Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na sve

poruka: 162
|
čitano: 33.829
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na sve".
15 godina
odjavljen
offline
Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na sve
Zna li netko što će biti s pošiljkama koje su poslane prije nove godine, a stignu nakon?
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
MrBlc kaže...
Zna li netko što će biti s pošiljkama koje su poslane prije nove godine, a stignu nakon?

Primjena će početi tek 1. srpnja 2021., tako da si bez brige.

 

https://www.bug.hr/propisi/potvrdjeno-bugu-pdv-na-male-posiljke-iz-kine-uvodi-se-1-srpnja-2021-16349

15 godina
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na

@maxym pa morat ce uc u sustav PDVa preko Deloitta Kpmga ili nekoga da kao strana firma mogu odma na invoiceu pisat koliki je PDV i naplatit ga korisniku odmah kroz sustav svoj, a drzava dobiva od Amazona. I onda 3rd party selleri koji koriste Amazon automatski mogu rjesit payment preko njih i prodavat nama i naplatit PDV.

Tako da da, ne bu tako da kupac placa naknadno...kakva bi to usluga bila

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.11.2020 0:15 (Mitch).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
mbaksa kaže...

THX, zaboravio na taj "detalj", pošto je ova tema puno aktivnija.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
online
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na

Mitch 

Slažem sa ja sa tim, samo sam htio napomenuti da, barem prema onome kako sam ja to shvatio, selleri izvan EU (ovdje ne mislim na sellere koji rade preko Amazona, nego općenito) neće morati ući u PDV sustav ako ne žele (zato što npr. samo manji dio asortimana prodaju u zemlje EU), ali u tom slučaju će kupci njihove robe iz EU svakako morati platiti PDV na tu robu prilikom uvoza, i ta roba će nužno biti skuplja, jer će biti zaračunati i postupak carinjenja odnosno naplate PDV-a.

13 godina
offline
Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na sve

Konkretno pitanje za novi zakon: naručim nešto iz amerike (preko 22 eur) i na to onda plaćam PDV 25% + troškovi carine? Sad je situacija da se na to plaća PDV + troškovi carine što je nekih ukupno 3x posto ako se ne varam? Da li je prodavač iz USA dužan to naplatiti ili će se taj dodatak naknadno plaćati u HR kad stigne paket?

 

Dakle u biti ne mijenja se ništa puno ako je narudžba preko 22 eur, no ako je manje onda se cijena diže za PDV + troškove carinu?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na sve

Samo da se ja dograbih Hrvatske i dobijem nakon 5 godina HR državljanstvo... auuuuu kakav će spektakl da tek nastupi.

Nisu svjesni u Vladi BiH.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
Cro0707, ako sam dobro shvatio, PDV sad ide na sve pakete, nema više oslobođena za pakete do 160 kn, a prodavač izvan EU može, ali ne mora ući u sustav u kojem naplaćuje PDV. Ako uđe, onda ti se od njega isplati naručiti jer se tako smanjuje trošak (ne naplaćuje se carinjenje), a ako ne uđe, isti ti je trošak kao i do sad, jedina promjena je za jeftinije pakete.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
12 godina
offline
Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na sve

Ajde, kad nekome stigne paket, nek javi kako to sad ide.

 

Naravno, 11.11. sam naručio desetak paketa. Niti jedan mi nije stigao prije Nove :/

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
Vec je receno da ovo krece od ljeta tek.
Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
S guštom ću prestat naručivat iz Kine...prodali nam koronu, a oni dalje uživaju i mlate pare. E nećete :)

Baš sam neki dan proletio kroz ebay i aliexpress i skužio da od 50+ narudžbi prošle godine, samo tri su bile za mene. Nemam više potrebu naručivat ko prije od njih, a dosta toga sam uzeo na amazonu tipa spigen maske, ssd, kindle, echo dot, firestick i sl...kaj kod Kineza neću naći.
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.1.2021 18:54 (foofajter).
 
0 3 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na sve

Ima li netko da se raspitao, kakva će biti procedura dalje. Koliko će me koštati paket od 3€ sa AliExpressa?

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice