Pomiješali ostatke sumpora, uljane repice i vune i

poruka: 11
|
čitano: 3.148
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Pomiješali ostatke sumpora, uljane repice i vune i".
8 godina
offline
Pomiješali ostatke sumpora, uljane repice i vune i

Skoro bolje od onih greda neki dan.

Sto li nam tek sutra BUG donosi sa polja građevine...

 
5 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Pomiješali ostatke sumpora, uljane repice i vu
Može nama laicima kratko objašnjenje zašto je ovaj kombo teško zapaljiv?

Čisto zbog upotrebe vune?
K
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Pomiješali ostatke sumpora, uljane repice i vune i

.. da jedna od ključnih riječi je vuna, tj godina pandemije koja je ostavila ošišane ovce tj vunu.

 

-uz bezvezariju kao rečenica koja kaže da izolacija štedi energiju.. to radi svaka izolacija, običan karton ili pleh dok odavno znamo da je i zrak u pufastom materijalu izolator..

-iduća bezvezarija je klasično zeleno spominjanje globalnog zatopljenja i co2 .. odnosno u takvim složenicama (textovima) se sugrerira da je to nešto ---..

a kako? kako smanjuje emisiju co2 kad su ovce klasična živa bića (prdac..) dok se za uljanu repicu kao i ostale kulture koristi npr traktor-dizel.. itd itd. ostaje sumpor ili kisela kiša kad se jednog dana tako napravljena kuća u kanzasu tornadom digne u zrak.. vrlo zeleno, ali ne u smislu ekologije nego naivnosti, no naravno vjerojatno griješim.. naivan sam :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
3 1 hvala 0
3 godine
offline
Re: Pomiješali ostatke sumpora, uljane repice i vu
ihush kaže...

.. da jedna od ključnih riječi je vuna, tj godina pandemije koja je ostavila ošišane ovce tj vunu.

 

-uz bezvezariju kao rečenica koja kaže da izolacija štedi energiju.. to radi svaka izolacija, običan karton ili pleh dok odavno znamo da je i zrak u pufastom materijalu izolator..

-iduća bezvezarija je klasično zeleno spominjanje globalnog zatopljenja i co2 .. odnosno u takvim složenicama (textovima) se sugrerira da je to nešto ---..

a kako? kako smanjuje emisiju co2 kad su ovce klasična živa bića (prdac..) dok se za uljanu repicu kao i ostale kulture koristi npr traktor-dizel.. itd itd.ostaje sumpor ili kisela kiša kad se jednog dana tako napravljena kuća u kanzasu tornadom digne u zrak.. vrlo zeleno, ali ne u smislu ekologije nego naivnosti, no naravno vjerojatno griješim.. naivan sam :)

 

Zašto pišeš napamet? Znaš li možda kolika je emisija CO2 u procesu izrade ovog materijala naspram npr. kamene vune? Znaš li da je sumpor biogeni element i da se svi kemijski spojevi sumpora baš i ne pretvaraju u kisele kiše?

15 godina
offline
Re: Pomiješali ostatke sumpora, uljane repice i vu

-ne, ne znam.. ti? ako znaš, napiši.. tj čemu služi članak ili znanstveni rad ako ne upravo tome, tj tko ako ne znanstvenici to trebaju znati, napisati-navesti tj ako sad mene pitaš za usporedbu s nrp kamenom vunom, zašto to pitanje ne postaviš članku-znanstvenicima? Zašto meni? (po čemu bi ja trebao imati i dati te odgovore?) ... ili ne mogu kritizirati, pisati o nečemu? Točno-pogrešno.. super, ispravi, educiraj .. ili nemoj :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
3 godine
offline
Re: Pomiješali ostatke sumpora, uljane repice i vu
ihush kaže...

-ne, ne znam.. ti? ako znaš, napiši.. tj čemu služi članak ili znanstveni rad ako ne upravo tome, tj tko ako ne znanstvenici to trebaju znati, napisati-navesti tj ako sad mene pitaš za usporedbu s nrp kamenom vunom, zašto to pitanje ne postaviš članku-znanstvenicima? Zašto meni? (po čemu bi ja trebao imati i dati te odgovore?) ... ili ne mogu kritizirati, pisati o nečemu? Točno-pogrešno.. super, ispravi, educiraj .. ili nemoj :)

 

Nemam namjeru plaćati još jednu pretplatu da pročitam što piše. Ali ti očito vućeš zaključke o nečemu što nisi pročitao. Ako u članku piše da smanjuje CO2 otisak, to možeš osporiti, ali s relevantnim podacima a ne ofce prde, traktori traktoraju... Inače - pišeš napamet o nečemu što ne znaš, jetako?

Za sumpor sam te educirao - eto :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.3.2021 13:46 (Gallu).
15 godina
offline
Re: Pomiješali ostatke sumpora, uljane repice i vu

-tako je.. problem? Hvala.

 

a kako smanjuje co2 otisak? što u npr slikama uz članak vidimo, osim par slika neke osobe koja ima backpak i bradu.. onak, to je relevantno za što, vunu, co2, reciklažu?

-tebi se ne plaća još jedna pretplata.. no tražiš relevantno osporavanje ofrlje izjave da smanjuje otisak co2.. pa gle, ne iznostim ja tu tvrdnju, nego oni .. tad je na njima teret dokazivanja, argumentiranja (ne samo slikaja za časopis).. ili griješim? + kao btw to da griješim sam svjestan pa tako i disklejmer u postu, ako pročitaš primijetit ćeš, ako želiš .. ili želiš nešto treće? :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
3 godine
offline
Re: Pomiješali ostatke sumpora, uljane repice i vu

Ok, pročitao bolje i vidio disclaimer :)

15 godina
offline
Pomiješali ostatke sumpora, uljane repice i vune i

dakle, u pakao ponijeti uza se bačvu ulja od repice i nekoliko ovaca (veste i šalovi nisu dobri, jer trgovci vole sintetiku podvaljivati pod). sumpora ima tamo ionako dovoljno (belzezbub commerce d.o.o. za trgovinu i osobito usluge). ovim receptom zaštita od vatre će biti dovoljna pa će se dati izdržati i poneka vječnost-dvije. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.3.2021 16:01 (Ajar).
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Pomiješali ostatke sumpora, uljane repice i vu
Gallu kaže...
ihush kaže...

-ne, ne znam.. ti? ako znaš, napiši.. tj čemu služi članak ili znanstveni rad ako ne upravo tome, tj tko ako ne znanstvenici to trebaju znati, napisati-navesti tj ako sad mene pitaš za usporedbu s nrp kamenom vunom, zašto to pitanje ne postaviš članku-znanstvenicima? Zašto meni? (po čemu bi ja trebao imati i dati te odgovore?) ... ili ne mogu kritizirati, pisati o nečemu? Točno-pogrešno.. super, ispravi, educiraj .. ili nemoj :)

 

Nemam namjeru plaćati još jednu pretplatu da pročitam što piše. Ali ti očito vućeš zaključke o nečemu što nisi pročitao. Ako u članku piše da smanjuje CO2 otisak, to možeš osporiti, ali s relevantnim podacima a ne ofce prde, traktori traktoraju... Inače - pišeš napamet o nečemu što ne znaš, jetako?

Za sumpor sam te educirao - eto :)

 Ti si novi na forumu? iHush je renesansni čovjek, sve zna i na svaku temu moze napisati minimalno 1500 rijeci.

3 godine
offline
Re: Pomiješali ostatke sumpora, uljane repice i vu

relativno novi :)

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice