Pet novogodišnjih odluka za energetsku učinkovitos

poruka: 18
|
čitano: 5.492
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Pet novogodišnjih odluka za energetsku učinkovitos".
15 godina
offline
Pet novogodišnjih odluka za energetsku učinkovitos

Glupi savjeti. Šta koga briga koliko ja trošim struje? Ja sam potrošio, ja ću je i platiti.

Moj PC  
3 5 hvala 0
15 godina
offline
Pet novogodišnjih odluka za energetsku učinkovitos

sve sam obične žarulje zamijenio stidnima (led) upravo zato da stalno svijetle. e, da: kuhanje iznad vatre u pećini je izrazito ekonomično. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pet novogodišnjih odluka za energetsku učinkov
dejo6 kaže...

Glupi savjeti. Šta koga briga koliko ja trošim struje? Ja sam potrošio, ja ću je i platiti.

 

Bilo bi lijepo malo se informirati

prije nego se izvali glupost.

Probaj, ne boli.

Split your lungs with Blood and Thunder
15 godina
offline
Re: Pet novogodišnjih odluka za energetsku učinkov

Hoćeš reći da će netko drugi platiti struju umjesto mene? Onda ću još više trošiti.

14 godina
offline
Pet novogodišnjih odluka za energetsku učinkovitos

Bug savjetuje: ugasi svjetlo od 4,5W i upali taj stroj s dvije grafičke (svaka guta po 300W) da bi se igrao. ;-)

Realnost je da čovjek struju može uštedit jedino ako živi sam. Sva rasvjeta je upaljena, upali se Hi-fi, a onda se TV gleda sa slušalicama na ušima. "Zvuk fena mi je baš ugodan i uspavljuje", veš mašina radi stalno ("nisam to nosila, ali sam izvadila iz ormara pa neću sad vraćat neoprano, volim kad mi je odjeća topla i mekana iz sušilice")... Dođeš kući, svira glazba, svjetla upaljena, a onda shvatiš da nema nikog kod kuće. Na kraju odustaneš, nemoguća misija. :-)

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.12.2018 12:01 (jozef).
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pet novogodišnjih odluka za energetsku učinkov
Ajar kaže...

sve sam obične žarulje zamijenio stidnima (led) upravo zato da stalno svijetle. e, da: kuhanje iznad vatre u pećini je izrazito ekonomično. 

 jedino ako se na istu vatru i griješ, inače je taj otvoreni plamen prava raspikuća. 

5 godina
neaktivan
offline
Re: Pet novogodišnjih odluka za energetsku učinkov
dejo6 kaže...

Glupi savjeti. Šta koga briga koliko ja trošim struje? Ja sam potrošio, ja ću je i platiti.

Stavi ploče i ne plati ništa

16 godina
offline
Pet novogodišnjih odluka za energetsku učinkovitos

Kućanstva su jedan od najvećih potrošača energije – grijanje prostorija i vode, kuhanje, bezbroj elektroničkih uređaja koji nam olakšavaju život, rasvjeta… Stoga ne čudi što računi za režije postaju sve veći i veći.

 

 

Povećani računi dolaze, jer cijena el.struje ide prema gore. Znamo i zašto idu gore.

 

naknada za obnovljive izvore energije i visokoučinkovitu kogeneraciju

 

 

KRAJ PRIČE

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
3 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pet novogodišnjih odluka za energetsku učinkov
jozef kaže...

 jedino ako se na istu vatru i griješ, inače je taj otvoreni plamen prava raspikuća. 

 jedna moja bivša znala je tajnu gotovo 100% energetske učinkovitosti: stalno je visila kod mene pa doma nije morala plaćati ništa (osim onih obaveznih - harač dijelova). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
14 godina
odjavljen
offline
Re: Pet novogodišnjih odluka za energetsku učinkov
dejo6 kaže...

Glupi savjeti. Šta koga briga koliko ja trošim struje? Ja sam potrošio, ja ću je i platiti.

 Vau, baš si glup ko kurac, svaka čast!

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
offline
Pet novogodišnjih odluka za energetsku učinkovitos

Mogli ste i označiti da je u pitanju promo članak.

Logično je da se savjetuje kupnja "učinkovitijih uređaja". Osim što bi trebao valjda spucati desetke hiljada kuna na nove uređaje koji će mi onda tokom dana uštediti 3kn. Evo već trčim u dućane koji danas ipak rade. 

Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pet novogodišnjih odluka za energetsku učinkov
mystik kaže...

Mogli ste i označiti da je u pitanju promo članak.

Logično je da se savjetuje kupnja "učinkovitijih uređaja". Osim što bi trebao valjda spucati desetke hiljada kuna na nove uređaje koji će mi onda tokom dana uštediti 3kn. Evo već trčim u dućane koji danas ipak rade. 

 Istina, gotovo isti frižider A++ 4000kn, A+++ 11000kn. Samo da ne crkne prije 2085, jer onda počinješ "štedjeti". :-)

9 godina
offline
Pet novogodišnjih odluka za energetsku učinkovitos

Molim link na dio koji se odnosi na točku 4 "4. Smanjite potrošnju vode

Prosječna četveročlana obitelj dnevno potroši više od 1.000 litara vode. Zato, prije svega, popravite slavine i vodokotliće te zaustavite istjecanje vode. Birajte tuširanje umjesto kupanja u kadi, a dok perete zube, zatvorite slavinu. Za pranje posuđa koristite programabilne vremenske sklopke kako bi aktivirali uređaje tijekom niže tarife. Prilikom kupnje nove perilice, birajte one više klase energetske učinkovitosti te što više koristite ECO program."

 

Prema ovome "prosječnoj" obitelj s 4 djece račun za vodu bi trebao biti 30 m3 *15 kn=450 kn/mj. Nas ima 4 i prosjek potrošnje je oko 6 do 8 m3/mj. Podaci vam nisu točni.

 

 

dk
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Pet novogodišnjih odluka za energetsku učinkov
1000 litara vode dnevno za 4-clanu obitelj?! Nema sanse. Mozda 500, ali i to je sigurno iznad hrv.prosjeka...
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pet novogodišnjih odluka za energetsku učinkov
Jakovp kaže...
dejo6 kaže...

Glupi savjeti. Šta koga briga koliko ja trošim struje? Ja sam potrošio, ja ću je i platiti.

 Vau, baš si glup ko kurac, svaka čast!

 Ubijaš argumentima

8 godina
offline
Re: Pet novogodišnjih odluka za energetsku učinkov
Koso kaže...

Molim link na dio koji se odnosi na točku 4 "4. Smanjite potrošnju vode

Prosječna četveročlana obitelj dnevno potroši više od 1.000 litara vode. Zato, prije svega, popravite slavine i vodokotliće te zaustavite istjecanje vode. Birajte tuširanje umjesto kupanja u kadi, a dok perete zube, zatvorite slavinu. Za pranje posuđa koristite programabilne vremenske sklopke kako bi aktivirali uređaje tijekom niže tarife. Prilikom kupnje nove perilice, birajte one više klase energetske učinkovitosti te što više koristite ECO program."

 

Prema ovome "prosječnoj" obitelj s 4 djece račun za vodu bi trebao biti 30 m3 *15 kn=450 kn/mj. Nas ima 4 i prosjek potrošnje je oko 6 do 8 m3/mj. Podaci vam nisu točni.

 Savjeti su ubi bože... Da, slažem se s tvojim brojkama, ali moram primjetiti da vjerojatno spadaš u skupinu nas koji smo ekskluzivni korisnici jednog brojila. Zgrade koje imaju zajedničku vodu imaju i znatno veću potrošnju, nitko se ne brine hoće li negdje curiti kad će račun biti raspodijeljen na sve ostale korisnike. S druge strane, zgrade su ekonimičnije po pitanju grijanja i tople vode, ali i ostalih potrebnih resursa.

 

 

Ja rekoh
14 godina
offline
Re: Pet novogodišnjih odluka za energetsku učinkov
Feudalac kaže...
Koso kaže...

 

Prema ovome "prosječnoj" obitelj s 4 djece račun za vodu bi trebao biti 30 m3 *15 kn=450 kn/mj. Nas ima 4 i prosjek potrošnje je oko 6 do 8 m3/mj. Podaci vam nisu točni.

 Savjeti su ubi bože... Da, slažem se s tvojim brojkama, ali moram primjetiti da vjerojatno spadaš u skupinu nas koji smo ekskluzivni korisnici jednog brojila. Zgrade koje imaju zajedničku vodu imaju i znatno veću potrošnju, nitko se ne brine hoće li negdje curiti kad će račun biti raspodijeljen na sve ostale korisnike. S druge strane, zgrade su ekonimičnije po pitanju grijanja i tople vode, ali i ostalih potrebnih resursa.

 

 

 a tu je i problem prijavljenih/neprijavljenih stanara. Jedan mjesec prije godinu-dvije smo dobili račun za 36m3 - za dvije osobe. Od tad se unormalilo, sad bude oko 12 što je i dalje 3-4x više nego kod kolege iznad, ali je podnošljivo...
Uzalud ti najmodernije štedne/niskoprotočne armature kad susjedu curi kao da ima bazen i njemu se to ne da/ne isplati/nije ga briga popravit jer svi plaćaju.

15 godina
offline
Re: Pet novogodišnjih odluka za energetsku učinkov
Koso kaže...

Molim link na dio koji se odnosi na točku 4 "4. Smanjite potrošnju vode

Prosječna četveročlana obitelj dnevno potroši više od 1.000 litara vode. Zato, prije svega, popravite slavine i vodokotliće te zaustavite istjecanje vode. Birajte tuširanje umjesto kupanja u kadi, a dok perete zube, zatvorite slavinu. Za pranje posuđa koristite programabilne vremenske sklopke kako bi aktivirali uređaje tijekom niže tarife. Prilikom kupnje nove perilice, birajte one više klase energetske učinkovitosti te što više koristite ECO program."

 

Prema ovome "prosječnoj" obitelj s 4 djece račun za vodu bi trebao biti 30 m3 *15 kn=450 kn/mj. Nas ima 4 i prosjek potrošnje je oko 6 do 8 m3/mj. Podaci vam nisu točni.

 

 

 Mda, ti si od onih pametno-štedljivih... U prosječnoj obitelji, pa još ako živi u zgradi sa zajedničkim brojilom voda curi na sve strane, kupa se, voda curi punim mlazom dok pereš zube, vodokotlić curi... Znam da sam se svojedobno u vodovodu išo žaliti na račun za vodu pa su rekli da mojih 20 kubika za četveročlanu obitelj ide čak i ispod prosjeka jer da je prosjek potrošnje po njihovim podacima oko 6 kubika mjesečno po glavi stanovnika. BTW, otkad svaki stan ima svoje brojilo cijela zgrada od 6 stanova jedva da potroši nešto više nego je bio jedan račun... jbg, sad se štedi.

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice