Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjere i

poruka: 302
|
čitano: 42.586
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjere i ".
15 godina
offline
Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjere i

fali mi zechina na forumu. u ovoj temi bio bi renesansa. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjer
Ajar kaže...

fali mi zechina na forumu. u ovoj temi bio bi renesansa. 

 Imas pravo.

Gdje nestade on?

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
15 godina
offline
Re: Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjer
Old Iggy kaže...
BlueMax kaže...

 Nadzor je predstavnik investitora. Problemi nastaju kad se investitor i izvođač dogovore o spuštanju cijene/kvalitete gradnje. Nadzor je tu nemoćan. Doslobvo je u situaciji da mora raditi protiv onoga ko ga plaća a to u praksi baš i ne ide.

Problem je što je njegov potpis dole.

A da ga j***š bar neke osnove je morao provjeriti. Nepostojanje armature i slično? Ma daj ne zezaj, pa to su i osnove i nije neka cifra u cijeloj priči.

Pa u ovom slucaju je bar bjelodano jasno kome se obratiti za utvrdjivanje odgovornosti.

 

Kamo srece da je sav kriminal takav, da imas dostupnu arhivu sa potpisima svih odgovornih osoba.

 

Zasto o tome pricamo vec 3 stranice nije mi jasno.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
12 godina
offline
Re: Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjer
Old Iggy kaže...
BlueMax kaže...
Posmatrač kaže...

 Kako bi ti utvrdio ko je za to kriv?

 Nadzorni organ?

 Nadzor je predstavnik investitora. Problemi nastaju kad se investitor i izvođač dogovore o spuštanju cijene/kvalitete gradnje. Nadzor je tu nemoćan. Doslobvo je u situaciji da mora raditi protiv onoga ko ga plaća a to u praksi baš i ne ide.

Problem je što je njegov potpis dole.

A da ga j***š bar neke osnove je morao provjeriti. Nepostojanje armature i slično? Ma daj ne zezaj, pa to su i osnove i nije neka cifra u cijeloj priči.

 Taj potpis ne znači apsolutnu odgovornost. Ako je u statici rečeno da se negdje ugrađuje beton MB-30, proizvođač na računu iskaže MB-30 a isporuči MB-20 (u dogovoru s izvođačem, investitorom ili obojicom) nadzor nema apsolutno nikakav način da to provjeri. Ako je na gradilište donešeno 3 tone mreže Q503 nadzor nikako ne može znati je ugrađena samo polovica toga a  druga polovica vraćena trgovcu ili odnešena na drugo gradilište.

Da ne govorim o slučajevima gdje su investitor i izvođač jedna te ista osoba što je čest slučaj. Normalno da će njihov nadzor potpisati sve, njihov je zaposlenik. Baš zato je nadzor najmanje odgovoran za propuste u gradnji. Jedini ispravan način je da je odgovornost na investitoru. Onda će njemu u interesu biti da nadzor obavlja svoj posao. Ili da nadzor preuzmu državne službe što je u teoriji vrhunsko rješenje a u praksi tek bi tada bilo muljanja.

16 godina
offline
Re: Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjer
BlueMax kaže...
Old Iggy kaže...

Problem je što je njegov potpis dole.

A da ga j***š bar neke osnove je morao provjeriti. Nepostojanje armature i slično? Ma daj ne zezaj, pa to su i osnove i nije neka cifra u cijeloj priči.

 Taj potpis ne znači apsolutnu odgovornost. Ako je u statici rečeno da se negdje ugrađuje beton MB-30, proizvođač na računu iskaže MB-30 a isporuči MB-20 (u dogovoru s izvođačem, investitorom ili obojicom) nadzor nema apsolutno nikakav način da to provjeri. Ako je na gradilište donešeno 3 tone mreže Q503 nadzor nikako ne može znati je ugrađena samo polovica toga a  druga polovica vraćena trgovcu ili odnešena na drugo gradilište.

Da ne govorim o slučajevima gdje su investitor i izvođač jedna te ista osoba što je čest slučaj. Normalno da će njihov nadzor potpisati sve, njihov je zaposlenik. Baš zato je nadzor najmanje odgovoran za propuste u gradnji. Jedini ispravan način je da je odgovornost na investitoru. Onda će njemu u interesu biti da nadzor obavlja svoj posao. Ili da nadzor preuzmu državne službe što je u teoriji vrhunsko rješenje a u praksi tek bi tada bilo muljanja.

I dalje je njegov potpis dole.

Na stranu što će teško biti "sve u jednom" u igri. No, recimo, nedostatak armature u stepenicama - pobogu.

6 godina
offline
Re: Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjer
texas.bug kaže...
Znaci ja napisem da je kompanijama cilj maksimiziranje profita pod svaku cijenu

 Svima koji kritički razmišljaju znaju da ''pod svaku cijenu'' nema nikakvog razumnog objašnjenja.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjer
wyks kaže...
texas.bug kaže...
Zgrada u jazbini je primjer da su se urusavale i novogradnje zbog krsenja zakona, odnosno primjer krsenja zakona i pravila struke kao i korupcije u građevini.

Hmm, znaci zgrada se urusila jer nije gradjena po pravilima.

Hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm. Bog te jebo.

Pitam se postoji li neki spis, neki zajednicki dokument, neka uputa kako graditi zgrade.

 

Hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm.

 

A mozda postoji i neki jebeni spis koji tako nesto zabranjuje.....

Ja sam čujo u birtiji da se taj papir zove - zakon!

Al neka si sad ti to nama otkrio! Sutra vise nece Stef, Jantol i Duje graditi mimo tih pravila!

 

texas.bug kaže...

I u vezi udruga dalo bi se svasta napisati, mnoge sluze samo za isisavanje novca iz drzavnog ili lokalnih proracuna. Neke su ipak korisne za drustvo. Nisam niti za zabranu ili cenzuru udruga.

Znaci postoje udruge koje krse zakone i one koje ne krse.

 

Bog te jebo Isus, pa ja to nisam znao.

 

Jesi JAVIO MASOVNIM MEDIJIMA DA POSTOJE ONI KOJI LAŽU ALI NE UVIJEK I ONI KOJE NE LAŽU ALI PONEKAD LAŽU I UDRUGE KOJE MNOGE SLUŽE ZA ISISAVANJE novca iz drzavnog ili lokalnih proracuna. ČIM MASOVNI MEDIJI O TOME NE PISU MORA DA I ONI LAŽU ALI NE LAZU UVIJEK.

 

texas.bug kaže...

Sad ti lijepo nama procitaj iz tih medijskih linkova koji izvođac je u pitanju? Tko je projektant? Tko je vrsio nadzor? Mislim to su obicne cinjenice,nije to tajna. Za mnoge zgrade u Zagrebu zna se projektant i firma koja ih je izgradila.

Ne.

 

Pazi sad i navuci dobro hlace da ti nespadnu sa guzice od šoka i nevjerice.

 

ZA SVAKU JEBENU ZGRADU MORA POSTOJATI DOKUMENTACIJA.

 

https://gov.hr/moja-uprava/stanovanje/izgradnja-i-obnova-kuce/gradjevinska-dozvola/338

 

I pazi sad, pa navuci i gace i carape da i one ne odlete.

 

Ispred svake jebene zgrade u procesu gradnje mora stajati jasno citljiva tabla sa svim bitnim informacijama o gradnji. Za svaki prekrsaj te osobe su odgovorne, bilo osobno, bilo pravno. Zasto ti imas potrebu drkati kurac nad nekom svetom potragom za projektantima mi je uznemirujuce glupo.

 

BOG TE JEBO ISUS PA PISALO JE IME PROJEKTANTA NA TABLI.

 

Gle, da se ne jebemo vise.

 

Postoji opravdana sumnja da je netko u lancu odobravanja i izdavanja dozvola za taj objekt pocinio pogrsku koja je vjerojatno ili teski prekrsaj ili kazneno djelo. Vlasnici objekta imaju SVU POTREBNU DOKUMENTACIJU sa SVIM IMENIMA I PREZIMANIMA koga prijaviti nadleznim institucijama. Te ce institucije pokrenuti istragu, jer mozda se radi o pocinjenju vise kaznenih djela na vise objekata. I ukoliko se nadju elementi za kaznjavanje, postupiti ce po zakonu.

 

Sad - zasto ti imas potrebu traziti neku medijsku zadovoljstinu je meni neshvatljivo i nepotrebno, tim vise jer si poput mene mogao i sam istraziti o kojim se to zgradama i kompanijama radi. Opet - ti, a ni ja, a ni mediji nismo policija i glasilo od javnog interesa da te informacije dijelimo na svoju ruku.

 To i ja govorim da se lako mogu saznati cinjenice o investitoru i izvođacu. To nije tajna, nije ni kleveta, nego cinjenica.

I tocno je da mediji nemaju obavezu izvjestit o tome. Ali to sto su presutjeli tu cinjenicu govori puno toga o njima. 

 

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
9 godina
neaktivan
offline
Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjere i

Shvacate li da se ovo dogadalo i sa 4G?

Mislim da je dobro da se brisu "informaciju" o time. Pogotovo u ovako extremnim slucajevima. 

Edit:kriva tema

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.4.2020 0:32 (Kolacic).
 
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjer
Old Iggy kaže...

I dalje je njegov potpis dole.

Na stranu što će teško biti "sve u jednom" u igri. No, recimo, nedostatak armature u stepenicama - pobogu.

 Kad i ako to sve ode na sud taj potpis nije toliko bitan. Traži se stvarni krivac a najčešće to bude podjela krivice s najvećim udjelom odgovorne osobe izvođača.

Imaš recimo situaciju kad se istraživanjem utvrdi kako projekt statike nije bio dobar. Ko je kriv? Projektant koji je stavio potpis? Ali taj njegov projekt je išao na reviziju u državnu službu i tamo dobio potvrdu. Jeli onda kriv onaj ko je izdao potvrdu statike ili onaj ko je izdao građevnu dozvolu? Ali izvedeno stanje nije u skladu čak ni s tim manjkavim projektom. Ko je sad kriv? Bi li šteta nastala da je izvedeno po projektu? Nadzor nema obvezu biti fizički prisutan u cijeloj fazi gradnje. Kako će on znati je li u to stubište stavljena odgovarajuća količina armature i je li naliven pravi beton? Normalno da neće hodati po gradilištu i brojati šipke ili raditi testiranje betona. On taj potpis stavlja na osnovu troškovnika i priloženih atesta. A što ako je proizvođač betona naplatio i dao ateste za jednu vrstu betona a isporučio drugu jeftiniju i slabijih svojstava? Ili je isporučio pravi beton a nije ga dobro vibrirao ili naknadno tretirao?

Ajmo sad reći kako su svi do sad spomenuti uredno odradili svoj dio posla a šteta se opet dogodila? Je li možda netko deseti kriv? Je li možda kriv onaj ko je izradio geotehnički elaborat i pogrešno procijenio nosivost tla na kojem se gradi? A možda je i on svoj elaborat napravio po pravilima struke samo ni jedna od njegovih bušotina nije bila na mjestu iz kojeg bi mogao iščitati da tlo na određenom mjestu ima manju nosivost (što je puno opasnije od toga da je pogrešno procijenio nosivost tla koja je svugdje ista).

 

Ne možeš uprti prstom u nadzor i reći on je kriv, tu je njegov potpis. I sudovi to dobro znaju. To je ko da vidiš auto koji se zabio u zid i kažeš kako je kriv vozač, jer zid sigurno nije. Većina će to odmah reći.

A što ako taj zid nije smio biti tu? Što ako je cesta krivo izvedena? Što ako je na njoj bilo ulja? Što ako je pred vozača istrčalo dijete? Što ako su na autu bile neispravne kočnice a jučer je prošao tehnički. Što ako je zakazala elektronika kočenja što je na tehničkom bio nemoguće utvrditi? Bi li vozač koji je vozio 10km/h iznad ograničenja mogao izbjeći ili umanjiti tu nesreću da je vozio po ograničenju....?

 

Vrlo sam dobro upoznat sa svim fazama gradnje (i onima prije gradnje i nakon nje) a i s nekim sudskim procesima koji su se oko ovakvih stvari odvijali. Ne bavim se nadzorom niti je to moja struka, samo sam svjestan u kakvoj se poziciji nalazi čovjek kojeg plaća investitor kojem su najčešće ušteda i rokovi osnovna misao vodilja. Da sam govno, najlakše bi i meni bilo reći "kriv je nadzor" jer tako skidam odgovornost i sa sebe.

12 godina
offline
Re: Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjer

 Novinari nisu građevinari pa im se može oprostiti što pišu ovakve gluposti.

Sad ću braniti državne službe i već mi je muka od toga jer mi se gade, ali:

 

KAKO JE OVO DOBILO DOZVOLU?

 

Dvije su osnovne dozvole (ako zanemarimo lokacijsku koja danas služi samo za malverzacije):

 

1. Građevinska dozvola - Izdaje se prije gradnje na osnovu Glavnog projekta koji se sastoji od arhitektonskog, konstrukcijskog, geodetskog, vode, struje, fizike, protupožarnog.... ovisi o vrsti zgrade. Ajmo reći da je to sve uredno i da je dozvola izdata.

 

nakon nje slijedi gradnja i kad je sve gotovo slijedi

 

2. Uporabna dozvola - dozvola koja se izdaje nakon završetka gradnje tj. pred useljenje i tehničkog pregleda u kojem se utvrđuje je li građevina izgrađena u skladu s Glavnim projektom. To zvuči svemoguće ali:

 

Kako nadležna služba može utvrditi je li sve izgrađeno po projektu?

Kako znati je li u neko stubište ugrađena projektirana armatura? Tako da ga prepilaš pa mjeriš i brojiš šipke?

Kako znati jesu li zidovi izgrađeni po projektu? Jesu li dovoljno armirani i je li korišten odgovarajući materijal? Da ih bušiš ili pilaš te otkineš komad i nosiš na analizu?

Jesu li struja, voda, plin... razvedeni po projektu? Čupaš kabele i cijevi iz zidova?

Je li stavljena propisana hidro i termoizolacija? Opet bušenje? Jednom kad si probušio hidroizolaciju možeš komotno sve sa zgrade skinuti i stavljati ispočetka. I onda opet testiraš bušenjem? U nedogled?

Zadovoljava li zgrada potresne uvjete? Protreseš je na 6 Richtera?

Nakon jednog "temeljitog" tehničkog pregleda, kako novinari to zamišljaju, ta zgrada ne bi bila spremna za useljenje nego za rušenje.

 

Sve te stvari nemoguće je tehnički provjeriti već se kao referenca uzima priložena dokumentacija. Dobiješ papir na kojem piše da je to izvedeno u skladu s projektom i ti kao kontrolor nemaš druge nego taj papir uzeti zdravo za gotovo a ako se nešto desi odgovorne su osobe koje su sudjelovale u pisanju toga papira.

12 godina
offline
Re: Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjer
wyks kaže...

Pa u ovom slucaju je bar bjelodano jasno kome se obratiti za utvrdjivanje odgovornosti.

 

Kamo srece da je sav kriminal takav, da imas dostupnu arhivu sa potpisima svih odgovornih osoba.

 

Zasto o tome pricamo vec 3 stranice nije mi jasno.

 Zato jer to nije baš tako jednostavno. Objašnjenje imaš tri posta iznad ovoga. Investitor nije odgovorna osoba a najčešće je, uz izvođača, glavni krivac. A ne mora biti. Može to biti dobavljač ili proizvođač materijala, projektant, kontrolor projektanta... svaki slučaj je specifičan a nekad ime glavnog krivca nećeš ni naći u papirima ili je to odavno ugašen pravni subjekt, prevedeno na hrvatski zakon: Uija vuk tovara (ako znaš što to znači)

15 godina
offline
Re: Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjer
texas.bug kaže...
To i ja govorim da se lako mogu saznati cinjenice o investitoru i izvođacu. To nije tajna, nije ni kleveta, nego cinjenica.

I tocno je da mediji nemaju obavezu izvjestit o tome. Ali to sto su presutjeli tu cinjenicu govori puno toga o njima. 

 

  1. Citati - obrisi sto je nepotrebno da se ne kvari tema, ma kkao glupa bila.

 

  1. https://www.jutarnji.hr/vijesti/zagreb/potres-razotkrio-katastrofalan-propust-u-novogradnji-sina-mi-jos-uvijek-proganja-taj-prizor-nije-mogao-pobjeci-iz-stana-jer-je-stubiste-nestalo/10165567/

 

- Štedionica Zlatni vrutak d.d. financirala je gradnju te kuće i prodavali smo te stanove. Zgradu je gradila tvrtka I.-Gradnja, a na projektu je bio angažiran i projektant i nadzor, ali sada se ne sjećam njihovih imena - rekao nam je u četvrtak Mladen Petrinjak, bivši predsjednik Uprave u štedionici Zlatni vrutak d.d.

 

Znaci u linku kojeg sam stavio jucer jasno pise kome se obratiti za odgovornosto - i gle cuda, to su MASOVNI MEDIJI i ucinili. Sto je najbolje - te informnacije stoji i na jebenoj tabli koju imas na Google mapsu.

 

Ja nemam pojma kako se dokazuje krivnja, a mislim da nemas ni ti, a pojma nema ni novinar, pa koji kurac da sad svi radimo!?

 

Sad zbilja ocekujem ispriku svima nama ovdje.

3 stranice potezes neku teoriju, koja se nije pokazala tocnom, no i dalje ustrajes u njoj. Da, bogtejeba, postoji gradjevinska mafija. Ali znas sto!? Postoji i poljoprivredna, nogometna, umjetnicka, turisticka, naftna, medicinska, farmaceutska, automobilska, bankarska itd. itd. U biti ne postoji - postoje pojedinci u tim industrijama koji se bave kriminalom, a ti ovakvim pausalnim i izdupeta opaskama blatis i postena poslovanja.

 

Ali, ti, ingnorantsko dijete (karakterno i mentalno, mozda ne i fizicki) se osjecas neopisivo jako kad ustvrdis - POSTOJI NEKA MAFIJA U MEDIJIMA I GRADJEVINI - bogtejeba ko da si otkrio Ameriku, toplu i radioaktivnu vodu u isti cas. I 6G.

 

Jesi ikad putovao igdje? Koliko ima kuca koje su samo nabacane po parcelama bez ikakvog reda? Znas li kako izgleda Kastela, pogotovo uz magistralu? Pa isuse, koliko ima zahtjeva za legalizaciju u hrvatskoj?

 

„Od ukupnog broja podnesenih zahtjeva za legalizaciju Agencija za ozakonjenje nezakonito izgrađenih zgrada je od veljače 2014. do svibnja 2018. preuzela 145 tisuća zahtjeva i ukupno donijela 113 tisuća rješenja od kojih 76 tisuća rješenja o izvedenom stanju, a ostali su zahtjevi odbijeni ili su stranke same odustale od zahtjeva”,

 

 

Je li to sve gradila mafija u sprezi sa MASOVNIM MEDIJIMA KOJI LAZU I SKRIVAJU INFORMACIJE I TO GOVORI PUNO O NJIMA!?

 

Eto, sad ne budi picka - pa nam reci kakve veze ima Zlatni Vritak d.d. sa Jutarnjim listom, telekomima, 5G, i Udrugom za zastitu od zracenja?

 

BlueMax kaže...

 Zato jer to nije baš tako jednostavno. Objašnjenje imaš tri posta iznad ovoga. Investitor nije odgovorna osoba a najčešće je, uz izvođača, glavni krivac. A ne mora biti. Može to biti dobavljač ili proizvođač materijala, projektant, kontrolor projektanta... svaki slučaj je specifičan a nekad ime glavnog krivca nećeš ni naći u papirima ili je to odavno ugašen pravni subjekt, prevedeno na hrvatski zakon: Uija vuk tovara (ako znaš što to znači)

 Gle, nisam vjestak (je li uopce potreban vjestak, ne znam) niti imam znanja o cjelokupnom procesu izgradnje objekta.

 

Ovdje sam popizdio jer se u nedostatku argumenta islo povezati potres - Vip - Makarsku - Čehe - 5G - Udruge - masovne medije - građevinsku mafiju - stetnost zracenja - i to sve pod nekom suludom teorijom da mediji ne pisu o gradjevinskoj mafiji u Zagrebu koja u sprezi sa telekomima postavlja neatestirane stupove po zgradama u Zagrebu, jer su u Makarskoj platili 30000 eura jednoj zgradi da neki Lokalni Čeh postavi stup da bi oni napravili lift. Ali masovni mediji o tome šute što govori puno o njima, pa tako nismo uspjeli saznati da je kuću gradila I-gradnja po nalogu Zlatnog Vrutka d.d. - što i piše na tabli ispred kuće na Google mapsu.

 

I eto, sad i ti meni objasnjavas struku - što je pohvalno i hvala ti, ali jesmo li saznali koji to Česi postavljaju od potresa netaestirane 5G stupove po zagrebu?

 

I za kraj - kakve ovo sve jebene veze ima sa laprdanjem jedne nestrucne udruge? i Sa štetnošću 5G?

 

Jer:

1. Ako je 5G stetan - onda je svaka radnja kojim se on postavlja na trzoste - nelegalna pa su stupovi tek jedan u nizu kriminala

2. Ako 5G nije stetan - onda je nepropisni stup zasebni kriminal - koji moze, ali i ne mora biti krivica telekoma, moze ali i ne mora biti dio neke vece kriminalne akcije

3. Ako 5G nije stetan - onda se nestrucnim laprdanjem nekome uskracuje pravo na rad - jer (valjda si u gradjevini) sto ako se neki cement ili vapno proglasi stetnim bez dokaza pa ti to unisti posao?

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
offline
Re: Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjer
wyks kaže...

 

Ovdje sam popizdio jer se u nedostatku argumenta islo povezati potres - Vip - Makarsku - Čehe - 5G - Udruge - masovne medije - građevinsku mafiju - stetnost zracenja - i to sve pod nekom suludom teorijom da mediji ne pisu o gradjevinskoj mafiji u Zagrebu koja u sprezi sa telekomima postavlja neatestirane stupove po zgradama u Zagrebu, jer su u Makarskoj platili 30000 eura jednoj zgradi da neki Lokalni Čeh postavi stup da bi oni napravili lift. Ali masovni mediji o tome šute što govori puno o njima, pa tako nismo uspjeli saznati da je kuću gradila I-gradnja po nalogu Zlatnog Vrutka d.d. - što i piše na tabli ispred kuće na Google mapsu.

 

 

 Ovo zvuči kao novi hit Netflix serijal, možda bi im trebalo poslati skriptu samo treba dodati da je taj Čeh crnac i netko iz građevine je gay...

Stoja
12 godina
offline
Re: Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjer
wyks kaže...

 

Ovdje sam popizdio jer se u nedostatku argumenta islo povezati potres - Vip - Makarsku - Čehe - 5G - Udruge - masovne medije - građevinsku mafiju - stetnost zracenja - i to sve pod nekom suludom teorijom da mediji ne pisu o gradjevinskoj mafiji u Zagrebu koja u sprezi sa telekomima postavlja neatestirane stupove po zgradama u Zagrebu, jer su u Makarskoj platili 30000 eura jednoj zgradi da neki Lokalni Čeh postavi stup da bi oni napravili lift. Ali masovni mediji o tome šute što govori puno o njima, pa tako nismo uspjeli saznati da je kuću gradila I-gradnja po nalogu Zlatnog Vrutka d.d. - što i piše na tabli ispred kuće na Google mapsu.

 

I eto, sad i ti meni objasnjavas struku - što je pohvalno i hvala ti, ali jesmo li saznali koji to Česi postavljaju od potresa netaestirane 5G stupove po zagrebu?

 

 

 Mislim da je dobro na ovakvim forumima napisati nešto iz svoje branše jer većina ljudi tu su spremni prihvatiti stručno mišljenje a i sam sam na ovom forumu došao do znanja od kompetentnih ljudi iz nekih područja o kojima ja ne znam baš puno. Istina je da nema veze s temom ali mislim da je korisnije nego rasprava vezana o temi u kojoj se svađaju dvojica suprotnih stavova i ni jedan ni drugi nisu stručnjaci u tom području (ne mislim sad na ovu temu nego općenito). 

 

Česi koji postavljaju antene po Makarskoj su: http://multikomunikacije.com/

Jesu li im antene atestirane i imaju li podružnicu u Zagrebu, to ne znam.

15 godina
offline
Re: Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjer
Stoja kaže...

 Ovo zvuči kao novi hit Netflix serijal, možda bi im trebalo poslati skriptu samo treba dodati da je taj Čeh crnac i netko iz građevine je gay...

 Onda znamo tko je uistinu kriv!

 

 

Ali postoji dobra ideja za biznis tu:

 

"Napravili ste nezamislivu glupost?"

"Sagradili ste 3 apartmana na molu bez dozvole i bez željeza?"

"Prebili ste Duju iz Zaostraoga jer ste zbog plave majice pomislili da je purgerska pedercina?"

"Otkrilo se da ste potplatili vijecnika za koncesiju za beach bar i iznamljivanje pedalina?"

"Postavili ste 5G stup na krivu zgradu, jer je Vip tražio 4G stup na crkvi?"

 

Svalite krivicu na nas!

 

Vas "Lokalni Čeh d.o.o."

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
offline
Re: Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjer
BlueMax kaže...
Mislim da je dobro na ovakvim forumima napisati nešto iz svoje branše jer većina ljudi tu su spremni prihvatiti stručno mišljenje a i sam sam na ovom forumu došao do znanja od kompetentnih ljudi iz nekih područja o kojima ja ne znam baš puno. Istina je da nema veze s temom ali mislim da je korisnije nego rasprava vezana o temi u kojoj se svađaju dvojica suprotnih stavova i ni jedan ni drugi nisu stručnjaci u tom području (ne mislim sad na ovu temu nego općenito). 

 Sa ovime se definitivno slazem, zato sam i ja aktivan na forumu.

 

I mozes slobodno odnositi se i na raspravu mene i onog kolege, jer je to bas primjer rasprave koja se ne bi smjela rasplamsati. Jedno je biti sumnjicav, ali ni ja, a ni on, nemamo pojma o gradjevini, ali se on svejedno nije ustrcavao glasno i bezobraznno upirati prst krivice i sve oko sebe, bez ijednog validnog argumenta.

 

Generalizacija tipa da su svi koji su krivi - krivi, je abnormanlo glupa i nepotrebna opaska u bilo kojoj raspravi.

 

Na ovaj nacin se moze doslovno hodati ulicom i optuzivati svakog da je u nekoj mafiji sa masovnim medijima. Jednom, dvaput, mozda i u 7  od 10 slucajeva ce i biti u pravu. Ali onda treba i skupiti zube bez placa i jadikovanja kad ih netko sa opravdanjem prospe jer optuzuje ljude bez dokaza.

 

BlueMax kaže...
Česi koji postavljaju antene po Makarskoj su: http://multikomunikacije.com/

Jesu li im antene atestirane i imaju li podružnicu u Zagrebu, to ne znam.

Osim sto im je stranica losa, jer donji navigation ne radi, a i boje su iritantne, nemam sto reci onjima.

 

Kao i u svakoj drugoj firmi - vjerujem da obavljaju svoj posao u dobroj vjeri.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
offline
Re: Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjer
wyks kaže...

Osim sto im je stranica losa, jer donji navigation ne radi, a i boje su iritantne, nemam sto reci onjima.

 

Kao i u svakoj drugoj firmi - vjerujem da obavljaju svoj posao u dobroj vjeri.

 

Problem i jest sa vama vjernicima, a znanost i javnost su tu da sve propituju

15 godina
offline
Re: Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjer
segregator kaže...

Problem i jest sa vama vjernicima, a znanost i javnost su tu da sve propituju

Ovo bi bas prvo rekao covijek koji ne zeli da se sazna da ima poderane i posrane gace!

 

Mozda da nemasovni mediji, udruge i zabrinuti gradjani osnuju neku svoju grupaciju koja ce ici po kucama i provjeravati da li je sve po propisima! Mozda da imaju odore, mozda u plavoj boji!

 

(Ako ce vlada micati stetan sadrzaj sa javnih prostora - to je uvod u fasizam, ali ako cu ja upirati prstom u cjelokupne industrije to se zove zabrinutim gradjaninom

Ako vlada provjerava porez u firmama - to je inspekcijski teror - ali ako ja kazem da postoji gradjevinska mafija koju stite masovni mediji - onda sam ja udruga zabrinutih gradjana)

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
offline
Re: Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjer
segregator kaže...

Problem i jest sa vama vjernicima, a znanost i javnost su tu da sve propituju

 Covjece - linkao si vijest staru 10 godina koja ni priblizno ne dokazuje ono sto si htio reci, pa si morao osobno nadodavati informacije - ono da se radi o dvije zgrade sto izricio ne pise u clanku kojeg si linkao.

I onda su drugi forumasi morali nadodavati informacije kako bi prica uopce imala smisla.

 

Da, postoje zgrade u Makarskoj, postoje i postavljaci stupovaza internet komunikaciju. Postoje i preporuke o sigurnosti, postoje i pravilnici o postavljanju takvih stupova. Postoje i firme koje bi to napravile mimo propisa kako bi ustedjeli koju kunu. Postoje i Lokalni Česi.Postoje i zle korporacije koje žele maksimizirati profit. No jesi li ti otkrio ikakav kriminal u toj priči? Jesi li? Zbilja, jesi li? Imaš li osnove za prijavu policiji?

 

 
 
 

 

Evo jos nekoliko pitanja za zabrinute gradjane!

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
5 godina
offline
Re: Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjer
wyks kaže...
segregator kaže...

Problem i jest sa vama vjernicima, a znanost i javnost su tu da sve propituju

Ovo bi bas prvo rekao covijek koji ne zeli da se sazna da ima poderane i posrane gace!

 

Mozda da nemasovni mediji, udruge i zabrinuti gradjani osnuju neku svoju grupaciju koja ce ici po kucama i provjeravati da li je sve po propisima! Mozda da imaju odore, mozda u plavoj boji!

 

(Ako ce vlada micati stetan sadrzaj sa javnih prostora - to je uvod u fasizam, ali ako cu ja upirati prstom u cjelokupne industrije to se zove zabrinutim gradjaninom

Ako vlada provjerava porez u firmama - to je inspekcijski teror - ali ako ja kazem da postoji gradjevinska mafija koju stite masovni mediji - onda sam ja udruga zabrinutih gradjana)

 

 Cak si duzan da prijavis ako imas saznanja o krivicnom djelu....

12 godina
offline
Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjere i

Malo o tim "Česima" koji ordiniraju u mom području:

 

Prvo bi ukinuo to "Česi" jer je riječ o firmi registriranoj u Hrvatskoj a, pošto smo dijelom slobodnog EU tržišta, svi građani EU slobodni su ponuditi svoje proizvode i usluge kod nas kao i mi kod njih. Vlasništvo firme je nebitno ali nekako imam osjećaj kako nisu ništa manje "hrvatskiji" od Hrvatskog Telekoma.

Tvrtka posluje već dvadesetak godina u vrlo delikatnoj djelatnosti i to u jednoj sredini gdje svak svakoga zna i da ne valjaju odavno bi propali. A da bi to uspio moraš imati dobar marketing, tehničku pouzdanost, službu za korisnike, konkurentne cijene.... ukratko svaka im čast.

O njihovim antenama mogu reći samo svoje mišljenje, a to je da ne vjerujem da nemaju svu potrebnu dokumentaciju. Iz više razloga a glavni su to da bi ih konkurencija koja ima veliki utjecaj na našu vladu odavno eliminirala da ne posluju po propisima. Je li uopće moguće u EU uvesti takvu opremu koja nije CE certificirana? Ja sam nešto slično pokušao (kućni uređaj) i nije prošlo. Sigurno imaju i službenu koncesiju ili su je unajmili jer drukčije ni bi mogli izdavati račune za telekom usluge.

Nekako mislim da se na njih bune jedino susjedi i to zato što su opremu stavili na susjedovu kuću a ne na njegovu. Naravno, obje su te kuće izgrađene ilegalno pa su se nedavno legalizirale.

 

Osobno nikad nisam koristio njihove usluge. Jedno vrijeme su ih koristili ženini roditelji a onda je došao netko s boljom ponudom. Da je više ovakvih "čeha" i ovi veliki bi imali niže cijene i više se brinuli o korisnicima.

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjer
BlueMax kaže...

Malo o tim "Česima" koji ordiniraju u mom području:

 

Prvo bi ukinuo to "Česi" jer je riječ o firmi registriranoj u Hrvatskoj a, pošto smo dijelom slobodnog EU tržišta, svi građani EU slobodni su ponuditi svoje proizvode i usluge kod nas kao i mi kod njih. Vlasništvo firme je nebitno ali nekako imam osjećaj kako nisu ništa manje "hrvatskiji" od Hrvatskog Telekoma.

Da je više ovakvih "čeha" i ovi veliki bi imali niže cijene i više se brinuli o korisnicima.

Ali eto, sad su zbog dva jako zabrinuta gradjanina dosli u kontekst ilagalnih radnji i nekakvog stetnog zracenja - a do jucer malo je nas za njih culo.

Bilo bi genijalno da familija i rodbina stanara tih zgrada zivi i radi po Njemackoj, Irskoj i sl. ili da zive od iznamljivanja kuca koje im je ćale/nono zaradio na ilegalnom radu u Njemackoj.

 

Ali pazi koliko je to stetno i opasno - neki probisvijet iskopa clanak 10 godina star, koji je nepotpun i nerazuman i eto, necija firma dolazi u nekakvu raspravu koja nema veze sa mozgom.

 

BTW - Jutarnji i mnogi drugi portali imaju uzasnu arhivu, gdje los CSS pojede dijelove clanka, ili isturene rubrike i polja, slike i infografike u clanku, pa su mnogi clanci neupotrebljivi i nepotpuni za tocno informiranje.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
offline
Re: Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjer
wyks kaže...

 

Ali pazi koliko je to stetno i opasno - neki probisvijet iskopa clanak 10 godina star, koji je nepotpun i nerazuman i eto, necija firma dolazi u nekakvu raspravu koja nema veze sa mozgom.

 

BTW - Jutarnji i mnogi drugi portali imaju uzasnu arhivu, gdje los CSS pojede dijelove clanka, ili isturene rubrike i polja, slike i infografike u clanku, pa su mnogi clanci neupotrebljivi i nepotpuni za tocno informiranje.

 

Eto tako vi vjernici djelujete...kad ostanete bez argumenata, onda se ide ad hominem

15 godina
offline
Re: Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjer
segregator kaže...

Eto tako vi vjernici djelujete...kad ostanete bez argumenata, onda se ide ad hominem

 https://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2019_05_45_895.html

 

DIO PRVI
POSTUPANJE U DOBROJ VJERI SUDIONIKA POREZNO-PRAVNOG ODNOSA

 

Izgleda da je u probisvjetskoj logici svaki pojedinac koji placa porez - religijski vjernik.

 

(nacelo postupanja u dobroj VJERI je temelj svih uredjenih odnosa)

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
11 godina
offline
Re: Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjer
wyks kaže...

(nacelo postupanja u dobroj VJERI je temelj svih uredjenih odnosa)

 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjer
wyks kaže...
texas.bug kaže...
To i ja govorim da se lako mogu saznati cinjenice o investitoru i izvođacu. To nije tajna, nije ni kleveta, nego cinjenica.

I tocno je da mediji nemaju obavezu izvjestit o tome. Ali to sto su presutjeli tu cinjenicu govori puno toga o njima. 

 

  1. Citati - obrisi sto je nepotrebno da se ne kvari tema, ma kkao glupa bila.

 

  1. https://www.jutarnji.hr/vijesti/zagreb/potres-razotkrio-katastrofalan-propust-u-novogradnji-sina-mi-jos-uvijek-proganja-taj-prizor-nije-mogao-pobjeci-iz-stana-jer-je-stubiste-nestalo/10165567/

 

- Štedionica Zlatni vrutak d.d. financirala je gradnju te kuće i prodavali smo te stanove. Zgradu je gradila tvrtka I.-Gradnja, a na projektu je bio angažiran i projektant i nadzor, ali sada se ne sjećam njihovih imena - rekao nam je u četvrtak Mladen Petrinjak, bivši predsjednik Uprave u štedionici Zlatni vrutak d.d.

 

Znaci u linku kojeg sam stavio jucer jasno pise kome se obratiti za odgovornosto - i gle cuda, to su MASOVNI MEDIJI i ucinili. Sto je najbolje - te informnacije stoji i na jebenoj tabli koju imas na Google mapsu.

 

Ja nemam pojma kako se dokazuje krivnja, a mislim da nemas ni ti, a pojma nema ni novinar, pa koji kurac da sad svi radimo!?

 

Sad zbilja ocekujem ispriku svima nama ovdje.

3 stranice potezes neku teoriju, koja se nije pokazala tocnom, no i dalje ustrajes u njoj. Da, bogtejeba, postoji gradjevinska mafija. Ali znas sto!? Postoji i poljoprivredna, nogometna, umjetnicka, turisticka, naftna, medicinska, farmaceutska, automobilska, bankarska itd. itd. U biti ne postoji - postoje pojedinci u tim industrijama koji se bave kriminalom, a ti ovakvim pausalnim i izdupeta opaskama blatis i postena poslovanja.

 

Ali, ti, ingnorantsko dijete (karakterno i mentalno, mozda ne i fizicki) se osjecas neopisivo jako kad ustvrdis - POSTOJI NEKA MAFIJA U MEDIJIMA I GRADJEVINI - bogtejeba ko da si otkrio Ameriku, toplu i radioaktivnu vodu u isti cas. I 6G.

 

Jesi ikad putovao igdje? Koliko ima kuca koje su samo nabacane po parcelama bez ikakvog reda? Znas li kako izgleda Kastela, pogotovo uz magistralu? Pa isuse, koliko ima zahtjeva za legalizaciju u hrvatskoj?

 

„Od ukupnog broja podnesenih zahtjeva za legalizaciju Agencija za ozakonjenje nezakonito izgrađenih zgrada je od veljače 2014. do svibnja 2018. preuzela 145 tisuća zahtjeva i ukupno donijela 113 tisuća rješenja od kojih 76 tisuća rješenja o izvedenom stanju, a ostali su zahtjevi odbijeni ili su stranke same odustale od zahtjeva”,

 

 

Je li to sve gradila mafija u sprezi sa MASOVNIM MEDIJIMA KOJI LAZU I SKRIVAJU INFORMACIJE I TO GOVORI PUNO O NJIMA!?

 

Eto, sad ne budi picka - pa nam reci kakve veze ima Zlatni Vritak d.d. sa Jutarnjim listom, telekomima, 5G, i Udrugom za zastitu od zracenja?

 

 Uzalud je tebi objasnjavati jer ti primjer konkretiziras. Da ne govorim kako proizvoljno dodajes i također proizvoljno svoje zakljucke podmeces drugima.

 

 

BlueMax kaže...

 Zato jer to nije baš tako jednostavno. Objašnjenje imaš tri posta iznad ovoga. Investitor nije odgovorna osoba a najčešće je, uz izvođača, glavni krivac. A ne mora biti. Može to biti dobavljač ili proizvođač materijala, projektant, kontrolor projektanta... svaki slučaj je specifičan a nekad ime glavnog krivca nećeš ni naći u papirima ili je to odavno ugašen pravni subjekt, prevedeno na hrvatski zakon: Uija vuk tovara (ako znaš što to znači)

 Gle, nisam vjestak (je li uopce potreban vjestak, ne znam) niti imam znanja o cjelokupnom procesu izgradnje objekta.

 

Ovdje sam popizdio jer se u nedostatku argumenta islo povezati potres - Vip - Makarsku - Čehe - 5G - Udruge - masovne medije - građevinsku mafiju - stetnost zracenja - i to sve pod nekom suludom teorijom da mediji ne pisu o gradjevinskoj mafiji u Zagrebu koja u sprezi sa telekomima postavlja neatestirane stupove po zgradama u Zagrebu, jer su u Makarskoj platili 30000 eura jednoj zgradi da neki Lokalni Čeh postavi stup da bi oni napravili lift. Ali masovni mediji o tome šute što govori puno o njima, pa tako nismo uspjeli saznati da je kuću gradila I-gradnja po nalogu Zlatnog Vrutka d.d. - što i piše na tabli ispred kuće na Google mapsu.

 

I eto, sad i ti meni objasnjavas struku - što je pohvalno i hvala ti, ali jesmo li saznali koji to Česi postavljaju od potresa netaestirane 5G stupove po zagrebu?

 

I za kraj - kakve ovo sve jebene veze ima sa laprdanjem jedne nestrucne udruge? i Sa štetnošću 5G?

 

Jer:

1. Ako je 5G stetan - onda je svaka radnja kojim se on postavlja na trzoste - nelegalna pa su stupovi tek jedan u nizu kriminala

2. Ako 5G nije stetan - onda je nepropisni stup zasebni kriminal - koji moze, ali i ne mora biti krivica telekoma, moze ali i ne mora biti dio neke vece kriminalne akcije

3. Ako 5G nije stetan - onda se nestrucnim laprdanjem nekome uskracuje pravo na rad - jer (valjda si u gradjevini) sto ako se neki cement ili vapno proglasi stetnim bez dokaza pa ti to unisti posao?

  

 

   

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
15 godina
offline
Re: Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjer

Bozanic je prodana dusa koja je Juzni zvonik katedrale prodao telekomima da u njega ugrade 5G stup. Zato je i obnova toliko trajala da se sakrije a i da oni sto su gradili novogradnje bez armiranja isisavaju desetljecima pare iz proracuna.

 

Zato je bog poslao potres da srusi 5G stup i one kuce bez armiranja da opomene sve one koje lazu ali ne uvijek i one koji ne lazu ali ponekad lazu. I lokalne cehe, koji su neprijavljeni radili na katedrali za gradjevinsku mafiju koja preko Jutarnjeg lista krade armirano zeljezo!

 

OTKUD ZELJEZNA SKELA NA KATEDRALI!!!!!

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
offline
Re: Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjer
texas.bug kaže...
 Uzalud je tebi objasnjavati jer ti primjer konkretiziras. Da ne govorim kako proizvoljno dodajes i također proizvoljno svoje zakljucke podmeces drugima.

 Mlatimudane.

 

texas.bug kaže...

Dokaza za to ima, međutim neces ih naci u medijima. U pojedine "poduzetnike" ni mediji ne diraju.

Trebas sam trazit po internetu ako mislis do kakve takve istine doci

 

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10220180248510101&id=1043249966&refid=28

Mislis ne diraju u Zlatni Vrutak d.d. kojeg je medij prozvao u svom clanku o temi iz facebook posta?

 

Koga ti jebes?

 

BTW - prijavljujem temu za zatvaranje :D.

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
12 godina
offline
Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjere i

 

 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjere i
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
3 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice