Poznato je tko je hrvatski "haker" iz Zaprešića ko

poruka: 16
|
čitano: 17.603
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Poznato je tko je hrvatski "haker" iz Zaprešića ko".
16 godina
neaktivan
offline
Poznato je tko je hrvatski "haker" iz Zaprešića ko

sve podatke su izvukli iz zapljenjenog monitora.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
29 0 hvala 3
11 godina
offline
Poznato je tko je hrvatski "haker" iz Zaprešića ko

Zapljenjuje je sva periferija koja je potrebna za istragu, na racunalo se spaja samo originalna periferija s kojom je korišteno.

Sve 'novo' što spajaš na računalo instalira svoje drivere i možda može obrisat kakve korisne podatke za istragu i sl...

 
6 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Poznato je tko je hrvatski "haker" iz Zaprešić
Jel tu na forumu?
Bolje 5 do 12 nego ni jedna poslije 1! :)
Moj PC  
11 0 hvala 0
Poznato je tko je hrvatski "haker" iz Zaprešića ko

UNTISUNPORA!

 

hakeri su prije u nas dilali CD-je s Corel Draw-om, 3D studiom i Need For Speedom 2 SE.

 

I nisu nipošto "zarađivali" toliko novaca.

 

Budala, mogla je s 500,000 "zarađenih" novaca kupiti 2 kuće i godišnje uprihoditi 70,000€, al za tako nešto treba i raditi povremeno...

Moj PC  
5 4 hvala 0
13 godina
offline
Poznato je tko je hrvatski "haker" iz Zaprešića ko

 

"But it’s fairly remarkable that it has taken so long for authorities in the United States and elsewhere to move against NetWire and its alleged proprietor, given that the RAT’s author apparently did very little to hide his real-life identity. NetWire has been sold openly on the same website since 2012"

 

A ovi belosvetski inšpektori si međusobno čestitaju.

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.3.2023 15:35 (Antropofob).
 
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Poznato je tko je hrvatski "haker" iz Zaprešića ko

Ova priča je komedija od  jedne rečenice do druge

 

A danas je i Jutarnji list objavio kako je zaista riječ o M. Ž., 40-godišnjaku rodom iz Sinja, uhićenome u Zaprešiću u svojem podstanarskom stanu, 8. ožujka.

u trenutku uhićenja na računima imao čak 657.815 američkih dolara i 268.615 eura

 

i bogati plaču... na cijene nekretnina (valjda)

 

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Poznato je tko je hrvatski "haker" iz Zaprešića ko

bez računa se ne računa...da je izdavao račune...sad bi mirno spavao

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
9 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Poznato je tko je hrvatski "haker" iz Zaprešić
coldGT kaže...

Zapljenjuje je sva periferija koja je potrebna za istragu, na racunalo se spaja samo originalna periferija s kojom je korišteno.

Sve 'novo' što spajaš na računalo instalira svoje drivere i možda može obrisat kakve korisne podatke za istragu i sl...

 a zašto bi išta spajao? Valjda se ispituju uređaji za pohranu, a ne samo računalo. Dakle disk se vadi, napravi se par klonova za svaki slučaj (zlu ne trebalo jer klon ne daje jednako informacija kao original) a original ide u forenzičku obradu. Ne vjerujem da u MUP-u spajaju monitor i gledaju računalo kao nekakav vulgaris krajnji korisnik.

10 godina
offline
Poznato je tko je hrvatski "haker" iz Zaprešića ko

 

 

Nije "naš". Moji su samo nevini. Kriminalci su luzerčine. I, nisu moji.

dzg
Moj PC  
0 2 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Poznato je tko je hrvatski "haker" iz Zaprešić
BitLocker?
13 godina
offline
Re: Poznato je tko je hrvatski "haker" iz Zaprešić
silvio3105 kaže...
BitLocker?

 Pomaže samo ako je računalo isključeno. Na tu foru su čopili Ross Ulbrichta, čekali su da se logira i onda ga fizički spriječili da isključi laptop.

Imaju programćić koji posiše sve passworde iz memorije, pomoglo bi mu eventualno da je imao standard account jer dotični programćić treba sudo privilegije da obavi svoju magiju.

 

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
14 godina
offline
Re: Poznato je tko je hrvatski "haker" iz Zaprešić
silvio3105 kaže...
BitLocker?

 Ima smisla, nije mi to palo na pamet. Ali opet, ako ne mogu otključati svejedno je. 

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Poznato je tko je hrvatski "haker" iz Zaprešić
Znači koristiti račun bez admina?
Može
16 godina
offline
Re: Poznato je tko je hrvatski "haker" iz Zaprešić
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

UNTISUNPORA!

 

hakeri su prije u nas dilali CD-je s Corel Draw-om, 3D studiom i Need For Speedom 2 SE.

 

I nisu nipošto "zarađivali" toliko novaca.

 

Budala, mogla je s 500,000 "zarađenih" novaca kupiti 2 kuće i godišnje uprihoditi 70,000€, al za tako nešto treba i raditi povremeno...

 zoka, ti mislis da je to njegov novac, njegov softver?

 

on je sitna perestrojka - zna se koja ekipa izradjuje takav softver.

liku sad nije ni do kakvih para, a hrvatsko pravosudje mu je najmanji problem...

 

otkud si ti ono iz hlebina?

 

6 godina
offline
Poznato je tko je hrvatski "haker" iz Zaprešića ko

A steta. Sve u bitkonj i laganini. 

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Poznato je tko je hrvatski "haker" iz Zaprešić
silvio3105 kaže...
Znači koristiti račun bez admina?
Može

 Ne samo u kontekstu Bitlockera.

Microsoft je oduvijek davao preporuku da se koristi standardni account jer se pokazalo da drastično smanjuje mogućnost da se svakakve gadarije zakače na OS dok čovjek ne gleda.

Npr. ako ti se ransomware zakači na komp, neće uspjeti enkriptirati druge kompove u mreži, naravno pod uvjetom da su pod standard accountom.

Nažalost za prosječnog korisnika je cijeli koncept admin/standard account pretežak za shvatit, tako da Windowsi prilikom instalacije ne inzistiraju na kreiranju dva accounta.

 

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice