Otkriven sigurnosni propust sa skenerom otisaka na

poruka: 16
|
čitano: 4.466
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Otkriven sigurnosni propust sa skenerom otisaka na".
16 godina
neaktivan
offline
Otkriven sigurnosni propust sa skenerom otisaka na

Još jedan dokaz da je tehnologija otiska prsta na ekranu kriv smjer i da je Face ID mnogo bolje rješenje - osim Applea to su shvatili i Google i One Plus, a Samsung i dalje forsira otisak jer očito nije sposoban implementirati Face ID.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
1 3 hvala 0
13 godina
offline
Otkriven sigurnosni propust sa skenerom otisaka na

Ćudnog li ćuda ?! 

 

Od silnih  na probleme  i iPhone-a ovdje so far niti traga niti glasa?!?! 

Usprkos svemu, drago mi je da se otisak prsta pokazuje manje kvalitetan od face ID sustava zaštite! 

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Otkriven sigurnosni propust sa skenerom otisaka na

Imenice nalaznikpronalazač nisu istoznačne. Nalaznik znači 'onaj koji je pronašao što izgubljeno', a pronalazač je izumitelj.

frajerica
 
7 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Otkriven sigurnosni propust sa skenerom otisaka na

Eto razloga zašto iPhone to još nije uveo, uvijek na sigurno igraju.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Otkriven sigurnosni propust sa skenerom otisaka na

Apple to nije uveo da može još par godina imati odgrižen zaslon, farmati pare na idiotizmu i onda ga jednom zamjeniti neodgriženim i to predstavljati kao inovaciju, najte se zavarat.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE
Moj PC  
1 4 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Otkriven sigurnosni propust sa skenerom otisak
Ne znam sta je falilo iris scanneru da ga vise ne stavljaju...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Otkriven sigurnosni propust sa skenerom otisak
PlayMaker10 kaže...

Eto razloga zašto iPhone to još nije uveo, uvijek na sigurno igraju.

Appleu nema potrebe to uvoditi jer Face ID je znatno bolja tehnologija. Kad sam bio na 8-ici mislio sam "koja je to sad glupost taj Face ID", no kad sam isprobao shvatio sam da je to mnogo "elegantnija" tehnologija za korisnika i sad mi se više ne vraća na otisak prsta. Samsung i ekipa gube vrijeme, Google je shvatio i uveo to na Pixellu 4. Bolje da su poradili na tome nego na Foldu.

 

Apple ništa ne radi bez razloga, iza svake odluke postoji detaljna razrada i nije to puštanje balona. Samsung se često zaleti sa svojim "inovacijama" koje ponekad nisu ni tehnički dovoljno dorađene, a upotrebljivost im je upitna. Otisak prsta na ekranu, kamera ispod ekrana i slično očito zahtjevaju malo više "pojedenih žganci".

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
14 godina
offline
Otkriven sigurnosni propust sa skenerom otisaka na

Da, apple se ikad ne zaleti: 3Dtouch, 3.5" zaslon je max, ne trebaju notifikacije, stylus je zlo...

Da, sve što apple kaže i donese je vrlo mudra i nepogrešiva odluka, ipak oni jedu puno žganaca jel?

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.10.2019 0:04 (EZY-E).
Moj PC  
9 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Otkriven sigurnosni propust sa skenerom otisak
EZY-E kaže...

Da, apple se ikad ne zaleti: 3Dtouch, 3.5" zaslon je max, ne trebaju notifikacije, stylus je zlo...

Da, sve što apple kaže i donese je vrlo mudra i nepogrešiva odluka, ipak oni jedu puno žganaca jel?

Ne kužim zašto nebi mogli mijenjati veličinu ekrana i dodatnu opremu (stylus) prema potražnji...u čemu je problem?

Šta se tiče 3d toucha oko njega se je podigla poprilična prašina i po internetu možeš pročitati da ta opcija zaista i nedostaje ljudima što znači da je ustvari bila i korisna. Micanje 3d toucha nije bilo uzalud jer su zbog toga uspjeli smjestiti veću bateriju.

Razlika je u tome da samsungov flagship jednu godinu ima sve moguće senzore i opcije da bi druge godine maknuli pola toga i predstavili opet nešto što im je imao flagship od pred 3 godine...a opet nikog nije briga. 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Otkriven sigurnosni propust sa skenerom otisak
Motorino kaže...
EZY-E kaže...

Da, apple se ikad ne zaleti: 3Dtouch, 3.5" zaslon je max, ne trebaju notifikacije, stylus je zlo...

Da, sve što apple kaže i donese je vrlo mudra i nepogrešiva odluka, ipak oni jedu puno žganaca jel?

Ne kužim zašto nebi mogli mijenjati veličinu ekrana i dodatnu opremu (stylus) prema potražnji...u čemu je problem?

Šta se tiče 3d toucha oko njega se je podigla poprilična prašina i po internetu možeš pročitati da ta opcija zaista i nedostaje ljudima što znači da je ustvari bila i korisna. Micanje 3d toucha nije bilo uzalud jer su zbog toga uspjeli smjestiti veću bateriju.

Razlika je u tome da samsungov flagship jednu godinu ima sve moguće senzore i opcije da bi druge godine maknuli pola toga i predstavili opet nešto što im je imao flagship od pred 3 godine...a opet nikog nije briga. 

 

jesi li to upravo komentirao Android uređaj ili Apple uređaj? Nisam više siguran i ništa 

The villian strikes, The world is thorn. A war begins, a Hero is born, The Nemesis sets the sky alight. A Heroes sacrifice sets everything right. - Drakes epitaph
5 godina
offline
Re: Otkriven sigurnosni propust sa skenerom otisak
EZY-E kaže...

Da, apple se ikad ne zaleti: 3Dtouch, 3.5" zaslon je max, ne trebaju notifikacije, stylus je zlo...

Da, sve što apple kaže i donese je vrlo mudra i nepogrešiva odluka, ipak oni jedu puno žganaca jel?

 Koji su godinama dizali u nebesa jer to iphone ima i niko drugi a sad se svi prave kao nikad nije ni postojao ;) Niti jedan jedini post na forumu da kritikuje sto su ga izbacili....

 

Tako ce i FaceID zavrsiti.....

 

Najelegantnije rjesenje za otkljucavanje jeste otisak prsta pozadi.... Otkljucas ga cim ga uhvatis u ruke i prije vadjenja iz dzepa. Prirodan pokret ruke.... 

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.10.2019 9:26 (Posmatrač).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Otkriven sigurnosni propust sa skenerom otisak
Jesi ikad isprobao 3D touch? To je zapravo super stvar i miču ga samo jer je skup. Stylus na telefonu? To koristi praktički jedino Note, a i oni pripremaju lite verziju bez njega.
Naravno da se i Apple zaleti, no ne priprema funkcionalnosti na telefonu s kojima ne zna što bi i za koje i za koje vise ima problema nego koristi, a još su k tome zamijenjeni boljima.
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
16 godina
neaktivan
offline
Re: Otkriven sigurnosni propust sa skenerom otisak
Ovisi koje forume pratiš. Zapravo je popriličan bunt oko 3D toucha. Isprobaj face ID na Pixelu ili One Plus budući da prezireš iPhone pa ćeš vidjeti koliko je to bolje i brže.
Tvoj zaključak o skeneru prsta iza je proizvod uvjerenja kako je ono sto imaš i koristiš najbolje i nisi spreman prihvatiti činjenicu da postoje i druge opcije. Meni bi bila ogromna gnjavaža otključavati sa stražnje strane jer sam obično koristio palac tako da tvoj prijedlog nije univerzalno primjenjiv.
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
15 godina
offline
Re: Otkriven sigurnosni propust sa skenerom otisak
southy kaže...
Ovisi koje forume pratiš. Zapravo je popriličan bunt oko 3D toucha.

https://www.theverge.com/circuitbreaker/2018/9/13/17854864/iphone-xs-max-3d-touch-waste-features-apple

https://www.howtogeek.com/366074/no-one-knew-3d-touch-existed-and-now-its-going-away/

https://www.mobilespoon.net/2016/10/heres-why-you-dont-use-iphones-3d-touch.html

https://venturebeat.com/2019/05/28/in-death-3d-touch-shows-apple-has-innovated-without-an-endgame/

 

Koliko je ljudi prestalo kupovati iPhone jer su maknuli 3D Touch?

A koji je najprodavaniji iPhone u zadnje dvije godine? Model bez 3D Toucha.

 

Sad usporedi to sa odredjenim brojem ljudi koji su zbilja odlucili kupiti neki drugi Android kad su poceli micati 3.5'' jack.

Razumna osoba bi po tim brojkama vidjela koja je funkcija vecini ljudi bila bitnija - pa ako jedini iPhone bez 3D toucha ima vrhunsku prodaju - je li ljudima bio bitan taj feature?

I jos jedno pitanje - kako je korisnik trebao znati podrzava li neki softver 3D touch, i koja ikona u biti ima dodatne funkcije?

 

southy kaže...
Tvoj zaključak o skeneru prsta iza je proizvod uvjerenja kako je ono sto imaš i koristiš najbolje i nisi spreman prihvatiti činjenicu da postoje i druge opcije. Meni bi bila ogromna gnjavaža otključavati sa stražnje strane jer sam obično koristio palac tako da tvoj prijedlog nije univerzalno primjenjiv.

Ukoliko postoji vise nacina za uciniti nesto, ako zelis biti posteni sugovornik ona pomnije promotris brojke.

 

iPhone je jedina serija mobitela koja je konzistentno imala FingerID na prednjoj strani - jer su drugi proizvodjaci vec godinama pokusavali stanjiti bezele.

Znaci tvoj primjer - ako si iskljucivo koristio iPhone nije relevantan, jer postoji znatno veci broj ljudi koji su otkljucavali zaslon pritiskom kaziprsta dok je mobitel jos u dzepu, sto je - pokazali su milijarde ljudi - puno jednostavniji nacin jer se mobitel otkljuca dok ga prinosis licu, bez ikakvog gledanja, cak dok je mobitel jos u dzepu.

 

Samsung je takodjer netko vrijeme imao FingerID na prednjoj strani - do S7 - no kako je korisniku bitniji ekran, i oni su ga na S8 maknuli iza - je li zbog toga pala prodaja Samsung mobitela? Mislim da je S8 bio do tada najprodavaniji Glalaxy.

Kako ja nisam subjektivan, napomenuti cu i da postoji FingerID na boku - no ocito se taj trend isto nije nametnuo jer ga koristi jako malo proizvodjaca.

 

Pogledaj kako u zadnje vrijeme iPhone malo utjece na ljude - tj. na koristenje mobitela. Ogromna vecina iPhone featuresa je vizualna i kratkotrajni trend, te se ne prenosi kao uobicajeni nacin koristenja.

Notch je bio veoma prolazni i kratkotrajni trend. 3D Touch je vec zaboravljen. FingerID je vecina stavila na drugacije mjesto. Safari se nije nametnuo van Apple sustava, kao ni iCloud.

 

Pull-down notifikacijski centar je primjer featurea kojeg je vecina ljudi uzela kao ukorjenjeni dio koristenja mobitela, i to vise utjece na njihovu produktivnost.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.10.2019 12:49 (wyks).
7 godina
offline
Re: Otkriven sigurnosni propust sa skenerom otisak
wyks kaže...

Kako ja nisam subjektivan, napomenuti cu i da postoji FingerID na boku - no ocito se taj trend isto nije nametnuo jer ga koristi jako malo proizvodjaca.

 

 Dobar post kolega, osim boldanog dijela, pazi da to ne kažeš nekom psihologu, jer onda ideš na detaljno promatranje u neku instituciju vrapčanskog tipa 

 

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.10.2019 12:20 (fer-de-lance).
13 godina
offline
Re: Otkriven sigurnosni propust sa skenerom otisak
Posmatrač kaže...
southy kaže...
Jesi ikad isprobao 3D touch? To je zapravo super stvar i miču ga samo jer je skup. Stylus na telefonu? To koristi praktički jedino Note, a i oni pripremaju lite verziju bez njega.
Naravno da se i Apple zaleti, no ne priprema funkcionalnosti na telefonu s kojima ne zna što bi i za koje i za koje vise ima problema nego koristi, a još su k tome zamijenjeni boljima.

 Pratim ovaj forum jer mi je ekipa iz Apple tabora ultra zabavna a ne sto me briga za Iphone i apple. .. Ne moze me manje biti briga vjeruj mi ;) To je za mene komad plastike, stakla i metala koji sluzi svrsi a koji logo je na njemu bas me briga. Evo nemam pojma koliko mpx ima kamera na trenutnom mobu.... Toliko su mi takve stvari bitne....

southy kaže...
Ovisi koje forume pratiš. Zapravo je popriličan bunt oko 3D toucha. Isprobaj face ID na Pixelu ili One Plus budući da prezireš iPhone pa ćeš vidjeti koliko je to bolje i brže.
Tvoj zaključak o skeneru prsta iza je proizvod uvjerenja kako je ono sto imaš i koristiš najbolje i nisi spreman prihvatiti činjenicu da postoje i druge opcije. Meni bi bila ogromna gnjavaža otključavati sa stražnje strane jer sam obično koristio palac tako da tvoj prijedlog nije univerzalno primjenjiv.

 Nemam skener iza nego opticki ispod ekrana i to je najvece smece ikad i uopste  ga ne koristim.....

A sto se tice prohvatanja drugih opcija korisnici applea su zadnji koji o tome trebaju pricati... Sta ti iphone nudi od drugih opcija. Moj midle range telefon ima skener otiska prsta ispod ekrana, face id, pass i pattern..... Da ne spominjem otkljucavanje prema lokaciji ili trusted device i sl....Tako da opcija ne manjka ;) 

Ali ja nisam lud za podacima jer se ne oslanjam na telefon tako da ga drzim bez zastite....Sve bitno trazi pass i na telefonu tako da me zaboli za tim....

Ad1; pazi sad, "posmatraš" ovaj forum, jer nemaš pametnijeg posla u svojem životu  ?!?! Ne može te manje biti briga, a na 100 postova imaš 69 protiv  i iPhine gadgeta  ?!?! Komad plastike i stakla !!!!! 

Ad; ne pratiš  ali jako dobro znaš da nešto nemaš ispod nečega, već imaš nešto peto deseto ?!?! Koji je to mid sa pass-om imaš konkretno sa ostalim miđama điđama?!?! Koji je to "Pass" NAJSIGURNIJI, da ga i mi ostali nesritnji bidnici moremo koristiti?!?! 

 Posmatrač kaže...  
southy kaže...
PlayMaker10 kaže...

Eto razloga zašto iPhone to još nije uveo, uvijek na sigurno igraju.

Appleu nema potrebe to uvoditi jer Face ID je znatno bolja tehnologija. Kad sam bio na 8-ici mislio sam "koja je to sad glupost taj Face ID", no kad sam isprobao shvatio sam da je to mnogo "elegantnija" tehnologija za korisnika i sad mi se više ne vraća na otisak prsta. Samsung i ekipa gube vrijeme, Google je shvatio i uveo to na Pixellu 4. Bolje da su poradili na tome nego na Foldu.

 

Apple ništa ne radi bez razloga, iza svake odluke postoji detaljna razrada i nije to puštanje balona. Samsung se često zaleti sa svojim "inovacijama" koje ponekad nisu ni tehnički dovoljno dorađene, a upotrebljivost im je upitna. Otisak prsta na ekranu, kamera ispod ekrana i slično očito zahtjevaju malo više "pojedenih žganci".

 Da nema samsunga mnogo toga ne bi imao ni na iphoneu.... I ovako kasne godinama iza konkurencije a tek koliko bi onda kasnili.....

 

Da se ceka apple sa inovacija bili bi mnogo godina iza nego sto smo sad....
A sto se tice razrade da razradjuju koliko mogu ukinuti i pojeftiniti telefon za prodaju da bi povecali marzu a ne da bi telefon ucinili pristupacnijim....

  tu sam te čekao dečkac! 

 

A gdje bi bio Samsung da  nije lansirao iPhone  ?!?! 

Jebem ti ja sve inovacije, kada čekam nadogradnju godinama, i čekam, i čekam, i načekao se ja i još dobio nisam, a kada ću/ćemo dobiti nezna se  ?!?! 

Jeddan KOENIGSSEG radi ako četri modela auta, i čekaš oko dvije godine da ga naprave. ALPINA radi oko desetak modela, ali su svi makar 50% skuplji od original BMW modela, a i bolji neminovno. PORSCHE radi nekoliko modela, ali 911 je bit i duša PORSCHE brenda, u svim verzijama. 

Jedna TOYOTA radi hrpu modela, i trajni su, ali ide možda i 1 : 20 prema KOENIGSSEG-u. INFINITY ili LEXUS rade dobre aute, ali niti u pola kao APLINA, niti mogu dobiti toliko novaca za svoje uradke. KIA isto radi nekoliko modela, ali CEED bio kakav bio, nije PORSCHE brendu, niti modelima do skočnog zgloba! 

 

Poanta, SAMSUNG radi HRPETINU modela, ali mora prodati jedan NOTE+ i još sedam niže rangiranih "da bi možda ostvario približno jednaku zaradu"! 

Najveći mi je smijeh i provala, kada ekipa traži podatke o bakteriji i SOT ekrana, neprocjenjivo. Da ne spominjem OIS koji nikada još niste uhvatili dobar kao u iPhone mobitela! 

 

Kada budete na nivou da u svijetu, kada se karikiram 01 prosinca objavi nova verzija android OS-a, makar 40% u svijetu prodanih gadgeta dobije nadogradnju, da se može kazati da do 31 siječnja iduće godine je pokrivenost makar 75%!!!! 

Dok se ne postigne takav i toliko visok standard, vi ste generalno luzeri, sa malim l! 

ATJ Lučko
Moj PC  
0 2 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice