Pitali smo tri vodeća telekoma hoće li, i kada, po

poruka: 15
|
čitano: 8.506
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Pitali smo tri vodeća telekoma hoće li, i kada, po".
15 godina
offline
Pitali smo tri vodeća telekoma hoće li, i kada, po

zanimljivo je to kako ni jedan "operater" ne (pro)daje uslugu bez interneta (što sam izrijekom tražio, jer mi je doma wi-fi dovoljan i ne želim fakin' internet na telefonu!) i nameću "minimalan podatkovni promet" za plaćanje silom (iako mi je od prvoga dana - već godinama - 0, zilch, zero, nada ...). regulatori ne reagiraju i boli ih dupe (jer plaća ide, neovisno o učinku; moš se žalit upravi vodovoda). i sad će još na uslugu koju ne želim i ne koristim, a moram plaćati, dodati "trošak sigurnog surfanja" (valjda za idiote, koji "nesigurno surfiraju" bespućima). mislim, stvarno ...  kad mi telefon umre, prelazim na golubove, uz nekoliko mjeseci tranzicijskog razdoblja.

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.6.2022 11:14 (Ajar).
Moj PC  
11 1 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Pitali smo tri vodeća telekoma hoće li, i kada
Ajar kaže...

zanimljivo je to kako ni jedan "operater" ne (pro)daje uslugu bez interneta (što sam izrijekom tražio, jer mi je doma wi-fi dovoljan i ne želim fakin' internet na telefonu!) i nameću "minimalan podatkovni promet" za plaćanje silom (iako mi je od prvoga dana - već godinama - 0, zilch, zero, nada ...). regulatori ne reagiraju i boli ih dupe (jer plaća ide, neovisno o učinku; moš se žalit upravi vodovoda). i sad će još na uslugu koju ne želim i ne koristim, a moram plaćati, dodati "trošak sigurnog surfanja" (valjda za idiote, koji "nesigurno surfiraju" bespućima). mislim, stvarno ...  kad mi telefon umre, prelazim na golubove, uz nekoliko mjeseci tranzicijskog razdoblja.

 pitanje je da li regulatori opce smiju određivati takve stvari

12 godina
offline
Pitali smo tri vodeća telekoma hoće li, i kada, po

Zanimljivo je da tri vodeća telekoma isti dan najave poskupljenje cijena. Zadnji put kada sam provjerio dogovaranje cijena izmedju konkurencije je zakonom zabranjeno, ali ovo je Hrvatska pa ćemo se pravit ludi - slučajno se desilo.

 
29 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pitali smo tri vodeća telekoma hoće li, i kada
Nije točno.

U Bombonu si uzmeš paket koji trebaš.
Posebno , odvojeno, uzimaš razgovore, SMS i internet
5 godina
offline
Re: Pitali smo tri vodeća telekoma hoće li, i kada
Naravno da će rasti. Kad prodaješ zrak najbitnije komponente istog su žito iz ukrajine i sirova nafta.
 
9 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Pitali smo tri vodeća telekoma hoće li, i kada
Bombon

300 minuta=30 kn
Sad su kao 450 minuta...ali 45kn

Sad kao daju popust od 20kn na sljedeći paket...ali to moraš iskoristiti u roku 48 sati...znači ako imam dva paketa koja su udaljena 3 dana... NIŠTA od toga

Telemach
Flat mobilni internet ograničen paketima od 10GB...nakon toga šalješ poruku... NASTAVI...međutim svaki put moram restart tableta jerbo ne ide drukčije...s tim da znaju smanjiti brzinu na NULU i prije tih 10GB...pratim promet pa sam primjetio tu njihovu bezobraštinu
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.6.2022 12:58 (HCMAA).
Moj PC  
2 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pitali smo tri vodeća telekoma hoće li, i kada
Tvpronlem kaže...
Ajar kaže...

zanimljivo je to kako ni jedan "operater" ne (pro)daje uslugu bez interneta (što sam izrijekom tražio, jer mi je doma wi-fi dovoljan i ne želim fakin' internet na telefonu!) i nameću "minimalan podatkovni promet" za plaćanje silom (iako mi je od prvoga dana - već godinama - 0, zilch, zero, nada ...). regulatori ne reagiraju i boli ih dupe (jer plaća ide, neovisno o učinku; moš se žalit upravi vodovoda). i sad će još na uslugu koju ne želim i ne koristim, a moram plaćati, dodati "trošak sigurnog surfanja" (valjda za idiote, koji "nesigurno surfiraju" bespućima). mislim, stvarno ...  kad mi telefon umre, prelazim na golubove, uz nekoliko mjeseci tranzicijskog razdoblja.

 pitanje je da li regulatori opce smiju određivati takve stvari

 Zanimljivije mi je pitanje smiju li svi u isto vrijeme dignuti cijene. Možete otkazat ugovor ali i ostali dizu pa vam je svejedno.

 

Slobodno tržište, konkurencija, ajde da se dogovorimo pa konkuriramo.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
10 godina
offline
Re: Pitali smo tri vodeća telekoma hoće li, i kada

Zašto ne bi smjeli?
Ako mogu Ina, Petrol & ostala kompanija sinkronizirano dizat i spuštati cijene goriva, uz međusobnu razliku cijena od nevjerojatnih +- 2 lipe...
Da ne spominjemo trgovačke lance. 😑

13 godina
offline
Pitali smo tri vodeća telekoma hoće li, i kada, po

Telekomi imaju takvu prirodu 'robe' koju prodaju da svako poskupljenje mogu prikazati kao pojeftinjenje.

 
1 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Pitali smo tri vodeća telekoma hoće li, i kada
Pojasni?

14 godina
offline
Re: Pitali smo tri vodeća telekoma hoće li, i kada

silvio3105 jednostvano je, telekom će ti posklupljenje upakirat u celofan npr. veću brzinu pristupa, povećani promet ili neku treću nebitnu uslugu kako bi ti objasnili kako ti je novi paket po većoj cijeni zapravo povoljniji.  Primjer A1 flatbox, na ugovoreni 1TB su dodali još 100GB i podigli cijenu za 20kn, tih dodatnih 100GB će koristit možda 1% korisnika, ali će ih svi plati platiti.

16 godina
online
Pitali smo tri vodeća telekoma hoće li, i kada, po

Mene najviše smeta to što je zapravo svaka usluga efektivno pretplatnička.

Npr. koristiš bonove a ako ne kupiš novi u određenom roku ostaneš bez broja. 

Onda mobilni internet (tipa homebox) - nisi pod ugovorom a ako ne platiš pa ti isključe moraš plaćat naknadu za uključenje (što je u A1 trenutno 71 kn!) - zašto se tu po defaultu ne plaća unaprijed za svaki mjesec pa da možeš koristiti po volji? Ovako si prisiljen plaćati svaki mjesec - efektivno, pod pretplatom si.

Amenoum
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.6.2022 16:08 (PaleRider).
 
2 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Pitali smo tri vodeća telekoma hoće li, i kada
Aha. Zato sam ja još na bonovima.
Al volio bi vidjet opciju postavljanja vlastite tarife. Ono, hoću X GB, Y minuta, Z SMSova.
Što više uzimaš, to je manja cijena po jedinici mjere. I onda na kraju hoćeš platit mjesečno (kao pretplata) ili na bonove. To bi vrh bio.
13 godina
offline
Pitali smo tri vodeća telekoma hoće li, i kada, po

Ajde vi njih pitajte kad će više već jednom uvest IPv6 da nas ne trpaju više iza CGNAT-a. 2022. godina, a u Hrvatskoj još niti jedan operater ne da korisncima IPv6 adrese—sramota!

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pitali smo tri vodeća telekoma hoće li, i kada, po

Jel zna netko jel poskupljuje fiksna usluga?

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice