Počistite otpad koji vam Windowsi ostave nakon vel

poruka: 49
|
čitano: 19.450
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Počistite otpad koji vam Windowsi ostave nakon vel".
12 godina
offline
Re: Počistite otpad koji vam Windowsi ostave nakon
syncmaster245b kaže...

 Ok, kuzim ovo brze, ali daj mi definiraj to stabilnije?

 

Konkretno, na cemu zasnivas tvrdnju o stabilnosti?

Evo da ti ja probam odgovoriti na pitanje o stabilnosti Win 10.

Vec 2-3 godine imam loše napajanje koje ima za posljedicu da mi resetira komp jednom dnevno (minimalno),naglo i bez pitanja!JBG nisam to napajanje mjenjao...vise radi vlastite ljenosti,ali i nikada se nema novaca,tako da to staro radi dok ne rikne totalno!

 

Win 10 mi je samo jednom u 2-3 godine radio repair usljed iznenadnoga shutdowna,ostala nepredviđena gašenja je podneo muški i samo se upalio kao da ništa nije bilo!

-Minimalno jednom dnevno naglo se resetira-

-Misliš li da bi to tako muški podneo bilokoji OS prije 10-tke?

-Nema šanse!

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.5.2018 20:32 (Milka30).
15 godina
offline
Re: Počistite otpad koji vam Windowsi ostave nakon
Reklame niste vidjeli?
Jeste li ikada klikli na one tileove na start meniju?
Liepo i upotrebljivo, ha? Baš kao na "nikada prežaljenom" windows mobile/phone os-u.
Napuni ti ekran nečim što je kao uber design, a iza svake sličice neupotrebljiv sadržaj, nemušta navlakuša ili strejt reklama.
Da ga daju besplatno bilo bi razumljivo, ali ovako nema smisla.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Počistite otpad koji vam Windowsi ostave nakon
BlueMax kaže...

Windows.old nije problem. To Windowsi sami odrade i nema se potrebe dirati. Problem je WinSxS folder i bilo bi dobro napisati tutorial za njegovo čišćenje. Good luck ;)


Od Win8.1 za WinSxS je ugrađen servis (StartComponentCleanup) koji sam u vrijeme korisnikove neaktivnosti (system idle:10min) počisti backup starijii od 30 dana.

Tu i tamo ako si nestrpljiv možeš kroz Task Scheduler ručno pokrenuti servis (Task Scheduler -> Library\Microsoft\Windows\Servicing\StartComponentCleanup)

Stanje WinSxS uvijek možeš provjeriti kroz PowerShell (administrator) komandom: Dism.exe /Online /Cleanup-Image /AnalyzeComponentStore

Ukratko, nije vrijedno truda ručno kopati.
  

6 godina
neaktivan
offline
Re: Počistite otpad koji vam Windowsi ostave nakon
Od svih relevantnih operativnih sustava, Windows 10 je korisnicima izgubio daleko najviše živaca, vremena i najvažnije - podataka, pogotovo poslovnjacima/firmama koji si ne mogu priuštit da ih išta gnjavi, usporava i sabotira u poslu. Dovoljno je bilo samo malo popratit različite domaće i strane forume, bezbrojne teme i brutalne kritike vezane uz probleme sa istim.

Naime, sasvim je u redu to šta neki preferiraju W10, no to ne mijenja činjenicu da je isti poluproizvod usporedno sa Wxp i W7. Vidim tu u komentarima puno velikih riječi koje malo smisla imaju. Komentari su vam pasivno-agresivni kao da promićete nekakvu religiju, imaju težinu ali im fali metar visine.
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Počistite otpad koji vam Windowsi ostave nakon
Milka30 kaže...
syncmaster245b kaže...

 Ok, kuzim ovo brze, ali daj mi definiraj to stabilnije?

 

Konkretno, na cemu zasnivas tvrdnju o stabilnosti?

Evo da ti ja probam odgovoriti na pitanje o stabilnosti Win 10.

Vec 2-3 godine imam loše napajanje koje ima za posljedicu da mi resetira komp jednom dnevno (minimalno),naglo i bez pitanja!JBG nisam to napajanje mjenjao...vise radi vlastite ljenosti,ali i nikada se nema novaca,tako da to staro radi dok ne rikne totalno!

 

Win 10 mi je samo jednom u 2-3 godine radio repair usljed iznenadnoga shutdowna,ostala nepredviđena gašenja je podneo muški i samo se upalio kao da ništa nije bilo!

-Minimalno jednom dnevno naglo se resetira-

-Misliš li da bi to tako muški podneo bilokoji OS prije 10-tke?

-Nema šanse!

 Cek, ti ovo za ozbiljno?

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
12 godina
offline
Re: Počistite otpad koji vam Windowsi ostave nakon
syncmaster245b kaže...
Milka30 kaže...

 

Win 10 mi je samo jednom u 2-3 godine radio repair usljed iznenadnoga shutdowna,ostala nepredviđena gašenja je podneo muški i samo se upalio kao da ništa nije bilo!

-Minimalno jednom dnevno naglo se resetira-

-Misliš li da bi to tako muški podneo bilokoji OS prije 10-tke?

-Nema šanse!

 Cek, ti ovo za ozbiljno?

Da!

Slobodno me demantiraj i reci mi da je recimo Windows 7 uspješno podnosio nepredviđena gašenja!

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
15 godina
offline
Re: Počistite otpad koji vam Windowsi ostave nakon
Milka30 kaže...

Da!

Slobodno me demantiraj i reci mi da je recimo Windows 7 uspješno podnosio nepredviđena gašenja!

 

Neka neka. Sve u OK.

U pravu si.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
12 godina
offline
Re: Počistite otpad koji vam Windowsi ostave nakon
syncmaster245b kaže...

 Neka neka. Sve u OK.

U pravu si.

Ne kuzim cemu sarkazam?Ja nisam softwareski dobro potkovan i u tome djelu sam "regular user",ali znam iz iskustva da od kada imam 10-tku,zaboravio sam na novo dizanje sistema zbog lošeg gašenja računala.

Istina,osmica je isto u tome pogledu bila dosta stabilna,ali nikako bolja od desetke!

Stariji operativni sustavi jednostavno nisu bili "cjepljeni" protv toga i cesto su se rušili!

 

Volio bih zaista da me demantiraš,ako o tome znaš nešto više,nema potrebe se prepucavati,svatko drugacije dozivljava svoj OS.

 

....Da se razumijemo,pod time da su se stariji OS cesto rusili,mislim na to da ga usljed rada doslovno ištekate iz struje!

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.5.2018 11:15 (Milka30).
13 godina
offline
Re: Počistite otpad koji vam Windowsi ostave nakon
Milka30 kaže...

Stariji operativni sustavi jednostavno nisu bili "cjepljeni" protv toga i cesto su se rušili!

 

ja na osobnom računalu imam (još uvijek) sedmicu i to od kada je izašla. preživila je nekoliko izmjena kompletnog hardvera (znači mobo itd), migracije na druge diskove, na kraju i na ssd raid 0..

još uvijek radi bez problema.

 

mane desetke (a koristim ju isto od kad je izašla na poslu) u mojim očima su:

- masakriranje dijelova interface-a koji su dobro funkcionirali (mislim da tu ne moram puno toga obrazložiti)

- svaki major build update na novo izmasakrira neke stvari.. svaki put moram opet RSAT instalirati, kolegi od 1803 ne rade SSL i IPSEC VPN (ja hvala bogu nisam još digao 1803).. u bivšoj firmi se anniversary update krenuo širiti u LAN-u peer to peer bez obzira što nije bio odobren na WSUS-u. to su stvari koje te sputavaju u obavljanju posla (uz to što očito i oduzimaju kontrolu adminima) što nije baš fora.

- neke stvari jednostavno ne šljakaju. eto prije mj. dana sam želio flashati jedan polubrickani Sophos RED (Remote Ethernet Device). uređaj normalno pobere DHCP od klijenta (u tom slučaju Sophosov SW), ping ide, u wireshark traceu negotiation prolazi, ali payload nikako da krene.. probam isto na sedmici koju imam na laptopu i u wiresharku sav negotiation izgleda identično, samo kaj payload krene (BTW Win. FW ugašen u oba slučaja).

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
6 godina
neaktivan
offline
Re: Počistite otpad koji vam Windowsi ostave nakon
Milka30 kaže..

Stariji operativni sustavi jednostavno nisu bili "cjepljeni" protv toga i cesto su se rušili!

 

 Pretačeš iz šupljeg u prazno. Na starom PCu koji mi trenutno služi u nekakve sporedne svrhe držim Win7 od 2011. godine, nije se nikad rušio niti sam ga treba reinstalirat, jedna jedina instalacija evo do dan danas, funkcionira kao i prvog dana. Slično je bilo i sa WinXP, jedino mi je desetka pila krv sve dok je se nisam odlučio ukrotit nakon par dana korištenja. Htio sam instalirat sedmicu, no novi laptop i stolno računalo se nisu baš složili, prisiljen na vražju desetku. Isto tako je i sestra na svom nešto starijem laptopu isprobala desetku te se u kratkom roku vratila na 7. To tvoje iskustvo je očito proizašlo iz tvog neadekvatnog korištenja jer to šta pišeš nema veze sa stvarnošću.

12 godina
offline
Re: Počistite otpad koji vam Windowsi ostave nakon

Ja sam najozbiljnije mislio da me pojedinac trola,ali posto je sada vec rijec o trojici,mora da me niste dobro razumjeli-iako je jasno napisano!

 

Znaci nije rijec o stabilnosti samoga operativnoga sustava,nego kako ce se taj operativni sustav nositi sa neocekivanim shutdownom!

Festuse vidis da ipak ti pretaces iz supljega u prazno,navodis kako tvoj PC sa Win 7 radi super 7 godina,a ja te pitam,dali bi taj isti tvoj Win 7 uredno radio kada bi ti svakodnevno u naselju nestajalo struje?

 

JBT valjda ste sada skontali o cemu pricam?

 

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
13 godina
offline
Re: Počistite otpad koji vam Windowsi ostave nakon

Koliko mi je poznato, Windows 7 i 8.1 se ponašaju isto kao i Windows 10 pri neočekivanom gašenju. Na sve tri verzije gubiš nespremljene promijene i kada slijedeći puta upališ računalo, dobivaš više informacija o tome što se dogodilo. Ti bez problema možeš "naglo" gasiti računalo, Windowsi će i dalje raditi normalno, samo je pitanje hoće li tvoj hardver raditi normalno. Prije da će se hardver pokvariti naglim gašenjem nego Windowsi (7, 8.1 i 10).

12 godina
offline
Re: Počistite otpad koji vam Windowsi ostave nakon

Vlastito iskustvo mi kaže drugacije,ali kada struka kaze,onda je to to!

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
13 godina
offline
Re: Počistite otpad koji vam Windowsi ostave nakon

Ne znam što da ti kažem. Imao sam sve tri verzije i dogodilo mi se par puta da su neočekivano ugašene i na sve tri mi se dogodilo apsolutno isto tako da jednostavno ne vidim što je to Windows 10 novo donio. Jedino što je možda novo jest onaj fast startup, ali i to bi mogli nazvati starim jer je to uvedeno još u osmici. 😉

6 godina
neaktivan
offline
Počistite otpad koji vam Windowsi ostave nakon vel

Operativni sustavi sami po sebi ne podliježu nikakvim posljedicama nakon naglog prekida rada, čak niti sustavi izrađeni u kućnoj radinosti jer to naprosto tako ne funkcionira. Naglašeni dio u prethodnoj rečenici implicira na to da je u takvim scenarijima problem isključivo u korisniku, bilo nepravilnim korištenjem ili neispravnom instalacijom sustava i/ili dodatnog softvera. Uvjeravam te da W10 nije 'stabilniji' od prethodnika u niti jednom aspektu jer je jednostavno prepun problema i grešaka kojih nebi trebalo bit. Ne buni se toliko ljudi diljem svijeta bez razloga, znaš ? Većina ljudi ne traži probleme tamo gdje ih nema.

 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Počistite otpad koji vam Windowsi ostave nakon
Festus kaže...

Operativni sustavi sami po sebi ne podliježu nikakvim posljedicama nakon naglog prekida rada...

 

osim što može doći do corruptiona u FS-u, što ponekada može pogoditi i vitalni dio OS-a.. ali da, generalno to sa samim OS-om nema veze.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
6 godina
protjeran
offline
Počistite otpad koji vam Windowsi ostave nakon vel

windowsi su smece, ali linux je jos vece smece...windowse su bar do sada programirala ista ekipica i to je islo ko po loju, jedino sto su shebali sto nisu krpali sve sto je trebalo, nego samo nadodavali feature i cekali da se netko pozali i uzimali podatke s kompova da vide kako sto radi ili ne radi...u biti useri su im lab rats, i oni nas koriste da poboljsaju svoj proizvod, koji nam jos i naplate...ali linux je tek drlog....svaka shusha neki kaco drka po linuxu, i onda njih milion napravi shrot proizvod, pa se nekako isflitrira najbolji shrot na debianu...ali windows user koji predje na linux ce se odjednom osjecati ko da nema blage veze o racunalima, jer za neke banalne stvari koje je navikao imati ovdje ima proceduru koju mora nauciti i vrlo vjerojatno koristiti terminal da bi dobio istu stvar...nije to u osnovi toliko ni lose, ako imate vremena na bacanje...jer mozete u biti napraviti sto vas je volja i sto vindoze vjerojatno ne bi dopustile...tko cijeni svoje vrijeme, linux mu nije opcija...zasad

Brajanov život
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.5.2018 21:46 (Gorstak79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Počistite otpad koji vam Windowsi ostave nakon

Marko nikada, ali baš nikada nisam vidio oglas na desetki.

13 godina
offline
Re: Počistite otpad koji vam Windowsi ostave nakon

Baš čudno, nitko nikad nije vidio ni jedan oglas u Windowsima, a oni ih puni. 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice