Postanak života – tema koja uznemiruje duhove

poruka: 1.522
|
čitano: 289.712
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Postanak života – tema koja uznemiruje duhove".
7 godina
offline
Re: Postanak života – tema koja uznemiruje duhove
Ged kaže...

Cijeli post da bi me pitao da li sam nesto napisao a citiras me. Ti si genij.

 

 

 

Pa kako ste kvarni i preskačete ono kaj vam nepaše, nema druge nego vas ovako korak po korak suočiti sa vašim izjavama i onda zorno pokazati koliko su međusobno u oportunitetu te kako i nadalje imate licemjrne dvostruke kriterije .

 

 

MrBlc kaže...

Odgovor na to pitanje si već dobio, ali, na tvoju žalost, isti je oprezno formuliran kako ga ne bi mogao izvaditi iz konteksta, što ti je namjera koja je bila jasna od onog trenutka kad si počeo inzistirati na da/ne odgovoru iako je pitanje postavljeno tako da se ne može odgovoriti sa da/ne jer u sebi skriva dva pitanja (da li su mu privatni stavovi u sukobu s vjerom i puni logičkih pogrešaka, te da li mu je znanstveni rad u sukobu s vjerom i pun logičkih pogrešaka). Tvoje postavljanje nagazne mine je toliko očito da se moram zapitati smatraš li da si toliko pametan ili da smo mi toliko glupi da nikome nije očito što pokušavaš napraviti!

 

 

 

 

 Nema problema, samo polako , žuri ti se nekamo ?

Naravno da je sada već vidljivo u kojem smjeru idu ova moja pitanja, ali je isto tako vidljivo da ćemo ovim putem doći do vaših kontradiktornih tvrdnji i utvrditi vaša dvostruka mjerila što vas diskreditira kao ozbiljne sugovornike do čije riječi bi trebalo držati. Naravno da i vi to uviđate i stoga je razumljiva vaša putanja kojom ćete sada sve to pokušavati preusmjeriti te ćete pritom pojačavati napade na osobnoj razini pokušavajući svemu tome dati drugu konotaciju i smisao. No, kako već rekoh, nemate posla sa hirovitom neiskusnom dječicom, i skoro pa sve kaj ste dosada izjavili vam daleko više šteti nego kaj bi vam išlo u prilog.

 

Znači , dosada smo se svi složili da vjernik-znanstvenik koji u svoje znanstvene radove negura religijske argumente nije u sukobu sa znanošću i nije pun logičkih grešaka, jel tako?

 

Sada je trenutak da vas podsjetim na pitanja upućena meni u kojima je mbaksa tražio da se izjasnim o nekim stvarima, i to da se izjasnim kratko i precizno, te me je na osnovu mojih odgovora odmah okitio epitetima da sam u sukobu sa znanošću i da sam pun logičkih grešaka, jel tako ?? I većina vas istomišljenika je poslije još par puta ponovila tu tezu da sam zbog mojih stavova u sukobu sa znanošću te da sam pun logičkih grešaka, jel tako ??

 

Nemorate pisati litanije već bu dovoljno da se samo prisjetite činjenica koje ste izjavljivali , a ako treba možemo i screenshotovima vas podsjetiti na to...

 

15 godina
offline
Re: Postanak života – tema koja uznemiruje duhove
bunker kaže...

 

Sada je trenutak da vas podsjetim na pitanja upućena meni u kojima je mbaksa tražio da se izjasnim o nekim stvarima, i to da se izjasnim kratko i precizno, te me je na osnovu mojih odgovora odmah okitio epitetima da sam u sukobu sa znanošću i da sam pun logičkih grešaka, jel tako ?? I većina vas istomišljenika je poslije još par puta ponovila tu tezu da sam zbog mojih stavova u sukobu sa znanošću te da sam pun logičkih grešaka, jel tako ??

 Da.

 

bunker kaže...

 

Nemorate pisati litanije

 Necemo pisati litanije.

 

 

 

Nostferatu zombiji i ISO broj objektiva ftw!
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.5.2018 12:39 (Ged).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Postanak života – tema koja uznemiruje duhove
Neću pisati litanije jer sam tvoj post već predvidio i odgovorio ti na njega prije nego si ga napisao.

Dakle, za slučaj da i dalje ne shvaćaš, u kontekstu ove rasprave ti JESI u konfliktu sa znanošću i pun logičkih pogrešaka. Istovremeno u nekim drugim raspravama sudjeluješ bez logičkih pogrešaka jer se ne tiče tema u kojima nisi u stanju razdvojiti svoja uvjerenja od objektivnih činjenica. Poput znanstvenika koji osobno, u nekim stvarima JEST pun logički pogrešaka, ali se pri bavljenju znanosti uspijeva odmaknuti od osobnih uvjerenja, pa tamo NIJE pun logičkih pogrešaka. Upravo sada radiš jedan oblik logičke pogreške ekvivokacije u kojoj izjednačavaš prvi slučaj kod sebe s drugim slučajem kod znanstvenika.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
7 godina
offline
Re: Postanak života – tema koja uznemiruje duhove
Ged kaže...
bunker kaže...

 

Sada je trenutak da vas podsjetim na pitanja upućena meni u kojima je mbaksa tražio da se izjasnim o nekim stvarima, i to da se izjasnim kratko i precizno, te me je na osnovu mojih odgovora odmah okitio epitetima da sam u sukobu sa znanošću i da sam pun logičkih grešaka, jel tako ?? I većina vas istomišljenika je poslije još par puta ponovila tu tezu da sam zbog mojih stavova u sukobu sa znanošću te da sam pun logičkih grešaka, jel tako ??

 Da.

 

 

 

 

 

 Odlično, dragi kolega. Još ima nade za Vas....   

 

Da apsolviramo dosad prihvaćena stajališta : složili smo se da naš vjernik-znanstvenik koji u svoje znanstvene radove negura religijske argumente nije u sukobu sa znanošću te da nije pun logičkih grešaka. Isto tako smo se složili da ste mene okitili pridjevima da sam pun logičkih grešaka te da sam u sukobu sa znanošću.

 

Ajmo sad povezati i usporediti te vaše dvije tvrdnje. Naš hipotetski vjernik-znanstvenik svoj znanstveni rad bazira isključivo na znanstvenim temeljima te nemiješa svoje religijska vjerovanja u taj svoj rad, a van tog svog rada je praktični vjernik koji  i zastvarno vjeruje u sve ono kaj vjera i religija propovijedaju, znači nije samo deklarativni vjernik usljed želje izbjegavanja konflikata sa zajednicom i sl.  I za njega smo se složili da nije u sukobu sa znanošću i da nema logičkih grešaka. Znanost mu je posao, životni poziv ili kako god već to uobličili ali smisao je isti da je on za to talentiran i to odlično obavlja.

 

Ja sam također sve svoje poslove obavljao na temelju važećih zakonskih propisa, na temelju trenutno važećih znanstvenih stajališta i dostignuća, te također u svoje poslovne ili građanske dužnosti  nisam uguravao religijske argumente. Van tog posla sam ja isti kao i  naš vjernik-znanstvenik praktični vjernik te u našim stajalištima i načinu žvota nema neke krucijalne razlike gledano u kontekstu o kojem govorimo. No po vašim tezama ja sam u sukobu sa znanošću i pun sam logičkih grešaka iako između mene i tog znanstvenika-vjernika nema razlike u poslovnom i privatnom dijelu naših života.

 

Trebam izgovoriti slijedeće pitanje ili je jasno samo po sebi ??

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.5.2018 13:07 (bunker).
15 godina
offline
Postanak života – tema koja uznemiruje duhove

Samo ti slobodno postavi pitanje.

Nostferatu zombiji i ISO broj objektiva ftw!
 
0 0 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
Re: Postanak života – tema koja uznemiruje duhove
Bunker, ti si dobio kritiku za ono što si iznosio u ovoj temi, a nitko nije ni pričao niti može znati kakav si na drugim područjima, uključujući ni profesionalno, dok si za znanstvenika pitao kakav je profesionalno, što smo ti odgovorili, a ja sam ti još napisao i kakav je privatno, prema danom opsiu, ali to očito ignoriraš jer ti ne ide u prilog.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Postanak života – tema koja uznemiruje duhove
Da se razumijemo, znanstvenik nije u sukobu sa znanošću i nije pun logičkih grešaka samo dok drži religiju van priče. Onog trenutka kad počne pričati ili misliti o bezgrešnom začeću ili Marijinom odlasku u nebo, on dolazi u sukob sa znanošću i postaje prepun logičkih grešaka.
Ti ovdje radiš isključivo ovo drugo.

Izgleda da misliš da ako netko u jednom trenutku postupi racionalno automatski dobija potvrdu da je sve što ikada učini također racionalno.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Postanak života – tema koja uznemiruje duhove

@Baksa

 

Znači priznaješ da si stavio stranicu koja nema veze sa znanošću. Nigdje potpisa, nigdje linka na bilo koje istraživanje, rad. Očito je da ne znaš kako funkcionira znanost i njene metode. Navodiš "argument iz autoriteta" i opet pokazuješ da ne znaš kako funkcionira znanost. Zar ćemo sve što netko napiše na zidu smatrati točnim i to trpati u znanost? Još jednom te pitam, znaš li ti kako funkcionira znanost?

 

I što onda dalje vidimo "escape door" by Baksa. Licenciraj to. Kada nemaš argumenata nastupa bježanje i skrivanje iza naštrebanih filozofskih fraza(haringe, trešnjice,bla bla bla) . Klasika, to smo već vidjeli. Najveća ironija svega je što si sam žrtva većine svojih fraza.

 

Jednostavno dokaži znanstveno, empirijski da se stranica koristi znanstvenim metodama i to je to. Baksa, promicanje vlastitih ideologija skrivajući se iza tobože znanosti je krajnje nepošteno i bezobrazno.

 
2 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: Postanak života – tema koja uznemiruje duhove
Ged kaže...

Samo ti slobodno postavi pitanje.

 

Može kompa... 

 

 

 

Naš hipotetski vjernik-znanstvenik svoj znanstveni rad bazira isključivo na znanstvenim temeljima te nemiješa svoje religijska vjerovanja u taj svoj rad, a van tog svog rada je praktični vjernik koji  i zastvarno vjeruje u sve ono kaj vjera i religija propovijedaju, znači nije samo deklarativni vjernik usljed želje izbjegavanja konflikata sa zajednicom i sl.  I za njega smo se složili da nije u sukobu sa znanošću i da nema logičkih grešaka. Znanost mu je posao, životni poziv ili kako god već to uobličili ali smisao je isti da je on za to talentiran i to odlično obavlja.

 

Ja sam također sve svoje poslove obavljao na temelju važećih zakonskih propisa, na temelju trenutno važećih znanstvenih stajališta i dostignuća, te također u svoje poslovne ili građanske dužnosti  nisam uguravao religijske argumente. Van tog posla sam ja isti kao i  naš vjernik-znanstvenik praktični vjernik te u našim stajalištima i načinu žvota nema neke krucijalne razlike gledano u kontekstu o kojem govorimo. No po vašim tezama ja sam u sukobu sa znanošću i pun sam logičkih grešaka iako između mene i tog znanstvenika-vjernika nema razlike u poslovnom i privatnom dijelu naših života.

 

Znači, što se tiče poslovnog ili privatnog života, između mene i tog hipotetskog vjernika-znanstvenika nema bitnih razlika , no za mene tvrdite da sam u sukobu sa znanošću i da sam pun logičkih grešaka, dok istodobno za tog našeg vjernika-znanstvenika tvrdite da nije u sukobu sa znanošću te da nije pun logičkih grešaka. U biti i nemam  neko konkretno pitanje nakog ovog prikaza jer sve je manje smisla debatirati sa ovakvim sugovornicima koji su čim dalje tim su manje vjerodostojni i ozbiljni. Ono sa onom stranicom koju je mbaksa linkao je na nivou alanford-grunf  argumentacije.

 

 

Što god vi sad napisali kao odgovor na ovo, to nemože promijeniti činjenicu da ste vrlo nekorektni, da imate dvostruka mjerila te da mjenjate ploču kako vam trenutno odgovara.

 

Podsjetiću vas i snimkama zaslona kakvi odgovori su traženi od mene a kako ste vi razvodnili i raslojili odgovore kada sam to isto tražio od druge strane.

 

Sve gore citirano su vaše izjave , lako ih možemo i snimkama zaslona argumentirati. Kada i ako bu  mi se dalo , isto tako ću i za niz ostalih vaših tvrdnji na ovaj način zorno prikazati kako ste ih prilagođavali vama trenutno odgovarajućim okolnostima.

 

Sjetiti ćemo se i popisa vjernika znanstvenika te pokazati neke vaše izjave prije te izjave istih tih ljudi nakon objave popisa.... 

 

U biti vrlo vrlo površno, fanboyski, i krajnje neuvjerljivo i neargumentirano je većina vas pristupila ovoj debatici. Pomalo mi je i žao vas  kad se sjetim činjenica da većina vas uopće nerazumije da znanstvena zajednica  nebi podržala vaše stavove ovdje iznesene i da biste i od njih doživjeli osude i prijezir radi stavova iznesenih ovdje. No vi ste si umislili da ste nekakvi veliki zagovornici znanstvenog stajališta i jako teško prihvaćate činjenicu da ste u biti samo skup forumskih individua koje iznose isključivo samo svoja osobna stajališta i da iza nikoga od vas nestoji apsolutno nitko niti vas itko podržava u takvom stavu. Da se nebi netko našao uvrijeđen ili povrijeđen, sve navedeno vrijedi i za mene, isto sam individua koje ovdje iznosi samo svoja subjektivna stajališta.

 

 

16 godina
moderator
offline
Re: Postanak života – tema koja uznemiruje duhove
bunker kaže...
Znači , dosada smo se svi složili da vjernik-znanstvenik koji u svoje znanstvene radove negura religijske argumente nije u sukobu sa znanošću i nije pun logičkih grešaka, jel tako?

U, recimo to tako, filozofskom, svjetonazorskom sukobu je sa znanosti, barem oko tih stvari u kojima je sa sukobu u znanosti. Ali što se tiče prakse, odnosno njegovog rada, ne radi ništa što bi bilo u sukobu sa znanosti.

 

Što misliš da ćeš postići pokušavajući podvući dvije različite stvari pod isto? Stvarno misliš da to nećemo primijetiti?

 

Znači, ti si u filozofskom, svjetonazorskom smislu oko tih nekih stvari u sukobu sa znanosti koliko i neki vjernik-znanstvenik. U praktičnom nisi niti možeš biti, jer ne daješ nikakav doprinos znanosti, za razliku od vjernika-znanstvenika.

16 godina
moderator
offline
Re: Postanak života – tema koja uznemiruje duhove
BDS kaže...

 

Nastavljaš po istom. Izmislio si logičke pogreške. Očekujem ispriku zbog laganja i omalovažavanja.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Postanak života – tema koja uznemiruje duhove
I opet si dobio odgovor prije pitanja, mogao bih danas uplatit Eurojackpot kako me dobro ide :-)
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
7 godina
offline
Re: Postanak života – tema koja uznemiruje duhove

Mrblic, i dalje si uvjeren da buš doskočicama o svojoj loto vidovitosti bacio pod tepih vasa dvostruka mjerila te prigodnu prevrtljivost ? Možda ti i jesi uvjeren u to, no sjeti se da su to samo tvoji subjektivni stavovi i niti mrvicu vise od toga....

😊
15 godina
offline
Re: Postanak života – tema koja uznemiruje duhove
bunker kaže...

 

 

Odlično, dragi kolega. Još ima nade za Vas...

 Siguran sam da za mene ima nade. Nisam toliko siguran za tebe. :)

bunker kaže...

 

 

Da apsolviramo dosad prihvaćena stajališta : složili smo se da naš vjernik-znanstvenik koji u svoje znanstvene radove negura religijske argumente nije u sukobu sa znanošću te da nije pun logičkih grešaka.

 

 

 

Potpuno tocno. Kada radi znanstveni clanak i ne petlja vjeru u njega nije u sukobu sa znanošću. Da li radi logicke greske zapravo je tesko reci, jer za to postoji peer review takvog clanka, a i on sam moze doci do toga da je u krivu ili mu pokusi pokazu da je negdje u krivu. Al ajmo reci da je, u slucaju 'zdravog' znanstvenog clanka i logicki sasvim dosljedan.

 

 

bunker kaže...

 

 

Isto tako smo se složili da ste mene okitili pridjevima da sam pun logičkih grešaka te da sam u sukobu sa znanošću.

 

 Jesmo.

 

 

 

bunker kaže...

 

 

Naš hipotetski vjernik-znanstvenik svoj znanstveni rad bazira isključivo na znanstvenim temeljima te nemiješa svoje religijska vjerovanja u taj svoj rad, a van tog svog rada je praktični vjernik koji  i zastvarno vjeruje u sve ono kaj vjera i religija propovijedaju, znači nije samo deklarativni vjernik usljed želje izbjegavanja konflikata sa zajednicom i sl.  I za njega smo se složili da nije u sukobu sa znanošću i da nema logičkih grešaka. Znanost mu je posao, životni poziv ili kako god već to uobličili ali smisao je isti da je on za to talentiran i to odlično obavlja.

 

Skoro ti je uspjelo. Skoro! Steta sto nemas posla s djecom predskolske dobi. :)

Kako si samo zbrzao, izgeneralizirao i (namjerno?) krivo zakljucio.

Ne, nismo se slozili. A da konacno pocnes citati sto pisemo te pokusati razumijeti? Pokusao je MrBlc, Baksa, Visak, ja... bilo ih je jos, siguran sam.

Upucujem te jos jednom na ovaj post. Procitaj ga do kraja, posebno trecu mogucnost za znanstvenika. Drugi su ti na vise nacina pokusali isto to objasniti, drugim rijecima i drugim primjerima. Nije problem u nama, vec skoro izvjesno u tebi.

Da probam jos jednom: Znanstvenik-vjernik nije u sukobu sa znanoscu (mozes uvijek dodati i logicke pogreske da ne pisem svaki put) ako u se u svom znanstvenom clanku vodi znanstvenom metodom. U sukobu je sa znanoscu ako privatno tvrdi da je Noina arka prevozila dva primjerka od svake vrste, da je Zemlja stara 6000 godina ili da je Zemlja ravna ploca. U jednom dijelu svog zivota vodi se racionalnim razmisljanjem, logikom i znanstvenom metodom. U drugom dijelu se vodi iracionalnim razmisljanjem, umisljenim stvarima, indoktriniranim dogmama i krivom logikom (ako uzmemo da je tvrdokorni vjernik a ne samo onaj koji za Bozic kupuje poklone i drvce).

 

Mozes li pojmiti koliko je glupo tvrditi da ako si u pravu u nekom podrucju da si onda u pravu u svemu?

 

 

 

 

bunker kaže...

 

 

Ja sam također sve svoje poslove obavljao na temelju važećih zakonskih propisa, na temelju trenutno važećih znanstvenih stajališta i dostignuća, te također u svoje poslovne ili građanske dužnosti  nisam uguravao religijske argumente. Van tog posla sam ja isti kao i  naš vjernik-znanstvenik praktični vjernik te u našim stajalištima i načinu žvota nema neke krucijalne razlike gledano u kontekstu o kojem govorimo. No po vašim tezama ja sam u sukobu sa znanošću i pun sam logičkih grešaka iako između mene i tog znanstvenika-vjernika nema razlike u poslovnom i privatnom dijelu naših života.

 Uvijek se sjetim svog profesora psihologije koji nam je jednom prilikom za paranoidne shizofrenicare rekao da imaju krivu bazu ali savrsenu nadgradnju. Ne znam zasto sam se toga bas sad sjetio.

Da, moguce je da si u svom poslu bio 'profesionalan' (pretpostavljam da to znaci da si se drzao neki prirodnih zakona, logike i civilizacijskih dosega) a da u svom privatnom zivotu nisi takav (iako, zasto bi sve 'profesionalno' bacio kroz prozor samo ti znas). Da, kad si radio svoj posao bio si logicki smislen i znanstveno utemeljen. Da, kad pricas znanstvene besmislice u sukobu si sa znanoscu i logicki traljav.

 

Treba jos jednostavnije?

Profesionalno si krovopokrivac i sve si crijepove ucvrstio za to prikladnim vijcima/lijepilom kako zbog gravitacije/raznih sila ne bi pale na plocnik.

Privatno, mislis da te iste crijepove na krovu drzi bozja volja i/ili tvoja vjera.

U jednom slucaju si u pravu u drugom nisi. Tvoj pokusaj da objedinis ta dva razmisljanja pod istu kapu i das si za pravo je djetinjast - da ne kazem neku tezu rijec.

 

 

bunker kaže...

 

 

Što god vi sad napisali kao odgovor na ovo, to nemože promijeniti činjenicu da ste vrlo nekorektni, da imate dvostruka mjerila te da mjenjate ploču kako vam trenutno odgovara.

 

 Znaci, sto god mi napisali ti to neces prihvatiti cak i ako imamo argumente? Pravi dogmatski vjernik. Bravo.

 

 

 

bunker kaže...

 

 


U biti vrlo vrlo površno, fanboyski, i krajnje neuvjerljivo i neargumentirano je većina vas pristupila ovoj debatici. Pomalo mi je i žao vas  kad se sjetim činjenica da većina vas uopće nerazumije da znanstvena zajednica  nebi podržala vaše stavove ovdje iznesene i da biste i od njih doživjeli osude i prijezir radi stavova iznesenih ovdje. No vi ste si umislili da ste nekakvi veliki zagovornici znanstvenog stajališta i jako teško prihvaćate činjenicu da ste u biti samo skup forumskih individua koje iznose isključivo samo svoja osobna stajališta i da iza nikoga od vas nestoji apsolutno nitko niti vas itko podržava u takvom stavu. Da se nebi netko našao uvrijeđen ili povrijeđen, sve navedeno vrijedi i za mene, isto sam individua koje ovdje iznosi samo svoja subjektivna stajališta.

 

 

 

 Da, zasigurno bi mi bili ti koji bi imali problem sa znanstvenom zajednicom.

 

 

Nostferatu zombiji i ISO broj objektiva ftw!
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.5.2018 14:24 (Ged).
16 godina
moderator
offline
Re: Postanak života – tema koja uznemiruje duhove
Ged kaže...
Potpuno tocno. Kada radi znanstveni clanak i ne petlja vjeru u njega nije u sukobu sa znanošću. Da li radi logicke greske zapravo je tesko reci, jer za to postoji peer review takvog clanka, a i on sam moze doci do toga da je u krivu ili mu pokusi pokazu da je negdje u krivu. Al ajmo reci da je, u slucaju 'zdravog' znanstvenog clanka i logicki sasvim dosljedan. 

Peer review - to je ključno. Može on biti u sukobu sa znanošću koliko god hoće, ali njegov rad ne može biti, jer će njegov rad pregledati i odobriti ljudi koji nisu u sukobu sa znanošću. I dokle god njegov rad bude u sukobu sa znanošću, neće biti objavjlen (barem ne u respektabilnom znanstvenom časopisu).

 

Kolega bunker ne kuži da smo mi ovdje njegovi peer revieweri I nećemo odustati sve dok ne uskladi svoja pisanja sa znanošću.

7 godina
offline
Re: Postanak života – tema koja uznemiruje duhove

 

@ged , @mbaksa

 

Jasno da ćete vi sad pokusati okrenuti smisao svojih rijeci, no nebu proslo.

 

Izmedju mene i naseg vjernika znanstvenika na tematske razlike no za njega ste primjenili jedan kriterij a na mene drugi, i tu vam pada koncepcija.

 

Ged, uzalud sad pokusavas raslojiti tematiku na niz podvarijanti jer niti ja niti taj nas znanstvenik niti  nismo niti bumo tvrdili da se nesto dogodilo bukvalno onako kako pise u nekom religijskom tekstu.

 

Naravno da vama paše zlonamjerno bukvalistički tumačiti te tekstove , no kolega danen je fino objasnio kako treba promatrati te tekstove. Ako je netko zaboravio, biću slobodan citirati kolegu danena :

 

"Vi koji pišete protiv Adama i Eve (ili mit naopako shvaćate) trebate malo promisliti što tamo zapravo piše. A piše da čovjek ne postaje čovjekom rođenjem. Rođenjem postaješ samo jedinka vrste Homo sapiens. Čovjek treba da se očovječi, da se uzdigne iznad životinskog svijeta potreba i nagona, da postane čovjek kao slobodno, odgovorno, moralno i duhovno biće. Da spozna dobro i zlo. Da razvije svoje jastvo (Ego). Dakle riječ je o duhovnom, a ne fizičkom čovjeku. Ne vidim zašto bi takvo stvaranje čovjeka proturječilo teoriji evolucije. Svatko treba raditi na svome duševnom razvoju - to je osnovna poruka mita o Adamu i Evi. "

 

👮

16 godina
moderator
offline
Re: Postanak života – tema koja uznemiruje duhove
bunker kaže...

 

@ged , @mbaksa

 

Jasno da ćete vi sad pokusati okrenuti smisao svojih rijeci, no nebu proslo.

 

Izmedju mene i naseg vjernika znanstvenika na tematske razlike no za njega ste primjenili jedan kriterij a na mene drugi, i tu vam pada koncepcija.

Ja sam na vas obojicu primijenio isti kriterij - oba ste filozoski/svjetonazorski u sukobu sa znanosti po nekim temama. Tako da nemaj pričati da ja pokušavam okrenuti smisao svojih riječi.

 

Suoči se s činjenicom da ne poštuješ znanstvenu metodu i shodno tome ne poštuješ ni znanost, jer je osnova znanosti znanstvena metoda.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Postanak života – tema koja uznemiruje duhove
bunker kaže...
Mrblic, i dalje si uvjeren da buš doskočicama o svojoj loto vidovitosti bacio pod tepih vasa dvostruka mjerila te prigodnu prevrtljivost ? Možda ti i jesi uvjeren u to, no sjeti se da su to samo tvoji subjektivni stavovi i niti mrvicu vise od toga....

Doskočica je tu isključivo zato što mislim da nema što dodati jer sam ti već gotovo pa nacrtao odgovor na tvoja pitanja.

 

U više navrata sam ti napisao da me tvoja osobna uvjerenja nimalo ne diraju - ona su upravo to - tvoja osobna uvjerenja. Ako su ona u sukobu sa znanošću to je tvoj osobni problem. Isto se odnosi i na onog tvog zamišljenog znanstvanika. Dakle, tu nemam dvostruka mjerila jer isti sud donosim i za jednog i za drugog.

 

S druge strane, ti negiraš znanstvene činjenice koje nisu u skladu s tvojim osobnim uvjerenjima, dok ih znanstvenik prihvaća (podsjećam, to je uvjet kojeg si ti postavio) - dakle, mjerila tu nisu dvostruka, već ih ti samo pokušavaš takvima predstaviti jer predstavljaš da se taj znanstvenik nalazi u istoj situaciji kao ti, ali prema onomu što ti pišeš na forumu i onomu kako opisuješ tog znanstvenika je evidentno da to nije tako.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Postanak života – tema koja uznemiruje duhove
Nema duplih mjerila, znanstvenik (a i svi drugi ljudi) je ponekad u sukobu sa znanošću, a ponekad nije, ovisno o tome kako u tom trenutku razmišlja. Nije on kao osoba u pravu, pa je uvijek u pravu (ni Einstein, Newton i Hawking nisu u svemu bili u pravu), nego su njegove misli dobro formulirane ili nisu. A kako može imati različite misli procjena 'znanstvenosti' ili logičnosti varira.

Na tebe se primjenjuju potpuno isti kriteriji, samo još nismo doživjeli da pišeš nešto što nije znanstveno ili logički pogrešno.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Re: Postanak života – tema koja uznemiruje duhove
bunker kaže...

 

@ged , @mbaksa

 

Jasno da ćete vi sad pokusati okrenuti smisao svojih rijeci, no nebu proslo.

 Cijelo vrijeme tvrdimo jedno te isto. Ako nije tako, slobodno nam pokazes da smo u krivu - mi zudimo za argumentima.

 

bunker kaže...

 

 

Izmedju mene i naseg vjernika znanstvenika na tematske razlike no za njega ste primjenili jedan kriterij a na mene drugi, i tu vam pada koncepcija.

 

Znam da si rekao kako neces priznati nikakav nas odgovor, no nije lijepo ne razmisljati. Pokazano ti je zasto si u krivu, prihvati to ili nadji argumente koji pokazuju drugacije.

Tvoje zelje ili konfabulacije nece postati nista istinitije niti smislenije ako ih ponovis vise puta.

 

bunker kaže...

 

 

Ged, uzalud sad pokusavas raslojiti tematiku na niz podvarijanti jer niti ja niti taj nas znanstvenik niti  nismo niti bumo tvrdili da se nesto dogodilo bukvalno onako kako pise u nekom religijskom tekstu.

 


 

Ti se zapravo ne slazes s Biblijom ili imas neko svoje tumacenje? Daj reci, to ce sigurno biti dobro stivo za citanje.

Nisam siguran da li su gori oni koji se bukvalno drze bibilje ili oni koji se skrivaju iza 'prenesnih znacenja' i cudnovatih puteva gospodnjih.

 

bunker kaže...

 

Naravno da vama paše zlonamjerno bukvalistički tumačiti te tekstove , no kolega danen je fino objasnio kako treba promatrati te tekstove. Ako je netko zaboravio, biću slobodan citirati kolegu danena :

 

"Vi koji pišete protiv Adama i Eve (ili mit naopako shvaćate) trebate malo promisliti što tamo zapravo piše. A piše da čovjek ne postaje čovjekom rođenjem. Rođenjem postaješ samo jedinka vrste Homo sapiens. Čovjek treba da se očovječi, da se uzdigne iznad životinskog svijeta potreba i nagona, da postane čovjek kao slobodno, odgovorno, moralno i duhovno biće. Da spozna dobro i zlo. Da razvije svoje jastvo (Ego). Dakle riječ je o duhovnom, a ne fizičkom čovjeku. Ne vidim zašto bi takvo stvaranje čovjeka proturječilo teoriji evolucije. Svatko treba raditi na svome duševnom razvoju - to je osnovna poruka mita o Adamu i Evi. "

 

Ajd dobro. Bar se slazes da zacece nije postanak zivota. Nisam znao da se zalazes za abortus, ne bih to ocekivao od tebe.

 

bunker kaže...

 

...

Moras prihvatiti da si u krivu i da tvoji zaključci nemaju smisla. Jednostavno, krivo si postavio premisu.

Tvoja klopka je uhvatila svog stvoritelja.

Nostferatu zombiji i ISO broj objektiva ftw!
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.5.2018 15:12 (Ged).
16 godina
moderator
offline
Re: Postanak života – tema koja uznemiruje duhove
Ged kaže...
Ti se zapravo ne slazes s Biblijom ili imas neko svoje tumacenje? Daj reci, to ce sigurno biti dobro stivo za citanje.

Nisam siguran da li su gori oni koji se bukvalno drze bibilje ili oni koji se skrivaju iza 'prenesnih znacenja' i cudnovatih puteva gospodnjih.

Loviti se za doslovno značenje je nužno kako bi ovi koji se skrivaju iza prenesenog značenja otkrili ključ po kojem je nešto doslovno, a po kojem je preneseno (iako, mislim da se više puta to tražilo na ovoj temi, ali nitko nije iznio svoj kriterij).

 

Pa ako ga ne otkriju, možemo slobodno zaključiti da jednostavno izmišljaju - da cherry-pickaju, odnosno da u Bibliji traže potvrdu svojih (indoktriniranih) vjerovanja (a ne suprotno!). Dakle, nije da oni (u) nešto vjeruju zbog Biblije, nego vjeruju (u) nešto, a onda to pravdaju izvlačenjem citata iz Biblije koji podržavaju samo to nešto (a sve ostalo iz Biblije je metaforički - logično, ne?  ).

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.5.2018 15:17 (mbaksa).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Postanak života – tema koja uznemiruje duhove
To je danas, kad nemaju apsolutnu vlast, pa se moraju dopasti masama, glavni modus operandi Crkve. Imaš par neupitnih dogmi, za koje većina uopće ne mari, pa im je svejedno što su totalne gluposti, a ostalo se tumači kako kome paše. Evo sad je Papa rekao homiću da ga je bog takvim napravio. Milijuni svećenika se s time neće složiti i propovijedat će i dalje da su oni bolesni, ali kad napadneš zbog toga Crkvu izvući će papinu izjavu. Ta neodređenost i ambivalentnost, istovremeno propovijedanje mržnje i ljubavi, im je najjače oružje. Uvijek upotrijebe ono što im tog trenutka odgovara.

Ljubi bližnjega svoga, ali Srbe bez razmišljanja protjeraj.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
offline
Re: Postanak života – tema koja uznemiruje duhove
mbaksa kaže...
BDS kaže...

 

Nastavljaš po istom. Izmislio si logičke pogreške. Očekujem ispriku zbog laganja i omalovažavanja.

Naravno da je sve puno logičkih pogrešaka. Ali ne funkcioniraju stvari onako kako si ti to zamislio. Dok ne dokažeš da je stranica znanstveno utemeljena kao što tvrdiš nema razloga da uopće raspravljamo o njenom sadržaju. Prepričavati nečije snove što bi bilo kad bi bilo nema smisla, i na zidu svašta piše pa to nije znanost. Dokaži da je znanstveno utemeljena pa idemo dalje.

 

Nego, ispričaj se forumašima što si lagao i koristiš znanost u širenju vlastite ideologije.

16 godina
moderator
offline
Re: Postanak života – tema koja uznemiruje duhove
BDS kaže...
mbaksa kaže...
BDS kaže...

 

Nastavljaš po istom. Izmislio si logičke pogreške. Očekujem ispriku zbog laganja i omalovažavanja.

Naravno da je sve puno logičkih pogrešaka.

To si izmislio i sad dalje pokušavaš manipulirati da sakriješ tu nesakrivu činjenicu.

 

BDS kaže...
Nego, ispričaj se forumašima što si lagao i koristiš znanost u širenju vlastite ideologije.

Ti se nekaj pošemerilo vu glavi?

16 godina
offline
Postanak života – tema koja uznemiruje duhove

@baksa

 

Zašto si ljut? Moram ljudima reći istinu a istina boli.

 
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Postanak života – tema koja uznemiruje duhove
BDS kaže...

Zašto si ljut? Moram ljudima reći istinu a istina boli.

Hoćeš potkrijepiti optužbe ili mogu smatrati da trolaš?

8 godina
odjavljen
offline
Postanak života – tema koja uznemiruje duhove

ovo je stvarno predaleko otišlo

 
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Postanak života – tema koja uznemiruje duhove
Glavas_ZG kaže...

ovo je stvarno predaleko otišlo

Dakako da je predaleko otišlo. Pokušavaš voditi konstruktivar razgovor i onda se lik, koji sam kaže da više ni ne prati temu, uključi u raspravu s tvrdnjama koje ne može opravdati i onda nastavi s omalovažavanjem kad ga se traži da opravda tvrdnje. Jel to način?

12 godina
offline
Re: Postanak života – tema koja uznemiruje duhove
BDS kaže...

 

Nego, ispričaj se forumašima što si lagao i koristišznanost u širenju vlastite ideologije.

 Kako brzo etiketa padne...

 

Za 0,0001 sekundu nakon što si...pazi sad...koristio racionalan dio mozga.

15 godina
offline
Re: Postanak života – tema koja uznemiruje duhove
bunker kaže...
..

 

 

Naš hipotetski vjernik-znanstvenik svoj znanstveni rad bazira isključivo na znanstvenim temeljima te nemiješa svoje religijska vjerovanja u taj svoj rad, a van tog svog rada je praktični vjernik koji  i zastvarno vjeruje u sve ono kaj vjera i religija propovijedaju, znači nije samo deklarativni vjernik usljed želje izbjegavanja konflikata sa zajednicom i sl.  I za njega smo se složili da nije u sukobu sa znanošću i da nema logičkih grešaka. Znanost mu je posao, životni poziv ili kako god već to uobličili ali smisao je isti da je on za to talentiran i to odlično obavlja.

..

 -pusti ti tog hipotetskog vjernika (praktičnog? tad baš i nije... ili nemamo istu terminologiju, npr vjera-religija, praktični ti je bliže deklarativnom nego 'pravom'), tu pišeš ti, ne on hipotetski.

+ ako on nije u sukobu sa znanošću, ti logičkim pogreškama jesi, tj ne bi rekao da su pogreške nego namjerno.. a tad je to loše, tj ako neki ''on'' nije u takvom sukobu, to ne znači da se na tebe odnosi ita tvrdnja, zapravo, svaka tvrdnja, svaka tema, pojedini post je 'za sebe', svaki put moraš biti u pravu i to moći dokazati, u suprotnom si u krivu ili nedokazivo. Nema 'minulog rada' kao bonusa, osim što će te se saslušati.. no kad ovako trkeljaš, očekuj kritiku, tu minuli rad ne pomaže, to je forum.. :)

-po tko zna koji put, vjera je osobna stvar, nema potrebe miješati je u ''argument''. Pri tome, nitko ti ne osporava biti vjernikom, nego koristiti npr bibliju kao relevantni izvor informacija, jer jednostavno to nije, to je samo nakupina tekstova, pričica, koje su u skladu s tadašnjim shvaćanjima ljudi, vrijeme od prije par tisuća godina... ako nisi primijetio, sad je 2018. i znamo više/bolje.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice