Pojavili se prvi USB Type-C 2.1 kabeli koji ispor

poruka: 11
|
čitano: 3.830
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Pojavili se prvi USB Type-C 2.1 kabeli koji ispor".
12 godina
neaktivan
offline
Pojavili se prvi USB Type-C 2.1 kablovi koji ispor
 
12 3 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pojavili se prvi USB Type-C 2.1 kablovi koji i

Arendelle v2.0 :-D 

2 godine
protjeran
offline
Pojavili se prvi USB Type-C 2.1 kabeli koji ispor

Kad vec idete offtopic, da se pridruzim. Kao bosanac odgojen i odrastao jeduci samo jednu vrstu jogurta ne vidim nikakav problem ni u kablovima ni kabelima.

 

Samo sam zabrinut kako ce taj kontakt zadrzati nominalnu kontaktnu povrsinu nakon toliko ustek/istek procesa. Ne u mojoj kuci...

 
0 2 hvala 0
5 godina
offline
Re: Pojavili se prvi USB Type-C 2.1 kabeli koji is

1.) Kabel u mob

2.) Drugi dio kabela u punjač

3.) Punjač u utičnicu.

 

Uvijek radio tako, nikad problema s fast-charge sustavima. Nema snage kroz kabel dok svi kontakti nisu već spojeni.

Apoc
5 godina
offline
Pojavili se prvi USB Type-C 2.1 kabeli koji ispor

Bezveze. Ne kupujem dok ne isporuči barem kilovat.

 
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Pojavili se prvi USB Type-C 2.1 kabeli koji is

Jednostavno, poduplali su napon, struja ostaje ista. A to je naj bitnije kod vodiča.

John Doe
7 godina
offline
Re: Pojavili se prvi USB Type-C 2.1 kabeli koji is
kirat kaže...

Kad vec idete offtopic, da se pridruzim. Kao bosanac odgojen i odrastao jeduci samo jednu vrstu jogurta ne vidim nikakav problem ni u kablovima ni kabelima.

 

Samo sam zabrinut kako ce taj kontakt zadrzati nominalnu kontaktnu povrsinu nakon toliko ustek/istek procesa. Ne u mojoj kuci...

 Ne daje struju dok se ne napravi handshake preko data pinova, a uređaj prvo iskomunicira uvjete s punjačem i ak ne prolazi onda idu na manju snagu.

Definirano u standardu.

Znači spoji gore neki uređaj koji ne može komunicirat i automatski ide na mod s najmanjom strujom i 5V napona, a ako se uređaj dogovori s punjačem onda ide na više ukoliko mjerenje pokaže da može.

Tak ti je već i sad sa fast charge sustavima, samo ovaj sistem radi još dodatna mjerenja i ima ramp up sustav na početku, tak da se ništa ne može dogoditi.

 

Kruha i igala...
11 godina
offline
Re: Pojavili se prvi USB Type-C 2.1 kabeli koji is
fer-de-lance kaže...

Tak ti je već i sad sa fast charge sustavima, samo ovaj sistem radi još dodatna mjerenja i ima ramp up sustav na početku, tak da se ništa ne može dogoditi.

 

 

Kako detektira kad se otpoji kabel dok puni sa 100 ili 200W, ista stvar kao spajanje - koje je jednostavno za kontrolirati, kontakti su pod opterećenjem

John Doe
7 godina
offline
Re: Pojavili se prvi USB Type-C 2.1 kabeli koji is

Odspajanje ne detektira, jer kad se odspoji impendancija koju adapter vidi naraste u beskonačnost, a budući da se izlaz mjeri konstantno (parsto tisuća puta u sekundi), jednostavno se duty cycle smanji na minimum jer je kondenzator na izlazu na traženom naponu.

Pojednostavljeno: nema trošila, kondenzator je na traženom naponu i samo ga se održava.

A budući da je komunikacija također prekinuta, opet krene handshake čim se spoj ostvari.

A u situaciji da data pinovi ostanu spojeni, a power odspojeni, uređaj odmah javlja adapteru pa isto nema problema.

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.5.2022 19:50 (fer-de-lance).
15 godina
offline
Re: Pojavili se prvi USB Type-C 2.1 kabeli koji is
kirat kaže...

* * *

 

Samo sam zabrinut kako ce taj kontakt zadrzati nominalnu kontaktnu povrsinu nakon toliko ustek/istek procesa. Ne u mojoj kuci...

Ne brini - neće se izlizati. Nije bojler od 2kW niti fen za kosu od istih 2kW.

Ne moraš se brinuti oko toga. 

Because anything Korea does, Japan does it better.
12 godina
offline
Re: Pojavili se prvi USB Type-C 2.1 kabeli koji is
Kaže na početku "Trenutna verzija USB Type-C standarda ..."
Type-C je konektor te me malo zbunjuje kako se to uklapa u prijedlog zakona o univerzalnom konektoru o kojem se trenutno raspravlja. Do ovog članka sam mislio da je konektor uvijek isti (broj i raspored pinova), a USB protokol (npr power delivery dio) se nadograđuje te može zahtijevati nove kabele.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice