Pojedini proizvođači mobitela sve se manje odlučuj

poruka: 17
|
čitano: 5.604
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Pojedini proizvođači mobitela sve se manje odlučuj".
15 godina
offline
Pojedini proizvođači mobitela sve se manje odlučuj

to su jedni zločesti proizvođači, jer ne naginju gravitiranju već se sve manje odlučuju. ali nfc čipovi će se osvetiti, kad-tad. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 1 hvala 0
11 godina
offline
Pojedini proizvođači mobitela sve se manje odlučuj

A neki dan objavljen članak "Zagrebačka banka uvela m-novčanik za plaćanje mobitelom umjesto karticom". Koliko znam, za plaćanje mobitelom, treba imati NFC. I do sada su ga imali samo skuplji modeli, a sada će ih biti još manje. Čemu onda uvođenje plaćanja mobitelom?

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Pojedini proizvođači mobitela sve se manje odl
Pancho2012 kaže...

I do sada su ga imali samo skuplji modeli, a sada će ih biti još manje. Čemu onda uvođenje plaćanja mobitelom?

 Jesi uopće pročitao članak?

Mobiteli koji su zapravo najpopularniji u europi su povećali broj uređaja s NFC-om.

Jako stvar što ih nema jedan Oppo ili Alcatel koji ne znam šta još radi u proizvodnji mobitela.

7 godina
offline
Re: Pojedini proizvođači mobitela sve se manje odl
Ajar kaže...

to su jedni zločesti proizvođači, jer ne naginju gravitiranju već se sve manje odlučuju. ali nfc čipovi će se osvetiti, kad-tad. 

ne, ne... s druge strane zapadnjaci gravitiraju a azijati nisu prigrlili i manje odlučuju...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.2.2019 18:08 (Louis Pluto).
16 godina
offline
Pojedini proizvođači mobitela sve se manje odlučuj

Šteta što nije primjenjiv u više situacija, vjerujem da će s vremenom biti više popularan, ako ga ne zamijeni neka druga tehnologija. Meni osobno super dođe za nadoplatu kartice za prijevoz busom, luasom (tramvaj) ili prigradskim vlakom u Dublinu.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Pojedini proizvođači mobitela sve se manje odlučuj

Dok to prihvati većina banaka... Kad pogledaš, kod nas ga podržava PBZ i eto odnedavno ZaBa sudeći po onom članku od nekidan... ostale još boli briga. I šta meni u HPB onda vrijedi što imam mobitel sa NFCom već skoro 4 godine kad ne služi za ništa... a kad bude bilo šanse da dobije neku funkciju, vjerovatno ću uzet neki koji ga nema kako to već ide... :)

 

ono, krenuli ugrađivati NFC čipove u mobitele, a 99% mobitela taj NFC nikad za ništa korisno nisu upotrijebili... i onda se čude što ih izbacuju...

 

oni rijetki koji koriste NFC će morati malo bolje paziti gdje ga ima i to je to.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.2.2019 7:05 (Gnjavator).
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Pojedini proizvođači mobitela sve se manje odlučuj

Probao sam platiti mobitelom u trgovini, preko zabe i nista,nije radilo, tako da dabe nam NFC kad trgovine mozda ne primaju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Pojedini proizvođači mobitela sve se manje odl

android?

16 godina
offline
Re: Pojedini proizvođači mobitela sve se manje odl
Gogy7 kaže...

Probao sam platiti mobitelom u trgovini, preko zabe i nista,nije radilo, tako da dabe nam NFC kad trgovine mozda ne primaju.

S kojom karticom si probao?

9 godina
offline
Re: Pojedini proizvođači mobitela sve se manje odl

Mastercard, vjerojatno je do onog aparata, vidim da drugima radi, probat cu u drugoj trgovini.

15 godina
neaktivan
offline
Pojedini proizvođači mobitela sve se manje odlučuj

Ima i RaiffeisenBank plaćanje mobitelom, radi bez greške, koristim zadnjih nekoliko mjeseci tu uslugu.

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Pojedini proizvođači mobitela sve se manje odlučuj

Imam NFC u mobitelu, do sad nikad nisam koristio. Nije mi trebao.

Bankovna kartica ima NFC placanje, i to mi je dovljno.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Pojedini proizvođači mobitela sve se manje odlučuj

Koristim NFC od kako sam se preelio u Dublin i od kako koristim Google Pay. Račun do 30E mogu platiti telefonom tako da je manja zafrkancija. 

Volio bih da vidim koju varijantu bezkarticnog plaćanja telefonom koriste u Aziji kad već ne koriste NFC.

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pojedini proizvođači mobitela sve se manje odl
https://pay.weixin.qq.com/index.php/public/wechatpay

Dok sam bio u Kini par ondasnjih poznanika koristi tu aplikaciju, ne treba nfc nego se moze preko qr kodova i jos nekim nacinima, nisam u tome pa neznam bas sve.

Ali vidio sam kako je beskucniku uplatio neki novac bas preko tog qr koda kojeg je beskucnik imao isprintanog na papiru..
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pojedini proizvođači mobitela sve se manje odl
https://pay.weixin.qq.com/index.php/public/wechatpay

Dok sam bio u Kini par ondasnjih poznanika koristi tu aplikaciju, ne treba nfc nego se moze preko qr kodova i jos nekim nacinima, nisam u tome pa neznam bas sve.

Ali vidio sam kako je beskucniku uplatio neki novac bas preko tog qr koda kojeg je beskucnik imao isprintanog na papiru..
7 godina
offline
Re: Pojedini proizvođači mobitela sve se manje odl
Koristio sam par puta NFC na mobu kao dijagnostiku kod nekih projekata oko RFID kartica, i to jedino za sto sam ga koristio.
 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Pojedini proizvođači mobitela sve se manje odlučuj

Koristim NFC i placanje mobitelom od kad sam vidio clanak da je zaba to uvela, evo u dva dana od kad znam.za to obavio sam vec 12 transakcija i mogu samo pohvaliti ovu vrstu placanja. Masu puta mi se desilo da s puno kosarom dodem na blagajnu i onda se sjetim da je novcanik osto u autu, ali je zato mobitel uvjek samnom i sada se vise nemoram brinuti za novcanik :D

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice