Pametni satovi - Za vježbače probirače

poruka: 10
|
čitano: 8.925
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Pametni satovi - Za vježbače probirače".
12 godina
offline
Pametni satovi - Za vježbače probirače

Drago za te pare kupiš malo kvalitetniji Luminox, Traser i sl. uglavnom neki “tactical watch” umjesto ovog koji izglega kao igračka.

haha fitness aplikacije, vrh

 
0 1 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Pametni satovi - Za vježbače probirače

Luminox je teška prevara. Bilo koji g-shock ima više smisla od precijenjenog Luminoxa.

This space for rent!
11 godina
offline
Pametni satovi - Za vježbače probirače

Ti “tactical watch” su tek teška prevara za "vikend ratnike". Kao šta kaže kolega iznad, većinu njih Casio pojede, čak i ne G-shock nego i puno jeftiniji.

Satovi ili neki drugi uređaji sa mjerenjem pulsa su zbilja korisni nekome ko trenira sport makar i na rekreativnoj bazi (naglasak na trening, a ne za mjerenje koraka i pokazivanje).

Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Pametni satovi - Za vježbače probirače

Komentar na dio pod "Korisno?" i navodnu besmislenost pametnih notifikacija. Moj dojam je upravo suprotan. zaprimiti notifikaciju i znati o čemu se radi bez posezanja za mobitelom je dar s neba...

 

Pametne obavijesti su dakle, ponavljam se, meni super korisne. Vlasnik sam (pravokutne) dvojke koju ne skidam. Nema mogućnost nikakvog odgovaranja, samo uvid u notifikaciju. Umjesto da primam i pregledavam mobitel, kad notifikacija (bilo koje vrste koju sam odabrao da mi se prikazuje) stigne bacim pogled na sat i u trenutku znam od koga, što i jel važno da se prebacujem na mobitel/komp ili mogu ignorirati i pustiti za kasnije (Nadam se da ovo ne čitaju oni s kojima se poslovno/privatno dopisujem ;) ). U kombinaciji sa BT slušalicama još i više korisno, mobitel zvoni, na satu vidim tko je, a sa slušalicama ili na satu zaprimim poziv, mobitel može biti bilo gdje u krugu od 10ak metara... Vrtnja po uredu, stanu i slične situacije pokrivene su bez lociranja i pregledavanja mobitela. Dakle i bez praćenja dnevnih sportskih i nesportskih aktivnosti zapravo (iz moje perspektive i za moj dnevni stil) vrlo koristan gadget...

A koliko god se u zadnje vrijeme malo bavio sportom vjerojatno bi toga bilo još i manje da nije tog sata koji te u smislenim intervalima podsjeća na potrebu za kretanjem i aktivnostima...

Dvojka je definitivno manje fancy ali je i sa gotovo istim setom funkcionalnosti cca 1000+ kn jeftinija pa za one koji toleriraju spartanskiji izgled, a dvije tri fore više koje ima trojka nisu im kritične odličan odabir.

Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Pametni satovi - Za vježbače probirače

Xiaomi Amazfit Pace

Fitnes aplikacije, GPS, Ok izgled, 6 dana (bez GPSa), upgrade softvera svaki mjesec, veća rezolucija od Garmina, stalni prikaz ekrana i ono najvažnije, ima memoriju za muziku i cijena je oko 600-800kn. Sve što ima i ovaj Garmin + stvari koje su mu stavljene kao minus.

 

A sad je izašla i ver. 2.0 koja mjeri i VO2 i ide pod vodu.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
7 0 hvala 1
13 godina
offline
Pametni satovi - Za vježbače probirače

Obzirom je naslov teme u množini, nije baziran samo na "predmetu obrade u tekstu", dozvoljavam si toliko slobode, pa i spomenuti po meni ukupno gledajući ipak širu i bolju ponudu, odnosno spektar ponude! 

U zadnje vrijeme se je SUUNTO bitno proširio ponudom, pa tako i generalno kvalitetom, u svim segmentima, od onih za 400.00€ pa i preko 1000.00€, a najjači je još uvijek po trajanju baterije, tu mu nema još uvijek ravnog! 

Nisam pogledao, jeli ovo "sponzoriran članak, pa ako nije, predlažem da nabacite jednu temu i usporedite "Pmatne satove - za vježbače" na nekom velikom marathon testu, pa dokažite koji je u kojoj kategoriji bolji! 

ATJ Lučko
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Pametni satovi - Za vježbače probirače

Da nema prijenosa notifikacija sa moba na smartwatch, ne bih smartwatch ni kupovao

PSN - darklydexter
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pametni satovi - Za vježbače probirače

Drago,

tebi je prevara, meni baš i nije imao sam ih nekoliko i sad zadnjeg kojeg sam uzeo jako lijep i kvalitetan. A imao sam i G-shockove, tko ne zna da su dobri i izdržljivi. I ne vidim zašto ti je Luminox precijenjen? Pa nisu to satovi s troznamenkastim brojkama, imaš ih i od 200ak €.

Nije da ih branim nisam nikakav fanboy, ali reć da su precijenjeni je pretjerivanje.

 

Zauzeti nadimak,

korisno za puls? Trenirao sam 2 različita sporta i nikad nisam imao potrebu za praćenjem pulsa, tad pametnih satova nije ni bilo a ni danas pri trčanju ne vidim čemu bi mi praćenje pomoglo, kažeš treneru ej stari ček puls mi je previsok?

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.12.2017 20:20 (MP7).
16 godina
moderator
offline
Re: Pametni satovi - Za vježbače probirače
MP7 kaže...

Drago,

tebi je prevara, meni baš i nije imao sam ih nekoliko i sad zadnjeg kojeg sam uzeo jako lijep i kvalitetan. A imao sam i G-shockove, tko ne zna da su dobri i izdržljivi. I ne vidim zašto ti je Luminox precijenjen? Pa nisu to satovi s troznamenkastim brojkama, imaš ih i od 200ak €.

Nije da ih branim nisam nikakav fanboy, ali reć da su precijenjeni je pretjerivanje.

 

Možda da razjasnim koji ja sat smatram najboljim univerzalnim taktičkim/hiking/sportskim satom - Garmin Fenix 5. Može i 3. Na dalekom trećem mjestu kao taktički i hiking sat, ali ne i sportski je Tactix. Isključivo sportski (fitness tracker) sat me ne zanima.

 

Luminox su kao autdorzi/taktički satovi, ali su preskupi, a imaju premalo funkcija. Luminox od "posebnih funkcija" ima brojčanik koji svijetli u mraku. Ne može se mjeriti niti s jednim od ovih pametnih satova.

 

K tome, skužio sam da ja na tom erzovtu drobim satove, odnosno oštetim ih svaku godinu, godinu i pol. Sat od dva soma kuna (Luminox), a koji nema GPS i po mogućnosti GLONAS, mogućnost pohrane karata i osnove navigacije kao što je Luminox ne znam točno čemu služi na stvarnom terenu niti bih ga nosio redovito na susrete. Zapravo - uopće ga ne bih nosio na susrete. Beskoristan je u odnosu na ove pametne satove s GPS-om, a servis mu je skup.

 

G-Shock od 40 dolara traje vječno, ima više funkcija od Luminoxa (recon ili navy seal), standardni remen koji lako zamijeniš, a ako ga i razbiješ, kupiš novi za 40 dolara. Fenix sa safirnim staklom je skoro neuništiv, jedino mu je mana što je abnormalno skup oko 5 keka kuna, 600 dolara.

 

Ovako mi je setup za šumu (airsoft susrete) g-shock, garmin foretrax 301 i za GPS "backup" mobitel, dok bi idealno bilo imati GPS na satu i foretrax kao navigacijski backup. GPS na satu jede brzo baterije pa moraš imati punjač, a foretrax radi na 2 AAA baterije i samo ih zamijeniš ako usred šume izdahne. 

 

This space for rent!
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.12.2017 11:13 (Drago).
16 godina
offline
Pametni satovi - Za vježbače probirače

Ako neko zeli jeftin, pouzdan i kvalitetan GPS fitness sat, sa izdrzljivom baterijom preporucujem Polar M400, kosta nekih 100-120 EURA.
Mislim da cak izgleda (u crnoj varijanti) bolje i normalnije od ovog na reviewu, dakle, sasvim pristojan za svakodnevno nosenje.
GPS, baterija traje do mjesec dana bez GPS-a. Kontinuirano koristenje GPS-a oko 8h, u prijevodu to znaci nekih sedam dana normalnog koristenja.
Svakako za pracenje fizickih aktivnosti (koraci itd..) ne treba GPS, tako da je to ukljuceno u ovih mjesec dana baterije.
Napominjem da nije u pitanju "outdoor" sat (nema mape i sl.), nego fitness/runnning watch i u tom pogledu za toliko para je vjerovatno najbolje sto se moze nabaviti.
Nedostatak modela M400 je nepostojanje integrisanog HR senzora, vec se mora odvojeno kupiti (sto meni ionako nije bitno). M430 ima integriran HR, ali kako je to noviji model kosta duplo skuplje.
Eh da, ima i smartphone notifikacije preko bluetooth-a, koje nisam nikad probao.
Ono sto bih volio je da ima integrisan mp3 player, za povezivanje sa bezicnim slusalicama.

https://menstylefashion.com/polar-m400-fitness-watch-review/

 
0 0 hvala 2
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice