PowerColor Red Devil RX 590 8GB OC - Stara tehnol

poruka: 48
|
čitano: 8.788
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "PowerColor Red Devil RX 590 8GB OC - Stara tehnol".
11 godina
offline
PowerColor Red Devil RX 590 8GB OC - Stara tehnol

Znači ovo je neka "konkurencija" GTX1070 samo sa još većom potrošnjom i zagrijavanjem 

Preporučena cijena je nešto niža nego GTX1070 pa je solidna kupnja za ljude sa freesync monitorima kojima se ne baca nekoliko tisuća kuna na precjenjene vege.

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.11.2018 15:09 (ibme74).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Re: PowerColor Red Devil RX 590 8GB OC - Stara te

Nije konkurencija 1070 nego se smjestila odmah u sredinu izmejdu 1060 i 1070. Dakle 1065 :)

 

 

Preporuka ... kupis konzolu za cijenu jedne grafulje, i ne jebes se s grafickim karticama 7 godina.

I tako je to samo izdrkavanje i nista drugo.

6 godina
protjeran
offline
Re: PowerColor Red Devil RX 590 8GB OC - Stara te
Pa piše ti lijepo u tekstu da nije konkurencija GTX 1070. To ako joj neki blesavi dućan u HR postavi sličnu cijenu nije nikakvo mjerilo.
16 godina
moderator
offline
PowerColor Red Devil RX 590 8GB OC - Stara tehnol

Dobio sma informaciju da će inicijalni val kartica biti skup kod nas zbog marži distributera. Kad počnu retaileri naručivati izvana, past će i cijene. 

 

Ja sam osobno očekivao 2.500 kn s obzirom na preporučenu cijenu od 279 dolara. 2500 kn je ok s obzirom na to što kartica nudi i tri "besplatne" igre. 

 
7 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: PowerColor Red Devil RX 590 8GB OC - Stara te

 Da, za 2500kn bi bila dobra, samo treba sada vidjeti kad će kod nas toliko koštati .

12 godina
protjeran
offline
Re: PowerColor Red Devil RX 590 8GB OC - Stara te
Pored rx 580 ovo je poluproizvod...
Moj PC  
0 4 hvala 0
9 godina
offline
Re: PowerColor Red Devil RX 590 8GB OC - Stara te
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Nije konkurencija 1070 nego se smjestila odmah u sredinu izmejdu 1060 i 1070. Dakle 1065 :)

 

 

Preporuka ... kupis konzolu za cijenu jedne grafulje, i ne jebes se s grafickim karticama 7 godina.

I tako je to samo izdrkavanje i nista drugo.

 I da se na gamepadu jebem sa igrama, good luck with that!

5 godina
neaktivan
offline
PowerColor Red Devil RX 590 8GB OC - Stara tehnol

mislim da bi trebalo popraviti naslov ,stara amdova tehnologija

jer nvidija jos ceka na async tj dx12 drivere :)

 
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: PowerColor Red Devil RX 590 8GB OC - Stara te
Paolo Maldini kaže...
Pa piše ti lijepo u tekstu da nije konkurencija GTX 1070. To ako joj neki blesavi dućan u HR postavi sličnu cijenu nije nikakvo mjerilo.

Pise tako ali dolje rezultati govore drugacije gdje u vecini naslova je u rangu gtx1070.

Ako bi cijena stvarno bila kako pise (u sto sumnjam) cak i nije losa kupovina (ako ne smeta veca potrosnja i zagrijavanje).

6 godina
protjeran
offline
Re: PowerColor Red Devil RX 590 8GB OC - Stara te
ibme74 kaže...
Paolo Maldini kaže...
Pa piše ti lijepo u tekstu da nije konkurencija GTX 1070. To ako joj neki blesavi dućan u HR postavi sličnu cijenu nije nikakvo mjerilo.

Pise tako ali dolje rezultati govore drugacije gdje u vecini naslova je u rangu gtx1070.

Ako bi cijena stvarno bila kako pise (u sto sumnjam) cak i nije losa kupovina (ako ne smeta veca potrosnja i zagrijavanje).

 Negdje su blizu ali negdje je razlika 20 do 30 FPSova u korist 1070. Vega 56 je AMDova konkurencija toj nVidiji.

16 godina
odjavljen
offline
PowerColor Red Devil RX 590 8GB OC - Stara tehnol

Mogu se slikati sa tom cijenom, taj rang performansi bi trebao biti oko 1500 kn...

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: PowerColor Red Devil RX 590 8GB OC - Stara te
XXX kaže...

Mogu se slikati sa tom cijenom, taj rang performansi bi trebao biti oko 1500 kn...

 

Znači GTX1070 bi trebala biti oko 2.000kn?

13 godina
offline
Re: PowerColor Red Devil RX 590 8GB OC - Stara te

Pa da. GTX 1070 Ti 2300kn, GTX 1080 2500kn, RTX 2070 2000kn (jer je malo fail) i tako dalje. To je to .

16 godina
odjavljen
offline
PowerColor Red Devil RX 590 8GB OC - Stara tehnol

Tako nekako. Cijene nisu normalne.

Moj PC  
6 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: PowerColor Red Devil RX 590 8GB OC - Stara te

 Pa to bi bilo dobro i za trgovce jer bi mi svi onda gejmali na GTX 1080 i takvim karticama. To bi baš bilo ok kad gledaš da su takve cijene. I da je jedna RTX 2080 Ti kao top kartica (za 1080p doduše jer zrakeeeeee) jedno 3500kn do 4000kn, pa tko hoće top, nek plaća. A ne ovako da je mid range skoro 4000kn. Katastrofa.

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.11.2018 22:50 (itomic009).
16 godina
odjavljen
offline
PowerColor Red Devil RX 590 8GB OC - Stara tehnol

Totalna katastrofa, bojkot na kvadrat. Brijao sam zamjeniti GTX 1060 6gb uz neku nadoplatu za ovu, najviše zbog freesynca ali po ovoj cijeni nema šanse.

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.11.2018 22:02 (XXX).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: PowerColor Red Devil RX 590 8GB OC - Stara te
XXX kaže...

Totalna katastrofa, bojkot na kvadrat. Brijao sam zamjeniti GTX 1060 6gb uz neku nadoplatu za ovu, najviše zbog freesynca ali po ovoj cijeni nema šanse.

 I koji je smisao te tablice? RX 590 nije zamjena za RX 580 i samim time je normalno da nema istu ili sličnu cijenu. S druge strane RX 580 je bio izravna zamjena za RX 480. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.11.2018 22:13 (Denis).
12 godina
protjeran
offline
Re: PowerColor Red Devil RX 590 8GB OC - Stara te
itomic009 kaže...

Pa da. GTX 1070 Ti 2300kn, GTX 1080 2500kn, RTX 2070 2000kn (jer je malo fail) i tako dalje. To je to .

 2070 fail? To je valjda jedina RTX-ica koja je dobila pozitivan feedback. Ako se kupuje novo cijena joj je "ok" u usporedbi sa gtx 1080 od koje je jaca, bolja u one 2 i pol Vulkan igre sto imamo i uz to podrzava dlss sto je zapravo najveci plus nove generacije.

 

Za cijene se slazem da su napuhane, ali tako ce biti dok se AMD ne trgne, Vega je cak i bila solidna, potrosnja se pregrmi, cak su im i temp ok, ali cijene (HBM) su ih ucinili neisplativom kupnjom pored konkurencije. Iskreno se nadam da ce NAVI biti ta prekretnica, jer tad bi bilo milina upariti takvu karticu i freesync monitor. 

16 godina
odjavljen
offline
Re: PowerColor Red Devil RX 590 8GB OC - Stara te
Denis kaže...
XXX kaže...

Totalna katastrofa, bojkot na kvadrat. Brijao sam zamjeniti GTX 1060 6gb uz neku nadoplatu za ovu, najviše zbog freesynca ali po ovoj cijeni nema šanse.

 I koji je smisao te tablice? RX 590 nije zamjena za RX 580 i samim time je normalno da nema istu ili sličnu cijenu. S druge strane RX 580 je bio izravna zamjena za RX 480. 

Sve su to iste kartice, to kaj su malo unaprijedili proizvodni proces i podigli klok ali i potrošnju/zagrijavanje, bi trebalo i očekivati ako žele prodavati godinama jedan te isti proizvod. I onda ne da nije pojeftinila, ili barem ostala u cijeni sa RX 580 nego još i poskupljuju karticu.

Biti će flop o ovoj cijeni.

16 godina
moderator
offline
Re: PowerColor Red Devil RX 590 8GB OC - Stara te
XXX kaže...
Denis kaže...
XXX kaže...

Totalna katastrofa, bojkot na kvadrat. Brijao sam zamjeniti GTX 1060 6gb uz neku nadoplatu za ovu, najviše zbog freesynca ali po ovoj cijeni nema šanse.

 I koji je smisao te tablice? RX 590 nije zamjena za RX 580 i samim time je normalno da nema istu ili sličnu cijenu. S druge strane RX 580 je bio izravna zamjena za RX 480. 

Sve su to iste kartice, to kaj su malo unaprijedili proizvodni proces i podigli klok ali i potrošnju/zagrijavanje, bi trebalo i očekivati ako žele prodavati godinama jedan te isti proizvod. I onda ne da nije pojeftinila, ili barem ostala u cijeni sa RX 580 nego još i poskupljuju karticu.

Biti će flop o ovoj cijeni.

Ti možda donosiš zaključke na temelju cijena kod nas, ali naše tržište je praktički posve nebitno na globalnoj razini. 

Evo, baci pogled na newegg.com. 

Imaš nekoliko RX-ica 590 po cijeni od 279 dolara (dakle preporučena cijena) uz koje dobiješ tri solidne, ako ne i jako dobre igre čije ključeve po želji možeš preprodati. S druge strane imaš GTX 1070 po minimalnoj cijeni od 360 dolara (nova kartica, ne refurbished primjerci). 

Zapravo je veći problem za prodaju RX-ica 590 cijena RX-ica 580. Na Neweggu idu po 200 dolara + što i s njima imaju akciju za dvije igre (isti naslovi kao i s RX 590). Ako imaš FHD monitor, nema smisla davati 80 dolara više za RX 590. Ako nemaš monitor, onda možda ima više smisla iskoristiti 80 dolara ekstra za kupovinu boljeg monitora. 

Al dobro, u oba slučaja je riječ o AMD-ovim karticama. Nvidija je u tom segmentu tržišta posve neisplativa. 

16 godina
odjavljen
offline
PowerColor Red Devil RX 590 8GB OC - Stara tehnol

Ja sam razmaženi kupac ATI 3850 za 1350 kn, ATI 4850 1350 kn, AMD RX 470 1500 kn

Moj PC  
8 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: PowerColor Red Devil RX 590 8GB OC - Stara te

 2070 fail? To je valjda jedina RTX-ica koja je dobila pozitivan feedback. Ako se kupuje novo cijena joj je "ok" u usporedbi sa gtx 1080 od koje je jaca, bolja u one 2 i pol Vulkan igre sto imamo i uz to podrzava dlss sto je zapravo najveci plus nove generacije.

 

Za cijene se slazem da su napuhane, ali tako ce biti dok se AMD ne trgne, Vega je cak i bila solidna, potrosnja se pregrmi, cak su im i temp ok, ali cijene (HBM) su ih ucinili neisplativom kupnjom pored konkurencije. Iskreno se nadam da ce NAVI biti ta prekretnica, jer tad bi bilo milina upariti takvu karticu i freesync monitor. 

  A ono, jeste brža doslovno par postotaka, što je realno u praksi nebitno . Svi se slažemo da je trebala donijeti ili veći napredak, ili bar da je jeftinija. Vidjeli smo već da su Ray šeme manje više beskorisne na RTX 2070. A DLSS, nije mi ni to baš jasno kave su to šeme, više marketing ali ajde. I ja se nadam da će Navi ili kako se već god bude zvala naredna GPU arhitektira od AMD-a biti dobra jer mi taman sad kad sam podigao rezoluciju i HZ i treba jača grafa, da se ne moram puno igrati s postavkama 

 

 Što se tiče RX 590, isto je ko što sam rekao za RTX 2070 i GTX 1080, samo još gore. Malo je brža a više od toga je skuplja. Još je gore nego RTX 2070 vs GTX 1080. Samo eto, velik je GAP između RX 580 do Vege ili GTX 1070 pa se tu guraju. 

 

 Ali i RTX 2070 i RX 590 imaju kod nas zajedničkog "neprijatelja" a to je pad profitabilnosti GPU rudarenja . Mislim, tko god sad kod nas kupuje grafu za gejming, treba gledati prvo i osnovno polovne. Ne znam stvarno zašto bi dao toliki novac za ove iz trgovine, pa nek imaju i kod za igre.

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.11.2018 23:04 (itomic009).
16 godina
moderator
offline
Re: PowerColor Red Devil RX 590 8GB OC - Stara te
XXX kaže...

Ja sam razmaženi kupac ATI 3850 za 1350 kn, ATI 4850 1350 kn, AMD RX 470 1500 kn

 Pa eto, počasti s jednom RX 580 8 GB s Njuškala za 1500 kn :)

12 godina
protjeran
offline
Re: PowerColor Red Devil RX 590 8GB OC - Stara te
itomic009 kaže...

  A ono, jeste brža doslovno par postotaka, što je realno u praksi nebitno . Svi se slažemo da je trebala donijeti ili veći napredak, ili bar da je jeftinija. Vidjeli smo već da su Ray šeme manje više beskorisne na RTX 2070. A DLSS, nije mi ni to baš jasno kave su to šeme, više marketing ali ajde. I ja se nadam da će Navi ili kako se već god bude zvala naredna GPU arhitektira od AMD-a biti dobra jer mi taman sad kad sam podigao rezoluciju i HZ i treba jača grafa, da se ne moram puno igrati s postavkama 

 

 Što se tiče RX 590, isto je ko što sam rekao za RTX 2070 i GTX 1080, samo još gore. Malo je brža a više od toga je skuplja. Još je gore nego RTX 2070 vs GTX 1080. Samo eto, velik je GAP između RX 580 do Vege ili GTX 1070 pa se tu guraju. 

 

 Ali i RTX 2070 i RX 590 imaju kod nas zajedničkog "neprijatelja" a to je pad profitabilnosti GPU rudarenja . Mislim, tko god sad kod nas kupuje grafu za gejming, treba gledati prvo i osnovno polovne. Ne znam stvarno zašto bi dao toliki novac za ove iz trgovine, pa nek imaju i kod za igre.

 Vise je to od par %, pogledaj malo recenzije. Sto se DLSS-a tice ako bude dobro kao sto covjek prica u ovom video to ce biti skroz ok 

 

Dobijes pozamasan gain u performansama, a razliku sa nativnim 1440 i 4k gotovo da i ne primjetis.

 

Sa ostalim se slazem, pored toliko jeftinih polovnjaca se trenutno nista drugo ne isplati...

 

11 godina
offline
Re: PowerColor Red Devil RX 590 8GB OC - Stara te
Nekako su mi čudni ovi rezultati, grafa je 10-ak posto napredak u odnosu na 580 i sad je odjednom na korak do 1070. Kak? Koje nevidije ste testirali, za obje rxice se navode modeli, za ove zelene ništa? Referentne?
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: PowerColor Red Devil RX 590 8GB OC - Stara te
picajzla0707 kaže...
Nekako su mi čudni ovi rezultati, grafa je 10-ak posto napredak u odnosu na 580 i sad je odjednom na korak do 1070. Kak? Koje nevidije ste testirali, za obje rxice se navode modeli, za ove zelene ništa? Referentne?

Ma pusti ovu recenziju, neki prosjek koji mozes vidjet u ozbiljnijim recenzijama (techpowerup, computerbase itd.) se poklapa i iznosi 20-25% u korist gtx 1070, kad obe clocknes to ode na sigurnih 30% posto 1070 FE s kojom se usporedjuje ima dosta vise headroom-a za OC.

 

Evo i svima omiljeni hw-unboxed se poklapa s ovim iznad, prosjek iz 21 igre daje 23% prednosti 1070-ki. 

 

Nemos od bug-a ocekivat ozbiljnu recenziju, nije realno...

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.11.2018 8:20 (ansha).
13 godina
offline
Re: PowerColor Red Devil RX 590 8GB OC - Stara te

  Pa ovisi od igre do igre. U nekim je GTX 1070 samo malo brža, manje i od 10% a u nekima je više. Ako testiraš 5 igra i tako selektiranih, onda može izgledati da su puno bliže. Ako testiraš 30 igara, onda dobiješ malo širu sliku .

11 godina
offline
Re: PowerColor Red Devil RX 590 8GB OC - Stara te
ansha kaže...
picajzla0707 kaže...
Nekako su mi čudni ovi rezultati, grafa je 10-ak posto napredak u odnosu na 580 i sad je odjednom na korak do 1070. Kak? Koje nevidije ste testirali, za obje rxice se navode modeli, za ove zelene ništa? Referentne?

Ma pusti ovu recenziju, neki prosjek koji mozes vidjet u ozbiljnijim recenzijama (techpowerup, computerbase itd.) se poklapa i iznosi 20-25% u korist gtx 1070, kad obe clocknes to ode na sigurnih 30% posto 1070 FE s kojom se usporedjuje ima dosta vise headroom-a za OC.

 

Evo i svima omiljeni hw-unboxed se poklapa s ovim iznad, prosjek iz 21 igre daje 23% prednosti 1070-ki. 

 

Nemos od bug-a ocekivat ozbiljnu recenziju, nije realno...

 ali nije samo stvar u broju i izboru igara, rezultati se nikako ne poklapaju i po pojedinim igrama

 

recimo far cry 5 na bugovom test ide 69 vs 70, dok na techpowerup je to 77 vs 100, to nije mala razlika - na bugovom testu grafe su skoro identične, na techpowerup je 1070 jača skoro 30% na toj igri

na bf1 u bugu je rezultat 112 vs 114, dakle opet skoro isto, dok je na techpowerup to 104 vs 120 ili 15% razlike za 1070 

 

otkud tolike razlike, dakle ne samo u prosjeku, jer nemoguće je da na jednoj igri poput far cry 5 jedan rezultat bude podjednak, dok u drugom je 1070 jača čak 30%?

12 godina
protjeran
offline
Re: PowerColor Red Devil RX 590 8GB OC - Stara te

Da li je u buguvom testu koristen Ryzen mozda?

13 godina
offline
Re: PowerColor Red Devil RX 590 8GB OC - Stara te

*testirano na Gigabyte Aorus Z370 Gaming 7, 16 GB DDR4 3200, Core i7-8700K 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice