Otkrivene matematičke formule za bezbolno češljanj

poruka: 13
|
čitano: 7.509
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Otkrivene matematičke formule za bezbolno češljanj".
15 godina
offline
Otkrivene matematičke formule za bezbolno češljanj

Kada je tjestenina u pitanju tu mi ne treba nikakva nauka. Dovoljno je pregristi makraonu ili špagetu zubima i ako makarona ili sama špageta ima bijeli prsten ili bijelu tačku (ako je špageta u pitanju) onda kuhanje nike gotovo. Čim nestane prsten skidati.

Vrelom vodom saprati, i dodati u šerpu maslinovog ulja i sve to promješati.

Niti će se lijepiti a biti će i al dente.

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Otkrivene matematičke formule za bezbolno češljanj

I?

 
0 0 hvala 0
3 godine
odjavljen
offline
Re: Otkrivene matematičke formule za bezbolno češl
Ili jos bolje kupis ili napravis frisku manistru.
15 godina
offline
Re: Otkrivene matematičke formule za bezbolno češl
nekifrik1 kaže...

I?

To ej pred kraj procesa pravljenje Bolognesa. Onda pustiš još jedno 20 minuta da se bolognese ispari i naspeš punj tanjur špageta i zaliješ Bolognesom.

Meni najbolja hrana na planeti. 

15 godina
offline
Re: Otkrivene matematičke formule za bezbolno češl
Envy kaže...
nekifrik1 kaže...

I?

To ej pred kraj procesa pravljenje Bolognesa. Onda pustiš još jedno 20 minuta da se bolognese ispari i naspeš punj tanjur špageta i zaliješ Bolognesom.

Meni najbolja hrana na planeti. 

 Bolognese kuhaj unaprijed jer je to ragu/gulas kojima paše da odstoji neko vrijeme - kao što je sarma bolja slijedeći dan.

 

Ovo ti je bolji način:

 

1. Imaj već skuhan Bolognese spreman sa strane, ne mora biti vruće, samo da nije iz frižidera hladno

2. Skuhaj špagete do te bijele točke i sačuvaj bar čašu vode od kuhanja za dvije porcije.

3. Špagete ne moraš ni prati ni pouljiti, dovoljno je da ih staviš u kipuću vodu dok se kuhaju i da ih dobro mjesas tu i tamo, jer će ih kipteća voda odvajati da se ne spoje.

4. To što se špagete i tjestenina lijepi je dobro jer im je to i namjena da upiju umak

5. Kad su špageti gotovi do te točke većinom im treba još par minuta kuhanja

6. Tad ih ocjediš, uz čuvanje dio vode od kuhanja, te ih zaliješ sa Bologneseom, i odmah ubaciš maslac, maslinovo ulje i

parmezan

7. Doljevaš vide od kuhanja ovisno koliko je gus Bolognese, jer ta voda uz maslac i ulje radi veoma kremasti sos koji se nadopunjuje sa Bologneseom

 

Zato je Bolognese savršen umak, jer dugo je fin, dapače bolji je sutradan, a ako ga skuhaš na gušće, sa kombinacijom maslaca ulja i vode od kuhanja + parmezan po ukusu, daje veličanstveni rezultat kad god ti se jede.

 

Ovakav način pripreme osigurava da špageti upiju umak i budu kremasti a ne da se sos razlije po tanjuru i da bude presuho.

 

Probaj, ja obožavam Bolognese, pa javi dojmove!

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
offline
Re: Otkrivene matematičke formule za bezbolno češl
wyks kaže...
Envy kaže...
nekifrik1 kaže...

I?

To ej pred kraj procesa pravljenje Bolognesa. Onda pustiš još jedno 20 minuta da se bolognese ispari i naspeš punj tanjur špageta i zaliješ Bolognesom.

Meni najbolja hrana na planeti. 

 Bolognese kuhaj unaprijed jer je to ragu/gulas kojima paše da odstoji neko vrijeme - kao što je sarma bolja slijedeći dan.

 

Ovo ti je bolji način:

 

1. Imaj već skuhan Bolognese spreman sa strane, ne mora biti vruće, samo da nije iz frižidera hladno

2. Skuhaj špagete do te bijele točke i sačuvaj bar čašu vode od kuhanja za dvije porcije.

3. Špagete ne moraš ni prati ni pouljiti, dovoljno je da ih staviš u kipuću vodu dok se kuhaju i da ih dobro mjesas tu i tamo, jer će ih kipteća voda odvajati da se ne spoje.

4. To što se špagete i tjestenina lijepi je dobro jer im je to i namjena da upiju umak

5. Kad su špageti gotovi do te točke većinom im treba još par minuta kuhanja

6. Tad ih ocjediš, uz čuvanje dio vode od kuhanja, te ih zaliješ sa Bologneseom, i odmah ubaciš maslac, maslinovo ulje i

parmezan

7. Doljevaš vide od kuhanja ovisno koliko je gus Bolognese, jer ta voda uz maslac i ulje radi veoma kremasti sos koji se nadopunjuje sa Bologneseom

 

Zato je Bolognese savršen umak, jer dugo je fin, dapače bolji je sutradan, a ako ga skuhaš na gušće, sa kombinacijom maslaca ulja i vode od kuhanja + parmezan po ukusu, daje veličanstveni rezultat kad god ti se jede.

 

Ovakav način pripreme osigurava da špageti upiju umak i budu kremasti a ne da se sos razlije po tanjuru i da bude presuho.

 

Probaj, ja obožavam Bolognese, pa javi dojmove!

 

Zadnjih par godina radim po ovom receptu i ne mogu ga dovoljno preporučiti drugima XD

 

 

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Otkrivene matematičke formule za bezbolno češl

Koji lonac koristiš za kuhanje špageta?

15 godina
offline
Re: Otkrivene matematičke formule za bezbolno češl

Za tjesteninu je općenito bolje da bude malo veći lonac a kod spageta ili rezanaca da bude ili širi ili viši.

 

Najbitnije je da voda kipti jer to mehanički tjera tjesteninu da se odvaja.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
12 godina
neaktivan
offline
Re: Otkrivene matematičke formule za bezbolno češl

Zanimljivo. Kada smo već kod lonaca za špagete, reci mi, koliki je dijametar kružnice ručke koju koristiš na tome loncu? Za špagete naravno.

2 godine
online
Otkrivene matematičke formule za bezbolno češljanj

Ja špagete odradim do pola u slanoj kipućoj vodi, još se do kraja ne objese kad se izvade za provjeru na kuhači, prebacim i dovršim u umaku koji pravim, čak ni ne treba voda od kuhanja špageta iako stavim malo, u "pašti" je još dovoljno škroba da "skupi" umak kojeg namjerno ostavim ne gustog, maslaca ili maslinovog ili masnoće koja paše u umak, prije nego je gotovo dok je još "prealdente" skinuti s vatre i ostaviti desetak minuta da se odmori, špageti "uberu" umaka koliko treba i bude mi super.

 

Mislim da ću jedan dan probati špagete skuhati u umaku bez kuhanja u vodi, voda je sranje, radije dodati temeljca u umak, kad probam javim.

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.4.2022 21:13 (notloB).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Otkrivene matematičke formule za bezbolno češl
keke kaže...
Zadnjih par godina radim po ovom receptu i ne mogu ga dovoljno preporučiti drugima XD

 Super je ovo recept, pogotovo ovaj dodatak jetrica.

 

Jedino bi napomenuo da se ne stavlja naš pršut jer je on drastično različit od onoga iz Parme. Naš je većinom suši i slaniji, pa ako se pretjera sa prženjem (a nije da svaki put kuhamo savršeno) postane ili prejak okusom/slanoćom ili tvrd.

Slično je i sa našim pancetama - treba naći masnije slanine koja nije toliko prosušena, pa onda masnoća obogati dinstanje povrća.

 

Parma pršut je nježniji okusom i nešto manje slan.

Ja u zadnje vrijeme meso ispržim na tavi posebno - em je brže, em dobije malo više okusa.

 

Dobro je ubaciti i koje juneće rebro, pa tek kasnije svinjetinu - doda malo različitosti.

 

I umjesto jetrica može se ubacit koji slani inćun ili malo soja i/ili worchester sosa - sve to daje onaj bogati mesni okus.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
offline
Re: Otkrivene matematičke formule za bezbolno češl
nekifrik1 kaže...

Zanimljivo. Kada smo već kod lonaca za špagete, reci mi, koliki je dijametar kružnice ručke koju koristiš na tome loncu? Za špagete naravno.

 To ti je svojevrsni rule of thumb - gurneš penis kroz ručku - ako prođe vjerojatno je okej. Ako ne prođe - vjerojatno si zabunom uzeo džezvu.

 

A ako prođe i kroz ovu od džezve - e jebiga, moje saučešće, kuhanje ti je onda najmanji lakši problem i pokazuje zašto te spominjanje "špagete" toliko trigera.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
11 godina
offline
Re: Otkrivene matematičke formule za bezbolno češl
notloB kaže...

Ja špagete odradim do pola u slanoj kipućoj vodi, još se do kraja ne objese kad se izvade za provjeru na kuhači, prebacim i dovršim u umaku koji pravim, čak ni ne treba voda od kuhanja špageta iako stavim malo, u "pašti" je još dovoljno škroba da "skupi" umak kojeg namjerno ostavim ne gustog, maslaca ili maslinovog ili masnoće koja paše u umak, prije nego je gotovo dok je još "prealdente" skinuti s vatre i ostaviti desetak minuta da se odmori, špageti "uberu" umaka koliko treba i bude mi super.

 

Mislim da ću jedan dan probati špagete skuhati u umaku bez kuhanja u vodi, voda je sranje, radije dodati temeljca u umak, kad probam javim.

 Meni ovaj kanal "Il rifugio perfetto" ima super i jednostavne recepte.

Evo dva recepta "sve u jednom lonci"

 

 

Ovaj prvi radim sa šampinjonima, drugi nisam probala, ima verziju i gdje sve radi na tavi na štednjaku.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice