Panasonicovih 100 godina

poruka: 19
|
čitano: 8.665
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Panasonicovih 100 godina".
15 godina
offline
Panasonicovih 100 godina

bivša Matsushita sad je Panasonic a proizvodili su i tržištali pod nazivima Tehnics (i jope će - neka), JVC i Sanyo, primjerice. meni su o stoljeća sedmog bili pojam trajnosti (a bogami i kvalitete) naprava. ubio sam jedan njihov videorekorder u početnim danima prevođenja filmova u rvata (prem sluhu ili postprodukcijskom tekstu) stalnim kreni-stani-kreni-stani-premotaj malo-kreni-bla. što je taj izdržao, nitko od nas ne bi. znam da ima mnoštvo raskokodakanih tvrtaka (i zamjetno skupljih) no u području "elektronike za mase" nema im premca. njihov telefon gd-90 bio je nenadjebiv (respekt nokiji 3310 za razbijanje zidova, oraha, glava ...). i danas kad se ohrabrim (= opernatim) za kupnju prvo tražim ima li to Panasonic. ako nema, tek onda tražim drugdje. banzaii. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
6 0 hvala 1
16 godina
offline
Panasonicovih 100 godina

Bome. Imao sam Technicsov jeftini dupli deck (RS-TR 212) koji me služio godinama dok si nisam mogao priuštiti nešto skuplje... a imao sam i Panasonicov HiFi Stereo VHS, Panasonic NV F65, na kojem sam snimao glazbu. Mrak stvarčica, do 3 sata glazbe na jednu traku u odličnoj kvaliteti... sa Amige bih puštao demoe i snimao ih kao video, a snimao trance/house/techno sa CDova... fora je to bilo. I trajao je... kod mene barem 10 godina, a kupio sam ga rabljenog.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.9.2018 8:56 (Father_Dougal).
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Panasonicovih 100 godina
Ajar kaže...

bivša Matsushita sad je Panasonic a proizvodili su i tržištali pod nazivima Tehnics (i jope će - neka), JVC i Sanyo, primjerice. meni su o stoljeća sedmog bili pojam trajnosti (a bogami i kvalitete) naprava. ubio sam jedan njihov videorekorder u početnim danima prevođenja filmova u rvata (prem sluhu ili postprodukcijskom tekstu) stalnim kreni-stani-kreni-stani-premotaj malo-kreni-bla. što je taj izdržao, nitko od nas ne bi. znam da ima mnoštvo raskokodakanih tvrtaka (i zamjetno skupljih) no u području "elektronike za mase" nema im premca. njihov telefon gd-90 bio je nenadjebiv (respekt nokiji 3310 za razbijanje zidova, oraha, glava ...). i danas kad se ohrabrim (= opernatim) za kupnju prvo tražim ima li to Panasonic. ako nema, tek onda tražim drugdje. banzaii. 

 Dakle desetljeće i kusur distributer je bio Exportdrvo. Mjesto na kojem kad uđeš imaš sve iz Osake.

Ja sam toliko vremena proveo u toj lokalnoj trgovini da sam dolazio na kavu i ćakulu dva puta tjedno.  Ljudi su znali da sam pacijent i da znam napamet sve šifre svih modela i sve sezonske kataloge unatrag nekoliko godina.

Doma imam od klime do mikrovalne sve Panasonic...imam aparate stare preko 20 godina i rade bezprijekorno...pa s-vhs kamkorder..mini dv. Gomila Technics komponenti...4 walkmana u top stanju..stari 22 godine.

I nikada NIŠTA nije crklo!  Alo?  Ništa.

 

Sve sam to kroz godine uskladištio...a neke stvari ne mičem iz boravka.  Ovaj video i dvd su neuništivi...to je izvrtilo more dvd-a i traka....a donji Technics deck upalim 2-3 puta tjedno i buljim u njega :))

 

 

 

Ima toga gomilu,ali ne da mi se sve slikat :)

 

 
 

Svaka čast svima..posebno Sonyu...ali ekipa iz Osake me nikada nije razočarala....premda sam im ostavio love u vrijednosti novog golfa.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
14 godina
offline
Panasonicovih 100 godina

I meni je Panasonic (njegovi proizvodi) drag. Imao sam njihov videorekorder, stereo snimak (tada to nisu imalli svi). Bio je super a prestao sam ga koristiti samo zato što su došli DVD-ovi koji su bili bolji i jednostavniji za rad. Živ je i danas, dao sam ga susjedu, ali i on ga slabo koristi. Star je oko 20 godina. Imam i desetak godina staru Panasonic plazmu, radi ko urica i dan danas kod kćere u njezinoj sobi. Imam i LG TV i Philips TV koji su stvarno dobri, ali ne mogu se mjeriti sa starom plazmom, naročito ako joj daš dobar izvor signala. A moj Tehnics gramofon je služio mog staroga barem 10 godina i mene još 15 dok ga nisam dao sestri i još uvijek je ispravan. Naravno, tu je i Panasonicov bežični telefon, koji je izdržao "samo" oko 15 godina, pa ga je zamijenio mlađi brat, a kao zadnja Panasonicova prinova tu je i kućno kino VSX 324. Znam da nije vrhunska klasa, ali radi vrlo dobro i uredno, s tim da kao prednje zvučnike koristim Sonyeve zvučnike kupljene prije 20+ godina, jednostavno su bolji od Panasonicovih, dok su centralni, subvoofer i stražnji originalni Panasonici.

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.9.2018 10:02 (učo).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Panasonicovih 100 godina

Okupljalište staraca 

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Panasonicovih 100 godina

ovo je samo znak da dob pozitivno korelira s mudrošću. kad bi današnja "omladina" (= milenijalci) umjesto ganglija imali nešto u razvodnoj kutiji (što nije nit koja im drži uši da ne otpadnu), štošta bi od nas mogli naučiti. sjećam se kako to u doba još nijie bilo bjesomučnog marketinga (kupuj - troši - baci - kupuj) i mogli smo (i znali - naučili) birati najbolje u okvirima mogućnosti. i baš se dobro osjećam u svojoj dobi i koži (ne, nije skaj - prava koža). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Panasonicovih 100 godina
Dead kaže...
Ajar kaže...

ovo je samo znak da dob pozitivno korelira s mudrošću. kad bi današnja "omladina" (= milenijalci) umjesto ganglija imali nešto u razvodnoj kutiji (što nije nit koja im drži uši da ne otpadnu), štošta bi od nas mogli naučiti. sjećam se kako to u doba još nijie bilo bjesomučnog marketinga (kupuj - troši - baci - kupuj) i mogli smo (i znali - naučili) birati najbolje u okvirima mogućnosti. i baš se dobro osjećam u svojoj dobi i koži (ne, nije skaj - prava koža). 

 Slažem se. Osjećam se i ja dobro u svojoj koži, ne skaju, ali mi je žaj što se sve ipak bliži neumitnom kraju. Stoga je prisutna doza nostalgije za onim vremenima. Trudim se omladini dati poneki savjet koji se kosi s današnjim marketingom iako je to teško s obzirom da ih sirote bombardiraju sa svih strana. 

 Mo'š misliti kako je meni, moram tu omladinu nečemu naučiti a oni misle da su pozobali svu mudrost svijeta jer znaju nešto malo pimplati po računalima i telefonima. Ali kada se dođe do ozbiljnijih stvari cvrc, tu njihova "mudrost" prestaje i onda stari isluženi fosili odjednom više nisu baš tako bezvezni kao što su si oni zamislili. I nadam se da će me moj skaj poslužiti još barem desetak godina, da vidim kćer kao odraslu ženu, a neće mi smetati ni neki bebač oko nogu, ali to nije do mene nego do Gazde, pa što bude. I naravno, mene isto pomalo pere nostalgija za starim vremenima i svim onim što je išlo uz njih, pa i umjetnost biranja najboljeg sa najmanje love koju možeš skuriti. A našem vrlom Panasonicu želim još bar 100 novih godina i da i dalje ostanu dobri kao što su bili do sada, kako bi se neke nove generacije mogle radovati dobrim i trajnim stvarčicama.

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.9.2018 20:12 (učo).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Panasonicovih 100 godina
Father_Dougal kaže...

Okupljalište staraca 

 Ti onda tu baš i ne pripadaš, 14 godina si mlađi od mene, trk po šibice i jedan Panasonic walkman 

dolazim odmah - Godot
16 godina
offline
Re: Panasonicovih 100 godina
učo kaže...
Father_Dougal kaže...

Okupljalište staraca 

 Ti onda tu baš i ne pripadaš, 14 godina si mlađi od mene, trk po šibice i jedan Panasonic walkman 

Oh, gle što sam izvukao iz ladice. Pinku je prljav :)

 

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
14 godina
offline
Re: Panasonicovih 100 godina

Jesmo kolege po godištu, ali si 18 dana mlađi od mene, dakle, trk po šibice! I ja sam imao sličan tranzistor tvome, dao mi ga moj stari kao i tebi tvoj, ali mi ga je u JNA netko od dragih kolega zalapao i izgubio mu se svaki trag

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.9.2018 9:38 (učo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Panasonicovih 100 godina

Svaka čast Father, dobio si zadatak i primjereno ga riješio. Respect. Nisu ni svi mladi izgubljeni slučajevi .Tako bih ga volio čuti kako radi, stari dobri Panasonic walkman. Ako je ispravan,sluške na uške i uživaj!

dolazim odmah - Godot
14 godina
offline
Re: Panasonicovih 100 godina
Ajar kaže...

ovo je samo znak da dob pozitivno korelira s mudrošću. kad bi današnja "omladina" (= milenijalci) umjesto ganglija imali nešto u razvodnoj kutiji (što nije nit koja im drži uši da ne otpadnu), štošta bi od nas mogli naučiti. sjećam se kako to u doba još nijie bilo bjesomučnog marketinga (kupuj - troši - baci - kupuj) i mogli smo (i znali - naučili) birati najbolje u okvirima mogućnosti. i baš se dobro osjećam u svojoj dobi i koži (ne, nije skaj - prava koža). 

 Što se tiče izbora stvari, mala istinita pričica: tamo negdje 1995. ili 96. trebao sam kupiti novi par zvučnika, naravno sa ograničenim budžetom. Odem u Sony-evu trgovinu, noseći sa sobom 2 cd-a, Carminu buranu i još jedan, nisam sada više siguran koji. Preslušam ja tako u slušaonici desetak pari zvučnika i naiđem na neke Sony-eve koji su za tu lovu zvučali vrlo dobro. Trgovac mi je bio moj lega i uzeli smo si vremena. I kada sam sav sretan što sam uspio pronaći zvučnike koji su dobri a ne i pretjerano skupi, tip me ohladi. Pritiskom na jednu tipku, prebacio je sa Sonya na Acoustic research zvučnike od 3000 eura par. U istom trenutku, onaj moj Sony je izgledao tako jadno i šuplje, kao zvučnik iz nekog malog tranzistora u usporedbi s linijom. Jbg, na kraju sam ipak kupio Sony-a i evo, vjerno me služe i dan danas, a svi koji su ih čuli kažu da su odlični. Ali nisu oni čuli Acoustic research.... Kol'ko para ......

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.9.2018 9:57 (učo).
16 godina
offline
Re: Panasonicovih 100 godina
učo kaže...

Svaka čast Father, dobio si zadatak i primjereno ga riješio. Respect. Nisu ni svi mladi izgubljeni slučajevi .Tako bih ga volio čuti kako radi, stari dobri Panasonic walkman. Ako je ispravan,sluške na uške i uživaj!

Nije, na žalost. Motor još radi, ali gumice su istrunule. A kazeta više nemam, razdijelio sam ih, a one kvalitetnije sam prodao i sa dobivenim novcima kupio matičnu i proc za media centar prije koju godinu :)

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
14 godina
offline
Re: Panasonicovih 100 godina
Father_Dougal kaže...
učo kaže...

Svaka čast Father, dobio si zadatak i primjereno ga riješio. Respect. Nisu ni svi mladi izgubljeni slučajevi .Tako bih ga volio čuti kako radi, stari dobri Panasonic walkman. Ako je ispravan,sluške na uške i uživaj!

Nije, na žalost. Motor još radi, ali gumice su istrunule. A kazeta više nemam, razdijelio sam ih, a one kvalitetnije sam prodao i sa dobivenim novcima kupio matičnu i proc za media centar prije koju godinu :)

 Pa šteta, ali barem si riješio problem media centra. Što se tiče gumica, one bi se možda mogle i nabaviti, znam da kod nas u Čipoteci u Osijeku ima prilično veliki izbor, ali su poprilično skupe. Ne znam kako je kod tebe, ali možeš se raspitati ako misliš da bi vrijedilo popravljati stari walkman, ali s obzirom da više nemaš kazeta, isplativost je vrlo upitna.

dolazim odmah - Godot
8 godina
offline
Panasonicovih 100 godina

E starčeki moji...

 

Da poživimo svi kao Panasonic (-ovi uređaji)

Ja rekoh
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Panasonicovih 100 godina
Cudno kako do sad nije dosao barem jedan high-end hi-fi-sta da nas prosvjetli kako je to sve bilo smece.lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Panasonicovih 100 godina
Nekoć I vrhunske plazme za dosta manje love od Pioneera.

Danas nažalost u raljama turskog Vestela(pojedini modeli televizora)
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Panasonicovih 100 godina
Dead kaže...
Stjepanj kaže...
Cudno kako do sad nije dosao barem jedan high-end hi-fi-sta da nas prosvjetli kako je to sve bilo smece.lp

Bilo bi krajnje nepošteno proglasit Panasonicovu opremu smećem. Matsushita, danas Panasonic, nikad nije ni pretendirala high endu iako je bilo takovih primjeraka doduše vrlo rijetko i to u Technicsovoj ponudi, ali u svojoj klasi su izdavali pouzdane proizvode poštene cijene. U današnje vrijeme revitalizacijom Technicsa imamo prodor u high end. Zvučnici Technics SB R1 izgledaju fantastično, recenzije su izvrsne, a cijena 20-ak tisuća eura, gramofon SL 1200, pojačala SU serije. Očigledno imaju resursa i znanja da svoje proizvode dignu na još višu razinu i neka.

 ma znam ja to sve, pratio sam scenu i tada je Technics bio nekakav best-buy, sebi sam 2003.g uzeo tada valjda jedno od zadnjih primjeraka Su A707...

u serivsu mi sjebali equalizer, cd-player sam prodao, ostalo mi jos pojacalo cisto kad se okupi vece drustvo da ima kaj drondati.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Panasonicovih 100 godina
Dead kaže...
 Od čitave moje Technics linije kupljene prije više od 35 godina, a tu je bilo sve; gramofon, deck, cd player, equilizer, tuner, integrirano pojačalo i zvučnici, ostao je gramofon, a dolje prikazani deck RS-B765 je nedavno otpravljen preko Njuškala teška srca nakon što sam ga prije prodaje temeljito testirao. Svi sustavi mu rade besprijekorno, zvuk sa metal i kromdioksid traka je CD kvalitet, ručno podešavanje biasa, balansa... bez greške. Sada mislim da sam ga morao zadržati pogotovo što i nije bilo razloga za prodaju... osim da oslobodim malo prostora.

 I sada ti je, naravno, žao. Postoji uzrečica koja kaže da stvari čuvaš dok ne shvatiš da ih više nikada nećeš trebati. Nakon toga ih se riješiš (baciš, prodaš ili slično), a drugi dan nakon toga ti opet zatrebaju

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice