Pedeset esencijalnih mobilnih aplikacija

poruka: 51
|
čitano: 12.916
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Pedeset esencijalnih mobilnih aplikacija".
16 godina
offline
Pedeset esencijalnih mobilnih aplikacija

Solidan izbor, iako par stvari preferiram drugacije, MS Launcher umjesto Nova (iako imam Nova premium), OneNote umjesto Google Keep (OneNote mni je najbolja Office aplikacija), Inoreader umjesto Feedly i Firefox umjesto Chrome. :)

 
4 0 hvala 1
11 godina
offline
Pedeset esencijalnih mobilnih aplikacija

od cijelog spiska imam pet aplikacija, tri od njih predinstalirane

očito je pojam 'esencijalno' opako rastezljiv 

Moj PC  
35 1 hvala 3
15 godina
neaktivan
offline
Re: Pedeset esencijalnih mobilnih aplikacija
I Acrobat Reader je bio odlična aplikacija na Androidu, sve do prije cca dva mjeseca kad je dobio update koji ga je gotovo uništio. Dovoljno je pogledati novije recenzije na Play Storeu. Već sam zaboravio koji su sve problemi bili (na pamet mi pada samo promijenjeni search), ali znam da mi bilo puno ugodnije prebacit se na Xodo koji je pun bugova (doduše ima i jako puno mogućnosti)
 
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Pedeset esencijalnih mobilnih aplikacija

bilo bi dobro testirat aplikacije za majstore, recimo električare

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pedeset esencijalnih mobilnih aplikacija
Mislim da autor ne zna što znači riječ esencijalno.
You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
26 0 hvala 1
12 godina
odjavljen
offline
Re: Pedeset esencijalnih mobilnih aplikacija
Lightroom, PS? Ništa?
 
1 1 hvala 0
7 godina
offline
Re: Pedeset esencijalnih mobilnih aplikacija
ELEKTRAIT kaže...

bilo bi dobro testirat aplikacije za majstore, recimo električare

 Mislim da je publika za to premala, tak da nema smisla (malo nas je al nas ima ).

Meni su Electrodroid i nekoć Octopart bili obavezni, sad imam samo electrodroid, ne znam jel octopart (partseeker, radi još) još radi uopće?

 

Inače, od ove liste Opera jedina pod mus, a sve ostalo izbjegavat ak se može...

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.12.2018 10:56 (fer-de-lance).
16 godina
offline
Re: Pedeset esencijalnih mobilnih aplikacija
picajzla0707 kaže...

očito je pojam 'esencijalno' opako rastezljiv 

 esencijalno i pedeset su mi oksimoroni

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
8 godina
odjavljen
offline
Re: Pedeset esencijalnih mobilnih aplikacija
Esencijalno za zaluđenu masu.
 
5 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Pedeset esencijalnih mobilnih aplikacija

Umjesto "teskih" facebook app koje traze hrpu odobrenja da bi radile, postoji izvrsna light app koja obavlja posao i mijenja obje aplikacije
Friendly for facebook

https://play.google.com/store/apps/details?id=io.friendly&hl=en

 

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
 
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Pedeset esencijalnih mobilnih aplikacija

Ako zaista trebate PEDESET aplikacija na mobitelu, potražite profesionalnu pomoć

 
11 4 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pedeset esencijalnih mobilnih aplikacija
Treba imati telefon koji se ne nakrca s 50 aplikacija...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pedeset esencijalnih mobilnih aplikacija
nixass kaže...
picajzla0707 kaže...

očito je pojam 'esencijalno' opako rastezljiv 

 esencijalno i pedeset su mi oksimoroni

 Nisam to shvatio tako...imas kategorije, iz ovih kategorija imam po jednu ili dvije app.

Pedeset esencijalnih mobilnih aplikacija

Nemam skoro pa nista na telefonu, izbrisao sam i reddit i youtube i sve igrice. Prakticki mi je prazan.

To sam napravio iz razloga jer sam uvidio da cesto iz dosade ili nelagodnih situacija pribjegabam drkanju po mobitelu.

Sada smartphone vise uopce ne vadim iz djepa osim kada mi stvarno treba. I nisam pozalio, puno previse drkamo po tim uredjajima.

 

Jedino mi je ovaj free radio interesantan. Cesto slusam muziku pa eto barem nesto. Zna netko koliko prometa trosi?

Moj PC  
10 0 hvala 1
15 godina
offline
Pedeset esencijalnih mobilnih aplikacija

sve dok mislite da vam i jedna aplikacija treba (nota bene - smartfon uopće, za razliku od "običnog"), marketing pobjeđuje oblikujući vam svijest. jasno, nekome to paše. koliko vidim, čak većini. e, mene ne buju u mojoj kuruzi. smartfoni (i aplikacije) nisu ama baš ničime svijet učinili boljim mjestom. naprotiv! 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 7 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pedeset esencijalnih mobilnih aplikacija
AKosir1990 kaže...

Ako zaista trebate PEDESET aplikacija na mobitelu, potražite profesionalnu pomoć

 

Pretjerujes.

Imam oko 35 aplikacija, posto sam nedavno mijenjao telefon, nedostaje mi jos nekoliko, ali to je to - vjerovatno cu doci na 50.

I nemam potrebu za profesionalnom pomoci.

Word, Excell, Powerpoint, OneNote, Office Lens, Microsoft Launcher, Microsoft To-Do, Firefox, Viber, Whatsapp, Messenger, Instagram, Amazon Shopping, AliExpress, mBanking app,

Adobe Reader, Moon+Reader, Coursera, Inoreader, Beuer Health Manager (smart scale), Polar Flow, InCar Doctor (OBD), Keepass, Medium, LG TV Plus, F-Stop, Pulsar+, VLC, Google Translate, Resilio Sync, Telemach, SeTracker, Transparent Weather Clock/Widget...mozda sam koju propustio.

I to su samo one koje sam naknadno instalirao, plus predinstalirane, kojih doduse nema previse posto je Android One.

Mislim da uopste nije puno aplikacija i doslovno sve imaju svoju svrhu i svoje mjesto.

16 godina
offline
Re: Pedeset esencijalnih mobilnih aplikacija
Ajar kaže...

sve dok mislite da vam i jedna aplikacija treba (nota bene - smartfon uopće, za razliku od "običnog"), marketing pobjeđuje oblikujući vam svijest. jasno, nekome to paše. koliko vidim, čak većini. e, mene ne buju u mojoj kuruzi. smartfoni (i aplikacije) nisu ama baš ničime svijet učinili boljim mjestom. naprotiv! 

 

Sve dok mislis da ti uopce treba PC, struja itd...zrtva si tih strasnih marketinskih fora. Strasni kapitalisti zaradjuju na tebi.

7 godina
neaktivan
offline
Pedeset esencijalnih mobilnih aplikacija

Kaj se tiče file managementa, Total Commander toplo preporučam za power usere... na prvi pogled kompliciran, ali nakon kaj se malo nauči je izrazito moćan. Ne zaboravimo na pluginove (omogućava korištenje SMB, FTP, S/FTP, WiFi transfer s moba na PC i sličnih opcija)

Hardveraš siroče
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pedeset esencijalnih mobilnih aplikacija
Ajar kaže...

sve dok mislite da vam i jedna aplikacija treba (nota bene - smartfon uopće, za razliku od "običnog"), marketing pobjeđuje oblikujući vam svijest. jasno, nekome to paše. koliko vidim, čak većini. e, mene ne buju u mojoj kuruzi. smartfoni (i aplikacije) nisu ama baš ničime svijet učinili boljim mjestom. naprotiv! 

Jednom je bila aplikacija "pronađi moje auto".. i ja kontam.. pa koja budala će zaboraviti gdje je parkirao auto... Ehhh sve dok nisam otišao u najveći tržni centar u CH, i onda se totalno pogubio. Sat vremena sam tražio gdje sam parkirao auto.

Dakle ja sam mislio da mi takva aplikacija ne treba, a marketing tada nije pobjedio... meni na štetu.

Re: Pedeset esencijalnih mobilnih aplikacija
Envy kaže...
Ajar kaže...

sve dok mislite da vam i jedna aplikacija treba (nota bene - smartfon uopće, za razliku od "običnog"), marketing pobjeđuje oblikujući vam svijest. jasno, nekome to paše. koliko vidim, čak većini. e, mene ne buju u mojoj kuruzi. smartfoni (i aplikacije) nisu ama baš ničime svijet učinili boljim mjestom. naprotiv! 

Jednom je bila aplikacija "pronađi moje auto".. i ja kontam.. pa koja budala će zaboraviti gdje je parkirao auto... Ehhh sve dok nisam otišao u najveći tržni centar u CH, i onda se totalno pogubio. Sat vremena sam tražio gdje sam parkirao auto.

Dakle ja sam mislio da mi takva aplikacija ne treba, a marketing tada nije pobjedio... meni na štetu.

 

Slicna stvar, samo mi smo auto zaboravili na onom masivnom parkiranju u BTC u Ljubljani. Bila je noc, nikakvu aplikaciju nismo instalirali a popili smo svaki po 2 pive pa nam je bilo jos zbunjenije. Vise od sat vremena smo po hladnoci lutali lijevo desno i trazili gdje smo parikirali vrazji auto.

13 godina
offline
Re: Pedeset esencijalnih mobilnih aplikacija
knight kaže...

Solidan izbor, iako par stvari preferiram drugacije, MS Launcher umjesto Nova (iako imam Nova premium), OneNote umjesto Google Keep (OneNote mni je najbolja Office aplikacija), Inoreader umjesto Feedly i Firefox umjesto Chrome. :)

 Također, krnji Keep staviti ispred ultramoćnog OneNotea, pogotovo s obzirom da je u izboru OfficeLens koji može direktno slat skenirano u OneNote... Firefox također ovdje.

13 godina
offline
Pedeset esencijalnih mobilnih aplikacija

Interesantno, da od svig tih navedenih koristim samo wats up. i office paket..

Jesam li ja u krivu? i ajd još nekako VLC.

 

Browser? Samsung Internet + adblock proširenje. nema bolje.

 

Dok su broj 1 https://tinyurl.com/yavxv6zr ili F-Droid

 

Edit.. i da.. Nova Laucher ili Pixel Launcher.. ali to dolayi s ROMom obično. Ako ne Nova mora odmah gore.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.12.2018 16:32 (Zver).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Pedeset esencijalnih mobilnih aplikacija

 JA  koristim bosch.toolbox2

16 godina
offline
Re: Pedeset esencijalnih mobilnih aplikacija
Zver kaže...

Interesantno, da od svig tih navedenih koristim samo wats up. i office paket..

Jesam li ja u krivu? i ajd još nekako LC.

 

Browser? Samsung Internet + adblock proširenje. nema bolje.

 

Edit.. i da.. Nova Laucher ili Pixel Launcher.. ali to dolayi s ROMom obično. Ako ne Nova mora odmah gore.

Zasto bi bio u krivu? Ti koristis ono sto ti treba. I tu se zavrsava prica.

Neko koristi drugaciji/veci set aplikacija, ovisno spram svojim navikama/potrebama koristenja.

A veliki broj aplikacija ne znaci da je neko uzasan ovisnik o smartphone-u...znam ljude koji imaju Viber, Facebook i Youtube i u njima provode 10x vise vremena nego ja sa svim aplikacijama.

Isto tako ne znaci da je power user, neki ljudi instaliraju sve sto im dodje pod ruku, cisto da probaju.

 

13 godina
offline
Re: Pedeset esencijalnih mobilnih aplikacija
knight kaže...

 

Pretjerujes.

Imam oko 35 aplikacija, posto sam nedavno mijenjao telefon, nedostaje mi jos nekoliko, ali to je to - vjerovatno cu doci na 50.

I to su samo one koje sam naknadno instalirao, plus predinstalirane, kojih doduse nema previse posto je Android One.

Mislim da uopste nije puno aplikacija i doslovno sve imaju svoju svrhu i svoje mjesto.

 

Gapps imam Nano. Sve više od toga je smeće. Street Vies od googla.

 

QooApp, WhatsUP, Shazam, F-Droid, QR & Barcode Scanner, Samusng Internet, Multiplus Card, Android TV, Office paket i Adobe Acrobat.

 

Prognozu sam kupio Vrijeme & Radar Pro i Es File Exploreo PRO. (55kn oboje)

 

 

knight kaže...

Isto tako ne znaci da je power user, neki ljudi instaliraju sve sto im dodje pod ruku, cisto da probaju.

 

Tako je.. i svaki taj Power user ima Cleaner i Antivirus na mobu koji mu sisa bateriju.

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.12.2018 17:33 (Zver).
7 godina
offline
Pedeset esencijalnih mobilnih aplikacija

Poweramp, Nova Launcher i Solid Explorer su aplikacije koje vrijede svaku lipu.

 
1 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Pedeset esencijalnih mobilnih aplikacija
A mi koji nemamo Samsung???
7 godina
offline
Re: Pedeset esencijalnih mobilnih aplikacija

Skineš samsung browser sa storea, radi na bilo kojem mobu.

 

Ali...

Jebeš to, samo Opera 

(premda je i samsungov ok).

 

 

Kruha i igala...
12 godina
offline
Re: Pedeset esencijalnih mobilnih aplikacija
Ajar kaže...

sve dok mislite da vam i jedna aplikacija treba (nota bene - smartfon uopće, za razliku od "običnog"), marketing pobjeđuje oblikujući vam svijest. jasno, nekome to paše. koliko vidim, čak većini. e, mene ne buju u mojoj kuruzi. smartfoni (i aplikacije) nisu ama baš ničime svijet učinili boljim mjestom. naprotiv! 

 

Jbt jajare jel moguće da je tebi skoro svaki post neka provala, za majku milu avatar ti baš paše ! Facepalm napravim svaki put kad te čitam.

 

Evo mogu ti napravit primjer kako meni poslovno samo jedna aplikacija pomogne, npr. orux maps, skinem kartu sa geoportala a prije toga imam isprintano na papirima miljon pozicija sa tom istom kartom u pozadini, i dok se vozim po terenu odnosno dok kolega vozi na mobitelu imam istu kartu koja je isprintana i pokazuje mi poziciju gps-om, odmah znam di sam, jer nije se lako snalazit u jednoj općini u kojoj nikad nisi bio a moraš obić cijelu!

I to ti je samo jedan primjer, istina moglo bi se i bez toga, tako sam i prije radio, ali da pomogne, pa pomogne strašno!

Očito se nisi našao u situacijama gdje ti jeneka aplikacija puno pomogla pa sad izvaljuješ gluposti.

 

Il onaj tvoj post u vezi vjesti da office mijenja ikone i kao ah samo promjena izgleda bla bla, a jeli ti koristiš jako puno recimo za posao excel i ekxpert si u formulama??? Odi pogledaj kanal od Leile Gharani jedan od zadnjih videa gdje pokazuje što dolazi u sljedećem officu kako umjesto formule sa miljun funkcija od pola zaslona će se koristit samo jedna puno kraća, itd...ali ti to sve znaš i onda dođeš tu sa provalama, pa do kad više???

12 godina
offline
Re: Pedeset esencijalnih mobilnih aplikacija
fer-de-lance kaže...
ELEKTRAIT kaže...

bilo bi dobro testirat aplikacije za majstore, recimo električare

 Mislim da je publika za to premala, tak da nema smisla (malo nas je al nas ima ).

Meni su Electrodroid i nekoć Octopart bili obavezni, sad imam samo electrodroid, ne znam jel octopart (partseeker, radi još) još radi uopće?

 

Inače, od ove liste Opera jedina pod mus, a sve ostalo izbjegavat ak se može...

 

 

 

Ja imam, Analog Toolbox, CalcFor-Elekctronics, naravno spomenuti ElectroDroid, Electronics Toolkit Pro i Electronics Calculator Pro, pa provrti malo :)

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice