Po prvi put pametni satovi dobili veliku temu u Bu

poruka: 21
|
čitano: 11.828
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Po prvi put pametni satovi dobili veliku temu u Bu".
6 godina
protjeran
offline
Po prvi put pametni satovi dobili veliku temu u Bu

A onima koje zanimaju jeftine mehaničke tipkovnice preporučamo tekst Maria Bakse u kojem opisuje svoje osobno iskustvo - sada je kupio Ajazz Geek AK33 koja košta oko 150 kuna.

Mislim da mnoge zanimaju stvari koje ulaze u kategoriju jeftinoga. Pametni su satovi zanimljiva tema, ali smatram da nije dobar odabir opisati samo uređaje iz višega cjenovnog razreda. Ako je svrha teme broja popularizacija tehnologije koju mnogi još ne rabe, a potencijalno može biti korisna ili jednostavno zabavna, onda ne bi trebalo inzistirati na skupim primjercima koji se ne mogu sasvim lako priuštiti. Prosječna bi čovjeka moglo zanimati kako osjetiti slast nove tehnologije bez plaćanja čitava bogatstva. Skuplji se modeli ionako vjerojatno ne razlikuju toliko da se za jedan može reći kako ga ne vrijedi kupiti jer je neupotrebljiv, a za drugi da je osjetno bolji od svih ostalih. Kod jeftinijih pametnih spravica priča je drukčija: razlika u kvaliteti izrade često je veća, a jedan se jeftini model od drugoga razlikuje poput neba i zemlje. Ništa mi ne znači preporuka odličnoga pametnog sata za dvije tisuće kuna, ali značila bi mi preporuka uređaja koji stoji i objektivno vrijedi petstotinjak kuna. Nemaju svi novca na bacanje, pogotovo uzevši u obzir da je u pitanju prosječnomu korisniku razmjerno nepoznata materija.

 

P. S. U naslovu vam ne treba prijedlog po.

All work and no play makes Jack a dull boy.
 
23 2 hvala 2
9 godina
neaktivan
offline
Po prvi put pametni satovi dobili veliku temu u Bu

Aj dođi igrat CoC. Oduvijek koriste "po" u naslovima. 

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Po prvi put pametni satovi dobili veliku temu
Mary Sue kaže...
Pametni su satovi zanimljiva tema, ali smatram da nije dobar odabir opisati samo uređaje iz višega cjenovnog razreda. Ako je svrha teme broja popularizacija tehnologije koju mnogi još ne rabe, a potencijalno može biti korisna ili jednostavno zabavna, onda ne bi trebalo inzistirati na skupim primjercima koji se ne mogu sasvim lako priuštiti. Prosječna bi čovjeka moglo zanimati kako osjetiti slast nove tehnologije bez plaćanja čitava bogatstva. Skuplji se modeli ionako vjerojatno ne razlikuju toliko da se za jedan može reći kako ga ne vrijedi kupiti jer je neupotrebljiv, a za drugi da je osjetno bolji od svih ostalih. Kod jeftinijih pametnih spravica priča je drukčija: razlika u kvaliteti izrade često je veća, a jedan se jeftini model od drugoga razlikuje poput neba i zemlje. Ništa mi ne znači preporuka odličnoga pametnog sata za dvije tisuće kuna, ali značila bi mi preporuka uređaja koji stoji i objektivno vrijedi petstotinjak kuna. Nemaju svi novca na bacanje, pogotovo uzevši u obzir da je u pitanju prosječnomu korisniku razmjerno nepoznata materija.

 Za petstotinjak kuna nećeš dobiti bogzna što. Za taj je novac onda bolje kupiti običan "digitalni" sat kakav se mogao kupiti još 1970ih i 1980ih s baterijom koja traje gotovo beskonačno (u usporedbi s baterijama pametnih satova).

 

Na fotki su i dva Huamija, stariji Pace i noviji Stratos 2 kojeg i sam imam. Prvi je jefitniji, drugi je malo skuplji ali ni blizu cijeni od 2000 kuna, osim ako ga ne kupuješ u nekoj našoj trgovini. Ja sam svojega kupio putem interneta, pa me je koštao puno manje.

 

Suunto i Garmina ne gledam, jer su bezobrazno skupi. Jedan od novijih njihovih modela košta 6590 kuna.

 

13 godina
offline
Po prvi put pametni satovi dobili veliku temu u Bu

mora se kupit ;)

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Po prvi put pametni satovi dobili veliku temu u Bu

 

koristim garmina već skoro 3 god i prezadovoljan sam. Bavim se rekreativno biciklizmom i trčanjem, planinarenjem... kad šta uleti i garmin je savršen za praćenje i analizu takvih aktivnosti. Ne mora se kupiti flagšip... foreruneri i fenix trojke sasvim dobro služe svrsi. Notifikacije na satu me ne zanimaju iako ih mogu koristiti. Ovo sve drugo bi stavio u isti koš - koš za smeće. 

monetary revolution
Moj PC  
5 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Po prvi put pametni satovi dobili veliku temu
...garmin jedina firma kojoj vjerujem i ciji cu digitalni ili "pametni" sat ikad uzet u razmatranje.... mozemo samo od trajanja baterije krenuti, pa nadalje sama kvaliteta izrade....
the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Po prvi put pametni satovi dobili veliku temu u Bu

haha ko da sam znao ,nedavno nabavio galaxy watch 46mm vrh od smartwatcha 

prije sam imao LG-R 

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Po prvi put pametni satovi dobili veliku temu
Mary Sue kaže...

A onima koje zanimaju jeftine mehaničke tipkovnice preporučamo tekst Maria Bakse u kojem opisuje svoje osobno iskustvo - sada je kupio Ajazz Geek AK33 koja košta oko 150 kuna.

Mislim da mnoge zanimaju stvari koje ulaze u kategoriju jeftinoga.

 Ima u Bug, kao zaseban tekst, i recenzija Mi Band 3 narukvice, vrlo jeftine, a doista dobre.

4mal kaže...

haha ko da sam znao ,nedavno nabavio galaxy watch 46mm vrh od smartwatcha 

prije sam imao LG-R 

 Nosim ga upravo na ruci (lijevoj, a na desnoj Mi Band 3)! Primjerak koji je došao na test, pa malo isprobavam...

...
6 godina
protjeran
offline
Re: Po prvi put pametni satovi dobili veliku temu
koorpa kaže...

 

koristim garmina već skoro 3 god i prezadovoljan sam. Bavim se rekreativno biciklizmom i trčanjem, planinarenjem... kad šta uleti i garmin je savršen za praćenje i analizu takvih aktivnosti. Ne mora se kupiti flagšip... foreruneri i fenix trojke sasvim dobro služe svrsi. Notifikacije na satu me ne zanimaju iako ih mogu koristiti. Ovo sve drugo bi stavio u isti koš - koš za smeće. 

 I to novca što sam dao za Xiaomi Huami Amazfit Stratosa 2 (http://en.amazfit.com/stratos.html) je previše i svi koji su primijetili taj sat na mojoj ruci uglavnom su se zgrozili koliko sam ga platio jer takve vrste gadgeta smatraju bezveznim. Dao sam puno manje nego što košta u domaćoj trgovini. I ne bih dao više jer od sata očekujem puno veću autonomiju / jaču bateriju.

 

Ne znam što piše za Pace i Stratos 2 u BUG-u, ali glavni nedostak im je način punjenja baterije s kretenskim punjačem s iglicama za kontakt koje prijanjaju na dno sata pri punjenju. Neki su ljudi u svijetu kupili malo drugačiji punjač kako ne bi na silu morali gurati sat u postolje za punjenje i tako mu produžili vijek trajanja. Sat imam jedva 3 mjesec i nisam siguran da će izdržati 6 mjeseci upotrebe. Stratos 2 je otporan na vodu (5 ATM water resistant) i njime se može tuširati, plivati u bazenu i moru (tako neki barem tvrde), međutim, oni koji su to isprobali završili su bez dekorativnog poklopca za držač remena sata, koji je zaljepljen nekim lošim ljepilom koje se razmoči. Lijek je kupiti nove poklopce ili žicati jednog tipa u Amazfit FB grupi da ih pošalje besplatno. Softver za mobitel mu također nije nešto, ali može ga se trpiti.

 

Garmin i Suunto ne dolaze u obzir. Niti ovaj Galaxy watch 46mm od 2300+ kuna. Jednostavno preskupo za mjerač vremena, koraka, pulsa...

 

Jasno, tko želi i može, neka si kupi te skuplje satove.

 

 

16 godina
offline
Po prvi put pametni satovi dobili veliku temu u Bu

Slažem se sa prvim postom, trebalo je obuhvatiti i jeftinije modele koji su pristupačni a ima jako zanimljivi modela kao što je ovaj hibrid Lenovo (oko 20e)

 

Karakteristike:

Safirno staklo

Baterija godinu dana/ 240 dana intenzivne upotrebe

Vodootporan

Bluetooth v5

Vibracija za obavjesti i alarm/ pracenje sna

Led dioda i pedometar

Pronadji mobitel opcija/ mobitel otkljucan kad je u blizini sata

 

Ako netko ima vec ovaj model neka napise iskustva jer ga namjeravan naruciti

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Po prvi put pametni satovi dobili veliku temu u Bu

Novi Apple Watch serije 4 izgleda odlično. I to dolazi od osobe koja inače ne voli nositi satove osim na svečanosti tipa vjenčanja i tako to Čak si razmišljam da si uzmem njega kao prvi smartwatch pa se veselim vidjeti što su Bugovci napisali u najavi tog artikla :D

Why so serious?
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Po prvi put pametni satovi dobili veliku temu u Bu

Prije 4 dana sam kupio samsung galaxy watch (jedva ga našao, prodaju ga ko vruće kifle). Prezadovoljan sam satom, odlična baterija, kvaliteta izrade i sam OS. Jučer sam prvi puta odradio poziv preko sata 

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Po prvi put pametni satovi dobili veliku temu u Bu

Imam Samsung Gear S3 Frontier. Čista 5+

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Po prvi put pametni satovi dobili veliku temu u Bu

Gear S3 promijeno vlasnika ikao sam bio zadovoljan. Kad dodu BT sluse koje su bile u sklopu akcije i kad one odu onda Galaxy watch spada u kategoriju jeftinih. Sat je odlican, a najbolje je sto je nakon prvog punjenja baterija trajala gotovo 7 dana. Da, GPS nije ukljucen i ekran nije ON cijelo vrijeme. Znacajno vise od Gear S3. 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Po prvi put pametni satovi dobili veliku temu

Ja sam ga kupio. I crni i bijeli. Sat za te novce u ruci tj. na ruci izgleda dobro. Ja jedino na svom Moto Z2 play mobitelu nikakao ga ne mogu spojiti. Vidi ga ali nece pa nece. Bijeli je spojen na mobitel od supruge Moto G5 odmah. Siknroizacija dobra, notifikacije rade. Tako za 19 eura kad se spoje nije lose

10 godina
protjeran
offline
Re: Po prvi put pametni satovi dobili veliku temu
@World Molim info gdje ste ga kupili? Hvala
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.9.2018 10:12 (oomrcinaoo).
14 godina
offline
Po prvi put pametni satovi dobili veliku temu u Bu
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Po prvi put pametni satovi dobili veliku temu

Cafago i to pocetkom kolovoza kad je bila akcija za 19 eura. Na nekom nasem site-u vidio reklamu. 

12 godina
offline
Po prvi put pametni satovi dobili veliku temu u Bu

Meni smartwatch u obzir dolazi isključivo kao sredstvo komunikacije s devetogodišnjim sinom jer mu ne dam da nosi mobitel u školu i u igru. Zbog toga me zanimaju samo satovi s podrškom za SIM/eSIM.

Prvi sat koji sam mu kupio bio je T-comov Myki Watch koji je bio ok ali baterija mu je bila katastrofa. Uz par minuta razgovora i upaljen GPS ne bi izdržala dan. Nakon toga isti takav ali ne preko T-com nego iz kine tj. 10 puta jeftiniji.

Sad ima OVAJ. Baterija drži 2-2,5 dana što je prihvatljivo, signal je odličan i sve 5 osim materijala koji teško podnose aktivno dijete i nije vodonepropusan.

Zbog toga sam u potrazi za novim satom i ovo su nekakvi uvjeti:

- da nije prevelik

- da podržava SIM

- da je vodonepropusan, barem IP67

- da se featuresi koji cuclaju bateriju mogu isključiti i da tako ima autonomiju min. 2 dana

 

Ovih dana ću naručiti jedan ili dva od ovih:

 

1. Microwear H1

2. Finow Q1 Pro 4G

3. No.1 G9

4. M68

 

....

 

Ako ima netko za podijeliti iskustva s nekim od ovih ili savjet za neki drugi model, bit ću zahvalan 

 
2 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Po prvi put pametni satovi dobili veliku temu
Kada će biti dostupno digitalno izdanje Bug-a?
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Po prvi put pametni satovi dobili veliku temu
crooooo kaže...
Kada će biti dostupno digitalno izdanje Bug-a?

 Dostupno je još od prošlog tjedna.

...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice