Povlače se Facebook i Facebook Messenger Windows P

poruka: 72
|
čitano: 12.676
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Povlače se Facebook i Facebook Messenger Windows P".
6 godina
protjeran
offline
Povlače se Facebook i Facebook Messenger Windows P

Čitatelj 

 

HAHAHA!

frajerica
 
2 2 hvala 0
12 godina
offline
Povlače se Facebook i Facebook Messenger Windows P

No big deal. Vec godinu dana to nemam jer sam na 8.1 na svojoj Lumiji...

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Povlače se Facebook i Facebook Messenger Windo
Spiridon kaže...

No big deal. Vec godinu dana to nemam jer sam na 8.1 na svojoj Lumiji...

 Obožavatelji Windows Phonea za nekoliko godina: "No big deal što mi nijedna aplikacija više ne radi, još se mogu lupati po glavi svojom Lumijom. I razbijati orahe!"

frajerica
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.4.2019 9:50 (Mary Sue).
16 godina
online
Povlače se Facebook i Facebook Messenger Windows P

Oh, ne

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Povlače se Facebook i Facebook Messenger Windows P

"never touch a working system". ako radi, šuti i deri dalje. imam doma radećih sonyericssona iz 15. stoljeća koji još rade (koji god "sustav" imali) i to i tako čist dobro. mnijem kako se na wp ovaj tragičan gubitak neće osobito osjetiti. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Povlače se Facebook i Facebook Messenger Windo
Internet i dalje radi, browser radi, mail radi, sms i skype radi. No big deal.

Nema malwarea, ne steka, a i fotografije za mobitel iz 2015 su jos uvijek na razini.

Uploadao bi s mobitela jednu fotku, al ogranicenje Bug-a je 5Mb. Dobrodosli u 2005.
Moj PC  
10 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Povlače se Facebook i Facebook Messenger Windo
Na razini cega? Moba iz 2015? A i sta se sekiras sad ce surface phone 😎
12 godina
offline
Re: Povlače se Facebook i Facebook Messenger Windo
Mary Sue kaže...
Spiridon kaže...

No big deal. Vec godinu dana to nemam jer sam na 8.1 na svojoj Lumiji...

 Obožavatelji Windows Phonea za nekoliko godina: "No big deal što mi nijedna aplikacija više ne radi, još se mogu lupati po glavi svojom Lumijom. I razbijati orahe!"

 Doduše, ne može vrtiti i neke video klipove kad mi pajdo pošalje na Viber... Pajdo prestao slati, no big beal. Ovo što je kolega Čitatelj naveo radi... Ic okej... 😃

Nisam ja ništa prčko.
14 godina
offline
Re: Povlače se Facebook i Facebook Messenger Windo
Draga Mary, WP je i danas bolji OS od bilo kojeg na tržištu. HW je bio bolji od bilo cega drugog. A ti zahvali onom indijancu koji je iz samo njemu znanih razloga ubio Nokiu i WP. Morao sam prijeci na AP, a sad moj super novi i super dobar AP ima opciju da se podesi restart, ono k'o alarm??!! Da f#$%@ telefon od 7000kn (S9+) radi?! Odskakuci u troskocima.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Povlače se Facebook i Facebook Messenger Windo
Imao windowa phone do prije godine dana. I danas mi je zao sto sam ga morao ostaviti. Nekako mi je bio ljepsi od androida.

Steta sto su ga tako zapustili (hw i sw).
Sjetim se situacije sa xbox360 - generirao je same gubitke u pocetku i bio je jednom nogom u prekidu proizvodnje zbog konstantnih kvarova.
I onda dođe Balmer: "kolko ce nas kostat zamjena pokvarenih konzola svim korisnicima bez obzira na garanciju?"

" procjene su oko 2 milijarde"

Balmer: " DO IT!"

Kasnije se to pokazalo pametnom odlukom. Da su bar slicno napravili sa windows phoneom.
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Povlače se Facebook i Facebook Messenger Windo
Kad se samo sjetim onih zadrzih i zagriženih fanboyeva wp-na na ovom forumu.. tad je bilo LoL sad mi ih žao 😉
Moj PC  
5 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Povlače se Facebook i Facebook Messenger Windo
bik kaže...
Kad se samo sjetim onih zadrzih i zagriženih fanboyeva wp-na na ovom forumu.. tad je bilo LoL sad mi ih žao 😉

 to je iz tvoje perspektive.  ljudi su bili zadovoljni iskustvom i uređajima. problem je što ste se vi ponašali ko krezubice koje urlaju na gaypride povorku...a njima lijepo na svojoj platformici.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
6 godina
protjeran
offline
Re: Povlače se Facebook i Facebook Messenger Windo
bik kaže...
Kad se samo sjetim onih zadrzih i zagriženih fanboyeva wp-na na ovom forumu.. tad je bilo LoL sad mi ih žao 😉

 Prava mala sekta. Treba ih ismijavati svakom prilikom.

16 godina
offline
Povlače se Facebook i Facebook Messenger Windows P

Prije 6 godina smo bili 'trolovi','ekipa koja misli da je popila svu pamet svijeta' i 'piše gluparije':

 

https://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/predstavljanje-windows-phonea-8-uzivo/168234.aspx?page=2&jumpto=3245952&sort=asc&view=flat

 

 

 

između ostalog se i pijani Bukowski citirao:

The Black Iso kaže...

Kad zašutim,okrenem se i odem.To ne znači da si ti pobjedio.To znači da više nisi vrijedan mog vremena.

 

 

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.4.2019 16:23 (memulica).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Povlače se Facebook i Facebook Messenger Windo
bik kaže...
Kad se samo sjetim onih zadrzih i zagriženih fanboyeva wp-na na ovom forumu.. tad je bilo LoL sad mi ih žao 😉

 Prije bih rekao da treba tebe žaliti.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Povlače se Facebook i Facebook Messenger Windo
Dan danas imam Lumiu 640XL
Radi ko nova. Tipkovnica klizi. Sustav jednostavan do bola.
Android je nabacan do bola.
 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Povlače se Facebook i Facebook Messenger Windo
torrente kaže...
bik kaže...
Kad se samo sjetim onih zadrzih i zagriženih fanboyeva wp-na na ovom forumu.. tad je bilo LoL sad mi ih žao 😉

 to je iz tvoje perspektive.  ljudi su bili zadovoljni iskustvom i uređajima. problem je što ste se vi ponašali ko krezubice koje urlaju na gaypride povorku...a njima lijepo na svojoj platformici.

 Iz moje perspektive i ostalih milijuna korisnika koju su kupili wp uređaje i vjerovali u obecanja ms da ce nesto napravit od os-a a ne dozivjeti fijasko svakim novim izkaskom  wp7,wp8 itd.. ostalo je povijest , do sad je svima jasno kakav je ovo Os bio, svaka ovakva vijest je jos jedan od milijardu eksera u lijes. Ali fascinantni su mi ti fanboyevi, nisam vjerovao da ih jos ima , skidam kapu😄

7 godina
protjeran
offline
Povlače se Facebook i Facebook Messenger Windows P

Meni je WP7.x bio bas super, veliki napredak naspram WM6.x,

pregledan, stabilan, brz.

WP8.x je bio sve to, samo jos vise, bolje, te naravno napokon i flagship

uredjaji sa savrsenim kamerama, L1020 i L1520.

 

W10m je bio korak u stranu - dobili su Hardware od Nokije,

integrirali vecinu Nokia aplikacija i preimenovali ih u Lumia aplikacije,

s velikom vizijom, no desio se jedan veliki problem:

Satya Nadella - veliko govno koji je kao prvo maknuo svu ekipu iz developanja

Lumia hardwarea i softwarea, i spojio ih u Surface grupu (i vidi se da rade dobar posao s tim),

no taj isti supak je otjerao Joe Belfiorea, koji se stvarno puno trudio i sa 0% trzista

u 3 godine, dosli i do 25% trzista u odredjenim zemljama, kao sto su Brazil,

Italija, i preko 15% u Njemackoj, GB-u, Hrvatska, Francuska i jos mnoge druge.

 

Tako da po meni je taj covjek zasluzan za gasanje Lumia kao branda,

jer njegova vizija nije sadrzavala nesto naslijedjeno od Nokie,

nego ciste Microsoft brandove, kao sto je Xbox i Surface.

 

E sad, vec dugo se prica o x86 Surface Phoneu. Kada ce se desiti,

ne zna se, makar je sve moguce - na 950XL i 950 se moze vrtiti punokrvni

Windows 10 x86 i sve pripadajuce x86 aplikacije,  i to na ARM procesoru.

 

Sve ono sto je Steve Ballmer zajedno gurao sa Stephen Elopom,

Nutella je jednostavno pomnozio sa nulom. Iz protesta je Joe

javno poceo koristiti iPhone, te je zbog toga dobio rage od Microsofta

i bio je prisiljen u roku par dana zamjeniti uredjaj, te se sa "raspusta" javio sa Androida.

Da bi za pol godine sve to bili zataskano, te po naputku Nutelle, savjetovano svim

W10m korisnicima da predju na iOS i Android.

 

Do dolaska Nutelle, Microsoft je stvarno pruzao sve vise svojim korisnicima,

i slusao njihove zelje i prijedloge.

 

Zeljeli su mogucnost koristenje mobitela jednostavno sa PC-om, bez dodatnog Zune softwarea,

i dobili su to. Zeljeli su Notification meni (makar je meni bez toga WP8.x bio puno simpaticniji),

i dobili su i to. Sve sto su korisnici zeljeli, za vrijeme Steve je islo - sa Nutellom vise nista nije isto.

 

Tako da cisto sumnjam, dok god je Nutella glavni, necemo vidjeti Surface telefon.

Sad je po meni kasno - super vizija, super platforma, i mnogi korisnici koji su napustili

developanje, makar im je zarada bila dobra a naknada najniza baz na W10m platformi,

nema smisla gubiti vrijeme dok je majmun Nutella taj koji ce sve gurnut pod tepih i reci "to nas ne zanima vise".

 

Neke stvari Android i iOS nikad nece dostici - primjerice savrsena tipkovnica, redoviti updatei od strane Microsofta,

evo mob iz 2015. je na zadnjoj verziji W10m OS-a, a koliko je Androida na zadnjoj verziji Android OS-a? 1-2%?

 

Takodjer, nije pomoglo to sto je Google sabotirao Microsoft ne pruzajuci nativne aplikacije na platformi,

a kad je Microsoft napravio svoju Youtube aplikaciju, koja je bila SUPERIORNIJA od Googleove,

bez glupuh reklama, sa mogucnoscu downloada direktno na mobitel bilo video bilo audio sadrzaja,

sam Google je digao nos, zaprijetio tuzbog i Microsoft je morao aplikaciju povuci.

 

Dakle nije da se ne moze - moze se - al politika je kurva. Bar smo u "duopolu" - ili ce te kupiti

preskupi iPhone, ili ce te kupiti Android svakih godinu dana, da bi ste imali zadnju verziju OS-a,

i nadali se da ce MOZDA biti update. Android One program je super, ali realno,

sve sto nije Nexus/Pixel kasni, nekad i po godinu dana i vise.

 

Kao sto sam i prije rekao - ostajem na W10m dok mogu. 950XL mogu promjeniti bateriju kad hocu,

imam i Alcatel Idol 4 Pro (4s u nekim trzistima), i od eKupi mi je upravo stigao Acer Liquid Jade Primo,

tako da imam 3 Flagshipa od 4 (ne brojim L950), fali mi samo HP, ali ne zelim platiti 750€, HP je precjenjen.

 

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=7650&idPhone2=8449&idPhone3=7262#diff-

 

Eto, tri flagshipa, tri razlicita SoC-a, a svi rade jednako brzo. Svaki ima nesto zanimljivo,

Microsoft i Acer se lako mjenja baterija - dok Alcatel je malo zeznutiji. Kod mene nema zime,

do 2023 nema zime - jer do tad je najavljeno da ce servisi raditi - a tko zna, do tad mozda izadje i Surface x86 Phone.

Moj PC  
4 5 hvala 4
5 godina
offline
Re: Povlače se Facebook i Facebook Messenger Windo

1. Opet bajke o sabotiranju. Zasto bi google radio nativne aplikacije za os koji je imao 2% trzista a i o kratko vrijeme.... Kad je to toliko superiorna platforma zasto je trebala google? MS je imao svoj service.

2. Sta znaci savrsena tipkovnica? 

3. skupljas smece dok ga ima jos na trzistu ;) 

 

 

Znaci na zapadu nista novo ;)

16 godina
neaktivan
offline
Re: Povlače se Facebook i Facebook Messenger Windo
Posmatrač kaže...

2. Sta znaci savrsena tipkovnica? 

 Da, savršena je i nema joj premca.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
5 godina
offline
Re: Povlače se Facebook i Facebook Messenger Windo

Wow...

Ima sva slova? 

6 godina
protjeran
offline
Re: Povlače se Facebook i Facebook Messenger Windo
Bajke za malu djecu. Sam Microsoft je imao kvalitetnije aplikacije za Android i iOS nego za mobilne Windowse. Ovaj gore sektaš širi fake news...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Povlače se Facebook i Facebook Messenger Windo
Posmatrač kaže...

Wow...

Ima sva slova? 

 Što to tebe sad uzrujava?  Tri godine nakon korištenja WP meni je i dalje njihova tipkovnica nezamjenjiva, pored svih dostupnih govana sa android trgovine.

Koji qrc ovdje gađate ljude kamenjem ako bilo što napišu da im je valjalo ili nedostaje.

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
5 godina
offline
Re: Povlače se Facebook i Facebook Messenger Windo
Pitao sam u cemu je najbolja. Ti ko papagaj najbolja i to je to. Prosvijetli nas...
7 godina
offline
Povlače se Facebook i Facebook Messenger Windows P

Jedino po čemu je meni WP/WM tipkovnica bila ok je bilo to kaj je prijelaz između obruba tipke bio jako kontrastan, i sam obrub je bio jako oštar, a koristila se kombinacija sive i crne boje, što je bilo super za vid, nije smetalo.

I mene čudi da apsolutno svi forsiraju zaglađene rubove, a ovo je zapravo idealan dizajn.

Morat ću potražiti neku takvu za Android.

 

 

Kruha i igala...
 
1 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Povlače se Facebook i Facebook Messenger Windo

Pogledaj kako su na njoj riješili čžš slova i bit će ti jasno.

I što fer kaže, tipke su bile precizne, flow tipkanje je ubijalo koliko je dobro radilo(barem u mome slučaju). Koristio sam "flow" i kod Swift tipkovnice i realno, tipkovnica je nula što se toga tiče. Što više riječi zna, to je gluplja.

Krenem pisati riječ sa slovom e a on mi predlaže riječ sa slovom koji je na drugom kraju tipkovnice.

Android je dobar, al WP je bio bolji. Nikad problema nisam imao s njime, jednostavan za korištenje, čisto sučelje i jednostavna logika.

7 godina
offline
Re: Povlače se Facebook i Facebook Messenger Windo
Znači Windows postaje idealan mobitel za one koji se žele skinuti sa društvenih mreža :D


Šalu na stranu, bili su to dobei mobiteli, imali su odličnih stvari, ali i sevi svojstvenih mana. Microsoft je sam sebe sabotirao, nitko drugi nije.
Mene je najviše razočaralo kada sam vidio da su u stanju prilikom updatea (kojeg nemožeš izbjeći) ukinuti neki "feature" koji je postojao kada si mobitel kupio. Tipa FM radio. To je bezobrazluk na kvadrat. Posebna je priča to što nikad nemaš pojma što se updateiralo, jer ne podnose račun korisnicima o tome. Nema nekih logova o nadogradnji gdje si obaviješten šta nadogradnja teška možda 300 MB donosi.

Uglavnom, bilo je lijepo vrlo kratko. Ali doviđenja Microsoft, neozbiljni ste.
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Povlače se Facebook i Facebook Messenger Windo

@ dex

E vidiš, tu se ne bih složio.

Zapravo  je WP/WM jako kompliciran za korištenje (čak i više nego iOS), sučelje  je mjestimično "čisto" i konzistentno, ali većim dijelom totalni kaos i nelogičnost, presloženo za običnog korisnika i nedovoljno intuitivno.

Da ne bi bilo da pljujem samo po ta tri OS-a, i Android, na žalost, od Orea kreće u tom smjeru, i gadi mi se to zatupljivanje apsolutno svega.

E da, znaš kaj je meni bila najgora stvar na WP?

Animacije prijelaza, to sranje je trajalo vječno, a ne znam jel se uopće ikak dalo isključiti.

Toliko sporo i ubijalo iskustvo korištenja da bi ja bacio mobitel u zid da sam ga bio prisiljen duže koristiti.

I ove mantre kaj svi ponavljate, da su išli u dobrom smjeru i blablabla su jednostavno gluposti.

Taj OS je bio totalni promašaj, jedino kaj je barem djelomično bio prilagođen korištenju na mobitelima, za razliku od Windows mobile 6.5 i ranijih, koji su bili totalna noćna mora za koristit, koji debil je uopće zamislio koristit sučelje s PC-a na mobitelu?

Ako Microsoft po načinu razmišljanja ikad uđe u 21. stoljeće, budu to valjda shvatili.

A možda forsaju te fore zato kaj znaju da budu imali vjernu publiku upitno inteligentnih ljudi koji smatraju sami sebe prosvjetljenom ekipom jer su oni uberkul paverjuzeri koji pomiču strelicu miš po ekranu tač mobitela 

Da se razumijemo, i ja bi jedan uređaj za sve, ali to ne bude išlo ovak kak si je MS zamislio, Windowsi bi za to trebali potpunu rekonstrukciju i zaokret za 180°.

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.4.2019 23:15 (fer-de-lance).
8 godina
offline
Re: Povlače se Facebook i Facebook Messenger Windo
Čitatelj kaže...

Android One program je super, ali realno,

sve sto nije Nexus/Pixel kasni, nekad i po godinu dana i vise.

 

Jasno je iz aviona da si MS + Win fanatik, brisao bi i dupe šmirgl papirom samo da je MS logo na njemu...
...i ok, imaš pravo na svoje perverzije, dok god ne štetiš okolini a to ti pruža zadovoljstvo.

 

Ali daj više prestani širiti svoje živozidaško pomaknute fake news / fake facts. Ne pomaže ni tebi niti ikome.

FYI:

Na mom Xiaomiju (koji nije nikakav "flagship") je sad Android 9, plus zadnji update od prije mjesec dana. Mislim da je bio Android 7 kad sam kupio mob (prije cca godinu dana).

Više mi ide na kikija koliko ima apdejta svako malo, valjda ih je 30 bilo do sada. Ali dobivam ih u roku od max tjedan dana nakon što izađu, odnosno - kakaš ga ali prekomjerno. 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.4.2019 23:57 (Zechina).
5 godina
offline
Re: Povlače se Facebook i Facebook Messenger Windo

Mate 9 pro. Izasao u januaru 2017 godine...

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.4.2019 9:37 (Posmatrač).
 
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice