Pratite uživo: pokusno lansiranje rakete Falcon He

poruka: 117
|
čitano: 28.232
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Pratite uživo: pokusno lansiranje rakete Falcon He".
11 godina
offline
Re: Pratite uživo: pokusno lansiranje rakete Falco
Svi mediji seru po njemu i usporedjuju ovaj projekt sa Sirijskom krizom i gladnima u svijetu.Bas vidim kako se brinu o svemu tome.Ratuju,sve vise gladnih i sl.Takve treba usutkat,jer pricaju gluposti.Čudno kako kada NASA napravi nesto ne seru,koja potrosi puno vise resursa,novaca i sl.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Pratite uživo: pokusno lansiranje rakete Falco
lllnuclearlll kaže...

Jesu se kamere i odašiljač na Tesli napajale Teslinom baterijom? Kako je to tak brzo ostalo bez energije? Pa zar ne bi trebalo bit struje za bar mjesec/dva?

 Dok većina satelita, rovera i svega što lansiramo na druge planete obilazi Van Allenove pojase, ili ide rubnim dijelovima, Tesla je prošao direktno kroz njih što je najvjerojatnije spržilo svu elektroniku i baterije jer nema nikakve posebne zaštite. Plus, nije instaliran nikakav poseban sustav za telekomunikaciju pa bi vjerojatno bilo vrlo teško uhvatiti signal iz daljine.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
15 godina
offline
Re: Pratite uživo: pokusno lansiranje rakete Falco
JozoBozo121 kaže...
lllnuclearlll kaže...

Jesu se kamere i odašiljač na Tesli napajale Teslinom baterijom? Kako je to tak brzo ostalo bez energije? Pa zar ne bi trebalo bit struje za bar mjesec/dva?

 Dok većina satelita, rovera i svega što lansiramo na druge planete obilazi Van Allenove pojase, ili ide rubnim dijelovima, Tesla je prošao direktno kroz njih što je najvjerojatnije spržilo svu elektroniku i baterije jer nema nikakve posebne zaštite. Plus, nije instaliran nikakav poseban sustav za telekomunikaciju pa bi vjerojatno bilo vrlo teško uhvatiti signal iz daljine.

 

 

Ne bih se slozio.
Pritom ne bih uopce ulazio u diskusiju da li Van Allenovi pojasevi uopce mogu "prziti" elektroniku nego bih se posluzio obicnom matematikom.

Van Allenovi pojasevi dosezu do cca 58 000km dok posljednja slika Starmana je slikana 8.2.2018.
Na danasnji dan, u ovom momentu Starman je udaljen od Zemlje 1 378 260 km, a s obzirom da se udaljuje od Zemlje brzinom  11 195km/h, odnosno 268 680 km/dan, ispada da je zadnja slika poslana kada je Starman bio na udaljenosti od ~437 000km, dakle debelo izvan Van Allenovog pojasa.

 

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
9 godina
neaktivan
offline
Re: Pratite uživo: pokusno lansiranje rakete Falco

Ne znam kakva diskusija je potrebna o Van Allenovim pojasevima, jasno je da će nabijene čestice oštetiti svaki elektronički dio koji je nezaštićen. 

 

Lijepo si ti to izračunao, ali kad putuješ svemirom 1+1 kilometar nije udaljen dva ud početne točke. Solarnim sustavom putuješ po orbitama i bježiš iz jedne u drugu, a ne po pravcu. Uostalom, više vjerujem Musku koji nekog vraga radi tamo i koji je lijepo napisao sa će Van Allenovi pojasevi pržiti auto pet sati prije konačno impulsa.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
15 godina
offline
Re: Pratite uživo: pokusno lansiranje rakete Falco
JozoBozo121 kaže...

Ne znam kakva diskusija je potrebna o Van Allenovim pojasevima, jasno je da će nabijene čestice oštetiti svaki elektronički dio koji je nezaštićen. 

 

Lijepo si ti to izračunao, ali kad putuješ svemirom 1+1 kilometar nije udaljen dva ud početne točke. Solarnim sustavom putuješ po orbitama i bježiš iz jedne u drugu, a ne po pravcu. Uostalom, više vjerujem Musku koji nekog vraga radi tamo i koji je lijepo napisao sa će Van Allenovi pojasevi pržiti auto pet sati prije konačno impulsa.

 

Da ti budem iskren, pri izracunu nisam uopce uzimao u obzir orbite nego sam se jednostavno posluzio sa podacima sa stranice http://www.whereisroadster.com/gdje kazu da je Starman udaljen od zemlje ( uvom trenutku ) 1 390 902km, a i onako, na oko puta Pi, zadnja Starmanova slika izgleda kao da je udaljen puno vise od 58000 km (promjer zemlje je koliko se sjecam oko 12500km? a na slici vec izgleda prilicno sitno)

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
12 godina
offline
Re: Pratite uživo: pokusno lansiranje rakete Falco
JozoBozo121 kaže...

Ne znam kakva diskusija je potrebna o Van Allenovim pojasevima, jasno je da će nabijene čestice oštetiti svaki elektronički dio koji je nezaštićen. 

 

Lijepo si ti to izračunao, ali kad putuješ svemirom 1+1 kilometar nije udaljen dva ud početne točke. Solarnim sustavom putuješ po orbitama i bježiš iz jedne u drugu, a ne po pravcu. Uostalom, više vjerujem Musku koji nekog vraga radi tamo i koji je lijepo napisao sa će Van Allenovi pojasevi pržiti auto pet sati prije konačno impulsa.

 Ok, przenje u pojasima je bilo namjerno, imali su 'bespotrebni' coast od 5 sati jer je to potrebno za certifikaciju za EELV za FH. Naime za direktni GSO koji je jedan od referentnih orbita USAFa je potrebno coastati cca 6 sati nalon ulaska u GTO, a prije finalnog circularization burna.

 

Nadalje, sa zemljom komunicira S2, a ne Roadster. Pa su stoga  bitne S2 baterije, a ne Roadsterove baterije koje uostalom na toj temp ne bi bas puno izdrzale. 

16 godina
offline
Re: Pratite uživo: pokusno lansiranje rakete Falco
F10EXX kaže...

 

Nadalje, sa zemljom komunicira S2, a ne Roadster. Pa su stoga  bitne S2 baterije, a ne Roadsterove baterije koje uostalom na toj temp ne bi bas puno izdrzale. 

 Kojoj temperaturi? Svemir nema temperaturu.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Pratite uživo: pokusno lansiranje rakete Falco
lllnuclearlll kaže...

 Kojoj temperaturi? Svemir nema temperaturu.

 Sve ima temperaturu. Najniža temperatura svemira je oko 2.7 kelvina, ali to blizu Zemlje nećeš naći. Stvar je u tome da zato jer ima vrlo malo čestica se predmeti ne mogu hladiti kad ih sunce zagrije. Komadi metala na suncu u orbiti mogu se zagrijati na 200 stupnjeva, a metar dalje ta cijev u hladu može biti na sto stupnjeva ispod nule.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
12 godina
offline
Re: Pratite uživo: pokusno lansiranje rakete Falco
lllnuclearlll kaže...
F10EXX kaže...

 

Nadalje, sa zemljom komunicira S2, a ne Roadster. Pa su stoga  bitne S2 baterije, a ne Roadsterove baterije koje uostalom na toj temp ne bi bas puno izdrzale. 

 Kojoj temperaturi? Svemir nema temperaturu.

 Naravno da ima, ali svemir nisam ni spomenuo. A stvari gube toplinu radijacijom, pa bi tako roadsterova baterija, koja nije bas na direktnom suncu vrlo brzo otisla u podrucje gdje vise ne bi bilo nekih kemijskih procesa i zato bi baterija prestala raditi. Iako mnogi tvrde da u autu i nema baterije.

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.2.2018 8:02 (F10EXX).
15 godina
offline
Re: Pratite uživo: pokusno lansiranje rakete Falco
F10EXX kaže...

Iako mnogi tvrde da u autu i nema baterije.

 Da i ja sam procitao na nekoliko mjesta isto. Glavni argument je kako se kroz kotace moze vidjeti druga strana. S obzirom da nisam nikada niti vidio Tesla Roadster, a kamoli proucavao ga, nemam pojma gdje su mu smjestene baterije.

 

S druge strane, ne mogu pronaci informaciju, koje kamere su koristene. koliko sam skuzio na Roadsteru su 3 kamere montirane.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
16 godina
offline
Pratite uživo: pokusno lansiranje rakete Falcon He

Po meni logično da nema bateriju budući da nije zaštićen od radijacije. Osim toga, puno je lakši teret bez baterije a ušteda u novcima po kg je velika.

Volim prirodu, mrzim računala. Programer od rođenja.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Pratite uživo: pokusno lansiranje rakete Falco
Auto je ubačen upravo zato da glumi teret. Ako je baterija izvađena, to je vjerojatno iz sigurnosnih razloga.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pratite uživo: pokusno lansiranje rakete Falco
A zas je skinut retrovizor s auta?

Razmisljal sam si malo o tome i dosao do zakljucka da su ga vjerojatno skinuli da se ne otkine i ne napravi potencijalno sranje prilikom lansiranja. No opet, zakeljili su mali auto na dashboard.. :/

A ne komentira se nista na to kaj su navodno mijenjali live snimku nakon uploada? Za sto, ajmo rec postoje dokazi..

I ne, nisam flat earther i to nema veze s tim. Jednostavno neke stvari definitivno smrde ak je to istina.
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pratite uživo: pokusno lansiranje rakete Falco
Sale_ds kaže...


A ne komentira se nista na to kaj su navodno mijenjali live snimku nakon uploada? Za sto, ajmo rec postoje dokazi..

Jednostavno neke stvari definitivno smrde ak je to istina.

 jel onda navodno il ima dokaza? kakvi dokazi? kaj se na tim "dokazima" razlikuje od live snimke?

kaj uopce smrdi u vezi toga?

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pratite uživo: pokusno lansiranje rakete Falco
Ima video od nekog flat earthera pa u jednom dijelu ima snimka sa raketa dok su slijetale kako slijecu na istu platformu no naknadno je video prepravljen i slijece svaka na svoju. Ugl., vjerojatno su puknuli feed s jedne kamere slucajno na oba ekrana na streamu. No opet, zasto to ne reci nego ici mijenjati video koji je sniman live i to bez da si izgubio lajkove i upload date. Znaci nije novi video, a po vec uploadanom se kao nemre. To mene zanima.

Bum iskopal video kad dodem s posla.
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pratite uživo: pokusno lansiranje rakete Falco
Evo. Nije isti video al posluzit ce. Zanemarite ostale proljeve od frajera ak ih ima.

Ponavljam, nisam flat eather i ovo nema apsolutno nikakve veze s oblikom zemlje. Prije neg krenete napadat :).

Zanima me kaj mislite o tome i to je to.

------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
0 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pratite uživo: pokusno lansiranje rakete Falco

dakle sam si reko, da su oba feeda bila sa iste kamere, neko je sjebo u prijenosu. edit je bio zato da u feed ubace kameru sa druge rakete. kaj za to zbilja treba visa matematika?

i jos jednom, kaj tocno taj fake pokusava prikrit i kakav problem to stvara?

(ni ne vjerujem da sam isao odgovarat na ovo)

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.2.2018 14:46 (nixass).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pratite uživo: pokusno lansiranje rakete Falco
Ma nista u vezi lansiranja lol. Ne kuzis poantu. Problem, ak je to istina nema apsolutno nikakve veze a lansiranjem i ravnom zemljom. A ocito tu netko nekoga jebe..

Dal ti mozes nakon kaj uploadas nes na tubu naknadno odlucit da jos nes ubacis u vec postojeci uploadani video bez da se mijenja upload date, pogledi i lajkovi?

Kolko ja znam to se navodno nemre radit..

U prijevodu...ja bi na tubi mogo rec neku totalnu laz u vezi tebe, ti me tuzis na osnovu tog videa, a ja naknadno taj dio videa zamijenim s drugim. Cisto ko suza, upload date, sve... Jel sad kuzis?

------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
16 godina
online
Re: Pratite uživo: pokusno lansiranje rakete Falco
Sale_ds kaže...
Ma nista u vezi lansiranja lol. Ne kuzis poantu. Problem, ak je to istina nema apsolutno nikakve veze a lansiranjem i ravnom zemljom. A ocito tu netko nekoga jebe..

Dal ti mozes nakon kaj uploadas nes na tubu naknadno odlucit da jos nes ubacis u vec postojeci uploadani video bez da se mijenja upload date, pogledi i lajkovi?

Kolko ja znam to se navodno nemre radit..

U prijevodu...ja bi na tubi mogo rec neku totalnu laz u vezi tebe, ti me tuzis na osnovu tog videa, a ja naknadno taj dio videa zamijenim s drugim. Cisto ko suza, upload date, sve... Jel sad kuzis?

 Mislim da nisi baš gledao detalje. Originalan sa dvije kopije iste kamere bočne rakete nosača je bio live feed, tj direktan prijenos. Korigirana kamera od druge rakete nosača je u sažetku. iliti editirana repriza. 
Live feed je bio jedan youtube video, offline video je drugi video. Naravno da sad više nema pravog live feeda, jer ništa više nije "live". Do slijedećeg prijenosa.
To što na reprizi na tv programu ostalo upečeno "direktan prijenos" ne znači da je ta upečena informacija neka zavjera. To što ti vidiš milijune pregleda na snimci i lajkova ne predstavlja problem - cijeli svijet je pregledvao snimke linkane na nebrojene news portale. Dapače, znam da direktan prijenos nije imao osobito mnogo ni aktivnih ljudi u prijenosu ni lajkova. Oko parsto tisuća koliko se sjećam. 

Sale_ds kaže...
Ima video od nekog flat earthera pa u jednom dijelu ima snimka sa raketa dok su slijetale kako slijecu na istu platformu no naknadno je video prepravljen i slijece svaka na svoju. Ugl., vjerojatno su puknuli feed s jedne kamere slucajno na oba ekrana na streamu. No opet, zasto to ne reci nego ici mijenjati video koji je sniman live i to bez da si izgubio lajkove i upload date. Znaci nije novi video, a po vec uploadanom se kao nemre. To mene zanima. 

Bum iskopal video kad dodem s posla.

 Gledao sam direktan prijenos, nikad nisu slijetale na istu platformu. To bi bilo izuzetno glupo jer da jedna eksplodira, uništila bi drugu. Kut kamere je možda lika zavarao pa nije vidio da to što su jedna iza druge ne znači da su zajedno. 
Imaš gomilu snimki mobitelom stanovnika na floridi i posjetitelja lansiranja. Zašto nisi to provjerio?


http://digg.com/video/simultaneous-landing-spacex-sonic-boom
primjeti koliko "nefilmično" zvuk kasni za raketama. I koja je to sila kad se iz tolike daljine tako čuje.

lllnuclearlll kaže...

Jesu se kamere i odašiljač na Tesli napajale Teslinom baterijom? Kako je to tak brzo ostalo bez energije? Pa zar ne bi trebalo bit struje za bar mjesec/dva?

 Koliko sam čuo, iz tesle su povadili sve njezine originalne teške baterije. Gotovo samo školjka je ostala. Ovo što je napajalo je neki jednostavan starinski akumulator, da se slučajno nebi dogodilo da zbog kakvog šoka temperature, vibracije ili razlike tlakova eksplodira koja baterijska čelija i ukaka cijeli poduhvat.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.2.2018 22:11 (overhaul).
15 godina
offline
Pratite uživo: pokusno lansiranje rakete Falcon He

ovo je bolja mjuza uz ovu eskapadu: 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Pratite uživo: pokusno lansiranje rakete Falcon He

Okej, jel vi stvarno vjerujete u taj BS??

Moj PC  
0 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Pratite uživo: pokusno lansiranje rakete Falco
juice21 kaže...

Okej, jel vi stvarno vjerujete u taj BS??

 Ne, meni je i dalje nevjerojatno da postoje ljudi koji vjeruju da je Zemlja ravna, da svemir zapravo konstantno ubrzava prema gore ili šta već, da su svi drugi planeti okrugli samo Zemlja nije, da je Sunce zapravo manje od Mjeseca i da se nalazi na 2000km od Zemlje ili koliko već, da svijetom upravljaju gušteri.

 

Stvarno ne mogu vjerovati da postoje budale takvog kalibra.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
16 godina
offline
Re: Pratite uživo: pokusno lansiranje rakete Falco
JozoBozo121 kaže...

 Ne, meni je i dalje nevjerojatno da postoje ljudi koji vjeruju da je Zemlja ravna, da svemir zapravo konstantno ubrzava prema gore ili šta već, da su svi drugi planeti okrugli samo Zemlja nije, da je Sunce zapravo manje od Mjeseca i da se nalazi na 2000km od Zemlje ili koliko već, da svijetom upravljaju gušteri.

 

Stvarno ne mogu vjerovati da postoje budale takvog kalibra.

A ne pitas se odakle takva poruka? I ne pitas se da to mozda nije krivo shvaceno, i s tvoje i njihove strane? Mozda su oni budale ali nemoj misliti da si bolji. Sve treba ispitati - traziti istinu. Ne prihvacati nista za gotovo.

Sunce postoji u sredistu Zemlje, mozda je dalje od 2000 km ali nije ni puno dalje (temperatura na povrsini unutarnje jezgre je 6000C, tocno kao na povrsini Sunca).

Sve u svemiru se moze objasniti sa 2 dimenzije (princip holograma, kao 3D igre na 2D ekranu), sve dodatne dimenzije su bespotrebno kompliciranje iz interesa - a  2 dimenzije su ravna ploca, tj disk.

Svi  ljudi na Zemlji dosli su iz drugog solarnog sustava (svemira) a tamo su bili u drugacijem obliku pa i u obliku gustera, zbog drugacijeg tlaka/gravitacije.

Promjena oblika materije (i duše zarobljene u tom zlu) se radi promjenom frekvencije.

Gravitacija u sredistu zemlje nije 0 nego beskonacna kao i u sredistu Sunca. Sunce = srediste Zemlje. Gravitacija opada sinusoidalno, tamo gdje se križa zračenje materije i antimaterije su "stabilne" orbite planeta, kao i elektrona u atomu!

Zracenje iz sredisnje jezgre ide u obliku gravitacijskih valova (em valovi = gravitacijski valovi na skali elektrona) i reflektira se "gore" (zamisli da se Zemlja nalazi unutar ogledala) pa ti to vidiš kao Sunce.

Zemlja se rotira brzinom svjetlosti (to je brzina mirovanja). Gravitacijski valovi planeta prolaze jedni kroz druge i time povecavaju i smanjuju volumen pa izgleda da se gibaju u elipticnim orbitama a one su zapravo cirkularne.

Emisija i gibanje planeta = emisija fotona i gibanje elektrona pod ekscitacijom u atomu!

 

Atom = Sunčev sustav = Svemir!

Potreban je samo DRUGAČIJI pogled da bi se shvatilo da je sve isto i invariantno na skalu.

 

Kada gledaš u svemir gledaš u unutrašnjost elektrona (refleksiju).

 

To je istina.

Amenoum

Volim prirodu, mrzim računala. Programer od rođenja.
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.3.2018 10:58 (PaleRider).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Pratite uživo: pokusno lansiranje rakete Falco
Koliko su satelita postavili u zemljinu orbitu oni koji vjeruju u ovakve stvari?
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pratite uživo: pokusno lansiranje rakete Falco
Visak kaže...
Koliko su satelita postavili u zemljinu orbitu oni koji vjeruju u ovakve stvari?

 Zar zaista ocekujes smislenu i argumentiranu raspravu?

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pratite uživo: pokusno lansiranje rakete Falco
Ako je sunce u zemlji zasto onda zemlja nije na suncu?
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Pratite uživo: pokusno lansiranje rakete Falcon He

Kakva ravna Zemlja kakve gluposti... evo radije jednog videa koji slavi znanstvena i tehnološka postignuća čovjeka današnjice umjesto nekih kriptičnih tekstića iz brončanog doba:

 

Onima kojima se nešto i može objasniti ne treba ništa niti objašnjavati. Onima kojima sve treba objašnjavati ionako se ništa ne može objasniti.
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice