Poruka IRB-a povodom Međunarodnog dana žena i djev

poruka: 6
|
čitano: 2.256
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Poruka IRB-a povodom Međunarodnog dana žena i djev".
8 godina
offline
Poruka IRB-a povodom Međunarodnog dana žena i djev
Opet jedna američka pomodnost, tipična američka pretjeranost. Radio sam u znanstvenoj ustanovi gdje je i još je 80 % znanstvenika ženskog spola. Zašto sada nitko ne inzistira da se dade prednost zapošljavanju muškaraca? To su sve gluposti. Neka zanimanja privlače žene, druga muškarce, a to se i vremenom mijenja. Borba protiv diskriminacije temelji se na pružanju iste prilike svima, a ne na oduzimanju slobode izbora zanimanja i kadroviranja. Pa ona bedastoća da su žene manje plaćene od muškaraca. Možda u Americi, ali u Hrvatskoj sigurno nisu. Za isti posao dobivaju istu plaću, to je jasno.
Stoga bih poručio gospodi s Ruđera da se više pozabave kvalitetom i kvantitetom znanstvenih radova nego spolnim obilježjima svojih suradnika.
 
14 0 hvala 0
15 godina
offline
Poruka IRB-a povodom Međunarodnog dana žena i djev

budući da je u nazivu "blagdana" načinjena distinkcija između, zanima me kako u znanosti znamo tko je djevojka a tko žena te gdje se povlači crta? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Poruka IRB-a povodom Međunarodnog dana žena i djev
Djevojka je neudata žena. Riječ djevojka dolazi od "djeva", a ova se opet dovodi u vezu s riječju "djevica". Pa sad... Tko će to provjeravati?
 
0 0 hvala 2
7 godina
offline
Re: Poruka IRB-a povodom Međunarodnog dana žena i
Ajar kaže...

budući da je u nazivu "blagdana" načinjena distinkcija između, zanima me kako u znanosti znamo tko je djevojka a tko žena te gdje se povlači crta? 

 

danen kaže...
Djevojka je neudata žena. Riječ djevojka dolazi od "djeva", a ova se opet dovodi u vezu s riječju "djevica". Pa sad... Tko će to provjeravati?

 Mislim da je Ajar samo diskretno "htio saznati"  koja je to metoda kojom se razdvaja znanstvenice u te dvije skupine, i ponudit se da tom "znanstvenom" metodom obavi istraživanje i objavi "znanstveni" rad, te da dodatno unaprijedi metodu s razine anonimne ankete na ginekološko-preglednu razinu (uporabom "instrumenta").

Naravno, bila bi to direktna metoda, i potrudio bi se izvršiti testiranje na dovoljno velikom broju uzoraka da rezultati budu validni u redovima znanstvene zajednice, a on da dobije počasnu titulu Casan..., tj. počasni doktorat.

Ili me instinkt grdo vara?

Pitanje je sad....

 

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.2.2019 13:31 (fer-de-lance).
15 godina
offline
Poruka IRB-a povodom Međunarodnog dana žena i djev

u kontekstu (ne)diskriminacije je korištenje termina kao djevojčice, djevojke, žene zapravo diskriminacija, po dobu ili bračnom statusu.

-granica, kako se karikirano spominje djeva-djevica i šeretsko-frajersko zezanje nas mačo-frajera (koji će provjeravati djevičanstvo?) je neprimjerena za znanstvene studije, izjave pa i prigoničarskim datumom kojeg samo treba formalno odraditi...

-žena je žena, ljudi su ljiudi, sve ostalo je diskriminacija pa i kad je pozitivna ili s dobrim namjerama. Dok za npr mlade vozače postoji razlog (ne)iskustvo, pa tako i moguća ograničenja npr na snagu automobila i sl. za poslove takva diskriminacija koja istovremeno uključuje spol, jednostavno ne smije biti, izbaciti iz jezika-terminologije.. i tad će poćeti izlaziti iz (pod)svijesti ljudi, .. osim viceva o plavušama :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Poruka IRB-a povodom Međunarodnog dana žena i djev

mnijem da sam legitimno zbunjen jer su i djevojke - žene. ili? morti mi je nekaj pobeglo. neke stare žene u crnom, koje po čitave dane sjede pred dućanom na obali zabitog srednjedalmatinskog naselja, sve znaju i u sve se razumiju, jednom mi povjerljivo tiho napomenuše kako se žena postaje menstruacijom, a do tad je "dite". znam da žene u slobodnom optjecaju nazivamo (književno, pristojno, službeno) "gospođicama" a one koje švrljaju poskrivečki "gospođama". zajebato. mi muški smo najčešće gospoda, ako nismo mulac, balavac, šmrkavac, mladiću!, ej, ti!, papak i tak. ja sam "druže". u nazivu blagdana nanjuših balkanizam pa zato upitah. prema EU, prijelaz od djevojke do žene pripada bilogiji/medicini i imaju nasušnu potrebu razdvajati ih. ne kuži zakaj sam mislil da je dovoljno "znanstvenice" odn. "žene u znanosti". 

 

usput, samo za fer-de-lancea: 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.2.2019 14:10 (Ajar).
Moj PC  
1 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice