Otkrivamo tajne naprednih korisnika - Kako ubrzati

poruka: 56
|
čitano: 16.788
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Otkrivamo tajne naprednih korisnika - Kako ubrzati".
16 godina
offline
Re: Otkrivamo tajne naprednih korisnika - Kako ubr
mbaksa kaže...
da Bug.hr prije nije imao formu kakvu ima danas?!), činjenica da smo pomogli nekim ljudima upoznavši ih s tim meni vrijedi više nego mi tvoje kvocanje smeta.  Za korisne savjete nikad nije kasno. Peace.

 Uh kolega što da Vam velim, ne treba naše komentare uzimati previše ka srcu, čitatelji su tu da komentiraju, kritiziraju, hvale, i svašta nešto kako bi potaknuli konstruktivni razgovor i raspravu . Najbolji primjer za to je pravilno spremanje hrenovki 

Tu sam se našao čisto da malo ubijem vrijeme i da dolijem ulje na vatru  

Chears 

http://www.metacafe.com/watch/2749951// || http://www.metacafe.com/watch/1248654/3d_animacija/
16 godina
moderator
offline
Re: Otkrivamo tajne naprednih korisnika - Kako ubr
Elles D. kaže...
Branimir2412 kaže...

Opet naši dragi bugovci kasne za klasičnim žutim štampama  Ovaj put se radi o samo par godina 

Žutilo

I žutilo ima bolju sliku i više točaka :)

Linkani članak pokriva širu temu pa, iako ukupno ima više točaka, ima manje točaka posvećenih ovome o čemu sam ja pisao. Štoviše, u linkanom članku se ne objašnjava kako uključiti developerski izbornik te nije objašnjeno što konkretno znače brojke uz x.

 

Moj je članak proizašao iz pitanja vezanog uz brže sučelje i nije ni bio zamišljen da pokriva cijelokupnu temu kako ubrzati smartfon - da je, bio bi daleko opsežniji, pokrio bi sve što piše u linkanom članku (a i više od toga ako bih pronašao i druge metode) i bilo bi detaljno objašnjeno što-kako-zašto, a ne ofrlje. 

 

Branimir2412 kaže...
Uh kolega što da Vam velim, ne treba naše komentare uzimati previše ka srcu, čitatelji su tu da komentiraju, kritiziraju, hvale, i svašta nešto kako bi potaknuli konstruktivni razgovor i raspravu . Najbolji primjer za to je pravilno spremanje hrenovki 

Tu sam se našao čisto da malo ubijem vrijeme i da dolijem ulje na vatru  

Chears 

Zajebancija je OK. Međutim, kad se prelazi granica zajebancije na moj račun ili na račun Buga, onda ne možeš očekivati da neću reagirati. 

 

Živjeli. 

7 godina
protjeran
offline
Re: Otkrivamo tajne naprednih korisnika - Kako ubr
mbaksa kaže...
Elles D. kaže...

Zajebancija je OK. Međutim, kad se prelazi granica zajebancije na moj račun ili na račun Buga, onda ne možeš očekivati da neću reagirati. 

 

Živjeli. 

 Dignite kvalitetu web tesktova pa ce biti i hvaljenja, do tada morate se pepelom posuti bili u pravu ili ne.

15 godina
offline
Re: Otkrivamo tajne naprednih korisnika - Kako ubr
mbaksa kaže...
malina22 kaže...
Davor kaže...
Sad već raspravljamo o semantici, a krećemo i u smjeru filozofije  Ako se tebi doima da je nešto brže, zar to nije - ubrzanje? Skratio si trajanje animacija, dakle svakodnevna interakcija s uređajem je ubrzana. Razumijem da nekoga "žulja" što je takt procesora ostao isti, ali to ne mijenja činjenicu da ćeš imati osjećaj da sve skupa zbilja radi brže.

Nije to filozofija a sto se tice semantike ipak je Bug novina. Tako da bi njegovi novinari trebali voditi brigu o semantici. Ono o čemu članak govori je klasičan placebo efekat.

Opa! Nisam se želio uključivati u raspravu jer vidim da se lijepo zabavljate, međutim kad iznosiš neistinu, onda ne mogu ne reagirati.

 

Animacije u Androidu imaju određeno trajanje - 1x znači n milisekundi (koliko je to točno nije sad bitno - vjerojatno ovisi od mobitela do mobitela, od ROM-a do ROM-a). 0,5x znači n/2 milisekundi. Dakle, objektivno i mjerljivo animacije se odvijaju brže (ili ih ni nema), što će reći da će se objektivno i mjerljivo brže odviti sve akcije koje inače traju kraće od n milisekundi. Gdje tu onda u igru ulazi placebo?

 

Probaj napraviti suprotno - stavi trajanje animacija recimo na 5x. Je li i dalje riječ o placebu ili ćeš posijediti od toga kako sad sve to sporo ide? 

Šta korisniku znači da li animacija traje 0.5x ili 1x ako se proces koji je pozvao odvija 1.5x. Ovo je čak i lako testirati na androidu. Primjer prvog pokretanja aplikacija. Kada isključim skroz animacije i pokrenem aplikaciju prvo mi se otvara prazan prozor koji stoji 1 sekundu pa se onda iscrta aplikacija a onda kada stavim animacije na 5x istovremeno se otvara prozor i isrctava aplikacija, nema bijelog ekrana. Po čemu je isključivanje ili uključivanje animacija ubrzanje ili usporenje, sem što ja pošto gledam sporu animaciju imam utisak da je sve sporo, placebo.

 

A placebo efekat je što će korisnik dobiti utisak da se posao brže odvija jer se animacije na ekranu brže izvode. Upravo ono što sam rekao da je XIAOMI uradio sa MIUI9...Dok su u MIUI8 animacije bile na 1x na 9tci su postavljene po defaultu na 0.5x. Da li to sistem čini bržim? Ne, jer je vrijeme potrebno za izvodjenje naredbe ostalo isto.

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.2.2018 14:44 (malina22).
16 godina
moderator
offline
Re: Otkrivamo tajne naprednih korisnika - Kako ubr
malina22 kaže...
Šta korisniku znači da li animacija traje 0.5x ili 1x ako se proces koji je pozvao odvija 1.5x.

Zar nisam to pokrio i u članku i u komentarima?

 

Ne razumijem zašto se fokusiraš na nešto kod čega takvo ubrzavanje sučelja ne pomaže, a ignoriraš ono pri čemu pomaže! Kakva je to logika?! Koliko smisla ima odbaciti općenito ubrzanje interakcije s mobitelom zato što se nekiprogrami sporije učitavaju pa kod tih nekih programa skraćivanje vremena animacija ne donosi korist?

 

malina22 kaže...
A placebo efekat je što će korisnik dobiti utisak da se posao brže odvija jer se animacije na ekranu brže izvode.

Ako animacija štopa posao (a štopa ga ako posao traje kraće od animacije - recimo kod prikaza skočnog izbornika), znači kad je posao obavljen prije nego se odvila animacija, nema ni govora o placebo efektu jer je ubrzanje interakcije u tom slučaju objektivno i mjerljivo.

 

O_O_O kaže...
Dignite kvalitetu web tesktova pa ce biti i hvaljenja, do tada morate se pepelom posuti bili u pravu ili ne.

Ako govoriš o ovom članku, onda bi bilo korektno da objasniš što s njim ne štima - od neutemeljenog prigovaranja nitko nema koristi, a od konstruktivne kritike svi imaju koristi! Ako govoriš o nekim drugim člancima, onda ovo nije mjesto za to, pogotovo ako nije riječ o konstruktivnoj kritici.

7 godina
protjeran
offline
Re: Otkrivamo tajne naprednih korisnika - Kako ubr

Kako ubrzati Android?

 

Kupis Windows ili iOS telefon.

16 godina
moderator
offline
Re: Otkrivamo tajne naprednih korisnika - Kako ubr
Čitatelj kaže...

Kako ubrzati Android?

 

Kupis Windows ili iOS telefon.

Evo, ovo je primjer zajebancije koja nije prešla granicu zajebancije. 

15 godina
offline
Re: Otkrivamo tajne naprednih korisnika - Kako ubr
mbaksa kaže...
malina22 kaže...
Šta korisniku znači da li animacija traje 0.5x ili 1x ako se proces koji je pozvao odvija 1.5x.

Zar nisam to pokrio i u članku i u komentarima?

 

Ne razumijem zašto se fokusiraš na nešto kod čega takvo ubrzavanje sučelja ne pomaže, a ignoriraš ono pri čemu pomaže! Kakva je to logika?! Koliko smisla ima odbaciti općenito ubrzanje interakcije s mobitelom zato što se nekiprogrami sporije učitavaju pa kod tih nekih programa skraćivanje vremena animacija ne donosi korist?

 

malina22 kaže...
A placebo efekat je što će korisnik dobiti utisak da se posao brže odvija jer se animacije na ekranu brže izvode.

Ako animacija štopa posao (a štopa ga ako posao traje kraće od animacije - recimo kod prikaza skočnog izbornika), znači kad je posao obavljen prije nego se odvila animacija, nema ni govora o placebo efektu jer je ubrzanje interakcije u tom slučaju objektivno i mjerljivo.

 

O_O_O kaže...
Dignite kvalitetu web tesktova pa ce biti i hvaljenja, do tada morate se pepelom posuti bili u pravu ili ne.

Ako govoriš o ovom članku, onda bi bilo korektno da objasniš što s njim ne štima - od neutemeljenog prigovaranja nitko nema koristi, a od konstruktivne kritike svi imaju koristi! Ako govoriš o nekim drugim člancima, onda ovo nije mjesto za to, pogotovo ako nije riječ o konstruktivnoj kritici.

Logika je u tome što si ti napisao članak kako ubrzati android a  opisao kako skratiti animacije. Što nema veze jedno sa drugim. I sam kažeš da je u pitanju ubrzavanje interakcije korisnika sa interfejsom i to i jeste ali nije ubrzanje androida niti ubrzanje telefona.

 

I koliko još ima operacija na sistemu koji služi za pokretanje aplikacija gdje bi animacija bila ta koja bi kočila zadati proces, sem tog koji si naveo. Mislim da ih više nema.

 

 

16 godina
moderator
offline
Re: Otkrivamo tajne naprednih korisnika - Kako ubr
malina22 kaže...
Logika je u tome što si ti napisao članak kako ubrzati android a  opisao kako skratiti animacije.

Ja sam napisao članak koji objašnjava kako ubrzati interakciju s mobitelom temeljenim na Androidu. To piše u podnaslovu i u samom članku. Naslov nije moj. Iako, ako se nećeš doslovno držati naslova, i naslov može štimati - znači ako nećeš pod "ubrzavanjem mobitela" očekvati dizanje takta nego "ubrazavanje rada s mobitelom" jer skraćivanje animacija doista, općenito gledano, ubrzava rad s mobitelom.

 

I opet - to što si napisao nije odgovor na moje pitanje koja je logika usmjeriti se isključivo na one slučajeve kod kojih skraćivanje animacija ne donosi ubrzanje i posve ignorirati sve one slučajeve u kojima donosi! Koja logika stoji iza toga? Znači, nećeš iskoristiti mogućnost da ti mobitel bude življi zato jer slijeđenjem tih savjeta ne može biti življi u 100% slučajeva? Uoči još jednu stvar - ne može ti biti življi u 100% slučajeva ni kad bi dignuo takt! Jer bi animacije usporavale tvoju interakciju s njim! Razmisli malo o tome. 

 

malina22 kaže...
I koliko još ima operacija na sistemu koji služi za pokretanje aplikacija gdje bi animacija bila ta koja bi kočila zadati proces, sem tog koji si naveo. Mislim da ih više nema. 

Umjesto da prigovaraš bez da si probao - probaj pa vidi.  Pa ćeš si sam odgovoriti na pitanje. Pa se onda usudi reći da ti mobitel nakon toga nije responzivniji!

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.2.2018 15:48 (mbaksa).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Otkrivamo tajne naprednih korisnika - Kako ubr
Windows phone mi je bio zakon.
Bio.
Sad sam prešao na iOS i uživam u miru.
Trebao sam to prije, a ne gubiti vrijeme i novac na ostale OS-ove...
12 godina
offline
Re: Otkrivamo tajne naprednih korisnika - Kako ubr
Davor kaže...

Pa ne slažem se, ovo je "trik" za koji 99% korisnika nema pojma, a od toga se njih 95% neće usuditi "nešto prčkati".

 

Kad već spominješ custom ROM-ove, da se usput osvrnem i na njih, čisto da se odmah u startu razbije iluzija da je to nekakva velika tajna i nešto jako napredno. Nakon šest godina njihovog korištenja (CyogenMod, Paranoid, čisti AOSP, Lineage, Resurrection Remix, Viper, Dirty Unicorns i valjda 50 drugih), mogu to sve sažeti u jednu riječ - govno.... 

 Zadnji custom koji sam koristio bio je Cyanogenmod na Xperiji X10. Verzija Androida koju Sony nikad nije omogućio na X10. Apsolutno sve je radilo i to duplo bolje nego na tvorničkom ROM-u. Od tada nisam imao potrebu za custom ROM-ovima pa ne znam kakvo je stanje sad.

 

Što se tiče članka, kad sam pročitao naslov mislio sam da će biti objašnjene sve cake kojima se može ubrzati Android a ne samo gašenje ili skraćivanje animacija.

16 godina
offline
Otkrivamo tajne naprednih korisnika - Kako ubrzati

Članak o android smartphonu..

Tema o iphone i windows smartphonu...

A meni fali neka symbian nokia...

Ako bi oni koji o meni misle loše znali šta si ja mislim o njima,bi o meni mislili još lošije.... eeehhheem...
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Otkrivamo tajne naprednih korisnika - Kako ubr
Branimir2412 kaže...

Opet naši dragi bugovci kasne za klasičnim žutim štampama  Ovaj put se radi o samo par godina 

Žutilo

 

 Znači tportalov članak će napredni korisnici Bug onlinea dobiti u nekoliko epizoda. Ima logike, tko bi to sve odjednom pohvatao.

12 godina
offline
Re: Otkrivamo tajne naprednih korisnika - Kako ubr
desertfox6666 kaže...
Windows phone mi je bio zakon.
Bio.
Sad sam prešao na iOS i uživam u miru.
Trebao sam to prije, a ne gubiti vrijeme i novac na ostale OS-ove...

 Pošalji mi ovo u PDF-u Viberom, Whatsappom ili porukom.

8 godina
offline
Otkrivamo tajne naprednih korisnika - Kako ubrzati

Kakva stručna literatura. Pozdrav iz Srbije ...

 

Ovo je nekad bio ozbiljan IT sajt :)

Srbija
 
2 0 hvala 1
16 godina
offline
Otkrivamo tajne naprednih korisnika - Kako ubrzati

Tajna naprednih korisnika je kupovanje kineskih mobitela, instaliranje osnovnog Androida bez ikakvog bloatwarea tipa Google apps.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Otkrivamo tajne naprednih korisnika - Kako ubr
A moja tajna je - kupi brz mobitel i ne razmisljaj vise o njemu. Sirotinjo, i bogu si teška
Ja rekoh
16 godina
neaktivan
offline
Otkrivamo tajne naprednih korisnika - Kako ubrzati

Dobro sad zajebanciju na stranu...očito je da je uprava imala vijećanje na kojem je odlučeno da se na portalu mora pojaviti i pokoji "review", analiza...kutak sa Đurinim kućnim čarolijama oko tvikanja i sl.

Po meni je to sve skupa ocjena -3.

Gospar M.B. je dapače imao fini pregršt korisnih savjetodavnih članaka. Davor se trudi i bude tu nekakvih polovičnih reviewa...Denis se također pokazao sa par članaka.  Drago je samo nastavio rad od prije..nije ga nitko gurnuo.."ajde piši nešto".

 

E sad...kada prosječni forumaš zna kakvih sve kvalitetnih amater-recenzenata ima na Tubi, te kada neku banalnu recenziju običnog i3 procesora mora skrolat na tri stranice...dođe mu slabo kada se ovdje pojave članci aka T-portal Đurine čarolije.

 

Jel se vama uopće da...isplati...zajebava li vam se napravir recenziju nečega gdje će posjetitelj naoštrit točkić skrolanja na mišu?

Imate tehniku..imate kamere...imate software...pa nemojte da amateri sa Tube imaju uber izmontirane recenzije.

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Otkrivamo tajne naprednih korisnika - Kako ubr
Miro kaže...

Uredničkim previdom tekst je krivo opremljen, u naslovu je trebalo pisati:

 

Kako tunirati Android da bude brz skoro kao iPhone?

 

 to majstore

android fanboyi na aparatima

PSN - darklydexter
6 godina
protjeran
offline
Otkrivamo tajne naprednih korisnika - Kako ubrzati

Meni je na Samsung Galaxy S3 ulaženje u Developer mode i smanjivanje dosta tih parametara ubrzalo mobitel.

Ne kužim zašto ali sam to napravio jer sam pročitao na nekom stranjskom siteu prije 4/5 godina.

 

Sad imam LG G5 koji je strašno cuclao bateriju na Webu ali sam podešavanjem parametara i to djelomično riješio.

Smanjio sam i pretjerano zagrijavanje mobitela smanjivanjem i isključenjem grafičkih pojačivača.

Ne može se od g**** napraviti pita ali je pomoglo.

Savjet je koristan.

Da, JA ! A+ Rvat Akoholičar
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.2.2018 6:17 (Anđeo bez falinge).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Otkrivamo tajne naprednih korisnika - Kako ubrzati

Tweak ko tweak, nekima će biti novost , nekima ne, mislim da se ekipa ovdje zapravo više sprda sa Baksinim slučajnim uletom u clickbait vode radi naslova, nego radi samog članka :O

 

 

Scientology *secret level* knowlege was strong with this one :D

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Otkrivamo tajne naprednih korisnika - Kako ubr
Ja pričekam par dana i iPhone se sam popravi (tm killerCivic)
Ja rekoh
10 godina
neaktivan
offline
Re: Otkrivamo tajne naprednih korisnika - Kako ubr
Nisi pustio podatke, nemam gdje poslati.
12 godina
offline
Re: Otkrivamo tajne naprednih korisnika - Kako ubr
Znam ja jedan dobar hack za sve mobitele (ios/android).
Zasvasas mob za bilo koju vrstu drona i burki mob LETI sam tak. 😆🤖
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Otkrivamo tajne naprednih korisnika - Kako ubr
mbaksa kaže...
Elles D. kaže...
Branimir2412 kaže...

Opet naši dragi bugovci kasne za klasičnim žutim štampama  Ovaj put se radi o samo par godina 

Žutilo

I žutilo ima bolju sliku i više točaka :)

Linkani članak pokriva širu temu pa, iako ukupno ima više točaka, ima manje točaka posvećenih ovome o čemu sam ja pisao. Štoviše, u linkanom članku se ne objašnjava kako uključiti developerski izbornik te nije objašnjeno što konkretno znače brojke uz x.

Kako ne? Druga rečenica teksta :)

Ili je možda to za naprednije čitatelje od čitatelja Bug-a?

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live
16 godina
moderator
offline
Re: Otkrivamo tajne naprednih korisnika - Kako ubr
Elles D. kaže...
mbaksa kaže...
Linkani članak pokriva širu temu pa, iako ukupno ima više točaka, ima manje točaka posvećenih ovome o čemu sam ja pisao. Štoviše, u linkanom članku se ne objašnjava kako uključiti developerski izbornik te nije objašnjeno što konkretno znače brojke uz x.

Kako ne? Druga rečenica teksta :)

Eto, kad preskačem kad čitam. 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice