Porsche investira u Rimac Automobile i Greyp Bikes

poruka: 108
|
čitano: 30.816
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Porsche investira u Rimac Automobile i Greyp Bikes".
14 godina
offline
Porsche investira u Rimac Automobile i Greyp Bikes

Jedva čekam vidjeti konstruktivnu raspravu koja će se razviti od ovog članka

-
Moj PC  
39 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Porsche investira u Rimac Automobile i Greyp B
Da dobro si to rekao..."konstruktivna rasprava"...
7 godina
neaktivan
offline
Porsche investira u Rimac Automobile i Greyp Bikes

                    

Netko radi što zna a netko zna šta radi.
Moj PC  
32 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Porsche investira u Rimac Automobile i Greyp Bikes

treba imati znanja prodati maglu, svaka čast 

*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
Moj PC  
7 14 hvala 1
14 godina
offline
Porsche investira u Rimac Automobile i Greyp Bikes

Pa što niste započeli tu konstruktivnu raspravu?
Ovo je zanimljiv događaj. Pretpostavljam da će Camel isporučivati baterije za MissionE i ostale, a naplata će ići preko Rimca (koji je praktički postao Camel Europe), Camel će se u Kinu isplaćivati kao "investiciju" i izbjeći porez (vjerojatno se i fino knjigovodstveno dokapitalizirati kao i zadnji put), a Porsche neće platiti carinu jer će se ovdje prefakturirati koliko treba. Kako je to sad JV (Porsche-Camel) ima tu još puno drugih opcija za financijske akrobacije. Za Rimca to nije loše, bit će tu para i za njega i njegove igračke. 

Moj PC  
5 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: Porsche investira u Rimac Automobile i Greyp B
miller1985 kaže...

treba imati znanja prodati maglu, svaka čast 

 

-
10 godina
offline
Porsche investira u Rimac Automobile i Greyp Bikes

Porsche na struju 

MISCREATED
Moj PC  
1 7 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Porsche investira u Rimac Automobile i Greyp Bikes

Neki kazu da je Rimac top, neki da je flop, dok drugi se kunu u Teslu, a treci pljuju Teslu.

 

No na kraju dana - Tesle (Model S) vidjam svakodnevno, no ni jedan Rimac nisam vidio na cesti.

 

Moj PC  
9 4 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Porsche investira u Rimac Automobile i Greyp B
- Herr Rimac, vi imala neka znanja koja nama jako trebala. Mi puno platila za to.
- Mislite na nove pretvarače i ultralake rotore?
- Ne, mi jako dobro znala naprafiti automobil, nas zanimala kako ne platila poreza i carina i kako oprala nofci.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
23 9 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Porsche investira u Rimac Automobile i Greyp B
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

Uskoro u ponudi na Amazon, autobiografija rimca nazvana "Kako sam s ukradenim novcima i razrušenim firmama stvorio uspješnu kompaniju, uz neskromnu pomoć mojeg čače, traženog kriminalca i lopuže".

 

 je li tko zabranio sanaderovim/mamicevim/vidosevicevim/bandicevim kcerima da svaka osnuje tvrtku i zaposli 300,400 ljudi?

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.6.2018 13:29 (kexzoR).
Moj PC  
17 4 hvala 1
7 godina
online
Porsche investira u Rimac Automobile i Greyp Bikes

Ova tema se moderira brzinom munje 😂

Izgleda da su naučili nešto iz prijašnjih primjera....

 

 

 

Kruha i igala...
 
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Porsche investira u Rimac Automobile i Greyp B
Čitatelj kaže...

Neki kazu da je Rimac top, neki da je flop, dok drugi se kunu u Teslu, a treci pljuju Teslu.

 

No na kraju dana - Tesle (Model S) vidjam svakodnevno, no ni jedan Rimac nisam vidio na cesti.

 

Dosta ignorantan komentar.

Rimac proizvodi tehnologiju, ne automobile. Teslu si vidio zadnjih 5 godina, a za 5 godina je neces vidjeti. U tome je razlika.

Porsche ima jako konkretan due dilligence, a Rimac zaposljava najbolje kandidate s FSB/FESB/FER (elektrotehnika). Kakav god Mate bio kao osoba, okruzio se odlicnim ljudima, razvio jake veze i napravio top firmu.

 

 

16 godina
offline
Porsche investira u Rimac Automobile i Greyp Bikes

Zna li netko koliko Mate ima udio u tvoj firmi?

 

https://sudreg.pravosudje.hr/registar/f?p=150:28:0::NO:28:P28_SBT_MBS:080712981

 

 

Mate jedini zastupa tvrtku sto znaci da je on jedini pravno (i krivicno) odgovoran za sve 

 
1 1 hvala 1
10 godina
offline
Re: Porsche investira u Rimac Automobile i Greyp B
ludizao kaže...
mrki_tua kaže...
Inače, ovo je simbolično, ali i veliki iskorak, 10% je osjetna brojka... 

 

10% od čega je osjetna brojka? Pogledaj malo financijska izviješća. Lik da nije dobio poticaje od države, poslovao bi u minusu. A radnike plaća kikiriki, početni kapital se ne spominje nigdje niti se o njemu smije pitati itd. itd...

 

Kako kikiriki? Šta misliš koliko radnike plaća Ericsson? Koliko programere plaćaju u nas razvikane firme? Sve je to u razini te struke, a na području RH. 10% od kompanije Rimac automobili. 

Festina lente
Moj PC  
3 7 hvala 0
15 godina
offline
Porsche investira u Rimac Automobile i Greyp Bikes

A zadnjem autoklubu je dio ekipe koja radi kod njega, od SAD-a pa do Australije, sumnjam da rade za ''kikirki'' kako neki pišu......

Pogotovo jer uspjeva ekipu izvana dovest da rade kod njega.....

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
Moj PC  
5 4 hvala 0
15 godina
offline
Re: Porsche investira u Rimac Automobile i Greyp B

"Rimac zaposljava najbolje kandidate s FSB/FESB/FER (elektrotehnika)" - i svi jedva čekaju ići raditi za cca. 4500kn neto kolika je prosjećna plaća po godišnjem izvješću prijavljena i vidljiva u FINA-i ? Ili možda i o plaći mulja pa isplaćuje novac solarno kao svaki veliki domoljub :)

16 godina
offline
Porsche investira u Rimac Automobile i Greyp Bikes

Ne bi me cudilo da je namoljakao nekog tamo da "kupi" 10% za neki simbolican iznos (jer Rimac je prije svega marketingska firma i ovo je marketinski potez).

Ali moguce sam u krivu - nisam uspio pronaci iznos koji je placen za tih 10% (nakon 30 sec guglanja). 

Moj PC  
6 0 hvala 1
7 godina
protjeran
offline
Re: Porsche investira u Rimac Automobile i Greyp B
funat kaže...

Ne bi me cudilo da je namoljakao nekog tamo da "kupi" 10% za neki simbolican iznos (jer Rimac je prije svega marketingska firma i ovo je marketinski potez).

Ali moguce sam u krivu - nisam uspio pronaci iznos koji je placen za tih 10% (nakon 30 sec guglanja). 

to je i meni prvo na pameti i otišao to googlati... ali nigdje ništa konkretno o veličini te investicije ne piše...

jbš mi sve da je nazvati CEO Porschea ako bi čovjek znao da je kupio 10% Rimčeve firme 

16 godina
offline
Porsche investira u Rimac Automobile i Greyp Bikes

Ma sad se vec zna za Rimca, pa su mozda rekli - ajd, ako je dzabe nemamo sta izgubit. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Porsche investira u Rimac Automobile i Greyp Bikes

mene više zanima gdje je onih 150 komada C2 koji su se rasprodali po 2M eura u 5 minuta, to bi već bar 10-20komada trebalo biti u nekoj fazi proizvodnje, rekli su rok za isporuku 2godine, sad je već par mjeseci od toga prošlo... 

Moj PC  
8 4 hvala 0
15 godina
offline
Re: Porsche investira u Rimac Automobile i Greyp B
lav1000 kaže...

mene više zanima gdje je onih 150 komada C2 koji su se rasprodali po 2M eura u 5 minuta, to bi već bar 10-20komada trebalo biti u nekoj fazi proizvodnje, rekli su rok za isporuku 2godine, sad je već par mjeseci od toga prošlo... 

 Ma oni to slažu sve istovremeno. Upravo su nabavili prvi dio "maglu". Za 2 godine će odmah sve isporučiti odjednom.

14 godina
offline
Re: Porsche investira u Rimac Automobile i Greyp B
lav1000 kaže...

mene više zanima gdje je onih 150 komada C2 koji su se rasprodali po 2M eura u 5 minuta, to bi već bar 10-20komada trebalo biti u nekoj fazi proizvodnje, rekli su rok za isporuku 2godine, sad je već par mjeseci od toga prošlo... 

 Dobili su i predujmove pa im ne treba novac od Porschea, zato su 10% prepustili za 1€ 

15 godina
offline
Re: Porsche investira u Rimac Automobile i Greyp B
kostolomac kaže...

A zadnjem autoklubu je dio ekipe koja radi kod njega, od SAD-a pa do Australije, sumnjam da rade za ''kikirki'' kako neki pišu......

Pogotovo jer uspjeva ekipu izvana dovest da rade kod njega.....

 Slobodno pogledaj fin. izvješća pa mi kaži jel to još uvijek misliš :)

 

https://www.firmoteka.hr/

 

16 godina
offline
Re: Porsche investira u Rimac Automobile i Greyp B
Daco kaže...

"Rimac zaposljava najbolje kandidate s FSB/FESB/FER (elektrotehnika)" - i svi jedva čekaju ići raditi za cca. 4500kn neto kolika je prosjećna plaća po godišnjem izvješću prijavljena i vidljiva u FINA-i ? Ili možda i o plaći mulja pa isplaćuje novac solarno kao svaki veliki domoljub :)

 4500kn u visoko naprednoj tehnoloskoj firmi! A strance kad zaposljava, u biti zaposli azilante pro bono. Naravno oni rade pro bono, odnosno za vizu. Prosjecna placa od 4500kn, pa vise konobar zaradi.

10 godina
offline
Re: Porsche investira u Rimac Automobile i Greyp B
jozef kaže...
lav1000 kaže...

mene više zanima gdje je onih 150 komada C2 koji su se rasprodali po 2M eura u 5 minuta, to bi već bar 10-20komada trebalo biti u nekoj fazi proizvodnje, rekli su rok za isporuku 2godine, sad je već par mjeseci od toga prošlo... 

 Dobili su i predujmove pa im ne treba novac od Porschea, zato su 10% prepustili za 1€ 

 Firma vrijedi oko 200 mil. eur, slijedom neke logike trebalo bi biti oko 20 mil. eur...

Festina lente
15 godina
offline
Re: Porsche investira u Rimac Automobile i Greyp B
Daco kaže...

"Rimac zaposljava najbolje kandidate s FSB/FESB/FER (elektrotehnika)" - i svi jedva čekaju ići raditi za cca. 4500kn neto kolika je prosjećna plaća po godišnjem izvješću prijavljena i vidljiva u FINA-i ? Ili možda i o plaći mulja pa isplaćuje novac solarno kao svaki veliki domoljub :)

 Srecom pa drugi nude puno vise.

 

Ericsson nudi 8500 (+ sluzbeni mobitel wow) i nitko ne zeli otici tamo.

 


To je hrv. realnost.

15 godina
offline
Re: Porsche investira u Rimac Automobile i Greyp B
U Rimcu rade zaljubljenici u aute i mislim da njima placa nije na prvom mjestu nego ljubav prema autima i zelja za novim znanjima u auto industriji te im je ovo super odskocna daska za rad u vecim automobilskim kompanijama. Sto se tice proizvodnje C2, bio sam prije nekih mjesec dana u obilasku tvornice te su rekli da sad rade zadnja 2 C1 i da onda krece priprema i opremanje tvornice za serijsku prozivodnju za C2 te ona krece 2019./2020.
Moj PC  
2 10 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Porsche investira u Rimac Automobile i Greyp B
Ček, tip naplaćuje 1M$ po autu, a rade mu ih studenti, zaljubljenici u aute, za siću, da bi stekli iskustvo za naći pravi posao?
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
19 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Porsche investira u Rimac Automobile i Greyp B
Visak kaže...
Ček, tip naplaćuje 1M$ po autu, a rade mu ih studenti, zaljubljenici u aute, za siću, da bi stekli iskustvo za naći pravi posao?

Fascinantne promjene vezane za autoindustriju u ovom 21. veku... Mnogi više ne kupuju aute iz potrebe nego zbog vjere u velikog vođu i mesiju (gospona Elona, jel) koji "mijenja svijet", a razvoj i proizvodnja se temelji na zaljubljenim umjesto plaćenim radnicima. Spaljivanje goriva, baterije i el. motor, tak' isti vrag, mene zanima do kud će tamo 2040. doći ove druge novotarije.

7 godina
protjeran
offline
Re: Porsche investira u Rimac Automobile i Greyp B
Mitch kaže...
Dosta ignorantan komentar.
Rimac proizvodi tehnologiju, ne automobile. Teslu si vidio zadnjih 5 godina, a za 5 godina je neces vidjeti. U tome je razlika.

Porsche ima jako konkretan due dilligence, a Rimac zaposljava najbolje kandidate s FSB/FESB/FER (elektrotehnika). Kakav god Mate bio kao osoba, okruzio se odlicnim ljudima, razvio jake veze i napravio top firmu.

 

Bitno da se on hvali da je prodao 150 primjeraka, i da ih prodaje jos. Pitanje je koliko mu godina treba da napravi 50 primjeraka, a ne 150:

http://www.poslovni.hr/hrvatska/rimac-u-samo-tri-tjedna-prodao-150-primjeraka-c_two-po-prosjecnoj-cijeni-od-22-milijuna-eura-339325

 

I sta ako Tesle ne bude za 5 godina? Opet ce ih vise biti na cestama nego Rimca. Ne moze se dobiti ni na jednom oglasu novih i rabljenih automobila.

Pa vise SAAB-a ima nego Rimca, a SAAB se vec godinama ne proizvodi.

 

Rimca ne mogu nigdje kupiti, prednaruciti se, ili iznajmiti. A Teslu mogu sutra dobiti ak hocu - prodajno mjesto 15min od mene - vrijeme cekanja 60 dana od narudzbe

automobila (po zelji), ili direktno sa zaliha iz Beca u roku 14 dana.

 

Cijena sitnica, od 92.000€, ali je to svakako cijena koju si na 10 godina kredita mogu priustiti, dok Rimca sa precjenjenih 1.800.000€, za to moram raditi cijeli zivot da otplatim.

I smijesno je, od "prodanih" 150, isporuka pocinje "sredinom 2020.", samo pitanje koliko komada? Do tada ce Tesla vec imati hrpu novih automobila na cestama,

i ljudi ih voze i vozit ce. Poticaju su sve veci, protisce se vlada da beneficije budu jos vece (u Njemackoj 5 godina besplatnog punjenja + dozivotno besplatno parkiranje SVUDA,

a uzmi u obzir da me u gradu parkiranje na 2h kosta od 4 do 6€, i tako 365x godisnje, skupi se dosta novaca, a nekad i 2-3 puta dnevno negdje parkiras, pa racunaj 6 x 3 x 365 = 6570€ samo na parking),

vjerujem da ce europljani sve vise ici na elektricne automobile, ne samo Tesle (trenutno je hit novi Nissan Leaf, ali u top klasi mnogi voze Teslu).

 

PS - Rimac je brz, svaka cast, al ne moze bas daleko sa svojim baterijama i potrosnjom. Na papiru jurilica, al sta to vrijedi kad ga nigdje nema, kao da ne postoji.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice