Potisnici Voyagera 1 pokrenuti nakon 37 godina

poruka: 44
|
čitano: 20.892
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Potisnici Voyagera 1 pokrenuti nakon 37 godina".
14 godina
offline
Re: Potisnici Voyagera 1 pokrenuti nakon 37 godina
Markić7 kaže...
učo kaže...

Već kada se priča o interesantnim detaljima, evo još jednoga: Vojager 1 je lansiran poslije Voyagera 2, ali je zbog drugačije putanje stigao prije do Jupitera i dalje. Plutonijski termalni generator je predviđen za oko 50 godina rada, nakon čega bi se iscrpio. Već sada radi sa smanjenom snagom, tako da se sonda povremeno isključuje radi štednje energije.

 Kada ste spomenuli Plutonij, bilo je prije par god vijest da je zaliha plutonija pri kraju a plutonij je inače nusproduk izrade nuklearne bombe. Nasa mora nači zamjenu za plutonij i što se u međuvremenu riješilo ??? 

Hoće li proizvesti još plutonija ili ?? 

 

 Plutonij nije nusproizvod izrade nuklearne bombe, nego je nusproizvod koji se dobije iz istrošenog goriva iz nuklearnih elektrana. Znači, nakon što se gorivo ukloni iz reaktora , ono se obrađuje i iz njega se izdvaja ono što još vrijedi, kao što je plutonij i ostaci urana 235 koji je glavno gorivo u elektranama. Do novih se zaliha može ponovo doći, samo što je to poprilično skup postupak.

dolazim odmah - Godo
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.12.2017 9:17 (učo).
14 godina
offline
Re: Potisnici Voyagera 1 pokrenuti nakon 37 godina
Check kaže...

Eh, kaj nije vojađer zapeo u delta kvadrantu??!??

 Onako, u izmaglici mi dolazi da si u pravu i da se zvao V' gear ili nekako tako, pa su ga sa Enterprisea pokupili Kirk i Spock. Morati ću pregledati ponovo te starije filmove, da se podsjetim. Srećom, još su mi u mojoj osobnoj filmoteci.

dolazim odmah - Godo
6 godina
protjeran
offline
Re: Potisnici Voyagera 1 pokrenuti nakon 37 godina
Mislim da bi se moglo dogodit da mi upotrijebimo ovaj enterprise koji savija prostor i onda voyagera samo pokupimo u skladisni prostor usput.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Potisnici Voyagera 1 pokrenuti nakon 37 godina
učo kaže...
Check kaže...

Eh, kaj nije vojađer zapeo u delta kvadrantu??!??

 Onako, u izmaglici mi dolazi da si u pravu i da se zvao V' gear ili nekako tako, pa su ga sa Enterprisea pokupili Kirk i Spock. Morati ću pregledati ponovo te starije filmove, da se podsjetim. Srećom, još su mi u mojoj osobnoj filmoteci.

 

12 godina
offline
Potisnici Voyagera 1 pokrenuti nakon 37 godina

Ah, Lajka prima neke komande i nakon 60 godina. Ono, komanda "lezi, mrtav".

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Potisnici Voyagera 1 pokrenuti nakon 37 godina
Diablo86 kaže...
učo kaže...
Check kaže...

Eh, kaj nije vojađer zapeo u delta kvadrantu??!??

 Onako, u izmaglici mi dolazi da si u pravu i da se zvao V' gear ili nekako tako, pa su ga sa Enterprisea pokupili Kirk i Spock. Morati ću pregledati ponovo te starije filmove, da se podsjetim. Srećom, još su mi u mojoj osobnoj filmoteci.

 

 Nije valjda Janeway-ca u pitanju?. Sve mi se pobrkalo. Logično, ona je bila u Delta kvadrantu.

dolazim odmah - Godo
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.12.2017 18:04 (učo).
14 godina
offline
Re: Potisnici Voyagera 1 pokrenuti nakon 37 godina
učo kaže...
Diablo86 kaže...
učo kaže...
Check kaže...

Eh, kaj nije vojađer zapeo u delta kvadrantu??!??

 Onako, u izmaglici mi dolazi da si u pravu i da se zvao V' gear ili nekako tako, pa su ga sa Enterprisea pokupili Kirk i Spock. Morati ću pregledati ponovo te starije filmove, da se podsjetim. Srećom, još su mi u mojoj osobnoj filmoteci.

 

 Nije valjda Janeway-ca u pitanju?. Sve mi se pobrkalo. Logično, ona je bila u Delta kvadrantu.

 v ger ili kak se već zvao je bio prvi borg, da te još više zbunim

14 godina
offline
Re: Potisnici Voyagera 1 pokrenuti nakon 37 godina
Diablo86 kaže...
učo kaže...
Diablo86 kaže...
učo kaže...
Check kaže...

Eh, kaj nije vojađer zapeo u delta kvadrantu??!??

 Onako, u izmaglici mi dolazi da si u pravu i da se zvao V' gear ili nekako tako, pa su ga sa Enterprisea pokupili Kirk i Spock. Morati ću pregledati ponovo te starije filmove, da se podsjetim. Srećom, još su mi u mojoj osobnoj filmoteci.

 

 Nije valjda Janeway-ca u pitanju?. Sve mi se pobrkalo. Logično, ona je bila u Delta kvadrantu.

 v ger ili kak se već zvao je bio prvi borg, da te još više zbunim

 Definitivno, moram pogledati te stare filmove i naći odgovor. U svakom slučaju, znam da je pravi Vojager u igri i da je bio izmijenjen. Hvala na zbunjivanju, uspješno si to  odradio.

dolazim odmah - Godo
6 godina
protjeran
offline
Potisnici Voyagera 1 pokrenuti nakon 37 godina

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Potisnici Voyagera 1 pokrenuti nakon 37 godina

Kojom brzinom se kreće voyager ?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Potisnici Voyagera 1 pokrenuti nakon 37 godina
Glavas_ZG kaže...

Kojom brzinom se kreće voyager ?

 http://bfy.tw/FV0A

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
8 godina
odjavljen
offline
Potisnici Voyagera 1 pokrenuti nakon 37 godina

Koje razočarenje nakon tvojih vrlo istaknutih postova.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Potisnici Voyagera 1 pokrenuti nakon 37 godina
Glavas_ZG kaže...

Koje razočarenje nakon tvojih vrlo istaknutih postova.

 Bogami si me bocnuo. Priznajem.

 

No s druge strane, smatrao si da je lakse otvorit bugov forum, logirati se, klinkuti na novu poruku, napisati pitanje od 5 rijeci, a zatim neodredjeno vremena cekati odgovor, nego otvoriti browser i upisati 2 rijeci za dobiti odgovor u roku 1 sekunde.

Eto neznam zasto, ali doslo mi je da upotrijebim LMGTFY.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
8 godina
odjavljen
offline
Potisnici Voyagera 1 pokrenuti nakon 37 godina

Prema tome što veliš nije nam ni potreban forum, sve ima u tražilici.

 

Ja sam tu stavio pitanje jer kad dobijem odgovor od stvarne osobe zapamtim cijeli kontekst i informaciju shodno tome, to mi djeluje prirodnije za razliku od drugih stvari koje sam pogledao na google i nakon toga potpuno zaboravio taj info koji sam možda googlao.

 

Valjda relevantnost izvora informacije utjheće na intenzitet memoriranja, ono što ti kaže netko tko se čini relevantan zapamtiš bolje nego kad ti izbaci 150 000 000 000 000 000 000 rezultata za nešto što te zanima .

 
3 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice