Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno cijep zaključana tema

poruka: 495
|
čitano: 74.473
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno cijep".
16 godina
moderator
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
jozef kaže...

 

Ovisno o perspektivi. Možemo to promatrati:
1. individualno -  gdje je smrt poznate ili voljene osobe tragedija bez obzira na okolnosti
2. društvo gdje je smrt starije osobe rasterećenje, a odlazak mlade osobe kao generatora vrijednosti i natalitetne aktivnosti katastrofa.

 

Za koga? Tebe koji stojiš sa strane i boli te dupe za stvarne ljudske živote pa si ti "društvo"?

 

 

This space for rent!
14 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
Drago kaže...
jozef kaže...

 

Ovisno o perspektivi. Možemo to promatrati:
1. individualno -  gdje je smrt poznate ili voljene osobe tragedija bez obzira na okolnosti
2. društvo gdje je smrt starije osobe rasterećenje, a odlazak mlade osobe kao generatora vrijednosti i natalitetne aktivnosti katastrofa.

 

Za koga? Tebe koji stojiš sa strane i boli te dupe za stvarne ljudske živote pa si ti "društvo"?

 

 

 eh, sve sami staljinisti oko nas:

 

"smrt jednog čovjeka je tragedija, smrt milijuna je statistika..."

 

Da prisnažim (M. Twain):

 

"Postoji laž, prokleta laž i.... statistika"

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.10.2021 10:14 (Stric_Jura).
16 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
jozef kaže...
Drago kaže...
McFly333 kaže...

Više ljudi ode iz Hrvatske mjesečno nego što je umrlo od Covida do sad znači 2 godine.Ukupno je otišlo 500000 stanovnika od zadnjeg popisa a umrlih je samo 8.500.Što je PANDEMIJA a što GENOCID za Hrvate onda?

 

 

Ovo je nešto najgluplje što sam do sada u ovoj raspravi pročitao, a kretenskih komentara stvarno ne nedostaje. Gore je kad se netko odseli nego kad umre?

 

Jesi ti normalan?

 

 

Ovisno o perspektivi. Možemo to promatrati:
1. individualno -  gdje je smrt poznate ili voljene osobe tragedija bez obzira na okolnosti
2. društvo gdje je smrt starije osobe rasterećenje, a odlazak mlade osobe kao generatora vrijednosti i natalitetne aktivnosti katastrofa.

 Ja totalno kuzim tebe i takve kao ti.

 

Zasto da se cijepimo?
Zasto da imamo mjere?

Jednostavno pustit virus, smanjit posjecni zivotni vijek za 20 godina i problem solved!

Tko uopce zeli imati 70??
Tad si vec naboran i sranja...

Die young and make a pretty corpse!

 

Da ne kazem da bi ovime srezali broj isijasa u drustvu barem za 50%!

Dve muhe jednim udarcem!

- Psiho246
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.10.2021 10:40 (Psiho246).
10 godina
suspendiran
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
Inovator kaže...
Znas da je gadno kad se BUG urednici proaktivno ukljucuju u teme na forumu...

Moram priznati da sam zadivljen kolicinom znanja o tematici gdina Drage.

A kako je netko napisao, parafrazirao predsjednika RH zapravo: imamo cjepivo, tko hoce neka se cijepi, tko nece ne mora. Ukinuti mjere i zivimo.

 

Poštovani, ovakav način gledanja je IMHO faličan;

 

Ja se slažem s ovime "tko hoće nek se cjepi, tko neće ne mora" - živimo u demokraciji i nitko nikoga ne smije tjerati na ništa (osim na poštivanje zakona).

 

Ono s čime se ne slažem jest "ukidanje mjera". Zašto? Jer cjepivo iako vrlo učinkovito ipak nije 100% učinkovito nego i dalje statistički gledano postoje ljudi koji su hospitalizirani (ili gore) iako su primili obje doze cjepiva. Ovo nam govori da se trebamo pridržavati mjera kako našim ponašanjem nebi zarazili drugu osobu, ona treću koja će pritom moguće teško oboljeti.

 

Dakle statistički gledano moguće je da će i Vaš roditelj ili član obitelji s komorbititetima (iako se cjepio) pokupiti od nekoga ovu prokletinju i dobiti vrlo teške simptome. Siguran sam da tako nešto ne bi htjeli, niti Vi a niti ja.

 

 

Lp.

16 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
Ajar kaže...

- jučer sam u poslijepodnevnoj šetnji s psom (zapišavanja, njuškanja, pokušaji svađe sa "suparnicima" ...) ugledao "drugaricu" koju bih rado cijepio s tri doze zaredom, da sam mlađi. ovako bi odmah dobila prvu, a za ostale bi morala navratiti sukcesivno.

velis, turnuo bi joj spike protein.

gurtna giržtna gužni žnorda gižnu žertir gžerdu žinar gurdaž žarpar ženar žednu žena
6 godina
offline
Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno cijep

Isao neki dan do mehanicara, kocnice na kombiu su pocele same od sebe kociti na random situacije. Kaze covjek treba barem ulje promijeniti iako bi promjena cijelih kocnica bila dobra ideja jer bi alternativno mogao zakociti usred rute na autocesti. Nisam ga poslusao jer svi znamo da je LAŽ I OBMANA AUTOMEHANIČARSKE INDUSTRIJE KOJA NAM ŽELI PRODATI NOVE KOČNICE, A ONI KOJI SE BOJE VOZITI IZA MENE NA AUTOCESTI BI MOŽDA TREBALI OSTATI DOMA HAHAHA. Stavio sam naravno novi miris i u zadnjih 15 minuta koliko sam ga vozio nije ponovno naglo zakocio, dakle problem nije bio u kocnicama nego u mirisu na retrovizoru, ti automehanicarsi su svi lazovi i debili!

 
22 3 hvala 0
14 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
Drago kaže...
jozef kaže...

 

Ovisno o perspektivi. Možemo to promatrati:
1. individualno -  gdje je smrt poznate ili voljene osobe tragedija bez obzira na okolnosti
2. društvo gdje je smrt starije osobe rasterećenje, a odlazak mlade osobe kao generatora vrijednosti i natalitetne aktivnosti katastrofa.

 

Za koga? Tebe koji stojiš sa strane i boli te dupe za stvarne ljudske živote pa si ti "društvo"?

 

 

Gdje sam ja i jedan pogled kvalificirao kao vlastiti?! Otkud ideja da mene boli dupe za stvarne ljudske živote?
Za svakoga od nas je naša stvar tragedija, kao što je smrt roditelja ili djeteta tebi ili meni tragedija tako je i svakome drugome, no u kontekstu društva, mnogi se neće stavljati u tuđu kožu i razmišljati kako je djetetu preminulog 70-godišnjaka. Ljudi su se smijali izjavi u srpskom parlamentu gdje je netko izjavio "za onoga koji umre smrtnost je 100%", a čovjek je sasvim u pravu. Ako ti umre član obitelji sigurno te ne tješi što je to iznimka.
Osobno mislim da su ljudi nakon 40-te najproduktivniji i najvrijedniji ali društvo (da, opet društvo!) to tako ne vrednuje. To je vidljivo ne samo u međuljudskim odnosima već u kompletnom mindsetu gdje je nešto što je podnijelo test vremena manje vrijedno nego nešto što ima potencijala kojeg možda nikad neće ostvariti (kao startupi vs na tržištu ustoličene kompanije).
A ako se vraćamo na individualno vs društvo, misliš li da premijera neke države boli spolovilo za tvog brata ili majku? U kontekstu društva oni su samo broj, kao i ti ili ja, a svi ćemo jednom uz malo sreće imati 70-80-90 godina.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
S obzirom da postoji pregršt presuda protiv proizvođača automobila, a i mog ujaka je automehaničar jednom prevario, tvoj zaključak je nesumnjivo točan. Ne postoji drugo objašnjenje.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
moderator
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
jozef kaže...
Gdje sam ja i jedan pogled kvalificirao kao vlastiti?! Otkud ideja da mene boli dupe za stvarne ljudske živote?

Za svakoga od nas je naša stvar tragedija, kao što je smrt roditelja ili djeteta tebi ili meni tragedija tako je i svakome drugome, no u kontekstu društva, mnogi se neće stavljati u tuđu kožu i razmišljati kako je djetetu preminulog 70-godišnjaka. Ljudi su se smijali izjavi u srpskom parlamentu gdje je netko izjavio "za onoga koji umre smrtnost je 100%", a čovjek je sasvim u pravu. Ako ti umre član obitelji sigurno te ne tješi što je to iznimka.
Osobno mislim da su ljudi nakon 40-te najproduktivniji i najvrijedniji ali društvo (da, opet društvo!) to tako ne vrednuje. To je vidljivo ne samo u međuljudskim odnosima već u kompletnom mindsetu gdje je nešto što je podnijelo test vremena manje vrijedno nego nešto što ima potencijala kojeg možda nikad neće ostvariti (kao startupi vs na tržištu ustoličene kompanije).
A ako se vraćamo na individualno vs društvo, misliš li da premijera neke države boli spolovilo za tvog brata ili majku? U kontekstu društva oni su samo broj, kao i ti ili ja, a svi ćemo jednom uz malo sreće imati 70-80-90 godina.

 

Društvo koje tako staitistički promatra svoje članove nije društvo već bakterijska kolonija u Petrijevoj zdjelici.

 

U redu je biti čovječan i ne biti ciničan ako si čovjek i u redu je imati emocionalan odnos prema drugim ljudima, a ne ih promatrati kao brojkice.

 

This space for rent!
2 godine
protjeran
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
PzKpfw kaže...

 

@Ayre

 

Jel' da? A, šta bi ti?

 

Previše su toksični. Jednom im ponudiš prave informacije, pa drugi put, pa treći, a oni uvijek okolo-naokolo, bla, bla, razdvonjavaju raspravu i pišu parole, pamflete....

 

Zakaj ne pustiš svoju djecu, recimo da se druže sa starim ljudima koji vole djecu? Ha? Mislim, ne želiš valjda jednoumlje u odgoju vlastitog djeteta? I pedofili moraju nešto reći, itd.

Tako je i sa antivakserušama...previše su toksični.

 Vidim ja, ti bi njih sve u maricu pa pravac Pyongyang na cijepljenje

7 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
Ja sam se cijepio i nedavno prebolio. Trebam li se ponovno cijepiti? Ili preboliti?
 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno cijep

Systematic Review and Pooled Analysis (u preprintu) sa malo drugačijim zaključcima nego Doca Bereckog:

 

https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2021.09.12.21263461v1

CONCLUSIONS

While vaccinations are highly effective at protecting against infection and severe COVID-19 disease, our review demonstrates that natural immunity in COVID-recovered individuals is, at least, equivalent to the protection afforded by full vaccination of COVID-naïve populations. There is a modest and incremental relative benefit to vaccination in COVID-recovered individuals; however, the net benefit is marginal on an absolute basis. COVID-recovered individuals represent a distinctly different benefit-risk calculus. Therefore, vaccination of COVID-recovered individuals should be subject to clinical equipoise and individual preference.

 

Oće reć dobiti od cjepljenja za preboljele ima, ali je mala i relativno i apsolutno, miljama daleko od dobiti nepreboljelih.

 

Kad u zaključku Berecki kaže da su cjepiva visoko učinkovita, ta visoka učinkovitost se ne odnosi na preboljele nego na neproboljele, učinkovitost cjepiva za preboljele bi poštenije bilo nazvati (prilično) nisko učinkovitim. 

 

Usporedba učinkovitosti cjepljenja preboljelih i nepreboljelih  iz Reviewa:

However, on an absolute basis, the risk reduction is quite modest. This is most tangibly seen in our pooled NNT analysis, where 218 recovered individuals would need to be vaccinated in order to prevent one case of COVID annually, compared to only 6.5 COVID-naïve individuals. This represents a 33.5-fold difference the absolute effect size between COVID-naïve and COVID-recovered individuals.

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.10.2021 15:25 (sika66).
 
3 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
kcharuso kaže...
Visak kaže...

 Cijepljenje cijele populacije je daleko manji logistički problem od liječenja 10% te iste populacije u jednom trenutku. Bolnice nemaju ni približno kapacitete za to

 Potpuno izmišljene brojke o 10% populacije na liječenju u "jednom trenutku". Ne znam zašto očekuješ da te izmišljotine itko uzme ozbiljno?

 


 

 Ne znam je li na početku pandemije u Kini, te u Italiji bilo doslovno 10% lokalnog stanovništva istovremeno bolesno, ali je izazvalo sasvim lijep kolaps sustava. Sjećaš se toga i slika s bolničkih hodnika? Bilo je i slučajeva da su doktori morali birati tko će na ventilator, a koga će morati zaobići.

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.10.2021 15:13 (telefon 2).
15 godina
offline
Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno cijep
Trebali bi uvest opciju namjerne zaraze.
Znači namjerno ču se zarazit i preboljet koronu,i to je to.
Nije bed,može svakih godinu dana ako treba.
Prije bi se odlučil za tu opciju nego za cjepljenje.
 
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
danko99 kaže...
Trebali bi uvest opciju namjerne zaraze.
Znači namjerno ču se zarazit i preboljet koronu,i to je to.
Nije bed,može svakih godinu dana ako treba.
Prije bi se odlučil za tu opciju nego za cjepljenje.

 

 

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
11 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
jozef kaže...
Drago kaže...

 

Ovo da cijepljenje košta, istina je, ali je to neusporedivo jeftinije od hospitalizacije i posebno držanje ljudi  na JIL-u gdje jedan dan "na respiratoru" (a zapravo pored respiratora tu je i sijaset drugih bolničkih troškova) košta 70.000 kuna, a 4 dana (neki troškovi su fiksni) respiratora je preko 120.000 kuna. 11 dana u bolnici s koronom, bez respiratora je 2700 kuna za one koji nemaju drugih bolesti, za srčane bolesnike, dijabetičare i druge kronične bolesnike prosječna cijena 11 dana u bolnici s koronom je preko 8000 kuna.

 


Preventiva je uvijek najjeftinija, ne samo po direktnim financijskim pokazateljima.
Malo je offtopic, ali bilo bi zanimljivo vidjeti strukturu tog troška. Obzirom da je varijabilni trošak zakačenosti na respirator oko 17000kn/dan a cijeli novi respirator košta 200kkn. Mislim koji su tu još troškovi (osim redovnih bolničkih troškova koji ne bi trebali biti više od ~1000kn/dan)? Cjevčice od 3kn/komad? 0,5kWh struje? Da smo u komercijalnom zdravstvenom sustavu naši bi bili vještinom stvaranja troškova jači od Amerikanaca. Kao da nije dovoljno što smo siromašni nego se i to malo novca što imamo rasipa. U proceduri cijepljenja se vidi kako to dobro funkcionira - posao za dvije osobe radi njih 6-7, a 90% vremena zapravo ne rade baš ništa. OK, borimo se protiv nezaposlenosti izmišljanjem beskorisnih poslova i procedura, ali onda kažu da nemamo dosta radnika u zdravstvu, a imamo ih više (po stanovniku) nego Japan i Finska.


 Jedan krevet na intenzivnoj njezi opslužuje veći broj osoblja, koje uz to mora biti u prosjeku bolje educirano , tj. imati više škole. Nisam protiv škole, neka i oni koji rade na običnim krevetima budu educirani, ali opet je tu veća količina ljudi, moraju ih okretati, prati, presvlačiti...

16 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
Slogan, misli na SEBE i druge je ispao potpuno kriv. Cijepljeni uredno prenose virus, a u cijeloj situaciji ih se postavilo van sustava ogranicenja i provjera (ne testiraju se i sl.) Osobno sam full za znanost, ali toliko je tih kontradikcija otpocetka da se pitam tko je ubio znanost. Uostalom, 90-ih smo klonirali ovcu, razbijali genome i svasta, a sada znanstvenici moraju dokazivati da je Zemlja okrugla.
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno cijep

ma pusti slogane. i zds je bio dobar tih devedesetih. 

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
Inovator kaže...
Slogan, misli na SEBE i druge je ispao potpuno kriv. Cijepljeni uredno prenose virus, a u cijeloj situaciji ih se postavilo van sustava ogranicenja i provjera (ne testiraju se i sl.) Osobno sam full za znanost, ali toliko je tih kontradikcija otpocetka da se pitam tko je ubio znanost. Uostalom, 90-ih smo klonirali ovcu, razbijali genome i svasta, a sada znanstvenici moraju dokazivati da je Zemlja okrugla.

 

Cijepljeni ne prenose virus. Cijepljeni se mogu zaraziti, pa onda mogu prenijeti virus. Ako nemaš simptome zaraze, a cijepljen si, ne možeš prenijeti virus. Ako si cijepljen, a zarazio si se, ideš u karantenu kao i svi drugi.


Cijepljenje jamči predvidljivu i ujednačenu zaštitu, dok prebolijevanje ne jamči. Zašto? Zato jer se ljudi ne zaraze jednim virusom, nego određenom količinom virusa i onda imunološki odgovor nije jednak. Kod cjepiva se dobiva ujednačena količina agensa (spike proteina ili umrtvljenog virusa) koja daje ujednačeniji (jaki, osim kod izuzetnih slučajeva nereaktora) imunološki odgovor.

Necijepljeni su potencijalno opasniji jer nije moguće predvidjeti količinu antitijela (vidi tekst koji komentiraš u kojem je to objašnjeno) koju imaju ili nemaju, bez obzira na to jesu li se već zarazili ili nisu, pa samim time ni stupanj njihove zaraznosti za druge. Tko ima jaču infekciju većom količinom virusa zarazniji je za okolinu od onog s manjom količinom virusa. Šokantno, znam.

Necijepljeni imaju mogućnost cijepiti se, nitko im ne brani, a čitav smisao cijepljenja i protupandemijskih mjera je dovođenja života u normalu.

Avaksi bi da žive normalno, ali da se drugi za njih cijepe, a i za te koji se se cijepe neka za njih važe ista pravila kao i za avakse. Bikoz.

Govorimo o očistoj sociopatiji koja s imunologijom i epidemiologijom veze nema. Mi ne želimo biti solidarni s društvom, ali tražimo da društvo bude solidarno s nama.

 

https://imunizacija.hr/jesu-li-zbilja-cijepljeni-jednako-zarazni-kao-necijepljeni/

This space for rent!
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.10.2021 17:24 (Drago).
13 godina
neaktivan
offline
Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno cijep

Ovo izgleda kao nešto što je napisano od ljudi koji se nešto kuže.


https://storage.logon.hr:5001/sharing/OmwFFNB9P

 

Ja bi samo htio da svatko može odlučiti za sebe, a ne ove kampanje i prisile za trajno cijepljenje protiv virusa koji ubija isti broj ljudi kao i gripa - protiv koje se može cijepit tko hoće, bez medijske kampanje, lockdowna, mjera i stožera. 

 
1 3 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno cijep

Tko god napiše neku tisuću puta demantiranu glupost poput ove da covid "ubija isti broj ljudi kao gripa" ili nešto jednako kretenski, usprkos svim podacima koje može svakodnevno pročitati i vidjeti, dobija karton zbog trolanja.

 
23 1 hvala 3
15 godina
offline
Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno cijep

ok, možemo bez slogana.. :)

-alardović pozitivan, u samoizolaciji.. 

-kao predstavnik vlasti-vlade.. ništa o kontaktima, nitko drugi, obitelj, posao, nije ili je naveo bliske kontakte? Uz to što misli (i ponaša se kao trumpek) pa to objavi na faceu... kul. Pošto jedino kaže da je u kontaktu s liječnicima i epidemiolozima, možemo to tumačiti kao navedene bliske kontakte? :) .. ok, malo cimam, ipak je on vlast-ministar.

 

-cijepljen, možda iskoristiti kao reklamu s blažim posljedicama, pošto je dovoljno mlad-zdrav, idealni primjerak propagande.. čak mi pada dobar slogan na pamet, cijepi se, postani ministar! :)

 

-ili neobično, sama vijest tj nedostatak bilo čega osim njegove objave.. dok mediji prenose copypaste uz sitnu varijaciju na temu. U čemu je problem? Možda u kontaktima, možda dok se ne vide posljedice-ishod.. no nema nekih vijesti-informacija, što je za današnje doba ipak neobično, ok nije to novi ajfon ali ipak je ministar + pandemija, zar to nije dovoljno da mediji barem nešto načačkaju osim copypastea? Nema komentara, nema novinarskih pitanja.. nema kontakata i samoizolacije.. jer on je naravno sam na svijetu i nije unazad tjedan bio u blizini nikoga?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno cijep

"Ove sezone bilježi se veći broj dojava o smrtnim ishodima zbog gripe i njezinih komplikacija u uspredbi s prethodnim sezonama, pa je tako do sada dojavljeno 117 smrtnih ishoda, dok je u sezoni 2017./2018. bilo prijavljeno ukupno 29 umrlih. "

https://www.hzjz.hr/sluzba-epidemiologija-zarazne-bolesti/gripa-u-hrvatskoj-u-sezoni-2018-2019-14-4-2019/

 

Broj umrlih od Covida u Hrvatskoj 2020. - 2021.:

Coronavirus Cases:
446,005
Deaths:
9,060

https://www.worldometers.info/coronavirus/country/croatia/

 

This space for rent!
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.10.2021 17:34 (Drago).
 
3 0 hvala 2
2 godine
protjeran
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
danko99 kaže...
Trebali bi uvest opciju namjerne zaraze.
Znači namjerno ču se zarazit i preboljet koronu,i to je to.
Nije bed,može svakih godinu dana ako treba.
Prije bi se odlučil za tu opciju nego za cjepljenje.

 A kakve bi simptome želio? One s respiratorom?

14 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
danko99 kaže...
Trebali bi uvest opciju namjerne zaraze.

 That is just vaccine with extra steps...

14 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
sirka666 kaže...
danko99 kaže...
Trebali bi uvest opciju namjerne zaraze.

 That is just vaccine with extra steps...

 Toliki dio naroda pod drogama, a boje se igle.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
6 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
Inovator kaže...
Slogan, misli na SEBE i druge je ispao potpuno kriv. Cijepljeni uredno prenose virus, a u cijeloj situaciji ih se postavilo van sustava ogranicenja i provjera (ne testiraju se i sl.) Osobno sam full za znanost, ali toliko je tih kontradikcija otpocetka da se pitam tko je ubio znanost. Uostalom, 90-ih smo klonirali ovcu, razbijali genome i svasta, a sada znanstvenici moraju dokazivati da je Zemlja okrugla.

Imaš neki podatak u kojoj mjeri prenose s obzirom da navodiš da je uredno..

2 godine
protjeran
offline
Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno cijep

Postoje dileme oko toga da li je bolje imunitet steći prebolijevanjem korone ili cjepivom. Naravno veći je rizik oboljeti od korone nego se cijepiti. Ne znaš s kakvim simptomima ćeš se susrest. Ista je stvar i s cjepivom što se nuspojava tiče, ali je ipak manji rizik otić i cijepit se. Izraelci jednako tretiraju cijepljene i one necijepljene koji su preboljeli koronu pa se Ameri pitaju da li bi i oni to trebali uvesti. Znanstvenici su očigledno podijeljeni oko toga da li je bolje steći imunitet cijepljenjem ili prebolijevanjem. Jedno je sigurno, cijepljenjem se na ugodniji način, ako sve prođe dobro, a ne prolazi uvijek dobro, stječe imunitet. Izgleda da je najbolja kombinacija preboljeti i primiti dozu.

 

https://www.washingtonpost.com/opinions/2021/08/31/covid-19-recovery-vaccination-natural-immunity/

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.10.2021 18:31 (Ayre).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
Drago kaže...
..

 

Cijepljeni ne prenose virus. Cijepljeni se mogu zaraziti, pa onda mogu prenijeti virus. Ako nemaš simptome zaraze, a cijepljen si, ne možeš prenijeti virus. Ako si cijepljen, a zarazio si se, ideš u karantenu kao i svi drugi.


..

- šteta.. ili mada je većina texta odlična, iz nekog razloga moraš tvrditi netočno, što već u drugoj rečenici ispravljaš-demantiraš..

- Ako već želiš činjenice u formi kratkih jasnih rečenica-tvrdnji, pokušaj ovako.. nezaraženi ne prenose/šire virus, isključivo zaraženi (oboljeli-pozitivni). .. no tad bi idući problem bio uočljiv, tj propaganda i kriterij umjesto pozitivan-negativan kao za izolaciju, forsiranje covid-potvrda kao relevantnog kriterija.. koji bi bio ok da nije pogrešan :) .. i to nastavljaš 'podebljavati' slaganjem rečenica kao da ne znaš bolje (pisati).. tj završetak treće rečenice, kao i svi drugi, koji ekšli kaže što je kriterij, tj kaže što nije, nije cijepljenje-potvrda nego pozitivan na virus ili prevedeno-kolokvijalno, zarazan. Konkretnije-činjenično, ta rečenica može glasiti, ako si zaražen ideš u karantenu, pri čemu je riječ cijepljen besmislena-višak, no ugura se .. jer je to kriterij?

-post bez prve rečenice i bez riječi cijepljen u trećoj bi bio točan, jednako funkcionalan itd. .. čemu tad želja ugurati prvu rečenicu i riječ cijepljen u kriterij za karantenu? Jer to rade mediji i stožer? Propaganda? Opravdanje za pogrešne kriterije, što se recimo primjeti u slučaju riječke bolnice i zaraze koju šire osobe s covid potvrdom? Pokriće za pogrešne kriterije, mada sam navedeš točne u rečenici nakon.. čemu?

 

- naravno, ukupno je text ok.. da nema takvih besmislenih tvrdnji koje sam ispravljaš bio bi ok post, ovako je samo pamflet-propaganda koja opravdava pogrešne kriterije uz slogan mislite na druge.. itd.

 

ili, možemo složiti slagalicu-pitalicu.. npr ako si nezaražen ideš li u karantenu? ako nemaš covid potvrdu, ako nisi cijepljen?.. što je od tog točno, što pogrešno? hint, piše u trećoj rečenici, ako si zaražen ideš u karantenu, to je jedino točno, sve ostalo nije tj besmisleno i/ili pogrešan kriterij, odnosno karantena-lockdown kao mjera može kad ne postoji drugi precizniji način, tj tad se sve stavi u karantenu no opet tad ne porpuštaš s nekom potvrdom, a to stožer s ovakvim mjerama-kriterijem upravo radi, pogrešno.

 

-ponovo, ako si zaražen, izolacija-karantena. (..kao i svi, drugi, neovisno o nekoj potvrdi..) praktički te citiram, pa će biti teško nešto demantirati-ispraviti :)) ..

-ako nisi, tad je besmisleno, + tad i ostale potvrde nemaju smisla-svrhu, odnosno ako je svrha covid-pandemija.. ili je nešto drugo?

 

+ distinkcija riječi, izolacija bi se trebala koristiti za izolaciju konkretne osobe, karantena kao povijesni termin bi trebala biti za sve dok ne prođe rok, kao inkubacija i sl. recimo 40 dana.. bilo bi poželjno da ne miješamo riječi-značenja, ili lockdown je kao karantena, dok je izolacija i samoizolacija za konkretne slučajeve, pozitivne + kontakte, ne za sve osobe nego za određene. Svaki drugačiji kriterij, boja kože, vjera, spol, politička stranka, posjedovanje covid potvrde ili status cijepljenja .. s tim nema veze, tj nije kriterij, nego je osnovni kriterij jesi li ili nisi zaražen. Ako jesi, tad možeš širiti virus. Ako nisi tad ne možeš čak i da hoćeš.. dok spol, stranka ili covidpotvrda s tim nemaju puno veze. Kriterij + pridržavati ga se, ne selektivno jer tad nema smisla, tj osnovni smisao karantene-izolacije se tad gubi kao što je besmisleno imati rezervoar s rupom ili ogradu s rupom.. osnovna svrha, kriterij, smisao .. jedino što se može reći bolje išta nego ništa, no to je poslovica ne mjera-stožer-struka .. itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno cijep

Sa portala monitor.hr: "Stožer: Imamo 680 novih slučajeva, prije tjedan dana 319. Umrle 22 osobe (i djed moje kćeri je među njima, zapisali su da se nije cijepio, a jest dvaput)"

 

Djed moje kćeri? Zapisali?

 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice