Powershell Core na Linux distribucijama i putem Sn

poruka: 6
|
čitano: 2.410
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Powershell Core na Linux distribucijama i putem Sn".
8 godina
offline
Powershell Core na Linux distribucijama i putem Sn

Odlično je to, samo se nadam da će imati i svoju primjenu u praksi.*nix administratori imaju svoju radnu okolinu i osim nekih potencijalnih prednosti (npr jednostavnije automatizacije nekih procesa), sumnjam da će svičnuti na drastično drugačiju filozofiju, pored postojeće funkcionalne na koju su navikli (postoji tu i samo donekle racionalni animozitet). No zato za gomilu drugih koji su na domicilnoj Windoze platformi, a prisiljeni pljeviti Linux, ha - vjerojatno će im to biti odlična stvar.
Realno, budući da koliko znam "Windows Subsystem for Linux" ali uopće ne podržava grafiku, to podrazumijeva da ne podržava DE (desktop environments), posljedično ni grafičke aplikacije. Samim time uporaba npr Apache servera za administraciju weba postaje funkcionalno upitna spram postojećih Linux riješenja. 
Vidjet ćemo, rekoše slijepci.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Powershell Core na Linux distribucijama i putem Sn

U kojem to svemiru će netko koristiti powershell pokraj nativnog daleko moćnijeg shell-a u linuxu. 

 

Nije ni dobro ni loše. Jedan alat koji će koristiti 0.001% administratora *nix sustava i to u nekim egzotičnim situacijama. Meni je ovo presmješno.

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
3 1 hvala 0
6 godina
offline
Powershell Core na Linux distribucijama i putem Sn

Microsoft se pokušava uvaliti, ali neće tako lako, nedamo se linuxaši

Trust nobody, become the best !
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Powershell Core na Linux distribucijama i pute
Entry Point kaže...

U kojem to svemiru će netko koristiti powershell pokraj nativnog daleko moćnijeg shell-a u linuxu. 

 

Nije ni dobro ni loše. Jedan alat koji će koristiti 0.001% administratora *nix sustava i to u nekim egzotičnim situacijama. Meni je ovo presmješno.

Ja sam se stvarno trudio biti politički korektan.  U principu, istog sam mišljenja, ali eto, dajmo im šamsu :D

Ovo je za korisnike Azurea, koji moraju imati npr Linux virtualke, odn. "daljinsko" administriranje Linuxa.

Činjenica je da je MS odgojio (prodali im "znanje" & tech) horde PowerShell admina, koji suočeni sa Linuxom - zuje. A koliko god mi šutjeli o tome, danas se bez Linuxa nemere.
Neki čak tvrde da je ovo MS priprema da kompletne winse prebace na Linux :D odn. da svoju distru naprave.

Problem je da je ovo nezgrapno i u praksi, apsolutno sigurno, drastično sporije riješenje.
Sama ideja SNAPa je za jednostavno pokretanje/instalaciju krajnje aplikacije, a ne za učestali servis.

16 godina
neaktivan
offline
Powershell Core na Linux distribucijama i putem Sn

Kad će više ta kupnja Canonicala od strane MS-a?

Only real programmers collect their own garbage.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Powershell Core na Linux distribucijama i pute
hrvooje kaže...

Kad će više ta kupnja Canonicala od strane MS-a?

 Da znas da i ja se to pitam vec neko vrijeme.

Samo cekam obavjest.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice