Pranje novca, brđani i narko karteli: Ozark

poruka: 19
|
čitano: 7.798
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Pranje novca, brđani i narko karteli: Ozark".
5 godina
offline
Pranje novca, brđani i narko karteli: Ozark

Čudi me da nitko od tih kartela nije skužio da je hrvatska idealna za pranje love...evo da sada dođeš i kupiš nekretninu od 8 milijuna dolara u hrvatskoj...nitko te nebi pitao odakle su ti pare...u americi kupiš auto od 150000kn i u poreznoj se pali alarm ako ga ne možeš pravdati...kod nas toga nema

 

ozark na hrvatski način bi trajao jednu epizodu...jedna epizoda bi bila dovoljna da se opere 8 milijuna dollara:)

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
14 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Pranje novca, brđani i narko karteli: Ozark
Serija bi bila odlica da nije Martija. Jednostavno ga ne mogu ozbiljno shvatiti nakon Arested developmenta.
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Pranje novca, brđani i narko karteli: Ozark

Serije poput Ozarka i Breaking Bada su mi odbojne u startu zbog teme nasilja, mafije, droge i sličnih motiva s dna društva. U paru su s filmovima o 2. svjetsku ratu.

 

Nema katarze, nema uzvišenosti, nema inspiracije, nema čežnje za boljim društvom.

 

Tko uživa u pogledu na dno društva, iz tko zna kakvih motiva, taj će ovakve serije dizati na pijedestal.

 
6 3 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Pranje novca, brđani i narko karteli: Ozark
BarbaVeli kaže...

Serije poput Ozarka i Breaking Bada su mi odbojne u startu zbog teme nasilja, mafije, droge i sličnih motiva s dna društva. U paru su s filmovima o 2. svjetsku ratu.

 

Nema katarze, nema uzvišenosti, nema inspiracije, nema čežnje za boljim društvom.

 

Tko uživa u pogledu na dno društva, iz tko zna kakvih motiva, taj će ovakve serije dizati na pijedestal.

 Kakav komentar bi Bio za horrore,sapunice,dokumentarne filmove itd.............

Haha

16 godina
offline
Re: Pranje novca, brđani i narko karteli: Ozark
Ma vidis da lupa gluposti.
14 godina
offline
Pranje novca, brđani i narko karteli: Ozark

kad se pročita naslov članka, mislim da čitatelj pomiješa "Oslobađanje" s rvackim "štihom": zapuštena kuća, zahrđali traktor, ofucano pseto na lancu mahnito laje i neobrijani krkan te podozrivo gleda...

 

kroz Ozark sam prošao highway 65 cestom, i to je klasični skoro-pa-južnjački gradić, dvije glavne ulice pod 90°, par crkava različitih kršćanskih (evangeličkih)denominacija, ne možeš ih razlikovati, ono što oni nazivaju "world famous" ili "historic" eventualno je nekakva razlika među njima...

 

gradići su uređeni, totalno nemaštoviti, rijetko koja zgrada ima više od jednog kata (s prizemljem), a ta zapuštena imanja su izvan gradova - limene kuće, zahrđali auti...

 

osnova krkanluka tamo je taj podozrivi malomišćanski (ili mentalitet palanke) pogled na svijet - mi smo pravedni bogobojažljivi kršćani a svijet oko nas je pokvaren...

 

uostalom tamo je do pred 10-ak godina bilo normalno voziti klince u školu u "trucku" (pick-upu s duplom kabinom za nas), na zadnjem staklu soška i na njoj puška...

 

svi su oni danas jako pristojni (vrlo, vrlo pristojni!), uredni (Walmart people su druga kategorija!), ali su licemjerni..

 

Meksikance zovu "beaners" ali uredno idu u meksičke restorane, uostalom u svake etničke restorane, tamo valjda manje od četvrtine obitelji jede doma glavni dnevni obrok...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 3
15 godina
offline
Re: Pranje novca, brđani i narko karteli: Ozark
BarbaVeli kaže...

Serije poput Ozarka i Breaking Bada su mi odbojne u startu zbog teme nasilja, mafije, droge i sličnih motiva s dna društva. U paru su s filmovima o 2. svjetsku ratu.

 

Nema katarze, nema uzvišenosti, nema inspiracije, nema čežnje za boljim društvom.

 

Tko uživa u pogledu na dno društva, iz tko zna kakvih motiva, taj će ovakve serije dizati na pijedestal.

 

Breaking Bad, pokazuje kakvo je društvo zaista. 

 

Analiziraj Fringa, Ehrmantrauta pa ćeš vidjeti da su ljudi (Better Call Saul), koji zapravo taj posao ne rade iz gušta, nego da osiguraju sebe i svoje voljene. 

 

Jer na drugačiji način, nebi mogli postići ono što imaju. Nitko od tih ljudi tamo ne uživa u nasilju, nego ga gleda kao nužno zlo.

 

Pogledaj kako se Fring ophodi prema vlastitim zaposlenicima (unutar legalne tvrtke i organizacije), a pogledaj glavnog iz Juarez kartela i Salamance.

 

Ono su nasilnici, zvijeri kojima je nasilje gušt. Fring i ostali, su ljudi koji čine što moraju, a kada moraju nastoje bez previše drame.

 

Da ti napomenem još nešto: države bivše Juge, žive od šverca droge. Bez toga, BDP bi bio još manji.

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
4 godine
protjeran
offline
Pranje novca, brđani i narko karteli: Ozark

Kakav je to naslov o majke ti mile o foruma.

Svaki dan sve vece besmislje.

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Pranje novca, brđani i narko karteli: Ozark

Kako bi rekao Bora Čorba:

 

"A pisao sam ja kartelu,

da mi daju, bar parcelu,

od koke tu na maloj njivi,

sasvim pristojno se živi"

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Pranje novca, brđani i narko karteli: Ozark

Gospođu Wendy (56) bi kaznio samo tako

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pranje novca, brđani i narko karteli: Ozark

sram te budi bilo i špot!

 

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.6.2020 16:21 (Stric_Jura).
15 godina
offline
Re: Pranje novca, brđani i narko karteli: Ozark
Stric_Jura kaže...

sram te budi bilo i špot!

 

 

Sram ga i speed bilo! 

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.6.2020 18:03 (fredii).
10 godina
offline
Pranje novca, brđani i narko karteli: Ozark

Gram i spid te može bit 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pranje novca, brđani i narko karteli: Ozark
BarbaVeli kaže...

Serije poput Ozarka i Breaking Bada su mi odbojne u startu zbog teme nasilja, mafije, droge i sličnih motiva s dna društva. U paru su s filmovima o 2. svjetsku ratu.

 

Nema katarze, nema uzvišenosti, nema inspiracije, nema čežnje za boljim društvom.

 

Tko uživa u pogledu na dno društva, iz tko zna kakvih motiva, taj će ovakve serije dizati na pijedestal.

 Nemoj mi protiv breaking bad, najbolja serija svih vremena, ovdje drugacije pocimlje serija od ozarka, koliko se sjecam walter je bio profesor obolio od raka, novci su postali problem jer vise nije mogao radit, hipoteke, i covjek da mu zena i djeca ne postanu beskucnici krene kemijat posto je vec profesor kemije 😁. 

Dok je ozark odma od pocetka se bavi kriminalom bez nekog razloga nego eto oce novce glavni lik. Prva sezona mi dobra ostale dvi tako tako

5 godina
offline
Re: Pranje novca, brđani i narko karteli: Ozark
nike098 kaže...
BarbaVeli kaže...

Serije poput Ozarka i Breaking Bada su mi odbojne u startu zbog teme nasilja, mafije, droge i sličnih motiva s dna društva. U paru su s filmovima o 2. svjetsku ratu.

 

Nema katarze, nema uzvišenosti, nema inspiracije, nema čežnje za boljim društvom.

 

Tko uživa u pogledu na dno društva, iz tko zna kakvih motiva, taj će ovakve serije dizati na pijedestal.

 Nemoj mi protiv breaking bad, najbolja serija svih vremena, ovdje drugacije pocimlje serija od ozarka, koliko se sjecam walter je bio profesor obolio od raka, novci su postali problem jer vise nije mogao radit, hipoteke, i covjek da mu zena i djeca ne postanu beskucnici krene kemijat posto je vec profesor kemije 😁. 

Dok je ozark odma od pocetka se bavi kriminalom bez nekog razloga nego eto oce novce glavni lik. Prva sezona mi dobra ostale dvi tako tako

 A ja vise puta odustao od BB nego od don kihota... Jednostavno ne mogu nastaviti gledati nakon 5 ili 6 epizoda....Ozark odlicna.....

11 godina
offline
Re: Pranje novca, brđani i narko karteli: Ozark
Gajotres kaže...
Serija bi bila odlica da nije Martija. Jednostavno ga ne mogu ozbiljno shvatiti nakon Arested developmenta.

 Bateman u biti ponavlja svoju ulogu Michaela Blutha, doduše u nešto drukčijem settingu. Kad pogledaš njegove uloge u Horrible Bosses i Game Night, opet glumi sličnog lika. Meni doduše to ne smeta jer funkcionira, ali kužim tvoj "problem". 

12 godina
offline
Re: Pranje novca, brđani i narko karteli: Ozark
nike098 kaže...
BarbaVeli kaže...

Serije poput Ozarka i Breaking Bada su mi odbojne u startu zbog teme nasilja, mafije, droge i sličnih motiva s dna društva. U paru su s filmovima o 2. svjetsku ratu.

 

Nema katarze, nema uzvišenosti, nema inspiracije, nema čežnje za boljim društvom.

 

Tko uživa u pogledu na dno društva, iz tko zna kakvih motiva, taj će ovakve serije dizati na pijedestal.

 Nemoj mi protiv breaking bad, najbolja serija svih vremena, ovdje drugacije pocimlje serija od ozarka, koliko se sjecam walter je bio profesor obolio od raka, novci su postali problem jer vise nije mogao radit, hipoteke, i covjek da mu zena i djeca ne postanu beskucnici krene kemijat posto je vec profesor kemije 😁. 

Dok je ozark odma od pocetka se bavi kriminalom bez nekog razloga nego eto oce novce glavni lik. Prva sezona mi dobra ostale dvi tako tako

 😁 Naravno nemoze svakome se isto svidat, meni je top 1 pogledao svih 5 sezona u rekordnom roku

15 godina
offline
Re: Pranje novca, brđani i narko karteli: Ozark
BarbaVeli kaže...

Serije poput Ozarka i Breaking Bada su mi odbojne u startu zbog teme nasilja, mafije, droge i sličnih motiva s dna društva. U paru su s filmovima o 2. svjetsku ratu.

 

Nema katarze, nema uzvišenosti, nema inspiracije, nema čežnje za boljim društvom.

 

Tko uživa u pogledu na dno društva, iz tko zna kakvih motiva, taj će ovakve serije dizati na pijedestal.

 Dno i vrh društva su ti isti samo ovi na vrhu su podliji pokvareniji, još gori jer imaju ovlasti te uništavaju naširoko dalekosežnijim posljedicama.

kradem mine iz minskog polja
6 godina
protjeran
offline
Re: Pranje novca, brđani i narko karteli: Ozark
fredii kaže...

 Da ti napomenem još nešto: države bivše Juge, žive od šverca droge. Bez toga, BDP bi bio još manji.

 Mirela Holy je obećala da ćemo biti još bogatiji kaj se drogisanja tiče.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice