Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno cijep zaključana tema

poruka: 495
|
čitano: 74.184
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno cijep".
9 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c

 Ljudi u Golf 3 TDi ulupaju novaca za nekog ferarija i nikad taj Golf ne vozi dobro i skoro se ubiju jer su ispilali amortizere i plaćaju kazne.

 

Zašto bi bilo neshvatljivo da čovjek koji je život proveo pokušavajući pomoći - to i dalje čini, samo što je prije možda i pomagao, ali sad je tek uvjeren da pomaže.

Strast i tvrdoglavost ljude tjera na poprilično nesuvisle poteze, ali je i zanimljivo da nakon određenog perioda pokazuju i ustrajnost koja se više ne može anulirati.

 

Kockari do smrti traže dobitak koji će im pokriti uloženo, jer kad uložiš određenu količini ne čini se mogućim odustati. On je toliko ogrezao u to da više ne može odustati, a vlastiti ego ga tjera da bude relevantan - ako nije relevantan kako će "pomoći" pobogu! Ta on je tu da se bori - a borba je svrha.

 

Kao što i ti imaš svrhu. Zašto činiš to što činiš? Voliš li svoju obitelj? Zašto? Jesi li sretan?

Ljudi su ili zli, ili, što je nekad i opasnije, misle da čine dobro. Sa zlom je jednostavno, ovih drugih se teško riješiti.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
10 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c

 

@Ayre

 

Jel' da? A, šta bi ti?

 

Previše su toksični. Jednom im ponudiš prave informacije, pa drugi put, pa treći, a oni uvijek okolo-naokolo, bla, bla, razdvonjavaju raspravu i pišu parole, pamflete....

 

Zakaj ne pustiš svoju djecu, recimo da se druže sa starim ljudima koji vole djecu? Ha? Mislim, ne želiš valjda jednoumlje u odgoju vlastitog djeteta? I pedofili moraju nešto reći, itd.

Tako je i sa antivakserušama...previše su toksični.

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
Moj PC  
0 5 hvala 0
13 godina
offline
Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno cijep

prosle godine za uskrs prvo zena onda ja pa i sin prebolili koronu

odlezo 8 dana u krevetu temperature prva 3 dana naj gora jer me je toliko bolila glava kao da sam pio dva dana i dve noci

miris se vratio nakon mjesec dana ,susjed 7 kuca od moje umro godiste 73 nikad bolestan bio

 

uglavnom skratim pricu cjepio sam se i 1 i drugom dozom stvar izbora hoces ili neces uglavnom ja bi sve mjere ukinuo

imali ste priliku cjepiti se niste i jos imate dalekle ukidanje mjera

 
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
wyks kaže...
Drago kaže...
Mainstream mediji s tim ivermektinom i sranjima o "lijeku za konje" su napravili nevjerojatnu štetu racionalnom i istinitom diskurzu o covidu.

 Zato što je danas, čak i da si mega-racionalan, teško ne ekstrapolirati nekakve društvene pokazatelje iz nekog ne-univerzalnog sociološkog fenomena. Iako bi se kakti trebali suzdržavati cjelodruštvenih projekcija iz neadekvatnih primjera.

 

...

 

 

Iskreno, ne mogu pratiti nit argumentacije.

 

Poanta je ovo - ne može se istovremeno sjediti na dvije stolice. Ne može se tobože raskrinkati iracionalne laži antivaksera i istodobno širiti vlastite. Onda to nije raskrinkavanje nego propaganda.

 

 

 

This space for rent!
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.10.2021 16:36 (Drago).
15 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
Drago kaže...
Iskreno, ne mogu pratiti nit argumentacije.

 Što misliš, zašto je više od 367 ljudi konzumiralo baš ivermectin namjenjen životinjama, a zašto je 50ak% pučanstva skeptično prema besplatnom i najsigurnijem lijeku u povijesti čovječanstva? Ovo je zbilja pitanje, zanima me tvoje mišljenje.

Meni je taj omjer abnormalan, a ne da mi se raspravljati sa "Area man has concerns" tipom koji 367/239 000 000 slučajeva ekstrapolira kao neki "izraziti rizik za mlade osobe" već jebenih godinu dana u preko 4000 poruka koje je nakucao.

 

(Vjerojatno jer u očima nekog debila sad ispada da se brani phrama, iako je u Kongresu u tijeku uništenje ikakvog plana za proširenje zdravstva i smanjivanje cijene usluge, pa kad izjednačiš pharma lobi sa proizvođačima cjepiva jasan je bunt)

 

Drago kaže...

Poanta je ovo - ne može se istovremeno sjediti na dvije stolice. Ne može se tobože raskrinkati iracionalne laži antivaksera i istodobno širiti vlastite. Onda to nije raskrinkavanje nego propaganda.

Kako je OANN najglasnije širio laži o izborima, pa ih je CNN najglasnije "debunkirao", a financira ih ista firma, rekao bih da je i raskrinkavanje antivaksera tek obični biznis plan. Kao što je i napad na Rogana bio glupav biznis plan, eto tu je nekakvih 100 milijuna $. Nema dvije stolice, već isti šef ima dva radnika.

Mislim i to što radi FOX je biznis plan, svi su tamo cjepljeni, a nije problem naći debile/zaposlenike koji i zbilja vjeruju u to što govore. (Carsonovi rasistički pisci i oni RuthKanda Foreva žurnalisti)

 

https://www.dailydot.com/debug/ivermectin-oklahoma-hospitals-gunshot-patients/

Izmislili su i ovu priču.

Iako je zabrinutost oko popunjenja kreveta sasvim opravdana, utječe na sve bolesnike.

Poanta je bila da neku priču upakiraju u trend koji je popularan pa su sa Roganom pucali jako visoko.

 

FOX cjepljenje upakira u slobodu država, CNN za one koji se smiju umrlima od Covida.

 

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
moderator
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
wyks kaže...
Drago kaže...
Iskreno, ne mogu pratiti nit argumentacije.

 Što misliš, zašto je više od 367 ljudi konzumiralo baš ivermectin namjenjen životinjama, a zašto je 50ak% pučanstva skeptično prema besplatnom i najsigurnijem lijeku u povijesti čovječanstva? Ovo je zbilja pitanje, zanima me tvoje mišljenje.


 

 

 

Samo 367? To mi se čini jako malo. Mislim - razlika ivermektina za životinje i ljude je samo u dozi. Govori se i o "čistoći" lijeka, ali u praksi to samo znači da životinjska verzija prolazi manje naknadnih provjera, a ne da ljudsku rade od jednoroga, a životinjsku od konjskog dreka.

Ali glupih ljudi ima bezbroj. Pa ona spika s klorom (izbjeljivačem) kao "lijekom" za autizam je imala daleko više pristalica i konzumenata.

 

Čini mi se stvarno malen broj ovih koji su ivermektin na svoju ruku kupovali u poljoprivrednoj apoteci umjesto da pitaju doktora za recept.

 

This space for rent!
2 godine
protjeran
offline
Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno cijep

Sama činjenica da je Merck koji je stvorio ivermectin dao izjavu kako taj lijek nema veze s liječenjem korone dovoljno govori o tom hype-u.

 

https://www.merck.com/news/merck-statement-on-ivermectin-use-during-the-covid-19-pandemic/

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
Drago kaže...
Samo 367? To mi se čini jako malo. Mislim - razlika ivermektina za životinje i ljude je samo u dozi. Govori se i o "čistoći" lijeka, ali u praksi to samo znači da životinjska verzija prolazi manje naknadnih provjera, a ne da ljudsku rade od jednoroga, a životinjsku od konjskog dreka.


Ali glupih ljudi ima bezbroj. Pa ona spika s klorom (izbjeljivačem) kao "lijekom" za autizam je imala daleko više pristalica i konzumenata.

 

Čini mi se stvarno malen broj ovih koji su ivermektin na svoju ruku kupovali u poljoprivrednoj apoteci umjesto da pitaju doktora za recept.

 

 367 sam uzeo kao referentni broj koji zbog slučaja miokarditisa ljudi uzimaju kao relevantan pokazatelj za "iskazivanje zabrinutosti prema cjepivu". (367 je zbirni broj slučajeva prijave miokarditisa iz onog Halmedovog priopćenja,  realan broj je vjerojatno manji jer su to dva poola podataka, pa se vjerojatno prijavljuju isti slučajevi u dvije baze).

Uzeo sam ga za karikiranje.

 

U biti - ako je 367 nasumičnih pojava u 239 000 000 slučajeva dostatan za odgovori 50% pučanstva od nečega - abnormalno je da postoji značajan broj onih koji će nešto drugo namjerno konzumirati umjesto preporučenog (a i najsigurnijeg i nesplatnog lijeka).

 

A ako je broj onih koji su ga uzeli veći od 367 - zašto je 367 u prvom slučaju izazvalo toliku strah i paniku i zabrinutost, a glupost ovih drugih je temelj neke sasvim druge rasprave o "slobodi". Meni se to čini abnormalnim. I iskreno nisam to očekivao.

Da, postoje "kloro-vodiči  - ubojice crva autizma", ali nisu ti slučajevi izazvali masovnu histeriju 50% pučanstva.

Ono što je spektakularno je da je samo 367 slučajeva dovoljno za "razmnu zabrinutost", a da je bilo dovoljno predstaviti bilo što drugo kao alternativu da ljudi pohrle na to.

 

Je li to posljedica uvijene i hinjene "ravnopravnosti" ideja koja se gura kao tobože civlizacijski doseg u medijima?

 

Shvaćaš me? Bilo bi jako lako da su 2 lažne vijesti oko CNNa i MSNBCa dovoljne da uzrokuju toliku lažnu zabrinutost, onda ne moram više studirati sociologiju :D.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
moderator
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c

Meni se čini da se kod CNN-a i MSNBC-a računa i "minuli rad", od "oružja za masovno uništenje u Iraku" do "ruskiih kurvi koje pišaju po Trumpu pa ga Rusi zbog toga drže za jaja", a dokaz je "reko mi jedan čovjek u tramvaju", tako da je mainstream pod posebnim povećalom onih koje su jednom, dvaput, x-put zeznuli.

 

 

This space for rent!
15 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c

Pokušavam bit kratak :D, pa spominjem eto konkretno ta dva iznimno glupa pothvat oko ivermectina.

 

I shvaćam za USA, zdravstvo je tamo nakaradna tema, dogodilo se da je globalno zdravstveno pitanje eto baš buknulo u vrijeme precednika-kretena i tako...

 

Problem CNNa je da su postali lideri u biznisu kako "promašene teme" progurati kao "borbu za istinu" koju onda liberali gutaju.

Eto nekidan su napali Sandersa jer eto Sanders "napada medije za svoje gubitke".

 

CNN bastion borbe za medije brani etos žurnalizma od .. čeks notes, Bernie Sandersa.

 

A nismo se ni dotakli Cuomovih :D

 

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c

Ali gle cuda, u familiji 7 zarazenih, u firmi preko 40, svi proveli 7 dana kuci i idalje rade i zive, nitko ni vecih problema niti posljedica.....i na to sve onda jos im krkni inekciju na silu, jer eto farmaceutika je toliko darezljiva danas da nude te inekcije dzaaba,ili jesu li dzaba????

 

* Friend: "I heard about this thing called 'Linux'." * Me: &am
10 godina
protjeran
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c

Više ljudi ode iz Hrvatske mjesečno nego što je umrlo od Covida do sad znači 2 godine.Ukupno je otišlo 500000 stanovnika od zadnjeg popisa a umrlih je samo 8.500.Što je PANDEMIJA a što GENOCID za Hrvate onda?

15 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
McFly333 kaže...

Više ljudi ode iz Hrvatske mjesečno nego što je umrlo od Covida do sad znači 2 godine.Ukupno je otišlo 500000 stanovnika od zadnjeg popisa a umrlih je samo 8.500.Što je PANDEMIJA a što GENOCID za Hrvate onda?

 Ali ako ti ljudi prežive u drugoj državi jesmo li ih onda spasili iseljavanjem?

 

Ako sir ima rupe onda je manje sira nego od onog koji nema rupa. Ali što je sir veći to znači da ima više rupa, što znači da što je više sira to je manje sira.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
moderator
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
McFly333 kaže...

Više ljudi ode iz Hrvatske mjesečno nego što je umrlo od Covida do sad znači 2 godine.Ukupno je otišlo 500000 stanovnika od zadnjeg popisa a umrlih je samo 8.500.Što je PANDEMIJA a što GENOCID za Hrvate onda?

 

 

Ovo je nešto najgluplje što sam do sada u ovoj raspravi pročitao, a kretenskih komentara stvarno ne nedostaje. Gore je kad se netko odseli nego kad umre?

 

Jesi ti normalan?

 

 

This space for rent!
12 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
McFly333 kaže...

Više ljudi ode iz Hrvatske mjesečno nego što je umrlo od Covida do sad znači 2 godine.Ukupno je otišlo 500000 stanovnika od zadnjeg popisa a umrlih je samo 8.500.Što je PANDEMIJA a što GENOCID za Hrvate onda?

Kakvi se sve necete izlegnut sa pizdarijama. 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
16 godina
neaktivan
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
wyks kaže...
Žene iz jezera koje dijele strane nisu temelj demokratskog sustava vlasti.

 Legendarno 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
Znas da je gadno kad se BUG urednici proaktivno ukljucuju u teme na forumu...

Moram priznati da sam zadivljen kolicinom znanja o tematici gdina Drage.

A kako je netko napisao, parafrazirao predsjednika RH zapravo: imamo cjepivo, tko hoce neka se cijepi, tko nece ne mora. Ukinuti mjere i zivimo.
 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
Mene zanima gdje je nestala rasprava cijepiti se nakon preboljenja ili ne i razlozi za i protiv.

Što se tiče članka navučen je na jednu stranu brutalno i to su već kolege prije istaknule i na tko nitko nije reagirao. Pobijati studiju provedenu na 52.238, sa studijom provedenom na preko 200, je žestoka spradncina.

Drugo me zanima, zašto nema javno dostupnih podataka o reinfekcijama, makar onim gdje je provibitna infekcija bila i službeno potvrđena. Koliko se sjećam samo su Danci objavljivali te statistike, a i oni su prestali.
Moj PC  
14 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
mali od foruma kaže...
Mene zanima gdje je nestala rasprava cijepiti se nakon preboljenja ili ne i razlozi za i protiv.

Što se tiče članka navučen je na jednu stranu brutalno i to su već kolege prije istaknule i na tko nitko nije reagirao. Pobijati studiju provedenu na 52.238, sa studijom provedenom na preko 200, je žestoka spradncina.

Drugo me zanima, zašto nema javno dostupnih podataka o reinfekcijama, makar onim gdje je provibitna infekcija bila i službeno potvrđena. Koliko se sjećam samo su Danci objavljivali te statistike, a i oni su prestali.

 Ne kužim kako netko o covidu može imati dvije strane. Pa nije nogometni tim. Imaš javnozdravstveni problem, epidemiju, cjepljenje je jedini način da se uspori tijek iste i sad postoje dvije strane. Šta, druga strana navija za epidemiju? 

 

Sva dostupna cjepiva su prošla više testiranja i istraživanja nego većina cjepiva koja su odavno dostupna i nikad ih se nije spominjalo do sad. U irskoj gdje ja živim nitko od domaćih a i ljudi iz mog okruženja ne raspravlja uopće o ovome. Ne poznam osobu koja se nije cijepila, ako poznam onda je ili hrvat, bugar ili rumunj. Slučajnost ili ne, nemam pojma, meni je drago da sam u državi u kojoj gotovo nitko ne vjeruje u pizdarije koje pišu hrvatski mediji i koje skupe bezbroj shareanja, komentara antivaxera sa tisućama lajkova i takvim pizdarijama. Iskreno žao mi je ljudi koji su okruženi toliko jakom skupinom ljudi koji ili su toliko glupi ili plitki ili izrazito loše namjere imaju pa pišu takve pizdarije. 

14 godina
offline
Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno cijep

Ovo je trebalo staviti pod plaćene oglase. Doc nam je uspješno izložio svoje mišljenje. Ode doc. u političare :(

 
9 0 hvala 0
16 godina
offline
Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno cijep

Najveći problem je u svemu ovome stvorio lockdown.

U početku su umirali samo oni sa već kompromitiranim imunim sistemom i cijepljenje je, ako ikome, trebalo sugerirati ugroženima jer virus je zaista prije mutacije bio za većinu bezopasan.

No lockdown je ugrozio i one zdrave i necijepljene jer im sustav više nije bio izložen svim onim virusima kojima inače jest izložen i kojima se inače prilagođava (uključujući i COVID).

Izolacija je uz to dala prednost opasnijim (i manje zaraznim) varijantama.  A kako im imuni sistem kaska za virusom i uz izloženost opasnijim varijantama (kojih ne bi bilo bez lockdowna i izbjegavanja kontakata!) počeli su i mlađi imati posljedice.

Sad se još, cinično, tim posljedicama opravdava cijepljenje i lockdown.

 

Umjesto ovog promo članka gore, preporučio bih pročitati ovo:

 

https://brownstone.org/articles/your-booster-life-how-big-pharma-adopted-the-subscription-model-of-profitability/

 

Forsiranjem cijepljenja i izolacije napravili ste sranje koje nikom nije trebalo osim farmaceutskoj industriji za stvaranje pretplatničkog modela, političarima za još više autoritarizma i kontrole te medijima kao izvor senzacija.

 

Bilo bi vam bolje u korijenu sasjeći tu praksu dok nije kasno, jer zamjena prirodnog imunog sistema onim industrijskim bi vas mogla na kraju skupo koštati.

Amenoum
 
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno cijep

dvije crtice iz života:

- i prije neg što sam postao stari konj, mnoga me "snaša" nazvala konjinom jednom, tako da bez problema smijem uzimati konjske doze lijekova;

- jučer sam u poslijepodnevnoj šetnji s psom (zapišavanja, njuškanja, pokušaji svađe sa "suparnicima" ...) ugledao "drugaricu" koju bih rado cijepio s tri doze zaredom, da sam mlađi. ovako bi odmah dobila prvu, a za ostale bi morala navratiti sukcesivno.

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
9 3 hvala 0
2 godine
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
Dardevil kaže...
Jedna od tih osoba nikada nije bila teže bolesna, cijepio se eto da zaštiti sebe i obitelj, ubili ga ugrušci u krvi. Ostala supruga sama i dvoje male djece.

 žao mi je no, je li razlog cjepivo ?

kcharuso kaže...
Dodatno, broj nuspojava raste s brojem primljenih doza. Za mlađeg čovjeka (koji je u maloj opasnosti od COVID-a), opasnost od potencijalnih nuspojava u jednom trenutku mora prijeći opasnost od same bolesti, što je također daleko od nekakve normalne zdravstvene prakse.

 O nuspojavama cijepljenja, koje su, postoci po učestalosti.

https://www.halmed.hr/COVID-19/Kako-prijaviti-sumnju-na-nuspojavu/Podaci-o-zaprimljenim-prijavama-sumnji-na-nuspojave-cjepiva-protiv-bolesti-COVID-19/

 

kcharuso, ovo obojano žutim ne razumijem...

ako možeš objasniti, bio bih ti zahvalan.

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.10.2021 8:51 (Zaporožac).
2 godine
offline
Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno cijep

što se tiče lockdown-a ja bih na mjesec dana ponovo zabranio okupljanja u zatvorenim prostorima, (kafići, klubovi, svadbe, ograničenje ljudi na sahranama, karmine, crkve, mise) uveo rad od kuće, gdje se može, djecu prebacio na online nastavu jer korona opet luduje, i nije mi jasno zašto Stožer ne reagira ?!

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
 
3 12 hvala 0
7 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
ludizao kaže...

Dosta ovisi o tome što vidimo oko sebe. Ako znamo ljude koji su se cijepili i prošli bez nuspojava odnosno one koji se nisu pa su najebali od korone, naravno da ćemo imati drugačiji stav nego kad su od poznatih necijepljeni preboljeli koronu kao da je malo jača gripa, a od cjepiva su imali blažih do gadnih posljedica ili su pak umrli. Naravno, ništa nije nigdje evidentirano jer su liječnici odmahnuli rukom na prijave zbog mantre da nema dokaza da se radi o nuspojavama cjepiva pa onda službeno tih nuspojava ima na desetke ili stotine puta manje nego što ih stvarno ima. Teorija zavjere... što drugo.

 

Slušam radio neki dan kada sam se vraćao sa sastanka u ured i tema je bila da li ste za covid potvrde. Javljali su se ljudi i više od pola se njima protivi. Jedino ih je zagovarala starija populacija i par mlađih slušatelja. Argumente ne moram posebno navoditi za niti jednu niti drugu stranu, ali koliko neki ljudi mogu imati diktatorsku notu, to je strašno. 

 

Već sam pisao na drugoj zaključanoj temi kako je u mom gradu bio slučaj da je mlađi konobar dobio moždani udar nakon druge doze i umro. Slučajnost ili ne? Nikad nećemo saznati, ali s obzirom na reputaciju cjepiva, ne bi me čudilo. Također znam za nekoliko ljudi koji su se cjepili i kojima je to napravilo probleme (jedan mlađi dečko dobio upalu srca), a pojedini su imali iznimno jaku reakciju na cjepivo. Svaka nova reakcija im može biti jača i opasnija po život. Da nadovežem odmah priču kako su u Švedskoj stopirali s cijepljenjem moderninim cijepivom zbog povećanog rizika od miokarditisa za muške osobe mlađe od 40 godina, a visokog rizika za mlađe od 20 godina. Tko tu koga? Gdje su tu dežurni borci za ljudska prava i prava na tjelesni integritet i zdravlje?

Baš pričam sa više ljudi i iako sam na političkom spektru nagnut ljevici, koje je ludo vrijeme došlo da je desnica ta koja ukazuje na neka pitanja i probleme koji se guraju pod tepih, a lijevica zdušno poziva na lockdown, cijepljenje, segregaciju i ostale blagodati koje ulaze u taj paket. U Austriji plan da se u slučaju porasta zaraženih na intezivnoj (20 posto državnog kapaciteta), onemogući necijepljenjima kretanje osim u market ili na posao. U Moskvi (ako već nije) zabrana necjepljenjima starijima od 60 godina da u sljedeća 4 mjeseca napuštaju stan. Australija kao da se vraća povijesti kažnjeničke kolonije, a pojedini političari sa smješkom govore o kampovima za necijepljnje. 

 

Sad pišu strani mediji kako je Fauceijev zavod ipak imao prste u Wuhanu i istraživanju virusa, a čovjek je dao zakletvu pred kongresom da nije sudjelovao u tome i još prozivao kritičare da su lažljiva gamad. Zanimljivo mi je kako se to cjepivo toliko gura i gura, sve za naše zdravlje i slobode, bogataši, političati i filantropi nam svi žele sve najbolje pa zato imamo free for all cjepivo. Djeca gladna, nemaju dom, ljudi bijeda po svijetu, jebiga, nemamo hrane, ali cjepivo je tu. Čim ti se nešto nudi od strane onih istih koji imaju prste u tom problemu, odmah stati na loptu i dobro razmisliti. Davno je ovo prestalo biti zdravstveno pitanje. Sada je postala politika i interesi. ZA koga i što, možemo samo nagađati 

 

Neka mi sve te velike altruističke Big Pharma kompanije i vrli političari u slučaju ozljede ili smrti od cjepiva osiguraju novčanu pomoć (ili za moju obitelj) pa bi se više ljudi možda i cjepilo. Ovako svi peru ruke od odgovornosti, a kriv si si sam.

 

Za neke teorije zavjere, za neke istina, a za sve nas pizdarija 

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.10.2021 9:13 (Brki1994).
Moj PC  
23 2 hvala 1
16 godina
offline
Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno cijep

Necu rec da  je cjepivo sranje... Vjerujem da ima efekta.

Da ima cudnih slucaja kod preminulih koji su bili zarazeni - ima.

 

Ima prilican broj cijepljenih koji su takoder dozivjeli tegobe, neki i umrli poslije cijepljenja...

Sve to po meni stoji.

 

Ono sto me ubija u pojam je cinjenica da je ovo toliko napuhano da svaki puta na radiju saltam stanicu cim cujem dnevnu statistiku, cijepljenje se forsira sumanuto (ima slucajeva gdje postoje nagrade dok primis cijepivo, wtf...)

 

Niti da smo pokoseni bubonskom kugom, majku ti bozju...

 

 

Zbog covida su zapostavljeni stvarni problemi, stvarni pacijenti ciji tretmani i zahvati se odgadaju zbog fakin covida...

 

Imunitet ljudi drasticno pada uvodenjem gmo prehrane, proizvodnje voca/povrca pod uv lampama, nacinom zivota gdje je zapostavljena fizicka aktivnost.

Stres je brutalan u zadnje vrijeme. Ljudi koji se ne budu znali prilagodit i improvizirat, najebat ce.

 

I da, kojoj strani pogoduje cijela situacija - bogatima ili siromasnima (?) 

Truth in engineering.
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.10.2021 10:15 (Batista).
 
19 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
Batista kaže...

Necu rec da  je cjepivo sranje... Vjerujem da ima efekta.

Da ima cudnih slucaja kod preminulih koji su bili zarazeni - ima.

 

Ima prilican broj cijepljenih ...

 

Koliki točno broj i u kojem postotku? 0,00 nešto priličan broj?

8 godina
offline
Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno cijep

meni je baš super vidjet kako ljudi koji me ne poznaju i nije ih opće briga za mene, uporno troše svoje dragocjeno vrijeme kako bi me uvjerili da se moram cijepiti jer je to dobro, ponovno, samo za mene. da stvar bude gora po njih, statistički, 90% njih su u isto vrijeme također gripa antivakseri i pretili ljude sa nezdravim načinom života. licemjerno i fascinantno u isto vrijeme. možda i za ekspertizu određene grane medicine.

sad dragi moji gripa antivakseri i umno bolesni ljudski otpad, kako vas je jedan vaš istomišljenik nesankcionirano nazvao, dajte još malo svoga vremena potrošite, da mene i ostale koji se ne bodemo i nije nas briga što pišete, uvjerite kako ste u pravu. ispast ćete jako pametni, a možda bude i lajk, čujem da to otpušta dopamin u mozgu...

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
Drago kaže...
McFly333 kaže...

Više ljudi ode iz Hrvatske mjesečno nego što je umrlo od Covida do sad znači 2 godine.Ukupno je otišlo 500000 stanovnika od zadnjeg popisa a umrlih je samo 8.500.Što je PANDEMIJA a što GENOCID za Hrvate onda?

 

 

Ovo je nešto najgluplje što sam do sada u ovoj raspravi pročitao, a kretenskih komentara stvarno ne nedostaje. Gore je kad se netko odseli nego kad umre?

 

Jesi ti normalan?

 

 

Ovisno o perspektivi. Možemo to promatrati:
1. individualno -  gdje je smrt poznate ili voljene osobe tragedija bez obzira na okolnosti
2. društvo gdje je smrt starije osobe rasterećenje, a odlazak mlade osobe kao generatora vrijednosti i natalitetne aktivnosti katastrofa.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice