Poplave, suše i toplinski valovi: klimatske promje

poruka: 171
|
čitano: 26.932
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Poplave, suše i toplinski valovi: klimatske promje".
10 godina
offline
Poplave, suše i toplinski valovi: klimatske promje

Beskonacno puta cu postat ovo

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
5 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Poplave, suše i toplinski valovi: klimatske pr
Zbog takvih stvari treba izać na ulice! Srećom pa piše da je draft. Možda se promijeni.
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.8.2021 15:21 (Gallu).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Poplave, suše i toplinski valovi: klimatske pr
Al Crane kaže...
MrBlc kaže...
Al Crane kaže...

 A jesi našao "stručnjaka"

Iskreno, niti imam pojma tko je taj, niti je za ovu raspravu relevantan kao stručnjak, već mi se čisto sviđa formulacija kojom je nazvao birokrate koji u osnovi najčešće rade više štete nego koristi.

 
A po čemu ti sudiš da tamo neki "birokrate" koji reguliraju industrijska zagađenja rade više štete nego koristi?
Osim što si pročitao da je to rekao tamo neki Šljamberger, jelte...

Par postova iznad imaš par primjera takvih birokratskih brljotina uz objašnjenje zašto su takve odredbe promašene i većinom štetne. Pričam o birokratima koji donose takve odredbe, a ovaj citat se u originalu uopće nije odnosio na regulativu po pitanju ekologije niti mi je poznato mišljenje dotičnog o istom, samo se dobro uklopio u primjere koje sam naveo.

 

Ali, da, očito ti je lakše pričati o osobama nego o argumentima i konkretnim primjerima koje sam iznio...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
3 godine
offline
Re: Poplave, suše i toplinski valovi: klimatske pr
Ne razbijj glavu o birokraciji. Trudi se živjeti u skladu s prirodom najbolje što možeš.
A ako ti je birokracija baš tolki trn u oku - ne propuštaj izbore ili pokreni neke javne proteste s istomišljenicima.
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Poplave, suše i toplinski valovi: klimatske pr
MrBlc kaže...
Al Crane kaže...
MrBlc kaže...
Al Crane kaže...

 A jesi našao "stručnjaka"

Iskreno, niti imam pojma tko je taj, niti je za ovu raspravu relevantan kao stručnjak, već mi se čisto sviđa formulacija kojom je nazvao birokrate koji u osnovi najčešće rade više štete nego koristi.

 
A po čemu ti sudiš da tamo neki "birokrate" koji reguliraju industrijska zagađenja rade više štete nego koristi?
Osim što si pročitao da je to rekao tamo neki Šljamberger, jelte...

Par postova iznad imaš par primjera takvih birokratskih brljotina uz objašnjenje zašto su takve odredbe promašene i većinom štetne. Pričam o birokratima koji donose takve odredbe, a ovaj citat se u originalu uopće nije odnosio na regulativu po pitanju ekologije niti mi je poznato mišljenje dotičnog o istom, samo se dobro uklopio u primjere koje sam naveo.

 

Ali, da, očito ti je lakše pričati o osobama nego o argumentima i konkretnim primjerima koje sam iznio...

 Ne znam sto je sa tobom Blcu.
Jesi li u krizi srednjih godina pa si upao u buntovnu fazu kao stariji adolescent ili ti je toliko dosadno u zivotu da kontriras bezveze u nadi da ce ti diskusija na forumu donijeti neko uzbudenje?
Mislim nebitno ali cudni su ti stavovi u zadnje vrijeme. Mozda korona utjece na mozak, kako kazu...nikad ne znas...

 

Crane opravdano sumnja da zastupas deregulaciju. Ti jesi naveo primjere promasenih "zelenih" politika koje su tu da ispune nekakvu formu, bez konkretne analize ucinka. I tu sam se slozio s tobom.

Ali ti trazis Cranea da prica s tobom o nekakvim tvojim "argumentima". Pa prvo definiraj svoju poziciju onda i argumentiraj ju. Jesi li za deregulaciju?

To sto si naveo primjer nefunkcionalne regulacije, ne znaci da je regulacija generalno losa.

I tu ne znam sto zelis da Crane kontrira, nisi dovoljno dobro objasnio svoju poziciju.

 

Lakse je biti ambiguozan pa se pretvarati da imas intelektualni "high ground".

- Psiho246
5 godina
offline
Re: Poplave, suše i toplinski valovi: klimatske pr
MrBlc kaže...
Al Crane kaže...
MrBlc kaže...
Al Crane kaže...

 A jesi našao "stručnjaka"

Iskreno, niti imam pojma tko je taj, niti je za ovu raspravu relevantan kao stručnjak, već mi se čisto sviđa formulacija kojom je nazvao birokrate koji u osnovi najčešće rade više štete nego koristi.

 
A po čemu ti sudiš da tamo neki "birokrate" koji reguliraju industrijska zagađenja rade više štete nego koristi?
Osim što si pročitao da je to rekao tamo neki Šljamberger, jelte...

Par postova iznad imaš par primjera takvih birokratskih brljotina uz objašnjenje zašto su takve odredbe promašene i većinom štetne. Pričam o birokratima koji donose takve odredbe, a ovaj citat se u originalu uopće nije odnosio na regulativu po pitanju ekologije niti mi je poznato mišljenje dotičnog o istom, samo se dobro uklopio u primjere koje sam naveo.

 

Ali, da, očito ti je lakše pričati o osobama nego o argumentima i konkretnim primjerima koje sam iznio...

 
Dakle stoge ekološke regulacije su poskupile troškove proizvodnje i dovele do toga da je zapadna industrija većinom preselila u azijske države (pored jeftinije radne snage i dostupnijih sirovina). To je uzrokovalo ekonomski bum azijskih država, pogotovo Indije i Kine. No jel bi ti radije živio u nekom indijskom/kineskom velegradu, ili u europskom?

Evo recimo došlo je do "malog curenja" radioaktivnih plinova iz Taishan nuklearke zbog problema s nekoliko napuklih gorivnih šipki - po kineskim standardima neopasnog, no po francuskom manjinski vlasničkom komunalnom poduzeću Framatome dovoljnom problemu da ova obustavi rad dok se isti ne otkloni. Li Ning, kineski nuklearni stručnjak na privremenom radu daleko u Ameriki, rekao je da novinari prenapuhuju stvar i da su mediji krivi za propast zapadne nuklearne industrije. Na koncu je nuklearka ipak zatvorena kako je Francuz i predlagao. Bi li ti radije živio kraj neke nuklearke koja operira po kineskim standardima, ili francuskim?


Seronje kao Šljamberger i treba napadati, jer za pare varaju napaćeni narod.

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.8.2021 0:59 (Al Crane).
11 godina
offline
Re: Poplave, suše i toplinski valovi: klimatske pr
ceha965 kaže...

Samo znam da se na obali ne isplati kupovati ništa što nije na barem 80m nadmorske visine i da je to bačen novac ako se gleda veći vremenski period (50 do 100 godina). O ostalom se da razgovarati 

Uglavnom Primorci, Istrijani i Dalmatinci bi se trebali pripremiti na preseljenje.

Dobro Dalmatinci su se mahom preselili u Zagreb , oni ne trebaju voditi brigu oko toga.

 

 

Ako na Sueskom kanalu i Gibraltaru napravimo brane možemo regulirati razinu Jadranskog mora i održati ga na starim razinama. A ostali nek se snalaze

2 godine
protjeran
offline
Re: Poplave, suše i toplinski valovi: klimatske pr

Ne možemo. Tad bi mediteran postao toksična zasoljena bara.

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.8.2021 8:12 (VonMackensen).
12 godina
offline
Re: Poplave, suše i toplinski valovi: klimatske pr

Brane propuštaju vodu... tako da bi protoka itekako bilo. Ne bi postala bara.

Veći je problem to što bi nas Egipat ucjenjivao na sve moguće načine.

Know your limits.
2 godine
protjeran
offline
Re: Poplave, suše i toplinski valovi: klimatske pr
guls kaže...

Brane propuštaju vodu... tako da bi protoka itekako bilo. Ne bi postala bara.

Veći je problem to što bi nas Egipat ucjenjivao na sve moguće načine.

 Mediteran je more koje ima slanost veću od Atlantika, da nema slobodnog ulaska manje slanog i hladnijeg mora iz oceana kroz Gibraltarski tjesnac (koje bi brana ograničila), Mediteran bi bio puno neugodnije mjesto za život.

12 godina
offline
Re: Poplave, suše i toplinski valovi: klimatske pr

Ako Atlantik poraste, onda zvuči logično napraviti branu koja će propuštati otprilike istu količinu mora kao sad, a ostatak blokirati.

Sve u svrhu zadržavanja visine mora.

 

Veliko je pitanje koliko je to izvedivo, samo zato da se zaštiti mediteran, a nadrapali bi svi ostali.

Know your limits.
7 godina
offline
Re: Poplave, suše i toplinski valovi: klimatske pr
Peruneph kaže...
ceha965 kaže...

Samo znam da se na obali ne isplati kupovati ništa što nije na barem 80m nadmorske visine i da je to bačen novac ako se gleda veći vremenski period (50 do 100 godina). O ostalom se da razgovarati 

Uglavnom Primorci, Istrijani i Dalmatinci bi se trebali pripremiti na preseljenje.

Dobro Dalmatinci su se mahom preselili u Zagreb , oni ne trebaju voditi brigu oko toga.

 

 

Ako na Sueskom kanalu i Gibraltaru napravimo brane možemo regulirati razinu Jadranskog mora i održati ga na starim razinama. A ostali nek se snalaze

 

Atlantropa vibe 

I want to believe
2 godine
protjeran
offline
Re: Poplave, suše i toplinski valovi: klimatske pr
Slika je malo fulana, kukasti križevi su višak, jer bi cilj Atlantrope bio mirno rješenje pitanja životnog prostora u Europi, naspram onog koji su nacisti pokušali provesti ratom.
7 godina
offline
Re: Poplave, suše i toplinski valovi: klimatske pr

Stavio sam ju namjerno (shock value , ali i nema nekih konkretnih slika), ali da su i oni gurali tu ideju jesu. Iako interes za kolonije kod Nacista nije bio izražen, da su ostvarili ideju Lebensrauma, mislimd da bi ovakve megalomaske projekte odlučili provesti.

 

Ideja je naravno na lokalnoj i globalnoj razini katastrofalna jer se time u potpunosti mijenja ekosustav u korist geoplitike. Daleko od toga da ne bi pomoglo, ali više je minusa nego pluseva.

 

Edit: još jedna slika dodana s ucrtanim isušenim dijelovima (Hrvatska bye bye more).

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.8.2021 9:36 (Brki1994).
11 godina
offline
Poplave, suše i toplinski valovi: klimatske promje

Koliko god suludo zvučala ideja, nešto će se morati poduzeti ako ne želimo doustiti da nam priobalje potone. Bojim se da će podizanje razine mora ići puno brže od dosadašnjih procjena. Klimatske promjene kojima svjedočimo su put bez povratka. Barem ne u sljedećih nekoliko tisuća godina.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Poplave, suše i toplinski valovi: klimatske pr

https://www.floodmap.net/

 

Na gornjem linku je zanimljiva mapa gdje se može unijeti razina mora pa se onda pokazuju poplavljena područja. Hrvatska dobro izgleda, ali problem su prioablna područja koja su na niskoj nadmorskoj visini (kineski i američki priobalni gradovi) + nizine na sjeverozapadu Europe gdje su Nizozemska, Danska, Njemačka.

 

Ljudska vrsta će se tome prilagoditi i morati će. Već se spominje izradnja velikih brana u tim gradovima i slični poduhvati koji su "trenutno" još na čekanju.

I want to believe
7 godina
offline
Poplave, suše i toplinski valovi: klimatske promje

je, baš se mi sa najstrmijom obalom moramo bojati... naspram nizozemske i engleske gdje metar doda moru cijelu državu dok kod nas ne poplavi ni rivu... pa ćemo biti prvi s nebuloznim idejama o zatvaranja otranskih vrata betonizacijom, granica, da nam ne uđe sirijac i ostalim nebulozama koje mogu pasti na pamet samo mentalno-retardiranom ultradesničaru

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.8.2021 16:11 (Louis Pluto).
 
1 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Poplave, suše i toplinski valovi: klimatske promje

Zastrašivanje klimatskim promjenama ovih dana poprima oblike ludila

 

https://www.istramet.hr/vijesti/zastrasivanje-klimatskim-promjenama-ovih-dana-poprima-oblike-ludila/

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Poplave, suše i toplinski valovi: klimatske pr
Dr. Alien kaže...

Zastrašivanje klimatskim promjenama ovih dana poprima oblike ludila

 

https://www.istramet.hr/vijesti/zastrasivanje-klimatskim-promjenama-ovih-dana-poprima-oblike-ludila/

 Ako istramet.hr kaze da se ne moramo brinuti, tko sam ja da im proturjecim?

- Psiho246
9 godina
neaktivan
offline
Poplave, suše i toplinski valovi: klimatske promje

Ako ne procitate nista onda

 
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Poplave, suše i toplinski valovi: klimatske pr
Kolacic kaže...

Ako ne procitate nista onda

 

To je prevelik domet za poprilican broj forumasa.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice