Podcasting je u ozbiljnoj krizi: prosječna popular

poruka: 70
|
čitano: 15.955
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Podcasting je u ozbiljnoj krizi: prosječna popular".
15 godina
offline
Re: Podcasting je u ozbiljnoj krizi: prosječna pop

@wyks informativan post. Pruža smislenije stajalište sa protu tezama za JP poglede za razliku od svih onih koje završe u "destroyed" kompilacijama. Stvarno za svaku je pohvalu detaljnija razrada zašto je netko "debil".

Pogledao sam popularnije JP isječke na YT i uglavnom se slažem sa njim, pogotovo kada se protivi zajednici koja je uništila skoro svaku franšizu koju sam pratio.

 

 

 

15 godina
offline
Re: Podcasting je u ozbiljnoj krizi: prosječna pop
Space kaže...
Pogledao sam popularnije JP isječke na YT i uglavnom se slažem sa njim, pogotovo kada se protivi zajednici koja je uništila skoro svaku franšizu koju sam pratio.

 Problem ovoga ti je sinteza korporatizma, korporatvinog objedinjavanja (spajanje kompanije dovodi do smanjenja kreativnosti), korporativnog oportunizma (iskorištavanje društvenih trendova za profit), ali i socio-kulturoloških fenomena.

 

Mi smo prva generacija kojoj prijašnje generacije - tj. naše djetinstvo - ili pojednostavljeno - nostalgija drastično utječe na sadašnji život.

 

Tri su uzroka toga:

1. Usavršeno očuvanje informacije - kako je medij za očuvanje stoljećima bio papir - mi smo prva generacija koje ne mora direktno ili indirektno birati što će se očuvati, pa smo prva generacija koja može manipulirati prijašnjim kreacijiama. Također manje se informacija gubi u zaborav.

 

2. Usavršavanje tehnologije - mi smo i prva generacija koja može značajno preinačiti ili popraviti prijašnju medijsku (zabavnu) kreaciju sa boljom tehnologijom, zato su remake, i kolaboracije toliko popularne. Nekada je tehnologija bila toliko ograničavajuća da je to utjecalo na fizičko uobličenje ideje, danas se apsolutno svaka ideja može staviti na film - ali zbog utjecaja korporatizma kojemo je lakše unovčiti postojeće nego kreirati novo, a i zbog naše tendencije emotivne reakcije na sjećanja - više smo se orijentirali na re-kreaciju nego na novu kreaciju.

 

EDIT:

3. Prva generacija koja ima real-time odgovor od publike i prije nego je djelo objavljeno. komunikacija sa fanovima je instantna pa i to utječe na proces.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.1.2022 14:39 (wyks).
6 godina
offline
Re: Podcasting je u ozbiljnoj krizi: prosječna pop

 

2. Peterson je postao popularan zbog C-16 zakona.

Opet, kao netko tko se time bavi, bez ustezanja mogu reći da je Peterson tom hajkom napravio više štete za trans-zajednicu nego ijedna osoba u povijesti, više nego Markićka u Hrvatskoj.

Peterson je toliko lagao o tom zakonu da je odvjetnička komora Kanade morala izdati demantij.

U biti kompletnog Woke pokreta ne bi bilo, tj. ne bi bilo trans grane tog pokreta, već bi vjerojatno ostalo na #MeToo.

To vidiš i po tome da su mete napada većinom ciljano baš feministice i trans (zbog #MeToo i C-16 ekspozicije), dok se specifično geyeve toliko ne napada.

Peterson je laprdao o nekakvom "prisilnom govoru" (compelled speech guglaj sam) iako je zakon samo specificirao da je i trans zajednica kao manjina obuhvaćena zakonom o govovru mržnje - isti zakon koji štiti žene, gayeve, pa i SVE MANJINE I MUŠKARCE - jer ako te netko na poslu omalovažava po spolnoj osnovi (npr. da te šef zove eunuhom ili gospođo) i tebe štiti taj zakon. No tran zajednica nije bila federalno spoemnuta (a jest savezno) pa su samo dodali i taj termin.

 

 

Vidim da bolje pratiš nego ja pa da pitam, postoji li u tom zakonu opcija da se nekog kazni ako ne koristi preferirane zamjenice za nekog? (preferred pronouns)

Kolega želi da ga se oslovljava s ona/one, npr. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.1.2022 16:55 (love2ml86).
14 godina
offline
Re: Podcasting je u ozbiljnoj krizi: prosječna pop
wyks kaže...
Space kaže...
Pogledao sam popularnije JP isječke na YT i uglavnom se slažem sa njim, pogotovo kada se protivi zajednici koja je uništila skoro svaku franšizu koju sam pratio.

 Problem ovoga ti je sinteza korporatizma, korporatvinog objedinjavanja (spajanje kompanije dovodi do smanjenja kreativnosti), korporativnog oportunizma (iskorištavanje društvenih trendova za profit), ali i socio-kulturoloških fenomena.

 

Mi smo prva generacija kojoj prijašnje generacije - tj. naše djetinstvo - ili pojednostavljeno - nostalgija drastično utječe na sadašnji život.

 

Tri su uzroka toga:

1. Usavršeno očuvanje informacije - kako je medij za očuvanje stoljećima bio papir - mi smo prva generacija koje ne mora direktno ili indirektno birati što će se očuvati, pa smo prva generacija koja može manipulirati prijašnjim kreacijiama. Također manje se informacija gubi u zaborav.

 

2. Usavršavanje tehnologije - mi smo i prva generacija koja može značajno preinačiti ili popraviti prijašnju medijsku (zabavnu) kreaciju sa boljom tehnologijom, zato su remake, i kolaboracije toliko popularne. Nekada je tehnologija bila toliko ograničavajuća da je to utjecalo na fizičko uobličenje ideje, danas se apsolutno svaka ideja može staviti na film - ali zbog utjecaja korporatizma kojemo je lakše unovčiti postojeće nego kreirati novo, a i zbog naše tendencije emotivne reakcije na sjećanja - više smo se orijentirali na re-kreaciju nego na novu kreaciju.

 

EDIT:

3. Prva generacija koja ima real-time odgovor od publike i prije nego je djelo objavljeno. komunikacija sa fanovima je instantna pa i to utječe na proces.

 Radiš isto ko i neki tulavi forumaši koji se bore protiv izmišljenog neprijatelja kad su me optuživali da volim Trumpa jer sam tvrdio da nije problem Trump nego korporativni monopolisti (ono kad su ga maknuli sa twittera) zato što su moćniji od Trumpa - jer mogu ono što ni jedan trump nikad neće moći - "tailorat" informacije.

 

Ja za sebe kažem da sam neškolovan fah idijot (za klimu i još štošta) jer jesam, i nemam opciju u životu razgovarati sa klimatolozima jer ni jednog ne poznam..  i onda ti to izokreneš (kao kad sam spomenuo medije, a ne znanstvenike) u neku temu pa pišeš pola kartice teksta o nečemu što nigdje ne tvrdim. A to radiš jer je to postao modus operandi, ne samo ovog foruma, već cijelog društva. Izvadit nešto (ovo da te vrijeđam - a ne da te ne vrijeđam već vrijeđam samog sebe FFS) i onda glumatat reakciju na moju provokaciju koje nema. Ajmo svi uvijek gledat kako čučnut u kut iz kojeg ćemo glumit žrtvu? Jel' to to? Možda to i ne radiš, svejedno mi je, al kad izokrećeš moje riječi onda mogu i ja bit pizda pa optuživat lažno. A i ne sjećam se da sam ikoga na ovom forumu nazvao idijotom - to je morao biti ili otvoreni rasizam, nacizam ili nešto slično - pa si mogao biti u krajnjoj liniji barem malo sumnjičav u vlastiti zaključak prije nego što me optužiš za vrijeđanje. Rasprava nam čak nije toliko ni "živahna" da bi itko išao u tom smjeru jer se oko bitnog slažemo (bar sam tako mislio) već nam se samo pristup rješavanju problema razlikuje (očito sam samo ja tako mislio).

 

Da, u temi o klimi me ne zanima njegovo (JP) mišljenje niti sam ga tražio. No kad je već to postala svjetska tema broj 1, em on postaje nebitan faktor jer ne može dati pametan odgovor i samo bi nastavio srati, em mi je draže čut tehničko rješenje problema - "kako smanjit stakleničke plinove". A fokus "znanstvene zajednice" je silovanje - pazi sad - mišljenja jednog psihologa o klimi - umjesto da netko (evo jedan) kaže - e, to je psiholog i debil je - i da uopće ne nastavlja igru. "Al on je utjecajan". Pa prestanimo ga činit utjecajnijim. Misliš da mu te sve reakcije štete? Oćel' postat 1% manje utjecajan zbog ovih 300 reakcija u mainstream medijima? Već vidim da neće. Bravo znanstvenici, pozovite ga opet kod Keti Njuman. I još 6 mostovaca u prime time dovest da seru protiv cijepljenja. To je way to go. Svaku nedjelju u 2 nek jedan gostuje kod Stankovića "jer to zanima javnost". Bulja ić pitat o cjepivu. "Nemojte slušati političare" reče utjecajna političarka i zaglibi u beskonačnoj logičkoj petlji.

 

Meni su i Trump i Peterson i Shapiro i Rogan svi ti kvazi free thinkeri komentatori koji monetiziraju "woke pokret" savršen indikator uzroka problema u današnjem društvu - nasilna polarizacija praktički svake teme (onaj meme ironman vs cpt america kad se svađaju koja je krafna bolja - i dobijemo civil war) kako bi vlasnik etera (medija preko kojih se prepucavaju) zarađivao pare gore navedenim "tailored" informacijama. Što misliš o čemu "desničar" razmišlja kada mu zadnjih 10 godina netko servira sadržaj kojeg želi vidjeti i čuti. Peterson je samo taj sadržaj na kojem netko zarađuje. Evo izbriši Petersona, Shapira... i opet će netko na svijetu bubnut nekakvu "pametnu" koju će YT, FB i ostali algoritmi gurati korisnicima - pa će taj postati popularan i utjecajan, pa će biti još više klikova i tako u nedogled. Riješimo onda problem na izvoru. 

 

Za Petersona i takve ne treba klimatolog već psihijatar i tu si u krivu. Šta ćeš na ravnozemljaše činjenicama i znanstvenim radovima? Misliš da će pomoć? Nastavljaš samo igru koja njima odgovara. Da su na taj način pristupili prije nego što su ga poslali na Kanal 4 i da je netko s mozgom razmislio u čemu leži zec, do ovog ne bi ni došlo. Al ja volim Petersona, ja sam big fen.

 

Pa ako nešto nakon 3000 puta ne daje rezultate, tko je ovdje glup onda? Koliko godina ćemo na jedan te isti način pokušavat nešto promijeniti? Nema medija koji ga nije pokušao (i namjerno i slučajno) ocrniti, demonizirati, vaditi iz konteksta izjave.. bacali su 300 voditelja i komentatora pred njega samo da bi svi do jednog ispali luzeri. Pa stani više. Nejde. Očito ne ide tako kad je postao samo još utjecajniji. Đaba "dobra volja" i "imam dobre namjere" - mijenjaj pristup, think out of the box da budem patetičan, clickbejtanjem mu očito samo podižu rejting i daju reklamu za prodaju knjiga. YouTube svršava od sreće na svaku tu glupost. Ne možeš igrat igru "dobar si mi da zaradim koji klik" pa kad pođe u krivom smjeru se vadit na "kriv je on". Možeš zapravo, nek još deset godina bude "najprodavaniji i najutjecajniji mislilac današnjice".

 

Pred 2 ili 3 godine sam rekao -  ja na sve njih i sve to (možda i pogrešno) gledam kao na lakmus papir situacije u društvu (ekstremi potvrđuju zaključak). Kad je jedan algoritam mogao izbaciti državu iz EU, tad mi se lampica upalila da problem više nisu pojedinci već nemogućnost društva da se nosi sa takvim stvarima da netko može znati za koju će politiku glasati kupac zelenih cipela. Za mene je to daleko opasniji i dalekosežniji problem (ako to želimo neka nam google algoritam daje predsjednike i amen) od povremenih budala.

 

Imamo u EU parlamentu lika samo zato što je platio Fejsu 10.000€. Follow the money 

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.1.2022 18:41 (ivan dragi).
15 godina
offline
Re: Podcasting je u ozbiljnoj krizi: prosječna pop
love2ml86 kaže...
Vidim da bolje pratiš nego ja pa da pitam, postoji li u tom zakonu opcija da se nekog kazni ako ne koristi preferirane zamjenice za nekog? (preferred pronouns)

Kolega želi da ga se oslovljava s ona/one, npr. 

 Nitko nikad nije kažnjen za spefičino to - niti bi takav zakon ikada prošao.

 

Kao što i u našem zakonu ne pišu specifični termini. Mora se sagledati situacija i kontekst, ni termin "gospodine" ni "gospođo" nisu uvrede same za sebe, ali te zakon štiti kada netko to upotrijebi na način da te omalovažava ili sl.

Taj zakon je samo updejtan za moderna vremena, kao što je bio updejtan za sve manjine koje su se u datom trenutku našle na meti mržnje i nasilja.

Bitan je i odnos moći, primjerice nije isto ako te omalovažava susjed ili nadređeni na poslu.

 

Nije isto ako te netko pretuče, i ako te netko specifično pretuče ako si Hrvat - znači takav zakon nije isključivo orijenitran za manjine (da budem precizan) već za oblik napada kojem su osnova neke kategorije društva koje smo ocjenili da je veoma opasno ako postanu predmet nasilja - jer kao društvo imamo tendenciju grupirati se.

 

Isti odgovor kao i ivan dragi 

 

Ne pratim je njega jer nemam pametnijeg posla, već zato jer se on nametnuo u mojoj profesiji - on je inicijator jako opasnih teza koje imaju užasne posljedice u stvarnom svijetu. Uvažavanje manjina imalo je stabilan rast popularnosti (jedan od najpopularnijih shows je bio RuPaul Drag - koji nije striktno trans zajednica, ali je pokazao da javnost nema ništa protiv feminizacije muškaraca niti "obojanih kosa")

Jedna od tih posljedica je da se pod anti-woke parolama pobačaj doveo pod veoma realnom opasnošću zabrane, a u nekim državama US je već i de facto zabranjen.

 

-----------

 

Sad općenito:

 

Za jako puno društvenih pojava teško je izolirati začetak - ali ovdje nije. Trans zajednica nije bila meta globalne javnosti sve dok se nije nametnuo on sa svojim lažima - na Tajlandu sasvim normalno koegzistira treći spol, nitko nije pričao o tome.

 

Peterson se referirao i na dva fenomena:

1. Satanic Panic iz 80ih kada je post-hladnoratovska manija anti-komunizma bila podjarivana od strane fundamentalističkih kršćana pa su (međostalim, jer su optuživali sve i svakog) dječiji vrtići masovno optuživani za satanističke obrede i sl. pizdarije. I sad je to kao "smiješno" ali nije smiješno stotinama ljudi kojima su uništeni životi, tisuaćama koji su bili šikanirani i onima koji su bili zatvoreni desetljećima - da bi ih se na kraju, naravno, oslobodilo. I tu su bili optuživani i Židovi kao "antikristi koji su ionako ubili Krista".

Moralne panike upravo imaju ovakve kreatore, pojavljuju se za vrijeme općih socijalnih nemira, pa je Peterson to ponovio sa trans-osobama - Komunisti/Pederi/Sotonisti/Učitelji/Transići nam otimaju djecu.

 

2. Teza da su ljudi obojane kose kreativni - ma koliko god to zvučalo kao neki kompliment - nije istinit i više je na tragu "super-manjine/magičnog-crnca" kad se manjini daju i pretjrane moći/hvalospjevi/umijeća.

Je li tona djece koja slijede modne trendove kreativna? Možda u nekoj mjeri, ali mješanje sljedbe trenda sa karakterom osobe je - veoma hrabra teza. Koju se nitko drugi nikada nije usudio izjaviti. Je su li perike i pudranje iz doba renesanse dokaz kreativnosti? Još je opasnija teza o "bojanje kose/pirs/tetovaža = nestabilnost identiteta = kreativnost" jer ne postoji mlađa osoba koja u datom trenu nije slijedila neki trend.

Kreativnost je jako komplekasn pojam i on, kao psiholog, ne smije davati tako generalne zaključke - pogotovo ne da postoji određen dio ljudi koji nije kreativan. To je glupost.

(na redditu je ovih dana popularan Laslo Polgar).

 

ivan dragi 

Ja ne govorim da ti navijaš za nekog. No govorim da nije sve laprdanje isto. Metlićičevo pranje poda sa Horvatom na javnoj TV neće stvoriti neki lokalni/nacionalni/globalni pokret, možda će Horvatu zagorčati život.

No, Peterson jest usitinu, i bez ikakve sumnje stvorio trans-paniku koja tisućama ljudi uništava život - jednako kao što je netko uobličio koherentne pokrete rasizma, mizoginije, mizandrije i sl. I kao što postoje ljudi sa imenom i prezimenom čije su laži i izmišljotine doveli do uništenja života onih dvoje ljudi.

Da, javnost jest kriva u svojoj naivnosti i povodljivosti - ali javnost ne slijedi ono što ne postoji i što netko nije konkretno uobličio.

Peterson je lažnom interpretacijom tog zakona uobličio pokret koji i dan danas traje.

 

Opet možeš to ti relativizirati koliko god hoćeš - jer da, uistinu je većini to manje bitno od cijene krastavaca na placu. To ne sporim.

Ali, nekima je ovo posao, a ne pati samo posao i struka u cjelini - već pate i životi milijuna ljudi.

170 milijuna žena u Americi je danas u opasnosti da izgube prava - a netko je tu hajku započeo.

(Abortus smanjuje i broj mrtvih žena i mrtvorođene djece i svašta nešta).

 

Ja tebi ne dociram, al ako te ova tema ne zanima i ne čitaju ti se moji komentari - nemoraš. Nitko te ne tjera.

Ali pusti onda da se netko bavi nečime što ima opipljive posljedice.

 

Kao što vidiš - postoji bar 2 ljudi koji žele znati više.

Kao što puštaš Rogana - primjeni to i pusti mene - jer za razliku od Rogana 100% ovoga što sam napisao je točno.

Tvoj komentar da ja dociram je okej - ali eto sad više neću nikako - od sada pišem samo 100% činjenice bez da ću te uopće spomenuti - pa onda ti testiraj sebe, da li imaš poriv nešto reći.

Ako i dalje imaš takav poriv - onda te ne zanimaju činjenice, jelte.

No meritum je - da sad okrećeš priču na sebe, iako te se ove činjenice ne dotiču, i izbaci iz mojih komentara sve što se te dotiče i moji argumenti i dalje stoje. Nisi bitan.

Ali tvoj komentar da JA nešto činim nepotrebno - dokazivanje da je Peterson debil - je fokusiran isključivo na mene jelda, bez mene - ti nemaš što komentirati?

 

I ja ne reagiram jer bi moja reakcija bila nepotrebna da razvoj tolerancije i dalje prati stabilni rast - ali ne prati, dapače uskoro će biti drastično narušen.

A ako to nije dovoljno da se to prouči - ne znam što jest? Smijem li bez da me prozivaš za nepotrebnost?

Isto tako kažeš da je to lakmus papir - a to nije dovoljno točno.

Financijske nestabilnosti uzrokuju i društvene nestabilnosti - koji jesu plodno tlo za svašta - ali kao što vidiš ima razlike:

1. 80ih je to bila satan panic

2. Sad je Peterson kreirao ovo.

 

Ignoriranje nije postiglo ništa - jer se mjanjaju Ustavi i zakoni. A ako te se to ne tiče ili ti je npotrbno/bezveze/nezanima te - pa eto ne čitaj.

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
14 godina
offline
Re: Podcasting je u ozbiljnoj krizi: prosječna pop
wyks kaže...

 

ivan dragi 

Ja ne govorim da ti navijaš za nekog. No govorim da nije sve laprdanje isto. Metlićičevo pranje poda sa Horvatom na javnoj TV neće stvoriti neki lokalni/nacionalni/globalni pokret, možda će Horvatu zagorčati život.

No, Peterson jest usitinu, i bez ikakve sumnje stvorio trans-paniku koja tisućama ljudi uništava život - jednako kao što je netko uobličio koherentne pokrete rasizma, mizoginije, mizandrije i sl. I kao što postoje ljudi sa imenom i prezimenom čije su laži i izmišljotine doveli do uništenja života onih dvoje ljudi.

Da, javnost jest kriva u svojoj naivnosti i povodljivosti - ali javnost ne slijedi ono što ne postoji i što netko nije konkretno uobličio.

Peterson je lažnom interpretacijom tog zakona uobličio pokret koji i dan danas traje.

 

Opet možeš to ti relativizirati koliko god hoćeš - jer da, uistinu je većini to manje bitno od cijene krastavaca na placu. To ne sporim.

Ali, nekima je ovo posao, a ne pati samo posao i struka u cjelini - već pate i životi milijuna ljudi.

170 milijuna žena u Americi je danas u opasnosti da izgube prava - a netko je tu hajku započeo.

(Abortus smanjuje i broj mrtvih žena i mrtvorođene djece i svašta nešta).

 

Ja tebi ne dociram, al ako te ova tema ne zanima i ne čitaju ti se moji komentari - nemoraš. Nitko te ne tjera.

Ali pusti onda da se netko bavi nečime što ima opipljive posljedice.

 

Kao što vidiš - postoji bar 2 ljudi koji žele znati više.

Kao što puštaš Rogana - primjeni to i pusti mene - jer za razliku od Rogana 100% ovoga što sam napisao je točno.

Tvoj komentar da ja dociram je okej - ali eto sad više neću nikako - od sada pišem samo 100% činjenice bez da ću te uopće spomenuti - pa onda ti testiraj sebe, da li imaš poriv nešto reći.

Ako i dalje imaš takav poriv - onda te ne zanimaju činjenice, jelte.

No meritum je - da sad okrećeš priču na sebe, iako te se ove činjenice ne dotiču, i izbaci iz mojih komentara sve što se te dotiče i moji argumenti i dalje stoje. Nisi bitan.

Ali tvoj komentar da JA nešto činim nepotrebno - dokazivanje da je Peterson debil - je fokusiran isključivo na mene jelda, bez mene - ti nemaš što komentirati?

 

I ja ne reagiram jer bi moja reakcija bila nepotrebna da razvoj tolerancije i dalje prati stabilni rast - ali ne prati, dapače uskoro će biti drastično narušen.

A ako to nije dovoljno da se to prouči - ne znam što jest? Smijem li bez da me prozivaš za nepotrebnost?

Isto tako kažeš da je to lakmus papir - a to nije dovoljno točno.

Financijske nestabilnosti uzrokuju i društvene nestabilnosti - koji jesu plodno tlo za svašta - ali kao što vidiš ima razlike:

1. 80ih je to bila satan panic

2. Sad je Peterson kreirao ovo.

 

Ignoriranje nije postiglo ništa - jer se mjanjaju Ustavi i zakoni. A ako te se to ne tiče ili ti je npotrbno/bezveze/nezanima te - pa eto ne čitaj.

 

 Ma si ti pušio nešto?

 

Kakvo dociranje? Tko tebi nesto govori/spocitava?? Govorim ili opcenito ili usmjereno na komentatore po medijima i ovima sta rezu klipove. Sta si ti negdje pisao, na cnnu, rolling stonu, channel 4 itd?? Je kod tebe Peterson gostovao u emisiji?

 

Prvo za znanstvenike, pa da te vrijeđam, sad da te optužujem za dociranje ili što li već, daj se saberi. 

 

Bavljenje Petersonima (svima njima) je trcanje macke za laserom. Moj komentar je da bi se mainstrem mediji, komentatori i svi koji javno nastupaju po medijima (a ne anonimno na forumu koji ima globalni utjecaj - 0) trebali fokusirat na regaluciju izvora. Danas prosjecan zadojeni covjek ni ne moze doc do argumenta "druge strane" jer YT/FB itd alglritam tako funkcionira. S time ne osporavam niti ne umanjujem utjecaj zla Petersonova vec ukazujem na cinjenicu da je to uzaludno u svijetu gdje 2, 3 ili 4 firme "tailoraju" informacije. Pa snimi ti i najbolji video na yutjubu, ovisis o yutjubu - a ne o svojoj pameti. Kad si vidio da video "dva pametna mirno razgovaraju argumentima" ima vise od 10 pregleda. Al cim je netko nekoga razvalio - iskakat ce taman da na yt gledas samo sah.

 

A ja da sam netko tko zeli javno nastupati, pritiskao bi one koji to mogu regulirati zakonom - da prvo to reguliraju zakonom. Đaba mi milijun znanstvenih radova i tocnih argumenata kad ce ovaj opet negdje dobit 4 sata za lamentiranje o rasama i onda ce to zadojencima doc na ekran.

 

A Biden eto moli drustvene mreze da reguliraju sadrzaj. Rofl.

 

A ti mislis da je to do sada dobar nacin. Pa eto nek samo nastave kao do sada. Dobro im ide. Navijam za njih.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.1.2022 21:46 (ivan dragi).
11 godina
offline
Re: Podcasting je u ozbiljnoj krizi: prosječna pop
wyks kaže...
 

Ignoriranje nije postiglo ništa - jer se mjanjaju Ustavi i zakoni. A ako te se to ne tiče ili ti je npotrbno/bezveze/nezanima te - pa eto ne čitaj.

 

 To je točno.

Antivakserstvo se pomalo zahuktavalo više od desetljeća prije pandemije. U početku nitko od stručnjaka nije obraćao pažnju jer se radilo o perifernim fenomenima. Onda je postalo vidljivije tako što je stručnjacima koji su provodili cijepljenje otežavalo svakodnevni rad jer su sad morali objašnjavati pojedinim pacijentima sve o cjepivima od Adama i Eve, često morajući opovrgavati besmislene i skroz šašave tvrdnje koje je netko zlonamjeran proširio putem neta. Onda su postotci procijepljenih počeli padati. Pa je nastala recimo i ona mini epidemija ospica u Dubrovniku 2018 (https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/raste-broj-oboljelih-od-ospica-u-dubrovniku-do-sada-zabiljezeno-13-slucajeva-medu-zarazenima-i-dvije-bebe-7475700).  Mnogi su spočitavali medicinarima, pogotovo nakon počegka pandemije covida19, što nisu jače i konkretnije krenuli u kampanju informiranja o cjepivima. 

A što se antivaksera tiče, evo jedan ilustrativan članak, pa kome se da, neka gugla gospođe koje se spominju u njemu https://www.24sata.hr/news/htjele-su-mi-uvaliti-izbjeljivac-kao-lijek-za-dijete-i-prijetile-ako-ne-platim-dobrovoljni-prilog-764553.  

 

6 godina
offline
Re: Podcasting je u ozbiljnoj krizi: prosječna pop
wyks kaže...

Ignoriranje nije postiglo ništa - jer se mjanjaju Ustavi i zakoni. A ako te se to ne tiče ili ti je npotrbno/bezveze/nezanima te - pa eto ne čitaj.

 

A ok, ispalo je da će uvjetovati koje riječi se smiju koristiti kako je prenio Peterson. Umjesto riječi koje se ne smiju koristiti, što je normalno.

15 godina
offline
Re: Podcasting je u ozbiljnoj krizi: prosječna pop
telefon 2 kaže...

A što se antivaksera tiče, evo jedan ilustrativan članak, pa kome se da, neka gugla gospođe koje se spominju u njemu https://www.24sata.hr/news/htjele-su-mi-uvaliti-izbjeljivac-kao-lijek-za-dijete-i-prijetile-ako-ne-platim-dobrovoljni-prilog-764553

 Globalno - promjenio se riječnik - više se ne zagovaraju/napadaju konkretni preparati kao nekad - tipa aspartam GMO i sl. Sad je fokus reaktivnih parazita na idealima i principima koji su daleko privlačniji običnom puku.

 

Što se ove dvije žene tiče, meni nije jasno kako inspekcija još uvijek nije utvrdila čime se one bave - jer sama praksa "nutricionizma i razgovora o samo-pomoći" je teško dokaziva kao kriminalna - postoji milijun knjiga o samo-pomoći koje tehnički mogu naštetiti ako ih kriva osoba primjeni.

 

No ove dvije prodavaju preparat - koji po priloženim dokazima najprije nema deklaraciju - pa da prodaju i vodu, deklaraciju mora imati.

Samim time bi barem po toj osnovi mogle biti kažnjene od carinske i trgovinske inspekcije.

 

Nakon toga ide inspekcija što u biti prodaju, jer koliko sam upoznat - dobivanje pravih certifikata za prodaju preparata je kompliciran ovisno o tome što se tvrdi da preparat čini.

Za kozmetički preparat moraš proći procjenu sigurnosti preparata npr.

 

I 24 sata i ovaj aktivist su propustili prijaviti sve inspekciji. Ne može ti netko, pa ni u sklopu "protokola" dati supstancu bez deklaracije i propisanih certifikata za takav proizvod.

Možda i jesu, no ne vidim to u članku, osim kontaktiranja pravobraniteljice za djecu, koja je opet okrenula na nekakvu stranu priče koja je bazirana na principima a ne na zakonu.

Da prodaju sok od jabuke - taj sok mora proći kroz proces plasiranja proizvoda na tržište.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
11 godina
offline
Re: Podcasting je u ozbiljnoj krizi: prosječna pop

Inspekcija im ne može ništa jer one ne prodaju tu tvar. One samo savjetuju, u odgovoru,  "protokolu", pošalju link o kojem se proizvodu radi i gdje ga se može nabaviti i kako ga koristiti, te nekakve dijetetske savjete, a uz to prilažu i "prijedlog za dobrovoljni prilog" od 200 kn (27€), i prijete tužbom ako se ne plati.

Izgleda da u timu pored njih dvije imaju i nekakvog pravnika, s obzirom na logičku gimnastiku koju izvode u svojim promidžbenim objavama:  https://www.index.hr/vijesti/clanak/poznata-nadrilijecnica-predstavlja-se-kao-doktorica-i-nikome-nista/2277914.aspx

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice