Otkrivamo deset manje poznatih, a vrlo korisnih sa

poruka: 17
|
čitano: 7.238
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Otkrivamo deset manje poznatih, a vrlo korisnih sa".
15 godina
offline
Otkrivamo deset manje poznatih, a vrlo korisnih sa

Hvala. Mislio sam da sve znam, al ovo sa "this pc u file exploreru" nisam znao. Baš je onako kako sam oduvijek htio. Imam novi default za sve kante koje dotaknem.

 
8 0 hvala 0
12 godina
offline
Otkrivamo deset manje poznatih, a vrlo korisnih sa

Zgodno, autoru na trudu.

 
6 0 hvala 1
16 godina
offline
Otkrivamo deset manje poznatih, a vrlo korisnih sa

Da li možda netko zna kako deinstalirati Windows Defender i spriječiti njegovu reinstalaciju sa updateovima?

 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Otkrivamo deset manje poznatih, a vrlo korisni
Hellraiser kaže...

Da li možda netko zna kako deinstalirati Windows Defender i spriječiti njegovu reinstalaciju sa updateovima?

Ne mozes ga deinstalirat all ga mozes u potpunosti disableat sa group policyem.

Evo koraci:

 

  1. Open Group Policy editor.
  2. Select Local Computer Policy -> Administrative Templates -> Windows Components.
  3. Select Windows Defender and in the right panel and double click the setting “Turn off Windows Defender”

 

Ako ovo ne ide (jer npr imas Home eddition Windows), potrazi na internetu alternativne metode za disablenje, kroz registry itd.

15 godina
offline
Otkrivamo deset manje poznatih, a vrlo korisnih sa

Ako imate jako sporo paljenje računala, točnije logon proces je jako dug, često više od minute - problem za koji preko google-a nisam našao rješenje ali sam ga našao sam.

U File Exploreru probaj otvoriti mapu

C:\Windows\Users\<YourUsername>

 

Ako traje otvaranje traje dugo - to je uzrok.

Rješenje: obrisati sadržaj mape s milijun datoteka: "C:\Windows\Users\<YourUsername>\AppData\Local\Temp\"

Nakon ovoga otvaranje mape, kao i login/boot bi trebali biti vrlo brzi.

Još uvijek ne znam zašto windowsi tako jako uspore ako u toj mapi imamo blizu milijun datoteka, i zašto uopće one tamo ostaju bez cleanupa.

Idi i radi nešto korisno!
 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Otkrivamo deset manje poznatih, a vrlo korisnih sa

"Tajni Startni Izbornik" se može pristupiti i sa desnim klikom na Start.

Rorschach: None of you seem to understand. I&amp;#39;m not locked in here with you. You&amp;#39;re locked in here with *ME*!
Moj PC  
6 0 hvala 1
7 godina
protjeran
offline
Re: Otkrivamo deset manje poznatih, a vrlo korisni
ludizao kaže...
Hellraiser kaže...

Da li možda netko zna kako deinstalirati Windows Defender i spriječiti njegovu reinstalaciju sa updateovima?

 

Zašto bi to napravio? Kažu da je Win Defender bolji nego ikada.

 Zato sto bespotrebno skenira svako govno ukljucujuci i svaku MS Officu aplikaciju. Za ljude koji ne znaju sto je komp antivirus je must, za ostale najveci izvor zaraze je web. S toga treba add block i script blocker i download samo legitimne programe i igre.

Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Otkrivamo deset manje poznatih, a vrlo korisni
O_O_O kaže...
ludizao kaže...
Hellraiser kaže...

Da li možda netko zna kako deinstalirati Windows Defender i spriječiti njegovu reinstalaciju sa updateovima?

 

Zašto bi to napravio? Kažu da je Win Defender bolji nego ikada.

 Zato sto bespotrebno skenira svako govno ukljucujuci i svaku MS Officu aplikaciju. Za ljude koji ne znaju sto je komp antivirus je must, za ostale najveci izvor zaraze je web. S toga treba add block i script blocker i download samo legitimne programe i igre.

 

 

Isključi automatsko skeniranje i slanje uzoraka i skeniranje u oblaku

12 godina
odjavljen
offline
Re: Otkrivamo deset manje poznatih, a vrlo korisni
Keso kaže...

Ako imate jako sporo paljenje računala, točnije logon proces je jako dug, često više od minute - problem za koji preko google-a nisam našao rješenje ali sam ga našao sam.

U File Exploreru probaj otvoriti mapu

C:\Windows\Users\<YourUsername>

 

Ako traje otvaranje traje dugo - to je uzrok.

Rješenje: obrisati sadržaj mape s milijun datoteka: "C:\Windows\Users\<YourUsername>\AppData\Local\Temp\"

Nakon ovoga otvaranje mape, kao i login/boot bi trebali biti vrlo brzi.

Još uvijek ne znam zašto windowsi tako jako uspore ako u toj mapi imamo blizu milijun datoteka, i zašto uopće one tamo ostaju bez cleanupa.

 Win + R - > %temp%

To su privremene datoteke. Idi na Ctrl + Shift + ESC i pokasi aplikacije koje se pale zajedno s Windowsom. I nabaci SSD svakako 

16 godina
offline
Otkrivamo deset manje poznatih, a vrlo korisnih sa

Ukloni sve aplikacije koje dolaze sa Windowsima.

Otvoriti Powershell kao Admin i zalijepiti ovu komandu:

Get-AppxPackage -AllUsers | Remove-AppxPackage
 

 

!KORISTITI NA VLASTITU ODGOVORNOST, NIJE ZA N00B KORISNIKE!

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
1 0 hvala 2
16 godina
online
Otkrivamo deset manje poznatih, a vrlo korisnih sa

Gdje se klikne da downloadam par giga rama, grafičku i 12 jezgri?
Dječje pošalice na sranu, bloatware me najviše smeta. Naravno, da se sakriti, ali evo sad ne radim ništa konstruktivno, a u upotrebi je 96 procesa. 
Od nepotrebnih a samo aktiviranih programa na startu evo vidim Microsoft store, Xbox game bar, Vaš telefon, snimač glasa, print 3d, poruke, osobe, office, microsoft fotografije, microsoft edge, karte, kamera, filmovi i tv, centar za povratne informacije, bojanje 3d... Ono zašto OS nema barem mrvu inteligencije pa vidi ako sam usage history imao unutar tjedan dana ( da nekažem mjesece ili oduvijek) NULA sekundi, da to ne preloada u startupu, da ne kažem, da ni ne instalira ako ne želim. Svojedobno su ih prisilili da vlastiti preglednik ostave opcionalan, sad ne da je opet sve po starom nego je bloatware narastao kao hemeroidi. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
6 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Otkrivamo deset manje poznatih, a vrlo korisni
Jel to za Windows appse ili za sve (nebitno jel MS Store ili ne)
14 godina
offline
Otkrivamo deset manje poznatih, a vrlo korisnih sa

Za pristupanje searchu nije potrebno stiskati "win+s", dovoljno je samo stisnuti "win" i početi kucati željenu pretragu..

Moj PC  
5 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Otkrivamo deset manje poznatih, a vrlo korisni
overhaul kaže...

Gdje se klikne da downloadam par giga rama, grafičku i 12 jezgri?

 Ram možešovdje

12 godina
odjavljen
offline
Re: Otkrivamo deset manje poznatih, a vrlo korisni
Istina, da možeš ugasit sve procese koji su nepotrebni.
16 godina
online
Re: Otkrivamo deset manje poznatih, a vrlo korisni
Everest.the.Yeti kaže...
overhaul kaže...

Gdje se klikne da downloadam par giga rama, grafičku i 12 jezgri?

 Ram možešovdje

 To mi skida stari ram. Jabi trebo ddr4.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
16 godina
offline
Re: Otkrivamo deset manje poznatih, a vrlo korisni

Hvala,

ali ovo sam već znao. Ne želim ga disableati, želim ga ukloniti , deinstalirati, uništiti. :-)

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice