Pandemija smanjila zagađenje okoliša za oko 20%

poruka: 13
|
čitano: 3.659
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Pandemija smanjila zagađenje okoliša za oko 20%".
3 godine
offline
Pandemija smanjila zagađenje okoliša za oko 20%

Barem nešto pozitivno od lockdowna :)

 
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Pandemija smanjila zagađenje okoliša za oko 20%

Al ovi "hamster buyers" ljudi nakupuju hrane, pokvari im se, bacaju,

a stetocine se gomilaju, miseva ima vise nego ikad - njima je ovo najbolja godina.

 

Slijedeca bolest ce biti misja groznica, jer zbog ljudi koji moraju kupiti paletu toaleta,

sto litara ulja, dvjesta kila brasna, kobasica itd., pati cijeli ekoloski sustav zivotinjskog svijeta.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Pandemija smanjila zagađenje okoliša za oko 20%

da prisnažim dvjema mislima velikog Josifa Visarionoviča Džugašvilija, znanog za pajdaše kao Koba, a za sitnozubu stoku jednostavno - Staljin...

 

Smrt rješava sve probleme: nema čovjeka - nema problema...

 

Smrt jednog čovjeka je tragedija, smrt milijuna je statistika...

 

 

 

dakle, ukoliko želimo čišću nam Majčicu Zemlju.....

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Pandemija smanjila zagađenje okoliša za oko 20%

Zašto se u ovom slučaju fokusiraju na NO2, šta se dešava sa CO2 u toku pandemije? Šta je sa ostalim zagađivačima?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pandemija smanjila zagađenje okoliša za oko 20
Serious NERD kaže...

Šta je sa ostalim zagađivačima?

 bez brige, i dalje uredno zagađuju. nema odmora. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
9 godina
offline
Pandemija smanjila zagađenje okoliša za oko 20%

Zašto se ne postavlja pitanje koliko se smanjila zaposlenost u Hrvatskoj i svijetu?

Kako će ljudi platiti račune i kredite bankarskim lihvarima?

Zašto je obična gripa zaustavila svijet?

 

Zaštita okoliša je super, ali nije ni upola bitna kao pitanja gore

 
0 2 hvala 0
3 godine
offline
Re: Pandemija smanjila zagađenje okoliša za oko 20
@Serious Nerd - NO2 direktno utječe na ljudsko zdravlje, ali i količina CO2 se isto smanjila jer ta dva plina uglavnom dolaze od istih procesa.
Također i ostala ispuštanja u zrak/vode/tlo su se smanjila.
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.11.2020 16:52 (Gallu).
14 godina
offline
Re: Pandemija smanjila zagađenje okoliša za oko 20
marsovac zemaljski kaže...

Zašto se ne postavlja pitanje koliko se smanjila zaposlenost u Hrvatskoj i svijetu?

Kako će ljudi platiti račune i kredite bankarskim lihvarima?

Zašto je obična gripa zaustavila svijet?

 

Zaštita okoliša je super, ali nije ni upola bitna kao pitanja gore

 dakle tebi treba korona kriza da skopčaš da je zapravo problem u bankarskim lihvarima?

 

kad se zakuhavalo ono s švajcarcima u Hrvata,  kao jedan od bankarskih argumenata je bio da su se morali namiriti zbog krize da samnje negativni utjecaj.. uglavnom ispalo je da smo kao društvo doživjeli pad kupovne moći od 10%...

 

bankarčad je u istom razdoblju povećala zaradu, ne za 2,5%, ne za 25% nego 250% !!!

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.11.2020 17:19 (Stric_Jura).
9 godina
offline
Re: Pandemija smanjila zagađenje okoliša za oko 20
Stric_Jura kaže...
marsovac zemaljski kaže...

Zašto se ne postavlja pitanje koliko se smanjila zaposlenost u Hrvatskoj i svijetu?

Kako će ljudi platiti račune i kredite bankarskim lihvarima?

Zašto je obična gripa zaustavila svijet?

 

Zaštita okoliša je super, ali nije ni upola bitna kao pitanja gore

 dakle tebi treba korona kriza da skopčaš da je zapravo problem u bankarskim lihvarima?

 

kad se zakuhavalo ono s švajcarcima u Hrvata,  kao jedan od bankarskih argumenata je bio da su se morali namiriti zbog krize da samnje negativni utjecaj.. uglavnom ispalo je da smo kao društvo doživjeli pad kupovne moći od 10%...

 

bankarčad je u istom razdoblju povećala zaradu, ne za 2,5%, ne za 25% nego 250% !!!

Po čemu si ti zaključio da je korona meni bila dovoljna da ja nešto skužim?

Ti me inače znaš pa onda znaš točno kada sam ja što skužio?

 

Eto ako te zanima, veliki sam mrzitelj banaka i njihovog sustava, ali ti si to već davno "skužio".

6 godina
offline
Re: Pandemija smanjila zagađenje okoliša za oko 20
znači rješenje globalnog zatopljenja nije u "obnovljivim izvorima energije" nego u virusu...recimo da Tata Covid-19 i Mama Ebola imaju dijete...od Mame naslijedi smrtnost a od Tate sve ostalo
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pandemija smanjila zagađenje okoliša za oko 20
Gallu kaže...
@Serious Nerd - NO2 direktno utječe na ljudsko zdravlje, ali i količina CO2 se isto smanjila jer ta dva plina uglavnom dolaze od istih procesa.
Također i ostala ispuštanja u zrak/vode/tlo su se smanjila.

 Čudno mi je samo što nisu naveli ništa za CO2. Svugdje drugo se na sva zvona deru i spominju kako trebamo smanjiti CO2, a u ovom slučaju ni da ga spomenu... Da se razumijemo, smatram da su klimatske promjene veliki problem, samo mi je čudno izostavljanje najrazvikanijeg uzročnika klimatskih promijena iz ovog istraživanja

3 godine
offline
Re: Pandemija smanjila zagađenje okoliša za oko 20
Izostavili su CO2, isto možeš pitati zašto su izostavili CFC, CH4, PM ili HOS. Ne bave se baš sve studije s CO2. Nije niti potrebno. Ima ih sasvim dovojno koje se tiču CO2 i utjecaja tog plina na okoliš.
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.11.2020 14:09 (Gallu).
6 godina
offline
Re: Pandemija smanjila zagađenje okoliša za oko 20
kad bi natezali mak na konac...zagađenje je ljudski koncept...jerbo u povijesti zemlje bilo je i puno gorih situacija... bilo je razdoblje kad je količina O2 bila 40%...isto tako i kad je bilo 0%...i kad nije bilo ozona...kad su UV slobodno dolazile do površine

u doba nastanka prvih živih kemijskih spojeva... situacija je bila 100 puta "gora" nego danas
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice