Posljednji prelazak na zimsko računanje vremena, k

poruka: 52
|
čitano: 11.938
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Posljednji prelazak na zimsko računanje vremena, k".
16 godina
offline
Re: Posljednji prelazak na zimsko računanje vremen
Punti kaže...

Eto, ja se sjećam vremena kad se sat nije pomicao, pa bih prenio svoje iskustvo. Nikome nije bio bad što je sunce ljeti izlazilo ranije ujutro, jer je to NORMALNO. Na plaži se ostajalo dokle si se osjećao ugodno. Kome je trebalo iskoristiti jutarnju svježinu za rad, taj se ustajao ranije. Uglavnom, sve je bilo normalno. Samo ove lijenčine što spavaju do kasno žele da im je dan duži. Ne, gospodo, ustanite ranije.

Kako da ustajem ranije kad mi je posao u 8? Budeim se ovisno o tome kad idem na posao, ne mogu drugačije... Zimsko vrijeme nema nikakvog smisla za našu lokaciju. Ja bih ostavio ljetno cijele godine, a ljeti bih ga čak pomaknuo još jedan dodatni sat naprijed. 

 

7 godina
offline
Posljednji prelazak na zimsko računanje vremena, k

sat pomičem ljeti iz dnevnog u kuhinju a zimi obrnuto... točno se osjeti razlika

ravna zemlja i šupalj mjesec
 
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Posljednji prelazak na zimsko računanje vremen
ridealong kaže...
Friday kaže...
Dex.pwn kaže...
Po čemu ne bi imalo smisla?

 

Pa jbt zamisli da je u 9 ujutro mrak a nisi na sjevernom polu

 A zamisli mrak danas u 16:40 ili koju minutu kasnije u Hrvatskoj. Pa nisam kokoš da idem spavati sa zalaskom sunca.

 

Turistička smo zemlja i zimsko vrijeme nam baš ne paše. Nema ljepše situacije nego krajem lipnja uživati u danu do 20:30h (sunce službeno zalazi oko 20h ali još ima svjetla nakon toga). Ujutro jednako tako sunce izlazi malo nakon 4h. Super dugi dan.

 

Sada (po današenjm zimskom računanju vremena) sunce izlazi oko 6:45 ili zalazi oko 16:40. Izlazak sunca je koliko toliko ok, ali ovaj zalazak ubija sve do travnja kada sunce izlazi oko 5:30h i kada je i zalazak kasniji.

 

I sad će netko opet pisati o prirodnom vremenu, zenitu sunca i sl. Ma dajte...

 -nego o čemu, neprorodnom vremenu? Može, što se mene tiče, biti jedno globalno vrijeme na globusu, jednako od japana do zagorja.. i dalje :) i što bi time dobili?

-kad ideš spavati, s kokošima ili bez.. je tvoja stvar, kao i kad se ustaješ. Sunce-položaj može s tim imati veze, možda i sat (koji čak ne mora biti točno podešen..).. npr ako moraš stići na autobus tad se moraš probuditi dovoljno rano tj prije busa ili da bi stigao na šalter banke, dućan.. do kraja radnog vremena, a to s kokošima ili zenitom ne mora imati nikakve veze kao što shopingcentri mogu raditi 24h-7.. i nedjeljom.. ili ne moraju. Ovisi jesi li kupac u takvom shoping centru ili zaposlenik. Za sustva su potrebni svi, obje strane.. kupac želi da je duže dostupna usluga, ali i radnik želi iči doma, odmoriti, spavati pa i dok je dan stići u drugu trgovinu, šalter.. nešto obaviti, doktor, škola.. ili pecanje.

-turizam? pa vidi, kafići rade do 23h.. ili neki bistro, ne zato jer ne želi duže, nego je tad drugačiji porez, ako isti 'birc' nazoveš npr 'restoran' tad plaća drugačiji porez nego s drugim nazivom a možda je jedno-te-isto.. pa tako i radno vrijeme, koje tad prekorače i ponekad plate kaznu, ali ne zaot jer smo turistička zemlja, nego zato jer je platio porez do 23h. ili kao zurče koje je svima zabavno, osim ljudima koji žele mir-odmor ili koji ne žele ujutro vidjeti drogu&bljuvačinu nego normalno živjeti npr s djecom.. dva suprotna svijeta, koja ako opravdavaš turizmom, npr daš prednost zrču, tad kažeš ljudima tko vas jebe.. a ljudi i lokakna zajednica su oni koji donose propise, pa i radno vrijeme.. i mada žele novac od zrča i droge, ne žele ono što s tim ide.. nesanica i kriminal.. a to sa podešavanjem sata nema puno veze.

umjesto turizma stavi npr zet-linije, vikend i radni dan, stavi npr poljoprivredu, željezaru, inu.. škole, doktore, vodovod. Ili kakve veze ima jel na satu 22-23-ili neki drugi broj ako netko želi provod do zore.. koja će svitati ovisno o položaju Zemlje-Sunce, ne o tome jesi li navio ćuku ili cager na nekom broju..

 

ridealong kaže...
ihush kaže...

- mi smo u svojoj 'normalnoj' vremenskoj zoni, 'normalno' je zimsko računanje, dok je ljetno izmišljotina koja je nekad imama i razloge postojanja (uvođenja), tj tad je takvo BILO radno vrijeme radnika/firmi.. -danas nije.

-države koje su istočnije-zapadnije (kao španjolska-ukrajna..) biraju po svom interesu što im je zgodnije-važnije, biti u istoj vremenskoj zoni s ostatkom EU ili prirodnoj. Dok mi za tako nešto nemamo razlog. Sve ostalo je kemijanje, bez smisla.. ili da svaki pojedinac ima vrijeme po svojoj želji.. ''ja bi da mi sunce dođe na prozor u 7.. ja u 8.. a treći bi u 9:14:22.. '' jednako tako za strah od mraka, mraka se boje dječica, ne ljudi i neovisno što piše na zidu (zidni sat) nekad se djecu nakon crtića poslalo u krevet, nekad su crtići bili u 19:15.. nekad je bilo nekad, više nije. Radno vrijeme je promjenjeno kao i sami poslovi (industija-usluge..) dok crtića više nema nego kabelska koja radi 24sata.. a djecu više ne zovemo (mamimo) crtićem nego su doma i sjede za kompom dok ih pokušavamo potjerati van da trče i igraju skrivača..

 

-kemijanje, zbog kemijanja samog. Možemo jednako sad promijeniti datum, reći da je danas 1.1. .. i što?

-polarni krug je polarni krug.. još manje logike po njima uspoređivati i rihtati sat, pola godine dan-noć i njima sat služi da bi koliko toliko normalno živjeli-spavali. Sat +- .. je nevažno, kemijanje besmisleno jer je izgubilo početni smisao-razlog.

-ukinuti i svaka zemalja odluči koja zona, dok mi po tome nemamo ni što odlučivati osim ista kao do sad, svaka druga bi bila kao da odaberemo hawajsko vrijeme.. Španjolska ima konkretan razlog, eu-kontinent (fr-it-ger..) joj je važniji + šengen. Koji bi mi imali razlog biti u zoni npr s moldavijom? :)

 - i sada ima utjecaja na radno vrijeme i radno vrijeme ima utjecaja na ljude ("Problem je što u Helsinkiju, najsjevernijoj prijestolnici u Uniji, krajem prosinca ima manje od šest sati dnevnog svjetla. Finski političari tvrde da pomicanje sata naprijed ili natrag u ožujku ili listopadu narušava spavanje i rad te može izazvati dugoročne zdravstvene probleme"). Šest sati dana!!! nemoj pisati o globalnom tržištu i sl. jer to nije točno. da jeste, i burze bi radile 0-24h, a kao što znamo, ne rade i svi pozitivni i negativni učinci se osjete onog trenutka kada se otvore burze od istoka do zapada. postoje različiti poslovi koji ovise o računanju vremena. turistička smo zemlja i meni nema ljepše situacije ljeti nego biti na plaži do 20:30h, a nekada sam kao klinac uživao vani do 21h u lipnju. što je prirodno u tome da dan završi malo nakon 16h zimi?

- postoje mediteranske zemlje poput Španjolske ili još bolje Grčke koje imaju i pauzu u poslovanju usred dana, pa posao nastavljaju poslijepodne kada sunce malo popusti. daj odi njima reci "Radno vrijeme je promjenjeno kao i sami poslovi (industija-usluge..) ". nasmijat će ti se u brk.

- polarni krug - nije to dan, sunce je za horizontom ali još nekoliko sati imaš svjetla kao u sumrak.

- mi uvijek imamo svoj razlog. najpametniji smo na planetu i sve znamo.

-tko piše o globalnom tržištu? ili zašto ne? onak ti to zabraniš jer..? :)

-nekad si kao klinac uživao do 21h u lipnju.. i što s tim? ili što je prirodno ili neprirodno da je sumrak u 16h zimi? Jesi li svjestan da to nema veze s time što ti želiš, nego s geografijom i kooordinatama, pa tako ako odeš u posjet djedumrazu možeš imati dan 24h ili noć.. a živiš li tu ili tamo? Uz napomenu, ako nisi primijetio.. postoji sturja-žarulja i ljudi više ne ovise o dnevnoj svjetlosti kao prije par tisuća godina, pa tako ni problem zora-sumrak nisu više prirodna granica .. i zapravo je to uzrok kemijanja oko oznake vremena, neovisno što ljudi žele, jer je i bez sata (da sad sve satove bacimo u smeće) i dalje isto, sunce izlazi-zalazi.. hoćeš li to tumačiti kao podne-12h ili kao 6 je zapravo nevažno, jer je tad kao referentna točka sve relativno pomaknuto u tom omjeru, linearno. Ako sad umjesto 12h kažeš da je 6h (-6h), tad se opet ništa ne mijenja, stigneš šest sati ranije s posla ali i kreneš šest sati ranije..

-- a nonsens je pomisliti da se tako produljuje (ili skraćuje) dan.. ostaje isti, što god radiš s cagerima osim što gubiš vrijeme upravo podešavanjem cagera, nepotrebno.

-zajedničko vrijeme postoji s razlogom, putovanje, biznis.. GMT, sve ostalo je sporedno.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
odjavljen
offline
Re: Posljednji prelazak na zimsko računanje vremen
Dex.pwn kaže...
A šta bi se vrijeme trebalo ravnati kad sunce izlazi?

 

A zasto onda nemamo jednu jedinu vremensku zonu? Pa kod nekog onda sunce izlazi u 8 ujutro a kod nekog u 6 popodne. Sta ce nama izlazak sunca krojit pravdu, a da...

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Posljednji prelazak na zimsko računanje vremena, k

da ne zaboravim: jope Drago 12 points. nakupilo mu se. mogao bi ih zamijeniti za bitcoine 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Posljednji prelazak na zimsko računanje vremen
@BMT
Cijenjeni kolega, za vašu informaciju, u našoj zemlji neki ljudi i dalje rade od šest sati.
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.10.2018 17:48 (Punti).
12 godina
offline
Re: Posljednji prelazak na zimsko računanje vremen
Baš tako neki zaboravljaju, da se radi od 6 sati.

Kada radim u dvije smjene, onda mi je radno vrijeme od 6 do 14 za prvu smjenu i druga smjena od 14 do 22.
A do 22 sata je , jer poslje 22 sata se računa kao noćni rad. Više

Lp.
16 godina
neaktivan
offline
Posljednji prelazak na zimsko računanje vremena, k

Pa oni koji rade u smjenama imaju daleko veći pomak bioritma zbog toga, nego zbog ovih sat vremena dvaput godišnje.

 

Nego, da napravimo prozivku da vidimo tko je noćas podlegao? Navodno ljudi masovno umiru od tog pomicanja. Jel jako patite vi koji ste preživjeli?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
3 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Posljednji prelazak na zimsko računanje vremen
@Punti

Cijenjeni kolega. Ja radim od 6:30 h, ali nisam ja reprezent društva. U ono je doba malo koji zaposlen radio a da nije počimao u 6 h (prvu smjenu). Sad je takvih puno manje.
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.10.2018 18:32 (BMT).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji prelazak na zimsko računanje vremen
lllnuclearlll kaže...
Zimsko vrijeme nema nikakvog smisla za našu lokaciju. Ja bih ostavio ljetno cijele godine, a ljeti bih ga čak pomaknuo još jedan dodatni sat naprijed. 

 

 Standardno (pogrešno prozivano kao zimsko) vrijeme itekako ima smisla, jer je ono optimalno za našu zemljopisnu duljinu. Sve ostalo je pomodna nakaradnost, koja poodavno više nema opravdanja...

Sve je dobro, osim onoga što nije...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji prelazak na zimsko računanje vremen
McS kaže...

 Standardno (pogrešno prozivano kao zimsko) vrijeme itekako ima smisla, jer je ono optimalno za našu zemljopisnu duljinu.

 Zemljopisnoj duljini je sasvim svejedno kako mi računamo vrijeme.

Sve ostalo je pomodna nakaradnost, koja poodavno više nema opravdanja...

 Očekivati da ti je sunce u podne u zenitu je arhaična nakaradnost, koja poodavno više nema opravdanja...

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
9 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji prelazak na zimsko računanje vremen
Visak kaže...
Da vidimo, gotovo svi se slažu da bi ljeti voljeli da je dan duži, a zimi da ne ustajemo po mraku. Kako pomiriti ta dva zahtjeva? Možda tako da pomičemo satove?

 Ne znam zašto imaš mišljenje da se ljudi zimi žele dizati po danu? Većina ljudi koju znam je svejedno je li ujutro dan, noć, apokalipsa ili drugi dolazak jer ionako idu na faks, posao ili nešto treće.

 

Tako da bi mi po zimi ustvari trebali vrijeme pomaknuti još jedan sat unaprijed da je dan popodne malo duži kad ga još možeš iskoristiti za nešto, a ne da ga tratimo ujutro kad ti je baš svejedno jer ionako putuješ negdje i nemaš apsolutno nikakve koristi od tog svjetla. 

 

Ne znam zašto ljudi prave toliku dramu oko dizanja sat kasnije ili ranije dvaput u godini, pa ionako se svi budimo pola sata ranije, kasnije ili ne znam koliko ovisno o danu i obavezama.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
15 godina
offline
Posljednji prelazak na zimsko računanje vremena, k

Treba razmisliti nekada i o sledećim stvarima.

 

Priroda ne zna kako mi računamo vrijeme. U listopadu lišće pazite sad: pada. U travnju su pazite sad: trave zelenije. Ok shvatili ste poantu.

Životinje mogu osjetiti promjenu vremena posebno ako je riječ primjerice o farmi krava muzara. Nisam krava pa ne znam kakav bi to šok bio, možda i nije, nitko kravu nije pitao za mišljenje što su je pomuzli sat vremena prije ili poslije.

 

A long time ago. Prije (nekada davno), čim se smrkne u ovim rujan/listopad mjesecima ljudi idu da kome grah/žito čim se smrkne a poslije na "pravljenje djece", pa je normano bilo da neka porodica ima 6, 7, 12 pa i 15-ro djece. Ustajalo se zorom ranom pa na njivu. Kosi, ori, tegli volove - konje. 

Pa je onda netko uvezao Krompir iz Amerike, pa sadi krompi. Pa uvezao je netko paradajz iz amerike pa briga za to.

Jednog kovača koji izrađuje potkovice ili plugove ili mačeve - manje više nije bitno. Ili je jednog iskusnog trgovca na dan trgovine (sada su neki od tih dana postali poluarni kao "vašeri") također nije bilo bitno.. Drugim riječima: ljudi nisu znali šta će donijeti moderno-kapitalističko-robovlasničko drušvo  ukojem se danas nalazimo. Pa idemo do..

Today. Dakle danas stvar izgleda ovako: Moderni LCD ekrani, CCFL industrijske rasvjete, prime-time televizijski program, te izlasci od 23h pa nadalje, više su poremetili čovjeka nego svo treskanje nekakvih lag-ova, pomicanje sata i tko zna kakvim stresnim već načinom života živimo.

Primjerice. Sad sam u firmi koja radi od 06-14 prvu smjenu a u 14-22 drugu smjenu. Pa da samiram. Meni je ionako teško ustati. A ustao je u 04h, 05h ili 06h ili čak u 07h meni je apsolutno svejedno: Ako nisam oduvao do nekih 10-11h prije podne onda ja to gledam ovako. Otići ću ranije na posao i doći kući u 14:15. Milina - dan pred tobom. Da, to se čak i osjeti i u prvoj smjeni a i u drugoj kada dođem u 22:15h... I to nema veze sa računanjem vremena. Gore bi mi bilo da mi je posao od 07-15 / 15-23h. ALI: tako rade radnici, uprava radi normalno od 7:30 do 15:30. Nikad subotom - nikad nedjeljom.

 

Problem #1 U fabrici ste, u uredu ste, u bolnici kao kirurg kako god da okrenete ludilo zvano CCFL (popularno neonka) pojede vam oči. Pa onda dolazimo do nekih zaključaka: moderan način života (gledanje filma/serije/tekme do kasno navečer) dovodi nas do modernih "bolesti". 

 

Onda da se ja pitam: Povratak na normalno (dakle ostavljanje Zimskog računanja) vremena je nekako i prirodnije. Kad već padne mrak, neka padne što prije kako bi što prije svoju omiljenu seriju odgledao i što prije legao spavati. I ako pravim neko sijelo ili party da ga što prije napravim kako bi naravno - što prije otišao spavati jer utajem u 05h.. pardon 04h. A ako se ostavi ljetno računanje vremena onda ionako dug dan na poslu, pa još duže obaveze kod kuće tjeraju me da i kad bi želio spavati - ne spavam.

 

Zanimljiv bonus: Imao bi još dosta toga napisati ali u jednom časopisu pročitao sam šta je rekao jedan analitičar 1902. ili 1912. nije sad toliko ni bitno. On je rekao nešto ovako: da će ljudi za 100 godina (dakle danas) raditi sve par sati dnevno (do max 2-4 sata) i to svega maximalno 3 do (prekovremenih) čak 4 dana u tjednu a da će za sve nas ostalo obavljati revolucionarni roboti, programirane industrijske trake i sl.. Šta se desilo da mu možemo to ugrob šapnuti. Ljudi nikada više nisu radili, nikada više proizvodili, nikada više robovali. Ako je jedna zemlja bogata - bogata je jer je došao do rebalasta i time je nekoliko drugih država siromašno. Ako je jedan čovjek ultra bogat (multimilijarder), bogat je na račun miliona siromašnih ljudi.

A tko će kad ustajati i kad će se kome smrnuti.. ja ču reći svoje: juče sam išao na sajam knjige u BG, došao u ponoć kući, jš 2 sata bio budan. Danas se probudio u 11h i po prvi put gledao sam u sve satove i nije mi bilo jasno je li bilo promjene sata ili ne

Because anything Korea does, Japan does it better.
Moj PC  
8 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Posljednji prelazak na zimsko računanje vremen
Ajmo ovako, znači koliko je beskorisno da imamo dan ujutro kada idemo na posao/školu, toliko je beskorisno da imao i duži dan posljepodne u zimskom preriodu godine, da bi nešto obavili.
Osim ako se ne treba nešto obavljati na otvorenom, kao ići u vrt ili voćnjak i oranice :)

Jer ipak je vani hladnije , pa nitko i ne šeće previše poslje jutarnjih obveza.
Jer smo veliko većinom po zatvorenim prostorima, trgovinama, kafićima i itd šta i sami možemo vidjeti po trgovačkim centrima... Tako da je svejedno dali ima sunčevog svijetla tada vani.

Lp.
16 godina
offline
Re: Posljednji prelazak na zimsko računanje vremen
opetzajebancija kaže...
Ajmo ovako, znači koliko je beskorisno da imamo dan ujutro kada idemo na posao/školu, toliko je beskorisno da imao i duži dan posljepodne u zimskom preriodu godine, da bi nešto obavili.
Osim ako se ne treba nešto obavljati na otvorenom, kao ići u vrt ili voćnjak i oranice :)

Jer ipak je vani hladnije , pa nitko i ne šeće previše poslje jutarnjih obveza.
Jer smo veliko većinom po zatvorenim prostorima, trgovinama, kafićima i itd šta i sami možemo vidjeti po trgovačkim centrima... Tako da je svejedno dali ima sunčevog svijetla tada vani.

Lp.

 OK... Ako ti je po zimi svejedno (mnogima nije i vremenski uvjeti nas ne ometaju jer imamo recimo sportsku opremu za te uvjete), neće ti biti svejedno u međusezoni... Ako ostavimo zimsko vrijeme 4, 5, 9, 10 mjesec će ti biti mrak kad dođeš s posla, a ovako imaš sat danjeg svjetla više kad dođeš s posla što je odlično... Pa svima se raspoloženje podigne na proljeće kad pomaknemo sat i kad se vratimo kući s posla, a ono još hrpa dana ispred tebe... Ovako bi nam rani proljetni i kasni jesenski dani prolazili u mraku poslije posla, a meni koji se dosta bavim aktivnostima na otvorenom je to katastrofa. 

12 godina
offline
Re: Posljednji prelazak na zimsko računanje vremen

Vidiš ja se bavim vanjskim sporskim aktivnostima, biciklizmom po okolici Rijeke i za to imam opremu da osvijetlim cestu / makadam. Zato i jesam za to da ostane dosadašnji sustav promjene ljetno / zimsko, da mogu iskoristi i rane jutranje sate za sporske aktivnosti i kasne popodnevne sate kada ljetne vručine oslabe.

 

I kada pogledaš na žalost nema mnogo nas koji se bavimo sporskim aktivnostima, jer da je tako nebi nam trgovači centri bili puni subotom i nedeljom i preko tjedan kada je suho vani.

 

Lp.

7 godina
offline
Re: Posljednji prelazak na zimsko računanje vremen
Envy kaže...

Today. Dakle danas stvar izgleda ovako: Moderni LCD ekrani, CCFL industrijske rasvjete, prime-time televizijski program, te izlasci od 23h pa nadalje, više su poremetili čovjeka nego svo treskanje nekakvih lag-ova, pomicanje sata i tko zna kakvim stresnim već načinom života živimo.

Primjerice. Sad sam u firmi koja radi od 06-14 prvu smjenu a u 14-22 drugu smjenu. Pa da samiram. Meni je ionako teško ustati. A ustao je u 04h, 05h ili 06h ili čak u 07h meni je apsolutno svejedno: Ako nisam oduvao do nekih 10-11h prije podne onda ja to gledam ovako. Otići ću ranije na posao i doći kući u 14:15. Milina - dan pred tobom. Da, to se čak i osjeti i u prvoj smjeni a i u drugoj kada dođem u 22:15h... I to nema veze sa računanjem vremena. Gore bi mi bilo da mi je posao od 07-15 / 15-23h. ALI: tako rade radnici, uprava radi normalno od 7:30 do 15:30. Nikad subotom - nikad nedjeljom.

 

Problem #1 U fabrici ste, u uredu ste, u bolnici kao kirurg kako god da okrenete ludilo zvano CCFL (popularno neonka) pojede vam oči. Pa onda dolazimo do nekih zaključaka: moderan način života (gledanje filma/serije/tekme do kasno navečer) dovodi nas do modernih "bolesti". 

 

 Odličan post kolega, i drago mi je vidjet da ima i drugih kojima je bilo kad teško ustati kao i meni pa možemo raditi praktički bilo kad jer nam je svejedno 

Također radim od 6-14, 1-22, ili 22-06, i to je idealno (ponajviše zbog izbjegavanja gužve u gradu), i smiješno mi je vidjet kad ljudi bolesne psihe jedva dočekaju nekaj takvoga poput ranijeg radnog vremena ili sata sna manje zato kaj oni vole glumit žrtve i namjerno idu kod npr. šaltanja na ljetno vrijeme još i sat kasnije spavat (ukupno dva manje) samo da bi mogli u jutro biti živčani i izigravati žrtve, a zapravo im ne igra nikakvu ulogu, a daje im samo još materijala da bruse svoju psihozu/psihoneurotičnost i maltretiraju sve oko sebe, samo zato jer su formirali svoj život oko glumljenja pijavica (piju tuđu krv) i dizanja hajke na bilo kaj, tek toliko da sami sebi mogu uništavat živce, zato jer imaju autosadističke porive i jednostavno obožavaju "kad im je teško".

Uglavnom, htio sam reći da promjena računanja vremena ne utječe apsolutno na ništa, ali nekima je to bar još dodatni filitlj za užaravanje njihovih frustracija, pa se diže hajka...

Mrzim takve ljude, jer jedino kaj više obožavaju od toga je maltretirat sve oko sebe...

 

E da, na ovaj post me natjerao zapravo moj OKP - kad vidim da se za fluorescentnu cijev koristi naziv neonka odmah vadim oružje i spremam se pucat na svakoga tko to progovori 

(neonke su obično one male "narančaste" indikatorske lampice, i rade na skroz drugačijem principu u odnosu na fluorescentne cijevi, tj. nema veze jedno s drugim).

 

Samo sam to htio reći....

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.10.2018 21:07 (fer-de-lance).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji prelazak na zimsko računanje vremen
GhostLoveScore kaže...

Mislim da će se tek nakon par godina ne-micanja satova vidjeti kakva je glupost napravljena. Pa i pretpostavljam da će se za par godina uvesti zimsko i ljetno radno vrijeme. Pa ćemo doći na isto ali se ljudi neće žaliti jer se "satovi ne miču". Također, pitanje svima vama koji kažete da vas ubije micanje sata, što vi nikad, ama baš nikad u životu niste otišli sat vremena kasnije spavat ili se sat vremena ranije dignuli? Znači vi spavate točno 8 sati baš svaki dan i ništa vas ne remeti? Što bi onda rekli za ljude sa malim bebama, oni izgube tisuće sati sna dok im djeca odrastu...

 Ja spavam dok se ne naspavam pa tek onda idem na posao. A budalasi neka micu kazaljke kako zele. Ja sa ne ravnam po njima nego po suncu tako da mi je svejedno. To sto vecina ljudi radi kod robovlasnika je pravi problem.

15 godina
neaktivan
offline
Posljednji prelazak na zimsko računanje vremena, k

Dobro je neko napisao za ove bioritmicare kojima se poremeti dusa i tijelo radi jedne ure, obicne ljencine i gundjala. Plovio sam iz Novog Zelanda kroz Panamski kanal do Belgije, to vam je ljudi moji 13 sati razlike (bez DST) uz mjenjanje datuma, odnosno oduzimanje jednog dana na trenutni datum cim isplovite iz NZ, mene zanima kako bi onda ti kenjatori 'reagirali' na takve promjene.

Moj PC  
8 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Posljednji prelazak na zimsko računanje vremen
Friday kaže...

Ako ostane samo zimsko, ovdje malo sjevernije ce ljeti svitati u 3:15 u noci. Ako ostane ljetno sunce ce zimi izlaziti u pola 10 ujutro. Ni jedna od te dvije krajnosti nemaju bas smisla.

 To je problem vremenske zone, a ne zimskog/ljetnog vremena.

12 godina
neaktivan
offline
Posljednji prelazak na zimsko računanje vremena, k

kad se budu vraćale godine nazad neka me obavjeste.samo što sam ja vratio sat za struju nazad.

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Posljednji prelazak na zimsko računanje vremena, k

živo me zanima jel Sanader vratio satove nazad?

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Moj PC  
8 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice