Pocophone F1 - Novi prvak povoljne visoke klase?

poruka: 63
|
čitano: 18.435
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Pocophone F1 - Novi prvak povoljne visoke klase?".
14 godina
protjeran
offline
Pocophone F1 - Novi prvak povoljne visoke klase?

Da ima čisti Android mnogima bi lega ko saborska mirovina, ovak meh!

Trust me, I'm a Jedi!
Moj PC  
27 1 hvala 1
16 godina
moderator
offline
Re: Pocophone F1 - Novi prvak povoljne visoke klas
ITman kaže...

Da ima čisti Android mnogima bi lega ko saborska mirovina, ovak meh!

 

Točno tako.

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
14 godina
offline
Pocophone F1 - Novi prvak povoljne visoke klase?

Će da bidne, zato postoje dobri ljudi na Xiaomi.eu i xda-developers...

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Pocophone F1 - Novi prvak povoljne visoke klas
Stric_Jura kaže...

Će da bidne, zato postoje dobri ljudi na Xiaomi.eu i xda-developers...

 

 

Oprezno sam skeptičan, ne oko postojanja "čistog" custom ROM-a, već oko njegovog ispravnog funkcioniranja. Isprobao sam ih valjda 10 različitih na Mi Noteu (isto me smorio MIUI nakon kupnje) i nikad, ali baš nikad nije sve radilo kako spada. Uvijek su postojala 2-3 "problemčića" s kojima se trebalo naučiti živjeti (primjerice, Bluetooth audio pucketa, GPS hvata signal 3 minute, ne radi snimanje zvuka za video i slično).

 

Nakon takvog iskustva, ne usudim se preporučiti Pocophone nekome kome MIUI nije prihvatljiv, a uz obećanje da će vjerojatno moći instalirati čisti, AOSP Android. Vjerojatno hoće, ali hoće li na njemu sve savršeno raditi, ne bih se baš kladio...

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
12 godina
offline
Re: Pocophone F1 - Novi prvak povoljne visoke klas
Davore, prešo si na Kefove? 😮
http://www.youtube.com/radiopulsfm
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Pocophone F1 - Novi prvak povoljne visoke klas
energyman kaže...
Davore, prešo si na Kefove? 😮

 

Hahaha, samo sam čekao da netko uoči/pita  Nisam, na testu su. Zadnjih tjedan dana isprobavam nearfield način korištenja, zato su tu gdje jesu, a uskoro idu na stalke u dnevni boravak, u "prirodniju" okolinu 

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.9.2018 9:35 (Davor).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pocophone F1 - Novi prvak povoljne visoke klas

Ja Xiaomi mobitele uzimam prvenstveno radio MIUI androida.

Cak sam na nexusa sa cistim Androidom stavio portan MIUI :)

7 godina
protjeran
offline
Pocophone F1 - Novi prvak povoljne visoke klase?

Tuzno je da svi telefoni izgledaju isto, i uz to su svi ruzni.

 

Jedino su mi jos odva dva telefona zanimljiva, al cjenovno precjenjena:

Motorola Moto Z2 Force
Razer Phone

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pocophone F1 - Novi prvak povoljne visoke klas
Heh.. kako je Vlado rekao, ja isto koristim xiaomije radi miuija. Imam nesto i na aospu doma, ali miui mi bolje lezi od svih aktualnih oseva/modifikacija. O ukusima.... :)

Ali ovaj dio sa izbacivanjem notifikacija na poco verziji mi je neshvatljiv.
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pocophone F1 - Novi prvak povoljne visoke klas
Covjeku niko nije ugodio.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Pocophone F1 - Novi prvak povoljne visoke klase?

Kasnjenje poruka/mailova je velik problem i meni konkretno je to dealbreaker bez obzira koliko jeftin mob bio...

Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Pocophone F1 - Novi prvak povoljne visoke klas
ansha kaže...

Kasnjenje poruka/mailova je velik problem i meni konkretno je to dealbreaker bez obzira koliko jeftin mob bio...

 

Također. A osobito izluđuje što stvar 85% vremena radi savršeno, a onda odjednom notifikacije prestanu dolaziti ili jako kasne (dođu tek kad otvoriš app). Taj isti problem postojao je u vremenima kad sam koristio Xiaomi Mi Note, tamo negdje prije 3-4 godine.

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
12 godina
offline
Pocophone F1 - Novi prvak povoljne visoke klase?

Jel to kašnjenje SMS-a boljka svih Xiaomia?

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pocophone F1 - Novi prvak povoljne visoke klas
Promjenio sam preko deset xiaomija, trenutno ih koristim tri, nikad imao problema sa kasnjenjem notifikacija, i feel lucky :)

Ps. Ne kazem da ne postoji taj problem, vidio sam da se ljudi zale tu i tamo, ja sam imao srece valjda.
13 godina
offline
Re: Pocophone F1 - Novi prvak povoljne visoke klas
Nije smsa nego nekih notifikacija, i nije svih, nego na nekim modelima sa nekim verzijama miuija.

Recimo nekima se desavalo na prvim verzijama miuija za novi rnote 5 (pro), ali nakon par updejta rade savrseno.
11 godina
offline
Pocophone F1 - Novi prvak povoljne visoke klase?

iz nekog razloga to kasnjenje notifikacija imaju skoro svi kinezi, Xiaomi, Huawei, ZTE i Vivo, njih sam koristio pa znam da imaju problema sa time, cudno

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pocophone F1 - Novi prvak povoljne visoke klas
Spiridon kaže...

Jel to kašnjenje SMS-a boljka svih Xiaomia?

 Ne kasne SMS-ovi, ali kasne npr mailovi ili poruke iz Vibera, Whatsappa i slicno.

 

Osim ako ne ides tweakat hrpu postavki, gasit battery optimizacije za pojedine aplikacije itd.

Iako ja jos nisam uspio namjestit Gmail da mi radi skroz kako treba.

 

Takoder, ako redovito koristis mobiel (budis ga iz sleep-a), cini se da problema nema. Meni se to uglavnom dogodi kad mi mobitel na stolu stoji dugo (valjda ode u deep sleep) i onda kad ga otkljucem stignu notifikacije.

10 godina
offline
Pocophone F1 - Novi prvak povoljne visoke klase?

Pocophone F1 - da pogodim bez citanja clanka rijec je o Kinezu

 
0 4 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Pocophone F1 - Novi prvak povoljne visoke klas

Na 5 Plus kojeg koristim notifikacije dolaze  brzo, jedino sam primjetio da kod Instagrama notifikacije znaju kasnit ili dođu ali bez zvuka. Također kod Messengera sam primjetio da prvo dobijem balončić s porukom pa tek onda sammu obavijest.

Još jedna stvar koja mi smeta je ta da dobijam obavijesti o razgovoru koji mi je trenutno otvoren. Malo glupo, al ono...

14 godina
protjeran
offline
Re: Pocophone F1 - Novi prvak povoljne visoke klas
Statsman kaže...

Pocophone F1 - da pogodim bez citanja clanka rijec je o Kinezu

Vau, kako si znao? Ja sam mislio da je to sigurno neki Spanjolski mob...

10 godina
offline
Pocophone F1 - Novi prvak povoljne visoke klase?

Eto ga! Baš sam u potraži za novim mobom i sad ovo! Nekako mi je isplivao NOKIA 7 PLUS i planiram ga uzeti al sad sam u dilemi.

 

Pada čujem mišlčjenje narodai preporuku:

NOKIA 7 PLUS ili Xiaomi Pocophone F1

Preselio post na temu o mobovima pa delete ako je potrebno

27 NOKIA 7 PLUS
16 Xiaomi Pocophone F1
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.9.2018 13:19 (Azmo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pocophone F1 - Novi prvak povoljne visoke klas
ansha kaže...
Statsman kaže...

Pocophone F1 - da pogodim bez citanja clanka rijec je o Kinezu

Vau, kako si znao? Ja sam mislio da je to sigurno neki Spanjolski mob...

 Kolega magija, crna magija...

spanjolci i tehnologija, jedino dobro sto je iz te zemlje izaslo, uz naravno sport, je paella

12 godina
offline
Re: Pocophone F1 - Novi prvak povoljne visoke klas
Statsman kaže...

 Kolega magija, crna magija...

spanjolci i tehnologija, jedino dobro sto je iz te zemlje izaslo, uz naravno sport, je paella

 Zanimljivo kako neki ljudi čušpajz otpadaka smatraju dobrim. Takvima je valjda i pizza ono najbolje od talijanske kuhinje.

Odite malo u Španjolsku, posebno u Baskiju pa vidite kakva im je kuhinja. Probajte stotine različitih pintixosa, razne ribe i rakove pripremljene na specifičan način, sireve, steakove...

 

A koji je smisao pričati o španjolskoj kuhinji u temi o kineskim mobitelima? Pa da se govori o nečemu zanimljivom.

Tužno je da je na Bug onlineu 90% članaka vezano uz mobitele. Prije 4-5 godina, dok su mobiteli napredovali a taj napredak je bio zanimljiv, bilo je previše članaka o njima.

Koga danas briga za sintetičke rezultate nekog SoC-a, ppi ekrana, broj kamera ili 753. kineski brand?? Dajte se malo vratite korijenima.

 

10 godina
offline
Re: Pocophone F1 - Novi prvak povoljne visoke klas

Pusti kretene...

10 godina
offline
Re: Pocophone F1 - Novi prvak povoljne visoke klas
BlueMax kaže...
Statsman kaže...

 Kolega magija, crna magija...

spanjolci i tehnologija, jedino dobro sto je iz te zemlje izaslo, uz naravno sport, je paella

 Zanimljivo kako neki ljudi čušpajz otpadaka smatraju dobrim. Takvima je valjda i pizza ono najbolje od talijanske kuhinje.

Odite malo u Španjolsku, posebno u Baskiju pa vidite kakva im je kuhinja. Probajte stotine različitih pintixosa, razne ribe i rakove pripremljene na specifičan način, sireve, steakove...

 

A koji je smisao pričati o španjolskoj kuhinji u temi o kineskim mobitelima? Pa da se govori o nečemu zanimljivom.

Tužno je da je na Bug onlineu 90% članaka vezano uz mobitele. Prije 4-5 godina, dok su mobiteli napredovali a taj napredak je bio zanimljiv, bilo je previše članaka o njima.

Koga danas briga za sintetičke rezultate nekog SoC-a, ppi ekrana, broj kamera ili 753. kineski brand?? Dajte se malo vratite korijenima.

 

Slazem se kolega, iako sam bio u Spanjolskon samo jednom, i to ne u tom dijelu, al jbg ovoj mojoj kuharski repertoar je nekako ogranicen - pa hvalis ono na sta si osudjen.

Donekle se mogu slozit sto se tice i ovog drugog dijela kritike, al opet nisi ni Bugovci toliko krivi, oni samo prepisuju tj. prevode sto drobe ovi vani, a realno o cemu drugom ovi i da drobe, PC/IT kola vec dulje idu nizbrdo - napredak je skoro nikakav. Jedino sto jos strelovito napreduje su dubinsko ucenje, mreza, oblaci... a realno koga to zanima?

 

 

 

16 godina
offline
Re: Pocophone F1 - Novi prvak povoljne visoke klas
Azmo kaže...

Eto ga! Baš sam u potraži za novim mobom i sad ovo! Nekako mi je isplivao NOKIA 7 PLUS i planiram ga uzeti al sad sam u dilemi.

 

Pada čujem mišlčjenje narodai preporuku:

NOKIA 7 PLUS ili Xiaomi Pocophone F1

Preselio post na temu o mobovima pa delete ako je potrebno

 I ja sam u istoj dvojbi bio. Nokia ima NFC, koji nije da treba stalno, ali ponekad je jako praktičan. Kamera je kvalitetnija kod Nokije, a i dizajn dolazi do izražaja barem malo. Po onome što sam čuo, kvaliteta sklapanja svih Nokia je na visokoj razini, a to može značiti razliku da li će se nešto smrdati ako ti ispadne iz ruku na pod (ne računam staklo).

Pocophone ima jači cpu i to je to. Da je Nokia low range po snazi, a poco da je mid range, jedino bi tada uzeo Poco.

12 godina
neaktivan
offline
Pocophone F1 - Novi prvak povoljne visoke klase?

Nikako da shvatim kad ljudi pišu okašnjenju notifikacija na MIUIu.  Isprobao sam više od 10 mobitela s MIUIom i barem duplo više različitih romova. Znalo se dogoditi kod isprobavanja nekog ROM-a da notifikacija kasni, ali otvoriš google i utipkaš: "Ime mobitela, notification delay" i evo ti odmah odgovora kako da u 10 sekundi riješiš problem. 

Isto kao što takvih raznih stvari ima i na sony, samsung, lg.... androidima. 


Čak mi je i jasno dok to napiše netko na forumu, al mi nikako nije jasno kad to napiše netko tko recenzira mobitel za Bug. 


Već je prije par godina opći zaključak bio da je MIUI negdje između androida (brdo opcija) i iOS (jednostavnost). Tako je i ostalo. Nekome se to sviđa, nekome ne.

 

Osobno mi je MIUI daleko bolji od androida ili iOSa, ali nikad ne bi zbog toga kritizirao Samsung s9 zato jer, eto ima OS koji meni baš ne leži. 

 
12 1 hvala 2
9 godina
online
Re: Pocophone F1 - Novi prvak povoljne visoke klas
papinijanus kaže...

Nikako da shvatim kad ljudi pišu okašnjenju notifikacija na MIUIu.  Isprobao sam više od 10 mobitela s MIUIom i barem duplo više različitih romova. Znalo se dogoditi kod isprobavanja nekog ROM-a da notifikacija kasni, ali otvoriš google i utipkaš: "Ime mobitela, notification delay" i evo ti odmah odgovora kako da u 10 sekundi riješiš problem. 

Isto kao što takvih raznih stvari ima i na sony, samsung, lg.... androidima. 


Čak mi je i jasno dok to napiše netko na forumu, al mi nikako nije jasno kad to napiše netko tko recenzira mobitel za Bug. 


Već je prije par godina opći zaključak bio da je MIUI negdje između androida (brdo opcija) i iOS (jednostavnost). Tako je i ostalo. Nekome se to sviđa, nekome ne.

 

Osobno mi je MIUI daleko bolji od androida ili iOSa, ali nikad ne bi zbog toga kritizirao Samsung s9 zato jer, eto ima OS koji meni baš ne leži. 

sve je to ok, samo sto se opcenito radi o ovome; postoje android mobiteli na kojima rade notifikacije normalno nakon sto ga izvadis iz kutije (svi mobiteli od 500kn do 10000kn), i postoje xiaomi i jos neki kinezi s kojima moras kemijati nesto da mozda proradi normalno... kontas?

ne da nesto tweakas, stimas, drmas, poboljsavas, nego da pocne raditi normalno .. e to je problem i takva retardacija da je to kao iz neke lose komedije.. kao da kupis novi auto i onda moras malo sarafati po njemu da proradi sve kako treba..

 

opceito taj pokoyo-phone je odlican za te novce, ali taj miui, kao i ostali nepotrebni skinovi (emui i ostali) koji su vise smetala nego koristi su meni totalna debilana.. jos kad naprave tako neke gluposti sa notifikacijama (ne govorim o kasnjenju), tj. smanje osnovnu funkcionalnost cistog androida.. uzas..

isto tako vjerujem da ce updatei na ovom mobu biti slabi, zakasnjeli ili nepostojeci nakon kratkog vremena.. kao sto je honor huaweiu zadnja rupa na sviralu po pitanju updatea..

 

6 godina
protjeran
offline
Re: Pocophone F1 - Novi prvak povoljne visoke klas
ITman kaže...

Da ima čisti Android mnogima bi lega ko saborska mirovina, ovak meh!

 Meni ovo nikada neće biti jasno, ne znam kako goli OS može biti bolji od MIUI?

Pa Xiaomi se baš i kupuje radi odličnog OS-a prepunog opcija u kojem se može podesiti sve živo i neživo, taj OS ih je i doveo tu gdje su danas.

I onda netko traži čisti android, wtf? Pa to mi dođe kao da biram između dva auta, jednog bez opreme i jednog s full opremom.

 

Na čistom androidu za svako govno moram skidati posebnu aplikaciju, generički sistem bez ikakve privlačnosti.

http://dukedantalion.weebly.com/
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.9.2018 20:16 (zalman1).
5 godina
offline
Pocophone F1 - Novi prvak povoljne visoke klase?

Danas stigao sa Honorbuya, za sada odličan javim još nakon kojeg tjedna korištenja

 
4 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice