Plaću u Hrvatskoj sada možete legalno primati i na

poruka: 66
|
čitano: 22.557
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Plaću u Hrvatskoj sada možete legalno primati i na".
16 godina
offline
Re: Plaću u Hrvatskoj sada možete legalno primati
Mandor kaže...
Old Iggy kaže...

To i nije normalno ponašanje.

Što radim s mojim računom (posebno kad su uplate u pitanju), to je moja stvar.

Mogli su tražiti objašnjenje, mogli su prijaviti poreznoj, ali blokirati transakciju (koja ide u moju korist) je bizarno, mogao sam npr. prebaciti pare za kupnju auta, prebacim i... ooopla, ne može. Sorry ekpa, pričekajte me. Ovi kažu sorry, imamo drugog kupca.

 A da sam ja došao do podataka o tvojoj kartici i uspio sebi na revolut u drugoj državi prebaciti veću količinu novca i onda kupio sebi auto, što bi onda rekao?

Bi li odna bio sretan što su mi omogućili kupnju auta novcem ukradenim od tebe???

Ništa, jer je odrađena legalna transakcija. Kao i kad bi to napravio unutar HR. Da mi ovdje blokiraju transakciju takvog tipa mijenjao bi banku.

Ono što je moguće bilo izvesti je brza direktan provjera (telefonom, 2FA, nešto). Ali blokada ulaza love?!? To nije problem banke.

Postupak krađe jer druga stvar, nevezana s transakcijom. Tome služe druge vrste zaštite, od 2FA nadalje.

Ključna stvar međunarodnog poslovanja je brzina transakcija.

16 godina
offline
Re: Plaću u Hrvatskoj sada možete legalno primati
Frendu su blokirali jer mu je sjedala lova iz USA, radi za amere, povukao je lovu i zatvorili su mu račun. Jasno kao dan zašto su ga blokirali. Prebacujem od 5 do 10k na revolut jer njime plaćam sve i milijun puta su jednostavniji za online ili bilo kakve transakcije. Konverzija je odlična. Komplet plaću neću prebacivati jer sam u međuvremenu otkrio da HPB ima tekući bez naknade i to je sve što mi treba. Sve račune btw. plaćam isključivo revolutom BEZ LIPE naknade... Da nemaju sken računa, ali jednom ukucaš iban, poslije samo koristiš tu istu uplatu, promijeniš iznos i poziv na broj.. za 5 min platim svih svojih ccs 13 računa (imam dvije nekretnine). Zanimljivo HPB je podugnuo naknadu sa 2 kn za 2.25 tako nešto... kakvi mamlazi, sami sebi pucali u nogu. Uglavnom, ovo je super vijest.
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Plaću u Hrvatskoj sada možete legalno primati
Cansee kaže...
Old Iggy kaže...
Cansee kaže...
Old Iggy kaže...

Uštedio na čemu?!?

Pa bar u HR imaš varijanti da te košta 0. Ne vidim nikakvu korist imati tekući negdje vani, dapače samo si ograničen mogućnostima.

 

nemam pojma, kao što rekoh nisam ga pitao za detalje. Mislim da ne postoji varijanta da ti je vođenje tekućeg računa na koji ti sjedaju redovita mjesečna primanja 0 kuna. To jedino neke štednje i slično.

Postoji, imaš HPB račun koji služi baš tome.

 

ček malo, znači vode ti tekući račun i još imaš mobilnu aplikaciju za 0 kn mjesečno? koji je njihov interes u tome?

 

Nude ti da plaćaš račun za neke benefite ili ćeš koristiti revolut za druge stvari.

Recimo:

Kupnja i prodaja kriptovaluta.

Kupnja i prodaja dionica.

Kupnja i prodaja plemenitih metala.

Plaćeni račun za putno osiguranje ili pristup loungeu.

Kada plaćaš više od nekih 1000€ mjesečno u drugoj valuti, kad rade konverzije, onda ti počnu naplaćivati dodatnu naknadu 0.5%. (nisam siguran jel točno 1000€ i 0.5% ali okvirno)

Možda ćeš preporučiti Revolut nekome tko je spreman platiti za Revolut račun za benefite.

I tako dalje. Može biti puno razloga zašto im se isplati besplatna usluga.

 

 

Edit, ah sad sam shvatio da pričaš o HPB. Ja sam odavno u HPB. Isto interes da ćeš kupiti još neku uslugo kod njih pa nije više bespšlatno, reklamirat ćeš ih besplatno drugima. Na kraju se oni koriste tvojim novcem jer si uvijek u plusu na računu. Jako ih malo košta da ti samo vode račun.  A naplatit će ti svako plaćanje režija 2.20kn itd...

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.6.2022 11:50 (Mandor).
15 godina
offline
Re: Plaću u Hrvatskoj sada možete legalno primati
Old Iggy kaže...
Mandor kaže...
Old Iggy kaže...

To i nije normalno ponašanje.

Što radim s mojim računom (posebno kad su uplate u pitanju), to je moja stvar.

Mogli su tražiti objašnjenje, mogli su prijaviti poreznoj, ali blokirati transakciju (koja ide u moju korist) je bizarno, mogao sam npr. prebaciti pare za kupnju auta, prebacim i... ooopla, ne može. Sorry ekpa, pričekajte me. Ovi kažu sorry, imamo drugog kupca.

 A da sam ja došao do podataka o tvojoj kartici i uspio sebi na revolut u drugoj državi prebaciti veću količinu novca i onda kupio sebi auto, što bi onda rekao?

Bi li odna bio sretan što su mi omogućili kupnju auta novcem ukradenim od tebe???

Ništa, jer je odrađena legalna transakcija. Kao i kad bi to napravio unutar HR. Da mi ovdje blokiraju transakciju takvog tipa mijenjao bi banku.

Ono što je moguće bilo izvesti je brza direktan provjera (telefonom, 2FA, nešto). Ali blokada ulaza love?!? To nije problem banke.

Postupak krađe jer druga stvar, nevezana s transakcijom. Tome služe druge vrste zaštite, od 2FA nadalje.

Ključna stvar međunarodnog poslovanja je brzina transakcija.

 I'm calling bullshit. Nisi iskren. Bilo bi ti drago da su zaustavili i provjerili transakciju.

Osim toga Revolut to ne radi uvijek. To će napraviti za prvu takvu transakciju. I to nije da tebi oduzmu novac nego da te zaštite.

Ako si godinu dana uplaćivao po 2000 kn mjesečno sa iste kartice i onda dođe uplata 20000 sa neke druge kartice,normalno da je to sumnjivo. I u redu je da se provjeri da nisi ti nekom mazuo lovu. Zašto bi netko tebi uplaćivao sa svoje kartice? Može koristiti svoju banku za prijenos na tvoj iban. Može uplatiti sebi na Revolut pa koristiti revolut za prijenos. Ovakva transakcija je najnerazumnija od svega i zato je sumnjiva. Pričam o svom slučaju kad mi je brat svojojm karticom uplatio lovu iz druge države koja veća od moje godišnje plaće. To je jedini put kad su mene blokirali. Apsolutno je razumno da su blokirali račun. 

NEmam više što dodati.

 

16 godina
offline
Re: Plaću u Hrvatskoj sada možete legalno primati
Mandor kaže...
Old Iggy kaže...

Ništa, jer je odrađena legalna transakcija. Kao i kad bi to napravio unutar HR. Da mi ovdje blokiraju transakciju takvog tipa mijenjao bi banku.

Ono što je moguće bilo izvesti je brza direktan provjera (telefonom, 2FA, nešto). Ali blokada ulaza love?!? To nije problem banke.

Postupak krađe jer druga stvar, nevezana s transakcijom. Tome služe druge vrste zaštite, od 2FA nadalje.

Ključna stvar međunarodnog poslovanja je brzina transakcija.

 I'm calling bullshit. Nisi iskren. Bilo bi ti drago da su zaustavili i provjerili transakciju.

Osim toga Revolut to ne radi uvijek. To će napraviti za prvu takvu transakciju. I to nije da tebi oduzmu novac nego da te zaštite.

Ako si godinu dana uplaćivao po 2000 kn mjesečno sa iste kartice i onda dođe uplata 20000 sa neke druge kartice,normalno da je to sumnjivo. I u redu je da se provjeri da nisi ti nekom mazuo lovu. Zašto bi netko tebi uplaćivao sa svoje kartice? Može koristiti svoju banku za prijenos na tvoj iban. Može uplatiti sebi na Revolut pa koristiti revolut za prijenos. Ovakva transakcija je najnerazumnija od svega i zato je sumnjiva. Pričam o svom slučaju kad mi je brat svojojm karticom uplatio lovu iz druge države koja veća od moje godišnje plaće. To je jedini put kad su mene blokirali. Apsolutno je razumno da su blokirali račun. 

NEmam više što dodati.

 

Nema što banka provjeravati ulaznu transakciju. Može eventualno provjeravati izlaznu.

12 godina
offline
Re: Plaću u Hrvatskoj sada možete legalno primati
Drakhar kaže...

 

Bez nekog posebnog razloga mogu te blokirati i gdje si onda. Nemaš neki put kojim bi se žalio, good luck sa online supportom. Ako nemaju ured i poslovnicu u koju možeš doći ne vidim da bi ih itko koristio kao main banku.

 

I ovo je najbitnija stvar kod Revoulta...

 

Za kikiriki lovu je ok., za nešto ozbiljno moraš biti lud da uplatiš.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.6.2022 12:01 (R36).
15 godina
offline
Re: Plaću u Hrvatskoj sada možete legalno primati
BarbaVeli kaže...
Koristim Revolut već dugo i simpatiziram ga. Za putovanja, prebacivanja novaca iz valute u valut, te dizanje ograničene količine gotovine u inozemstvu je zakon. Nikad nisam imao problema iako mi je preko Revoluta prošlo na tisuće funti, eura, kuna i drugih slatkiša. A sve – bez plaćanja ikakve mjesečne pretplate!

Međutim, oprez kod prebacivanja plaće ma Revolut u HR. U HR se gotovina jako puno koristi, za razliku od inozemstva gdje se gotovo svugdje može plaćati karticama. Najbolji su primjeri kafići u HR: ne sjećam se da sam igdje mogao platiti karticom. Podizanje gotovine na bankomatima u HR s Revolutovim karticama ima ograničenje od €250 eura. Ako je vaša plaća 1500 eura (daj, bože), naplaćat ćete se pristojbi. Ako pak uzmete Revolutovu jaču tarifu unutar koje možete dizati više novaca bez provizije, onda vam se više isplati otvoriti neki osnovni tekući račun u klasičnoj HR banci za 15-ak kuna.

Kada bi u Hrvatskoj zavladalo plaćanje karticama, onda bih osobno prebacio plaću u HR na Revolut jer bih pretpostavio da mi ne treba više od €250 u gotovini unutar mjesec dana.

 Jane sjedim puno po kafićima, ali mogu si zamisliti da mi je 250€ dovoljno keša, a sve dućane i restorane i neki broj kafića mogu platiti karticom. A i nisi sam u kafiću pa prebaciš nekom drugom lovu revolutom, a on plati kešom ako si baš potrošio 250€ već taj mjesec na kafiće.

 

Ne mogu se sjetiti trgovine ili restorana koji ne prima kartice.

6 godina
offline
Re: Plaću u Hrvatskoj sada možete legalno primati
In cash we trust...only
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Plaću u Hrvatskoj sada možete legalno primati
R36 kaže...
Drakhar kaže...

 

Bez nekog posebnog razloga mogu te blokirati i gdje si onda. Nemaš neki put kojim bi se žalio, good luck sa online supportom. Ako nemaju ured i poslovnicu u koju možeš doći ne vidim da bi ih itko koristio kao main banku.

 

I ovo je najbitnija stvar kod Revoulta...

 

Za kikiriki lovu je ok., za nešto ozbiljno moraš biti lud da uplatiš.

 

 

 Konstantno imam više love na revolutu nego u banci. Ne planiram prebacivati plaću jer odavno imam račun u HPB za 0 kn. Ne treba mi prebacivanje. Ali moram ponoviti da to nije ista usluga. Ovdje se priča da će revolut moći otvarati tekuće račune građanima. I nedavno su korisnicima revoluta slane upute kako da se prebace na revolut banku. To nije ista usluga. Ona početna Revolut fintech i revolut banka nije isto i nije isto ovo kad ti otvaraju tekući račun.

15 godina
offline
Re: Plaću u Hrvatskoj sada možete legalno primati
Old Iggy kaže...
Mandor kaže...
Old Iggy kaže...

Ništa, jer je odrađena legalna transakcija. Kao i kad bi to napravio unutar HR. Da mi ovdje blokiraju transakciju takvog tipa mijenjao bi banku.

Ono što je moguće bilo izvesti je brza direktan provjera (telefonom, 2FA, nešto). Ali blokada ulaza love?!? To nije problem banke.

Postupak krađe jer druga stvar, nevezana s transakcijom. Tome služe druge vrste zaštite, od 2FA nadalje.

Ključna stvar međunarodnog poslovanja je brzina transakcija.

 I'm calling bullshit. Nisi iskren. Bilo bi ti drago da su zaustavili i provjerili transakciju.

Osim toga Revolut to ne radi uvijek. To će napraviti za prvu takvu transakciju. I to nije da tebi oduzmu novac nego da te zaštite.

Ako si godinu dana uplaćivao po 2000 kn mjesečno sa iste kartice i onda dođe uplata 20000 sa neke druge kartice,normalno da je to sumnjivo. I u redu je da se provjeri da nisi ti nekom mazuo lovu. Zašto bi netko tebi uplaćivao sa svoje kartice? Može koristiti svoju banku za prijenos na tvoj iban. Može uplatiti sebi na Revolut pa koristiti revolut za prijenos. Ovakva transakcija je najnerazumnija od svega i zato je sumnjiva. Pričam o svom slučaju kad mi je brat svojojm karticom uplatio lovu iz druge države koja veća od moje godišnje plaće. To je jedini put kad su mene blokirali. Apsolutno je razumno da su blokirali račun. 

NEmam više što dodati.

 

Nema što banka provjeravati ulaznu transakciju. Može eventualno provjeravati izlaznu.

 Buahahahhaha

To je jedna ista transakcija. Jedan je novac, pusti knjiženja.

Druga stvar oni ŠTITE IZLAZNU da ti nisi maznuo neku lovu. ---ili pranje novca ili što god.

16 godina
offline
Re: Plaću u Hrvatskoj sada možete legalno primati
Mandor kaže...
Old Iggy kaže...

Nema što banka provjeravati ulaznu transakciju. Može eventualno provjeravati izlaznu.

 Buahahahhaha

To je jedna ista transakcija. Jedan je novac, pusti knjiženja.

Druga stvar oni ŠTITE IZLAZNU da ti nisi maznuo neku lovu. ---ili pranje novca ili što god.

Štiti se izlazna. nema razloga braniti ulaznu, pobogu.

Nije to ista transakcija iz sigurnosne perspektive.

A pranje love se može promatrati iz oba smjera.

16 godina
offline
Re: Plaću u Hrvatskoj sada možete legalno primati
Cansee kaže...
Old Iggy kaže...
Cansee kaže...
Old Iggy kaže...

Uštedio na čemu?!?

Pa bar u HR imaš varijanti da te košta 0. Ne vidim nikakvu korist imati tekući negdje vani, dapače samo si ograničen mogućnostima.

 

nemam pojma, kao što rekoh nisam ga pitao za detalje. Mislim da ne postoji varijanta da ti je vođenje tekućeg računa na koji ti sjedaju redovita mjesečna primanja 0 kuna. To jedino neke štednje i slično.

Postoji, imaš HPB račun koji služi baš tome.

 

ček malo, znači vode ti tekući račun i još imaš mobilnu aplikaciju za 0 kn mjesečno? koji je njihov interes u tome?

Pa tako bi trebali svi. Što to uopće znači "vode ti račun"? Barataju s mojim novcima i još im ja kao moram plaćati za to?

Ajde da onda ne naplaćuju uslugu plaćanja računa (npr. imaš uključeno 10 računa mjesečno ili sl.) nego još dodatno svaku stavku moraš plaćati.

2-2,5 kn im je naknada za provesti plaćanje nekog računa. Pa koliko jedna transakcija realno može koštati? Nije da netko mopedom nosi novac iz jedne banke u drugu.

Gledam te!
15 godina
offline
Plaću u Hrvatskoj sada možete legalno primati i na

otkad su svi redom (a ponajviše bez ikakve veze i s čime osim pohlepom) poskupili sve i svašta, najčešće sam samo u pekari. no tamo su napisali (velikim umirujućim slovima) "ne primamo kartice". izvadim karticu i ponudim teti tamo da je primi i uvjeri se kako je bezazlena, ne grize i neće kjoj ništa. primi ona karticu uz "gle, zbilja" i ponovo traži samo prafih nofaca za kruhnašsvagdanji, jer je gazda (a kak drugačije) aljbanjac tako odljučio. iebiga. nota bene plaće, mogao sam je legalno primati i prije, dok sam radio u "preduzeću" ali nisam baš nešto, jer je (jope!) gazda imao svoje troškove u kojima za djelatnike nije bilo mjesta. normalno da je ključeve od ureda (i njegov sadržaj) dobio natrag tek kad je dug uplagio na račun. eto, tako se postaje "slobodnjak" u rvat'na. s karticama ili sa bez.  

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Plaću u Hrvatskoj sada možete legalno primati
Veliki Brat kaže...

Pa tako bi trebali svi. Što to uopće znači "vode ti račun"? Barataju s mojim novcima i još im ja kao moram plaćati za to?

Ajde da onda ne naplaćuju uslugu plaćanja računa (npr. imaš uključeno 10 računa mjesečno ili sl.) nego još dodatno svaku stavku moraš plaćati.

2-2,5 kn im je naknada za provesti plaćanje nekog računa. Pa koliko jedna transakcija realno može koštati? Nije da netko mopedom nosi novac iz jedne banke u drugu.

Vode ti račun dijelom znači da ti i čuvaju lovu. Ima tu troškova.

Posebno u bankarstvu, ima brdo stvari u pozadini koje stvarno koštaju banku, zato i postoje različiti paketi.

Kako će Revolut krenuti s ozbiljnijom količinom transakcija, bumo vid'li.

15 godina
offline
Re: Plaću u Hrvatskoj sada možete legalno primati
Old Iggy kaže...
Mandor kaže...
Old Iggy kaže...

Nema što banka provjeravati ulaznu transakciju. Može eventualno provjeravati izlaznu.

 Buahahahhaha

To je jedna ista transakcija. Jedan je novac, pusti knjiženja.

Druga stvar oni ŠTITE IZLAZNU da ti nisi maznuo neku lovu. ---ili pranje novca ili što god.

Štiti se izlazna. nema razloga braniti ulaznu, pobogu.

Nije to ista transakcija iz sigurnosne perspektive.

A pranje love se može promatrati iz oba smjera.

 Ako si ti meni uplatio svojom zaba karticom novac na moj revolut, tebi je to izlazna transakcija, meni je ulazna.

Ali ako je to netipičan iznos (jedna transakcija veličine svih godišnjih), netipična uplata (prvi put korištena kartica), uplata iz druge države i slično, veće su šanse da se radi o prijevari ili pranju novca.

I sad recimo da sam ja nekako uspio tebe prevariti sa ili bez tvoga znanja. Mislio si da plaćaš nekom drugom ili sam ja autorizirao transakciju bez tvog znanja.

Onda ako revolut meni blokira ono što ti zoveš ulaznom transakcijom, onda oni štite tebe.

 

Nemojmo zaboraviti da se Revolut otvara isključivo online i mogao je netko otvoriti račun kao Mandor, a da on nije ja. Svašta je moguće. Ako Revolut provjerava netipične transakcije to je POHVALNO.

A ti si neiskren da bi ti bilo drago da sam ja tebi pokupio lovu jer eto ti si obavio 2fa.

Završio sam s tobom. EOD

16 godina
offline
Re: Plaću u Hrvatskoj sada možete legalno primati
Mandor kaže...
Old Iggy kaže...

Štiti se izlazna. nema razloga braniti ulaznu, pobogu.

Nije to ista transakcija iz sigurnosne perspektive.

A pranje love se može promatrati iz oba smjera.

 Ako si ti meni uplatio svojom zaba karticom novac na moj revolut, tebi je to izlazna transakcija, meni je ulazna.

Ali ako je to netipičan iznos (jedna transakcija veličine svih godišnjih), netipična uplata (prvi put korištena kartica), uplata iz druge države i slično, veće su šanse da se radi o prijevari ili pranju novca.

...

Završio sam s tobom. EOD

Kakva j****a netipična transakcija?

Što banku boli k***c otkud i zašto ta lova dolazi?

To po defaultu nije prijevara, nema nikakve defaultne prijevare nikada.

 

Ajde...

15 godina
offline
Re: Plaću u Hrvatskoj sada možete legalno primati
Old Iggy kaže...
Mandor kaže...
Old Iggy kaže...

Štiti se izlazna. nema razloga braniti ulaznu, pobogu.

Nije to ista transakcija iz sigurnosne perspektive.

A pranje love se može promatrati iz oba smjera.

 Ako si ti meni uplatio svojom zaba karticom novac na moj revolut, tebi je to izlazna transakcija, meni je ulazna.

Ali ako je to netipičan iznos (jedna transakcija veličine svih godišnjih), netipična uplata (prvi put korištena kartica), uplata iz druge države i slično, veće su šanse da se radi o prijevari ili pranju novca.

...

Završio sam s tobom. EOD

Kakva j****a netipična transakcija?

Što banku boli k***c otkud i zašto ta lova dolazi?

To po defaultu nije prijevara, nema nikakve defaultne prijevare nikada.

 

Ajde...

 

Ti nisi pri sebi.

Što banku boli briga? PA ZA POČETAK IMA ZAKONSKE OBAVEZE PROVJERE I PRIJAVE SUMNJIVIH TRANSAKCIJA.

I ti pričaš što banku boli briga? NIje ih briga otkud i zašto? 

Vau, čovječe.

16 godina
offline
Re: Plaću u Hrvatskoj sada možete legalno primati
Mandor kaže...
Old Iggy kaže...

Kakva j****a netipična transakcija?

Što banku boli k***c otkud i zašto ta lova dolazi?

To po defaultu nije prijevara, nema nikakve defaultne prijevare nikada.

 

Ajde...

 

Ti nisi pri sebi.

Što banku boli briga? PA ZA POČETAK IMA ZAKONSKE OBAVEZE PROVJERE I PRIJAVE SUMNJIVIH TRANSAKCIJA.

I ti pričaš što banku boli briga? NIje ih briga otkud i zašto? 

Vau, čovječe.

Mora prijaviti, ne blokirati!

Da, banku nikad nije briga kako i zašto.

Zato postoje limiti plaćanja, ne primanja.

15 godina
offline
Re: Plaću u Hrvatskoj sada možete legalno primati
Old Iggy kaže...
Mandor kaže...
Old Iggy kaže...

Štiti se izlazna. nema razloga braniti ulaznu, pobogu.

Nije to ista transakcija iz sigurnosne perspektive.

A pranje love se može promatrati iz oba smjera.

 Ako si ti meni uplatio svojom zaba karticom novac na moj revolut, tebi je to izlazna transakcija, meni je ulazna.

Ali ako je to netipičan iznos (jedna transakcija veličine svih godišnjih), netipična uplata (prvi put korištena kartica), uplata iz druge države i slično, veće su šanse da se radi o prijevari ili pranju novca.

...

Završio sam s tobom. EOD

Kakva j****a netipična transakcija?

Što banku boli k***c otkud i zašto ta lova dolazi?

To po defaultu nije prijevara, nema nikakve defaultne prijevare nikada.

 

Ajde...

 Malo si zabrijao kolega. Misliš da se revolutu a i drugim bankama da zajebavati sa transakcijama i provjerama.

 

Ne, ako njih pitaš nebi to ni radili ali moraju to raditi jer su zakonski obavezni (zakon o sprecavanju pranja novca + hrpa nekih drugih security protokola). Nema ulazna/izlazna transakcija, jedna je transakcija a ako je sumnjiva onda se stopira dok se ne provjeri porijeklo novca. 

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Plaću u Hrvatskoj sada možete legalno primati
Jednom kolegi je banka sjela za vrat jer je višak novca od kredita uplačivao svaki dan preko bankomata(ulaz) pa ono...
16 godina
offline
Re: Plaću u Hrvatskoj sada možete legalno primati
JackIsBack kaže...
Old Iggy kaže...

Kakva j****a netipična transakcija?

Što banku boli k***c otkud i zašto ta lova dolazi?

To po defaultu nije prijevara, nema nikakve defaultne prijevare nikada.

 

Ajde...

 Malo si zabrijao kolega. Misliš da se revolutu a i drugim bankama da zajebavati sa transakcijama i provjerama.

 

Ne, ako njih pitaš nebi to ni radili ali moraju to raditi jer su zakonski obavezni (zakon o sprecavanju pranja novca + hrpa nekih drugih security protokola). Nema ulazna/izlazna transakcija, jedna je transakcija a ako je sumnjiva onda se stopira dok se ne provjeri porijeklo novca. 

Jedna stvar je što im se da, druga što zakon kaže.

Pročitaj što zakon kaže.

15 godina
offline
Re: Plaću u Hrvatskoj sada možete legalno primati
Old Iggy kaže...
Mandor kaže...
Old Iggy kaže...

Kakva j****a netipična transakcija?

Što banku boli k***c otkud i zašto ta lova dolazi?

To po defaultu nije prijevara, nema nikakve defaultne prijevare nikada.

 

Ajde...

 

Ti nisi pri sebi.

Što banku boli briga? PA ZA POČETAK IMA ZAKONSKE OBAVEZE PROVJERE I PRIJAVE SUMNJIVIH TRANSAKCIJA.

I ti pričaš što banku boli briga? NIje ih briga otkud i zašto? 

Vau, čovječe.

Mora prijaviti, ne blokirati!

Da, banku nikad nije briga kako i zašto.

Zato postoje limiti plaćanja, ne primanja.

 Ti si valjda na skoro svakoj temi na ovom forumu imaš nešto za reći. Ne znam je li to neko natjecanje ili stvarno misliš da sve znaš.

https://www.zakon.hr/z/117/Zakon-o-sprje%C4%8Davanju-pranja-novca-i-financiranju-terorizma

Potraži unutra privremeno zaustavljanje sumnjive transakcije.

Osim tog zakona mogu postojati još drugi podzakonski akti.

Osim toga Revolut je sada i u prošlosti prisiljen slijediti i EU propise i britanske propise i litvanske propisei štogod se još na njih opdnosi, a ti nisi stručnjak za sve to.

Ja zaključujem da se tebi ne sviđa nešto pa govoriš kako bi ti volio da bude, a ne kako je i kako treba biti.

 

Još ću dodati da pričaš gluposti, širiš neistine i dovodiš ljude u zablodu i bilo bi ti bolje da nekad i šutiš, pa makar dobio ban zbog toga.

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.6.2022 12:54 (Mandor).
16 godina
offline
Re: Plaću u Hrvatskoj sada možete legalno primati
Mandor kaže...
Old Iggy kaže...

Mora prijaviti, ne blokirati!

Da, banku nikad nije briga kako i zašto.

Zato postoje limiti plaćanja, ne primanja.

 Ti si valjda na skoro svakoj temi na ovom forumu imaš nešto za reći. Ne znam je li to neko natjecanje ili stvarno misliš da sve znaš.

https://www.zakon.hr/z/117/Zakon-o-sprje%C4%8Davanju-pranja-novca-i-financiranju-terorizma

Potraži unutra privremeno zaustavljanje sumnjive transakcije.

Osim tog zakona mogu postojati još drugi podzakonski akti.

Osim toga Revolut je sada i u prošlosti prisiljen slijediti i EU propise i britanske propise i litvanske propisei štogod se još na njih opdnosi, a ti nisi stručnjak za sve to.

Ja zaključujem da se tebi ne sviđa nešto pa govoriš kako bi ti volio da bude, a ne kako je i kako treba biti.

Kakvi Britanski propisi? Koji točno podzakonski akti?

Ima lu Revolut u svojim općim uvjetima definirano kako može privremeno obustaviti transakcije?

Ajde sad nađi u tom zakonu tko definira privremeno blokiranje.

Sviđa ili ne sviđa? Pa recimo, Revolut sigurno neću koristiti za išta ozbiljno baš zato što uvodi svoje postupke koji nisu u skladu sa standardnim postupcima.

11 godina
offline
Re: Plaću u Hrvatskoj sada možete legalno primati
Drakhar kaže...

Ok je za online plaćanje za što ga koristim, prebacivanje love sa kartice na Revolut je instant i bez provizije (preko Google Paya u koji je dodana kartica od ZABE).

 A jel uzme Zaba kakvu naknadu za prebacivanje tih novaca?

15 godina
offline
Re: Plaću u Hrvatskoj sada možete legalno primati
Old Iggy kaže...
Mandor kaže...
Old Iggy kaže...

Mora prijaviti, ne blokirati!

Da, banku nikad nije briga kako i zašto.

Zato postoje limiti plaćanja, ne primanja.

 Ti si valjda na skoro svakoj temi na ovom forumu imaš nešto za reći. Ne znam je li to neko natjecanje ili stvarno misliš da sve znaš.

https://www.zakon.hr/z/117/Zakon-o-sprje%C4%8Davanju-pranja-novca-i-financiranju-terorizma

Potraži unutra privremeno zaustavljanje sumnjive transakcije.

Osim tog zakona mogu postojati još drugi podzakonski akti.

Osim toga Revolut je sada i u prošlosti prisiljen slijediti i EU propise i britanske propise i litvanske propisei štogod se još na njih opdnosi, a ti nisi stručnjak za sve to.

Ja zaključujem da se tebi ne sviđa nešto pa govoriš kako bi ti volio da bude, a ne kako je i kako treba biti.

Kakvi Britanski propisi? Koji točno podzakonski akti?

Ima lu Revolut u svojim općim uvjetima definirano kako može privremeno obustaviti transakcije?

Ajde sad nađi u tom zakonu tko definira privremeno blokiranje.

Sviđa ili ne sviđa? Pa recimo, Revolut sigurno neću koristiti za išta ozbiljno baš zato što uvodi svoje postupke koji nisu u skladu sa standardnim postupcima.

Je idem ja sad upisati tečajeve za međunarodno bankarstvo u EU da tebi kažem koji su akti u pitanju.

Dosadan si. Prije nego su se preselili u Litvu, imali su uired u Londonu i mi smo, njihovi klijenti, imali britanske ibane.

Dakle nekakve britanske propise su morali slijediti samim time što su tamo registrirani.

Jesi li ti radio u Revolutu pa znaš da to oni samovoljno blokiraju ljude? Kako znaš da im neki ured nije naredio?

Dosadan si, stvarno po treći put sada završio sam ovu temu. Kunem se da ne pišem više ovdje.

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.6.2022 13:02 (Mandor).
15 godina
offline
Re: Plaću u Hrvatskoj sada možete legalno primati

  

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.6.2022 13:02 (Mandor).
2 godine
offline
Re: Plaću u Hrvatskoj sada možete legalno primati
Q-Tip kaže...

Koristim Revolut godinama za online plaćanja i prebacujem ograničene količine love na Revolut račun kako bi i u slučaju prevare šteta bila minimalna. I super mi je za to, pogotovo što mogu koristiti i jednokratne virtualne kartice za samo jedno plaćanje.

 

Plaću barem zasad još uvijek ne bih prebacivao, to je ipak lova od koje živim, nemam dovoljno povjerenja. Dogodilo se već nekoliko puta da mi je kartica bez ikakvog očitog razloga blokirana i da je moram odblokirati na ovaj ili onaj način (ponovno slanje osobnih podataka, fotografiranje selfieja, kontaktiranje službe za korisnike...). Sve je dobro dok stvari funkcioniraju kako treba, ali kad krene nizbrdo probleme ti u tekstualnom chatu u aplikaciji rješava Rajeesh iz indijske firme koja im vodi customer support. 

 Jbte svi poznaju Rajeesha iz customer support-a. :-)

12 godina
offline
Re: Plaću u Hrvatskoj sada možete legalno primati
Mandor kaže...
Q-Tip kaže...

Koristim Revolut godinama za online plaćanja i prebacujem ograničene količine love na Revolut račun kako bi i u slučaju prevare šteta bila minimalna. I super mi je za to, pogotovo što mogu koristiti i jednokratne virtualne kartice za samo jedno plaćanje.

 

Plaću barem zasad još uvijek ne bih prebacivao, to je ipak lova od koje živim, nemam dovoljno povjerenja. Dogodilo se već nekoliko puta da mi je kartica bez ikakvog očitog razloga blokirana i da je moram odblokirati na ovaj ili onaj način (ponovno slanje osobnih podataka, fotografiranje selfieja, kontaktiranje službe za korisnike...). Sve je dobro dok stvari funkcioniraju kako treba, ali kad krene nizbrdo probleme ti u tekstualnom chatu u aplikaciji rješava Rajeesh iz indijske firme koja im vodi customer support. 

 Dajte shvatite da nije samo prebacivanje računa. Je li itko čitao članak? Otvarat ćeš tekući račun kod njih. Dobili su dozvolu da mogu građanima otvarati tekuće račune. To nije ovo isto kao sada.

 

Shvaćam dobro o čemu se radi, ali i dalje nemam dovoljno povjerenja jer i dalje će se problemi događati i rješavati u tekstualnom chatu. 

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
21 mjesec
protjeran
offline
Re: Plaću u Hrvatskoj sada možete legalno primati
Mandor kaže...
Old Iggy kaže...
Mandor kaže...
Old Iggy kaže...

Mora prijaviti, ne blokirati!

Da, banku nikad nije briga kako i zašto.

Zato postoje limiti plaćanja, ne primanja.

 Ti si valjda na skoro svakoj temi na ovom forumu imaš nešto za reći. Ne znam je li to neko natjecanje ili stvarno misliš da sve znaš.

https://www.zakon.hr/z/117/Zakon-o-sprje%C4%8Davanju-pranja-novca-i-financiranju-terorizma

Potraži unutra privremeno zaustavljanje sumnjive transakcije.

Osim tog zakona mogu postojati još drugi podzakonski akti.

Osim toga Revolut je sada i u prošlosti prisiljen slijediti i EU propise i britanske propise i litvanske propisei štogod se još na njih opdnosi, a ti nisi stručnjak za sve to.

Ja zaključujem da se tebi ne sviđa nešto pa govoriš kako bi ti volio da bude, a ne kako je i kako treba biti.

Kakvi Britanski propisi? Koji točno podzakonski akti?

Ima lu Revolut u svojim općim uvjetima definirano kako može privremeno obustaviti transakcije?

Ajde sad nađi u tom zakonu tko definira privremeno blokiranje.

Sviđa ili ne sviđa? Pa recimo, Revolut sigurno neću koristiti za išta ozbiljno baš zato što uvodi svoje postupke koji nisu u skladu sa standardnim postupcima.

Je idem ja sad upisati tečajeve za međunarodno bankarstvo u EU da tebi kažem koji su akti u pitanju.

Dosadan si. Prije nego su se preselili u Litvu, imali su uired u Londonu i mi smo, njihovi klijenti, imali britanske ibane.

Dakle nekakve britanske propise su morali slijediti samim time što su tamo registrirani.

Jesi li ti radio u Revolutu pa znaš da to oni samovoljno blokiraju ljude? Kako znaš da im neki ured nije naredio?

Dosadan si, stvarno po treći put sada završio sam ovu temu. Kunem se da ne pišem više ovdje.

 Pricas gluposti, imam normalnu banku u UK i Revolut od njihovih pocetaka. Banka ako mi je ikada blokirala transakciju (kupnja) poslali bi poruku i ja bi odgovorom na poruku propustim transakciju. Ulaznu transakciju ili citavi racun nisu nikada blokirali u 20ak godina. Dao sam im iste podatke kao i revolutu, putovnicu i dokaz o adresi.

Revolut je blokirao racun par puta, nikada nisu htjeli reci zasto (zbog sigurnosti ko fol) i trebalo im je od 2-4 tjedna da odblokiraju. Trazili su iste podatke par puta, i trebao sam ih kontaktirati 10ak puta u toku toga da dobijem odgovor.

Kao glavna banka Revolut jednostavno nije pouzdan i nema veze sa britanskim propisima.


Poruka je uređivana zadnji put pet 24.6.2022 17:39 (Popaj II).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Plaću u Hrvatskoj sada možete legalno primati
R36 kaže...
Drakhar kaže...

 

Bez nekog posebnog razloga mogu te blokirati i gdje si onda. Nemaš neki put kojim bi se žalio, good luck sa online supportom. Ako nemaju ured i poslovnicu u koju možeš doći ne vidim da bi ih itko koristio kao main banku.

 

I ovo je najbitnija stvar kod Revoulta...

 

Za kikiriki lovu je ok., za nešto ozbiljno moraš biti lud da uplatiš.

 

 

Prošlo mi je do danas par milijuna kuna preko Revolut računa i nikada nikakvih problema, nikakvih blokada i ostalih gluposti. Moguće da sam lud. 

Zašto Revolut, zato što mi mjenjačnica radi 24h, za razliku od ove u mojoj "online" banci, zato što uplate i isplate idu instant opet za razliku od moje banke.

Prije par dana uplatim nekakav novac sa HPB na Erste račun, uplatim ujutro oko 9h, lova sjedne popodne oko 18h, sramota. Da sam uplatio iza 15h čekao bi do sutra. Kao da smo u prošlom stoljeću.

Devizni mi naplaćuju vođenje kad ima i kad nema prometa, lupine. 

Svako malo dižu naknade po 20-30%, a smanjuju privilegije. Čekam već 15 dana da mi riješe jednu transakciju i ništa.

Iskreno jedva čekam sve pozatvarati i prebaciti negdje drugdje.

 

Ovako tretiraju poslovnog klijenta sa osobnim bankarom, mogu samo misliti kako je kad si "običan" mali klijent.

 

Trebaš ispit transakcija starijih od 2 god., može dva klika 200kn, trebaš nekakvu potvrdu, može 200+ kn.

Jedini koji su gori od banaka su valjda javni bilježnici.

 

Old Iggy kaže...
Mandor kaže...
Old Iggy kaže...

Nema što banka provjeravati ulaznu transakciju. Može eventualno provjeravati izlaznu.

 Buahahahhaha

To je jedna ista transakcija. Jedan je novac, pusti knjiženja.

Druga stvar oni ŠTITE IZLAZNU da ti nisi maznuo neku lovu. ---ili pranje novca ili što god.

Štiti se izlazna. nema razloga braniti ulaznu, pobogu.

Nije to ista transakcija iz sigurnosne perspektive.

A pranje love se može promatrati iz oba smjera.

Ne znam što ti smatraš pod ulaznu, ali mene redovito iz banke zovu kad mi sjedne devizna uplata i onda moram do banke ispuniti obrazac u kojem navodim porijeklo uplaćenih sredstava. Dok se to ne ispuni nema ništa od uplate. Tako da ne znam odakle ti da banka nema što provjeravati uplate.

 

Kod isplata je ista stvar, nedavno sam uplatio nekakav brodić i sutra odem u trgovinu i ne prolazi niti jedna kartica, zovem banku i genijalci mi kažu da su mi blokirali sve kartice radi sumnjive isplate. Debili. Nisu bili u stanju obavijestiti me o tome ili nazvati nego puste da sam to otkrijem. 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice