obzira na sve ostalo i na to sto je to drugoj skupini ljudi i ma koliko neshvatljivo, nedopustivo i/ili nepojmljivo itd.

 

Dakle, kako bi se reklo.... long story short, kriptovalute su tu i tu ce i ostati.

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.1.2018 6:14 (lovac82).
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Osnivač Ripplea postao jedan od najbogatijih ljudi
Imam nešto sitno XRP,ali ne vjerujem da če postič neki veliki uspjeh zbog svoje centralizacije.Postao je popularan,svi kupuju i nadaju se nekom profitu.Isti K*** kao Bitcoin cash.Njega extremno guraju..opet ista priča,svi uskaču u nadi da če nešto profitirat.Ne vjerujem u budučnost tih dviju valuta.Ali ono..sa kriptom se nikad nezna.Monero,Dash,Zec,Ltc mislim da je tu prava lova,longterm,naravno.
 
1 1 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Osnivač Ripplea postao jedan od najbogatijih l
vacs kaže...
BarbaVeli kaže...

Ne mogu se načuditi da neka tvrtka koja "proizvodi" neke virtualne jedinice može imati toliku kapitalizaciju i nadmašiti, recimo, poljoprivrednu industriju ili autoindustriju. 

 

u kojoj si ti godini zapeo? pises na internetu a cudis se virtualnim "proizvodima"..

 Možda se samo ne razumijete oko riječi "virtualno".

 

Sve tvrtke koje si naveo bave se "opipljivim" poslovima i potrebama. 

Stvaranje novca je u slabo opipljivoj, ali silom kontroliranoj domeni već jako dugo vremena, a koncept novca kao robe i dovodi do cikličkih financijskih katastrofa.

Razumijem vrijednost blokchain tehnologije koja bi možda mogla staviti stvaranje novca pod kontrolu i u službu cijele zajednice, možda. No opet ovakvo sumanuto divljanje vrijednosti pojedinih valuta, vrijednosti koja uglavnom proizlazi iz "oklada" i ko zna čega još..hmm

Ne znam... Složio bi se sa Barbom, u mojoj glavi vrijednije bi trebalo biti što netko može i zna uzgojiti npr: Jabuku, iako nemam ništa protiv kada netko dobije na Lotu, jer na to me podsjećaju ove nove valute. Jedan veliki Loto u kojem je vjerojatnost dobitka još uvijek relativno visoka.

11 godina
offline
Re: Osnivač Ripplea postao jedan od najbogatijih l

Proizvodnja jabuka je svakako vrijednija od proizvodnje virtualnih dobara, jer jabuke se mogu jesti a virtalne stvari ne. Ali problem je u tomu što jabuku zna proizvest jako puno ljudi, a virtualne ne, pa zato imamo puno jabuka male vrijednosti i malo (dobrih) virtualnih stvari velike vrijednosti.

 

I u tomu je sva mudrost. Ako nečeg ima dovoljno onda mu je vrijednost mala i obrnuto. Nevažno je kolika mu je "stvarna" vrijednost.

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.1.2018 20:24 (markoBT).
15 godina
online
Re: Osnivač Ripplea postao jedan od najbogatijih l
danko99 kaže...
Imam nešto sitno XRP,ali ne vjerujem da če postič neki veliki uspjeh zbog svoje centralizacije.Postao je popularan,svi kupuju i nadaju se nekom profitu.Isti K*** kao Bitcoin cash.Njega extremno guraju..opet ista priča,svi uskaču u nadi da če nešto profitirat.Ne vjerujem u budučnost tih dviju valuta.Ali ono..sa kriptom se nikad nezna.Monero,Dash,Zec,Ltc mislim da je tu prava lova,longterm,naravno.

 U svaku od tih top 10 valuta uloziti po 100-300 eura i HODLATI (sto prije - to bolje)......

 

Ne znam za ostale ali meni se debelo isplatilo.

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.1.2018 22:54 (lovac82).
15 godina
offline
Re: Osnivač Ripplea postao jedan od najbogatijih l
Naravno!Obavezno uložit čim više možeš,ko zna kaj bu za 5-10 godina. :)
8 godina
neaktivan
offline
Re: Osnivač Ripplea postao jedan od najbogatijih l
markoBT kaže...

 Ali problem je u tomu što jabuku zna proizvest jako puno ljudi, a virtualne ne, pa zato imamo puno jabuka male vrijednosti i malo (dobrih) virtualnih stvari velike vrijednosti.

 

 Da, to je klasična tržišna mantra, a zapravo, ako smijem imati mišljenje, se radi o običnom exploitu. Kao kada u igri netko skužu "bug" pa ga obilato koristi u svoju korist.

Bug je u ljudskim glavama. Kad te netko uvjeri da glupava igra vredi, 400kn ali ako vidiš cijenu jabuke od 10kn onda buš kolutal očima i jaukal.

Sve se svodi na to u što će ljudi odlučiti vjerovati. Plate li 400kn za igru "slobodnom voljom" onda igra toliko vrijedi.

Da bi "tržište" i funkcioniralo prema "ponudi i potražnji" brinu se mareketingaši sa implantiranjem bugova u naše bedaste glavice, stiskajući sve prave gumbe kojih većina nije niti svjesna.

 

Kad milijuni ljudi vjeruju u nekakvu glupavu kriptovalutu ona mora imati vrijednost i imati će ju sve dok se ta vjera u vrijednost može financirati. Tajna je tek u tome kako natjerati ljude da vjeruju i da ta vjera ne posustane. Elem, stoga svako malo imamo lijepe pričice i svjedočanstva o toj velikoj igri na sreću i moram priznati da histerično ukrcavanje u vlak kripotovaluta iz čistog straha da nam nešto ne promakne ili da ne propustimo priliku, mi je pomalo smiješno za gledati.

 

No da se vratim na onu jabuku, naime za nju manje više svi razumijemo kako njena cijena ne bi smjela biti velika jer nedostupnost jabuke kao hrane ugrožava temelje postojanja svakog od nas, no u istom trenutku smo posve slijepi na činjenicu da obilatim financiranjem igara na sreću, prvenstveno nerazumnom vjerom u iste zbog jednostavne želje da se "obogatimo i riješimo sve probleme u životu" jednako tako ugrožavamo opstojnost "slobodnog tržišta", što pak prijeti  temeljima zajednice. Shodno tome proizvodimo cikličke katastrofe.

 

Da netko ne bi krivo razumio, ništa ja ne kritiziram, samo se divim stanju stvari. Ne razumijem zašto ljudi imaju potrebu vjerovati, jer kad te vjere ne bi bilo ništa od ovoga kripto hypea ne bi gledali, i ne samo njega nego i masu drugih jednako dubioznih pojavnosti.

11 godina
offline
Re: Osnivač Ripplea postao jedan od najbogatijih l
Sroljo the second kaže...

 

...

 

Da netko ne bi krivo razumio, ništa ja ne kritiziram, samo se divim stanju stvari. Ne razumijem zašto ljudi imaju potrebu vjerovati, jer kad te vjere ne bi bilo ništa od ovoga kripto hypea ne bi gledali, i ne samo njega nego i masu drugih jednako dubioznih pojavnosti.

Ljudi vjeruju i u puno gluplje stvari od kriptovaluta (i to ne od jučer), pa se živilo pa će mo preživit i kriptovalute. Na svu sreću ta vjerovanja sve kraće traju, a prave stvari ostaju.

 

Evolucija djeluje, samo treba bit strpljiv. 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice