Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno cijep zaključana tema

poruka: 495
|
čitano: 74.208
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno cijep".
16 godina
neaktivan
offline
Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno cijep

Genijalni Jon Stewart: Tko je sličniji Hitleru, kovid ili mjere protiv njega?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
ihush kaže...
Drago kaže...
..

 

Cijepljeni ne prenose virus. Cijepljeni se mogu zaraziti, pa onda mogu prenijeti virus. Ako nemaš simptome zaraze, a cijepljen si, ne možeš prenijeti virus. Ako si cijepljen, a zarazio si se, ideš u karantenu kao i svi drugi.


..

- šteta.. ili mada je većina texta odlična, iz nekog razloga moraš tvrditi netočno, što već u drugoj rečenici ispravljaš-demantiraš.

 

Nije ništa netočno. Njegova je tvrdnja da cijepljeni prenose virus.

Ne cijepljeni koji su se zarazili, ne cijepljeni sa simptomima covida već "cijepljeni prenose virus". Ako ne znaš, to je mantra antivaksera - da si s cjepivom unio virus i da si zarazan.

Znam što sam i zašto napisao, ali ti filozofiraš nadugo i naširoko i u ništa.

 

 

This space for rent!
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.10.2021 20:16 (Drago).
14 godina
offline
Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno cijep

Di je sad nestao onaj šta mu se dvije stanice mozga nadmeću koja je treća, kojeg pametne misli prate ali je od njih naprosto brži, koji ne bi znao proliti vodu ni da su upute ispod kante?

 

Baš sam imao pametan skeč

 

 

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.10.2021 23:28 (ivan dragi).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
Drago kaže...
ihush kaže...
Drago kaže...
..

 

Cijepljeni ne prenose virus. Cijepljeni se mogu zaraziti, pa onda mogu prenijeti virus. Ako nemaš simptome zaraze, a cijepljen si, ne možeš prenijeti virus. Ako si cijepljen, a zarazio si se, ideš u karantenu kao i svi drugi.


..

- šteta.. ili mada je većina texta odlična, iz nekog razloga moraš tvrditi netočno, što već u drugoj rečenici ispravljaš-demantiraš.

 

Nije ništa netočno. Njegova je tvrdnja da cijepljeni prenose virus.

Ne cijepljeni koji su se zarazili, ne cijepljeni sa simptomima covida već "cijepljeni prenose virus". Ako ne znaš, to je mantra antivaksera - da si s cjepivom unio virus i da si zarazan.

Znam što sam i zašto napisao, ali ti filozofiraš nadugo i naširoko i u ništa.

 

 

 brijem da i jedna i druga strana koriste istu retoriku (a svatko shvaća što želi) a zapravo bi trebalo biti "pozitivni prenose virus... (tj zarazeni...) "

 

 

 

NULL!=NULL
11 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
Drago kaže...
ihush kaže...
Drago kaže...
..

 

Cijepljeni ne prenose virus. Cijepljeni se mogu zaraziti, pa onda mogu prenijeti virus. Ako nemaš simptome zaraze, a cijepljen si, ne možeš prenijeti virus. Ako si cijepljen, a zarazio si se, ideš u karantenu kao i svi drugi.


..

- šteta.. ili mada je većina texta odlična, iz nekog razloga moraš tvrditi netočno, što već u drugoj rečenici ispravljaš-demantiraš.

 

Nije ništa netočno. Njegova je tvrdnja da cijepljeni prenose virus.

Ne cijepljeni koji su se zarazili, ne cijepljeni sa simptomima covida već "cijepljeni prenose virus". Ako ne znaš, to je mantra antivaksera - da si s cjepivom unio virus i da si zarazan.

Znam što sam i zašto napisao, ali ti filozofiraš nadugo i naširoko i u ništa.

 

 

 

Pa to je onda besplatno cjepivo!

A nema čak niti igle, bolje i od cjepiva u spreju 

 

 

 

 

Nadam se samo da ne moraš za to zažvaliti nekoga na dijeti s pivom i cigaretama 

15 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
Drago kaže...
ihush kaže...
Drago kaže...
..

 

Cijepljeni ne prenose virus. Cijepljeni se mogu zaraziti, pa onda mogu prenijeti virus. Ako nemaš simptome zaraze, a cijepljen si, ne možeš prenijeti virus. Ako si cijepljen, a zarazio si se, ideš u karantenu kao i svi drugi.


..

- šteta.. ili mada je većina texta odlična, iz nekog razloga moraš tvrditi netočno, što već u drugoj rečenici ispravljaš-demantiraš.

 

Nije ništa netočno. Njegova je tvrdnja da cijepljeni prenose virus.

Ne cijepljeni koji su se zarazili, ne cijepljeni sa simptomima covida već "cijepljeni prenose virus". Ako ne znaš, to je mantra antivaksera - da si s cjepivom unio virus i da si zarazan.

Znam što sam i zašto napisao, ali ti filozofiraš nadugo i naširoko i u ništa.

 

 

- filozofiram? hvala. :)) tj pokušaj odgonetnuti što znači riječ filozofirati-filozof prije nego je upotrijebiš kao uvredu..

 

-njegova tvrdnja.. čija god bila, je točna ili pogrešna, kakve to veze ima s tvojom rečenicom? Jesi li napisao, citat, 'cijepljeni ne prenose virus.' .. -jesi, jesi li u idućoj rečenici napisao, cijepljeni se mogu zaraziti, pa onda prenjeti virus', jesi.. time demantiraš točnost prve rečenice, pokušaj sam sebe čitati, ne moraš biti filozof, dovoljno je pučkoškolac, probaj.. :)

-cijepljeni prenose virus, je mantra antivaxera? .. ok, može ovako, zaraženi prenose virus? -točno? (pošto i to već navodiš u prvom postu, smatrat ću da je točno i da se slažemo..) :)

-kakve veze ima jel osoba cijepljena-necijepljena ako je zaražena i ako prenosi virus? tj što želiš reći, dokazati? da je to nečija mantra? tvoja? Osoba koja nije zaražena, neovisno o cijepljenju ne prenosi virus. Točno?

-zašto je tad kriterij za propusnice, covid potrvrde, cijepljenje ili preboljevanje, kad to nije kriterij koji treba spriječiti širenje virusa-pandemije-covida.. tj isključivo pozitivni trebaju biti predmet izolacije. Možda je i to antivaxer mantra? .. a možda je točno, no što ćemo tad s mjerama, potvrdama, reći da smo se šalili? čija je to mantra?

 

-sad božinović mjenja mantru, tj opet maskice, distanca i pranje ruku.. pa je sad opet maskica na recimo presici mandatorna, osim za božinovića ili kako koga.. alardović u samoizolaciji, nema kontakte osim liječnika-epidemiologa.. mlad-zdrav-cijepljen, primjerak za poželjeti ako imaš kćer viška za udaju.. no nisam primijetio da je naveo bliske kontakte, šutnja, .. nitko? ništa s posla? uvjerljivo? primjer pučanstvu kako treba biti odgovoran građanin?

 

-mantramo svi, filozorifamo, što već.. ali nešto si napisao, ne ja nego ti, odnosno ako si to pisao kao citat, tad znaš kako se i to piše-radi.. tak da progutaj .. i mantraj, možeš bolje (i gore).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
Drago kaže...

 

Cijepljeni ne prenose virus. Cijepljeni se mogu zaraziti, pa onda mogu prenijeti virus. Ako nemaš simptome zaraze, a cijepljen si, ne možeš prenijeti virus. Ako si cijepljen, a zarazio si se, ideš u karantenu kao i svi drugi.

 

Ovo podvučeno nije istina (ne kažem da je ovo moje pravilo), znam da kod nas doktori opće prakse za ljude koji su pozitivni, a cijepljeni su i nemaju nikakve ili slabe simptome šalju na posao raditi (i potencijalno dalje širiti COVID-19 - nema nikakve izolacije) to se kod mene u firmi kod dvije kolegice desilo pa su one ipak same inzistirale da ih se da na bolovanje da druge ne ugroze. Doktori opće prakse to nevoljko rade - barem kod nas - oni jednosta vno šalju ljude radit koji su pozitivni, ali su cijepljeni i nemaju nikakve ili slabe simptome - pa zar je to normalno??? To je bilo prije negdje 2 mjeseca.

Žalosno je, ali je sustav zdravstva u RH je raspadnut i svako na svoj način tumači upute i prema njima postupa (očito iz mog primjera na poslu) i ne vjerujem da je to iznimka.

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.10.2021 7:34 (MasterOfDisaster).
14 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
Drago kaže...

"Ove sezone bilježi se veći broj dojava o smrtnim ishodima zbog gripe i njezinih komplikacija u uspredbi s prethodnim sezonama, pa je tako do sada dojavljeno 117 smrtnih ishoda, dok je u sezoni 2017./2018. bilo prijavljeno ukupno 29 umrlih. "

https://www.hzjz.hr/sluzba-epidemiologija-zarazne-bolesti/gripa-u-hrvatskoj-u-sezoni-2018-2019-14-4-2019/

 

Broj umrlih od Covida u Hrvatskoj 2020. - 2021.:

Coronavirus Cases:
446,005
Deaths:
9,060

https://www.worldometers.info/coronavirus/country/croatia/

 

 Taj službeni broj treba značajno umanjiti jer su u njemu i zbirno sve smrti sa c19 i od c19.  Kad bi se na isti način brojile smrti od gripe zanimljivo je gdje bi završili.

 

6 godina
offline
Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno cijep

Ja samo cekam kada ce se premasiti broj od 15007 preminulih. Cisto me zanima hoce li se nakon toga promijeniti godina kada treba utvrditi pitanje tvoje lokacije u datom vremenskom razdoblju i hoce li lokalni politicari ici polagati vijence na spomenik preminulima.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
rmiculini kaže...
Drago kaže...

"Ove sezone bilježi se veći broj dojava o smrtnim ishodima zbog gripe i njezinih komplikacija u uspredbi s prethodnim sezonama, pa je tako do sada dojavljeno 117 smrtnih ishoda, dok je u sezoni 2017./2018. bilo prijavljeno ukupno 29 umrlih. "

https://www.hzjz.hr/sluzba-epidemiologija-zarazne-bolesti/gripa-u-hrvatskoj-u-sezoni-2018-2019-14-4-2019/

 

Broj umrlih od Covida u Hrvatskoj 2020. - 2021.:

Coronavirus Cases:
446,005
Deaths:
9,060

https://www.worldometers.info/coronavirus/country/croatia/

 

 Taj službeni broj treba značajno umanjiti jer su u njemu i zbirno sve smrti sa c19 i od c19.  Kad bi se na isti način brojile smrti od gripe zanimljivo je gdje bi završili.

 

 znaš li neku godinu u kojoj nam je više od tisuću sugrađana bilo u bolnici zbog gripe, a još nije ni studeni? 

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
14 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
sexytoiletpaper kaže...

Ja samo cekam kada ce se premasiti broj od 15007 preminulih. Cisto me zanima hoce li se nakon toga promijeniti godina kada treba utvrditi pitanje tvoje lokacije u datom vremenskom razdoblju i hoce li lokalni politicari ici polagati vijence na spomenik preminulima.

 aha. glavno pitanje biti će: jes' se cjepio dvajs' prve? 

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
sexytoiletpaper kaže...

Ja samo cekam kada ce se premasiti broj od 15007 preminulih. Cisto me zanima hoce li se nakon toga promijeniti godina kada treba utvrditi pitanje tvoje lokacije u datom vremenskom razdoblju i hoce li lokalni politicari ici polagati vijence na spomenik preminulima.

 Uz sve moguće načine na koje te sada stvarno prate ti se uzrujavaš oko praćenja koje ne postoji i nije nimalo vjerojatno da će postojati?

https://www.bug.hr/internet/isp-ovi-prikupljaju-puno-vise-podataka-nego-sto-mislite-i-dijele-ih-na-sve-23875

Podaci o lokaciji pretplatnika u stvarnom vremenu dijeljeni su s klijentima treće strane kao što su "prodavači automobila, upravitelji nekretninama, obveznici jamčevine, lovci na ucjene i drugi".

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.10.2021 9:53 (Visak).
16 godina
moderator
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
MasterOfDisaster kaže...
Drago kaže...

 

Cijepljeni ne prenose virus. Cijepljeni se mogu zaraziti, pa onda mogu prenijeti virus. Ako nemaš simptome zaraze, a cijepljen si, ne možeš prenijeti virus. Ako si cijepljen, a zarazio si se, ideš u karantenu kao i svi drugi.

 

Ovo podvučeno nije istina (ne kažem da je ovo moje pravilo), znam da kod nas doktori opće prakse za ljude koji su pozitivni, a cijepljeni su i nemaju nikakve ili slabe simptome šalju na posao raditi (i potencijalno dalje širiti COVID-19 - nema nikakve izolacije) to se kod mene u firmi kod dvije kolegice desilo pa su one ipak same inzistirale da ih se da na bolovanje da druge ne ugroze.

 

Lažeš. Tko je pozitivan na koronu bez obzira cijepljen ili ne ide u izolaciju. U kojoj si to firmi ti da vas šalju natrag s potvrđenom koronom (testom) i koji su to doktori? U kojem mjestu? Ili su si tvoje kolegice samodijagnosticirale koronu?

 

 

https://www.24sata.hr/news/dnevnik-dva-puta-cijepljenog-pa-zarazenog-tako-bi-izgledao-svijet-da-su-se-svi-ljudi-cijepili-792404

 

This space for rent!
16 godina
moderator
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
ihush kaže...

 

- filozofiram? hvala. :)) tj pokušaj odgonetnuti što znači riječ filozofirati-filozof prije nego je upotrijebiš kao uvredu..

 

Drveni filozof, seoski filozof, filozof - sve su to cijenjene titule, ne znam odakle ti da je to uvreda?

Ti baš spadaš u sve te kategorije s traktatima u kojima ne uspiješ u pet kartica reći ono što netko tko barata osnovama jezika kaže u tri rečenice (i onda filozofiraš o sebi filozofu). 

 

 

This space for rent!
Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno cijep

Poštovani,

 

 

čestice covid-19 virusa (kao i bilo kojeg drugog) jednako lagano se nažalost prenose i preko cjepljenih, i necjepljenih i preboljelih osoba, kao i preko onih koji su preboljeli pa se cjepili.

 

Zbog tog razlog vrlo je bitno držati se distance ukoliko je to moguće, te nositi maskicu (makar onu platnenu) u zatvorenim prostorima. Baš kao što cjepiva nisu 100% učinkovita nego (ne znam točno brojku) možda 80%, tako nisi maskica ne pomaže u ogromnoj količini ali ipak pomogne dovoljno.

Medicinsko osoblje (znam iz prve ruke) nose FFP2 maske, te iako iste nisu namijenjene da se koriste u više navrata (oznaka NR na njima) one se ipak donekle mogu nositi više puta (osim ako ne radite u bolnici ili slično, tada je preopasno) ukoliko ne možete nabaviti nove (iako to više nije problem). Možete ju nakon nošenja pošpricati dezinfekcijskim sredstvom i staviti na zrak sušiti 48 sati.

FFP2 (a posebice FFP3) maske su vrlo učinkovite u sprječavanju da virus uđe (u velikoj količini) u vaš organizam. Nisu nešto skupe (mislim cca 2-3 kn komad), dok su FFP3 dosta skuplje.

 

 

Prema osobnom shvaćanju situacije, trenutačno su veliki problem i cjepljene osobe, jer one nekako misle da budući su se cjepile ne moraju se držati distance, s filozofijom "cjepio/cjepila sam se, gotovo je, moj nastali dug čovječanstvu je otplaćen" tome nažalost nije tako; Za razliku od necjepljenih osoba koje simptome zaraze često mogu vidjeti na sebi (kašalj, temperatura, gubitak okusa, ...) cjepljene/preboljele novu zarazu uglavnom ne mogu osjetiti. Tada se ne pridržavaju mjere distance te virus prenesu na drugu osobu, ta na treću (s komorbiditetima) i eto ti novog problema. Kako je navedeno, cjepivo nije učinkovito 100% nego manje, što znači da će određeni postotak (indirektno preko nas) zaraženih ljudi ipak dobiti vrlo teške simptome.

 

Pišem ovo jer sam primjetio (vidio i doživio) da u društvu vlada određena atmosfera gdje (ignoriram sada određenu skupinu ljudi koja se odbija cjepiti radi osobnih razloga) ljudi doživljavaju da je cjepljenje krajnje rješenje i da više ništa nije potrebno učiniti. Tomu nažalost nije tako i ljudi (i cjepljeni i necjepljeni) nastaviti će umirati sve dok se mišljenje ljudi ne promijeni.

 

 

Lp.

Moj PC  
11 0 hvala 3
14 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
Drago kaže...
MasterOfDisaster kaže...
Drago kaže...

 

Cijepljeni ne prenose virus. Cijepljeni se mogu zaraziti, pa onda mogu prenijeti virus. Ako nemaš simptome zaraze, a cijepljen si, ne možeš prenijeti virus. Ako si cijepljen, a zarazio si se, ideš u karantenu kao i svi drugi.

 

Ovo podvučeno nije istina (ne kažem da je ovo moje pravilo), znam da kod nas doktori opće prakse za ljude koji su pozitivni, a cijepljeni su i nemaju nikakve ili slabe simptome šalju na posao raditi (i potencijalno dalje širiti COVID-19 - nema nikakve izolacije) to se kod mene u firmi kod dvije kolegice desilo pa su one ipak same inzistirale da ih se da na bolovanje da druge ne ugroze.

 

Lažeš. Tko je pozitivan na koronu bez obzira cijepljen ili ne ide u izolaciju. U kojoj si to firmi ti da vas šalju natrag s potvrđenom koronom (testom) i koji su to doktori? U kojem mjestu? Ili su si tvoje kolegice samodijagnosticirale koronu?

 

 

https://www.24sata.hr/news/dnevnik-dva-puta-cijepljenog-pa-zarazenog-tako-bi-izgledao-svijet-da-su-se-svi-ljudi-cijepili-792404

 

Zanimljivo, kakav nastup se odmah zauzima - Lažeš!!!

Zašto bi lagao, šta dobivam sa tim laganjem u kojem ti crno-bijelom svijetu živiš, a većina je siva. Inače kod jedne od tih dviju kolegica je i muž bio zaražen i završio na kisiku u bolnici, oboje testirani i pozitivni na COVID-19 sa PCR testom. Mjesto radnje je Bjelovar. Jel bi ti još trebala njihova imena i prezimena i tvrtka u kojoj rade i tko je njihov doktor opće medicine da bi povjerovao - zapravo ni onda ne bi povjerovao jer očito lažem čim zinem. U kojem mi svijetu danas živimo, samo jedni govore istinu jer druga strana ne postoji i sve drugo je laž. U kojoj ti zemlji živiš sve ove godine, pa u Hrvatskoj je sve moguće, a pogotovo u zdravstvu.

I tu mi daješ članke iz 24 sata, pa tko normalan smatra to žutilo imalo provjereno i pouzano, a većina novinara nije ni pismeno, čast izuzetcima.

6 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
Visak kaže...
sexytoiletpaper kaže...

Ja samo cekam kada ce se premasiti broj od 15007 preminulih. Cisto me zanima hoce li se nakon toga promijeniti godina kada treba utvrditi pitanje tvoje lokacije u datom vremenskom razdoblju i hoce li lokalni politicari ici polagati vijence na spomenik preminulima.

 Uz sve moguće načine na koje te sada stvarno prate ti se uzrujavaš oko praćenja koje ne postoji i nije nimalo vjerojatno da će postojati?

https://www.bug.hr/internet/isp-ovi-prikupljaju-puno-vise-podataka-nego-sto-mislite-i-dijele-ih-na-sve-23875

Podaci o lokaciji pretplatnika u stvarnom vremenu dijeljeni su s klijentima treće strane kao što su "prodavači automobila, upravitelji nekretninama, obveznici jamčevine, lovci na ucjene i drugi".

 

 Visak, 'lega, sugestija je da se pitanje domovinskog rata i danas povlaci, a Covid19 je prosao dvije trecine puta do usmrcivanja jednakog broja hrvata koje je usmrtio domovinski rat.

Samo sto se za jedno ide na spomenike, groblje i slicno, a drugo se i dvije godine kasnije tvrdi da ne postoji, a ako postoji nije takav problem, a ako i je problem onda ostani doma, a ako ostanes doma onda to za tebe defakto ne postoji, a ako i postoji...

16 godina
neaktivan
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
Aha, nisam shvatio dubinu tvog posta. :)
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
moderator
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
MasterOfDisaster kaže...

 

Zanimljivo, kakav nastup se odmah zauzima - Lažeš!!!

Zašto bi lagao, šta dobivam sa tim laganjem u kojem ti crno-bijelom svijetu živiš, a većina je siva. Inače kod jedne od tih dviju kolegica je i muž bio zaražen i završio na kisiku u bolnici, oboje testirani i pozitivni na COVID-19 sa PCR testom. Mjesto radnje je Bjelovar. Jel bi ti još trebala njihova imena i prezimena i tvrtka u kojoj rade i tko je njihov doktor opće medicine da bi povjerovao - zapravo ni onda ne bi povjerovao jer očito lažem čim zinem. U kojem mi svijetu danas živimo, samo jedni govore istinu jer druga strana ne postoji i sve drugo je laž. U kojoj ti zemlji živiš sve ove godine, pa u Hrvatskoj je sve moguće, a pogotovo u zdravstvu.

I tu mi daješ članke iz 24 sata, pa tko normalan smatra to žutilo imalo provjereno i pouzano, a većina novinara nije ni pismeno, čast izuzetcima.

 

 

Šta je "zanimljivo" kad svi liječnici imaju naputak da one sa sumnjom na koronu, cijepljene ili necijepljene, šalju na test, a ako je test pozitivan MORAJU im odrediti izolaciju? Tvoji navodni liječnici u tvojoj "sivoj" zoni (to je valjda jedino tebi "siva" zona slati u doba najveće pandemije zaražene nazad na posao među nezaražene, za sve druge to je djelo koje DORH goni po službenoj dužnosti, nimalo "sivo") rade direktno protivno zakonu i propisima trenutno na snazi. 

 

Što dobivaš? Isto što dobivaju svi antivakseri koji u svojim anonimnim "svjedočanstvima" na uzorku od sebe samoga i još tri anonimna slučaja imaju "dokaz" za štetnost cjepiva koje po njihovim "izračunima" ima milijune puta češće nuspojave nego što sva istraživanja i dostupna stvarna statistika pokazuju. Ništa materijalno ne dobivaš, nego izmišljaš neprovjerive slučajeve da bi dokazao svoj stav koji se ne može dokazati iz niti jednog provjerljivog izvora.

 

Koja su imena tih liječnika koji navodno to rade? Ako je to istina, onda to trebaš prijaviti, i ti o ovi koje su tobože bolesne poslali natrag na posao među ljude. To DORH goni po službenoj dužnosti i Liječnička komora.

 

Znaš koja je razlika članka na 24 sata i ove tvoje bajke? Ta što se ovaj na 24 sata potpisao imenom i prezimenom i dao sva imena iz svoje priče, a ti nisi ništa od toga, ali se usudiš omalovažavati onoga tko iza napisanoga stoji svojim imenom umjesto da lažucka kao mali uplašeni mišić i još se buni kada se netko usudi pitati ima li iza te priče ikakvo konkretno ime koje bi išta od toga moglo potvrditi.

 

 

 

This space for rent!
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.10.2021 12:34 (Drago).
14 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
Drago kaže...

 

 

Šta je "zanimljivo" kad svi liječnici imaju naputak da one sa sumnjom na koronu, cijepljene ili necijepljene, šalju na test, a ako je test pozitivan MORAJU im odrediti izolaciju? Tvoji navodni liječnici u tvojoj "sivoj" zoni (to je valjda jedino tebi "siva" zona slati u doba najveće pandemije zaražene nazad na posao među nezaražene, za sve druge to je djelo koje DORH goni po službenoj dužnosti, nimalo "sivo") rade direktno protivno zakonu i propisima trenutno na snazi. 

 

Što dobivaš? Isto što dobivaju svi antivakseri koji u svojim anonimnim "svjedočanstvima" na uzorku od sebe samoga i još tri anonimna slučaja imaju "dokaz" za štetnost cjepiva koje po njihovim "izračunima" ima milijune puta češće nuspojave nego što sva istraživanja i dostupna stvarna statistika pokazuju. Ništa materijalno ne dobivaš, nego izmišljaš neprovjerive slučajeve da bi dokazao svoj stav koji se ne može dokazati iz niti jednog provjerljivog izvora.

 

Koja su imena tih liječnika koji navodno to rade? Ako je to istina, onda to trebaš prijaviti, i ti o ovi koje su tobože bolesne poslali natrag na posao među ljude. To DORH goni po službenoj dužnosti i Liječnička komora.

 

Znaš koja je razlika članka na 24 sata i ove tvoje bajke? Ta što se ovaj na 24 sata potpisao imenom i prezimenom i dao sva imena iz svoje priče, a ti nisi ništa od toga, ali se usudiš omalovažavati onoga tko iza napisanoga stoji svojim imenom umjesto da lažucka kao mali uplašeni mišić i još se buni kada se netko usudi pitati ima li iza te priče ikakvo konkretno ime koje bi išta od toga moglo potvrditi.

 

Prvo, tko kaže da ja sam nisam cijepljen??????

Drugo, gdje ja zagovaram da se ljudi ne cijepe?????

Objasni po čemu sam ja antivakser i gdje ja to zagovaram u svojim postovima. Govorim činjenice koje sam osobno saznao i vidio, a Vi poneki cijepljeni ekstremisti (doslovno) napadate sve koji imalo ne idu uz vašu dlaku i koji pokazuju da postoji i druga strana ove priče, koja na žalost stvarno postoji, a to je nesposobnost i zbunjenost zdravstvenog sustava gdje svaka bolnica tumači na svoj način naputke od Ministarstva zdravstva RH i ponekad se svašta dešava.

Pratim malo ovakve teme po hrpi foruma (od raznih portala i medija) i na moje čuđenje zavladala je diktaturska cenzura čim se u temi COVID-19 povezane sa cijepljenjem govori suprotno ili drugačije od Stožera ili Ministarsta zdravstva. Ljudi bivaju blokirani, suspendirani, brišu se masivno postovi sa linkovima ili kopijama dokumenata do kojih su došli ili saznali. Zašto??????

Od kada je postalo zabranjeno reći svoje mišljenje i zašto???? Pa svatko sam odlučuje da li će se cijepiti, nadalje ono nije ni obavezno (valjda bi Vlada RH rekla da je obavezno da je tako ozbiljna situacija - naravo da je ozbiljna, ali očito da i nije kada cijepivo nije obavezno).

Žalosno je to da demokratsko društvo gdje u ovom slučaju postoji isključivo jednoumlje (barem kod ove teme) i svatko tko kaže suprotno ili drugačije biva napadnut, izrugivan i nazivan antivakserom što je u najblažem slučaju apsurdno.

 

Ovo boldano bi ti odmah napravio da znaš takav slučaj, jel da. Ti bi išao sa prijavom DORH-u, pa nemoj me nasmijavati. Cijela država pokradena, mafija vlada državom, nitko u zatvoru i ti bi išao DORH-u ili liječničkoj komori prijaviti doktora (radi navedenog slučaja) kao treća strana koja nije ni direktno povezana sa slučajem

 

Zaključak.

Društvo je otišlo kvragu, demokracija i sloboda govora nestala, a zanimljivo je tko najviše profitira od svega ovoga.

 

Više po ovoj temi apsolutno neću više ništa komentirati, jer bi mogao biti očito suspendiran, blokiran, brisan radi mog osobnog i ISTINITOG iskustva, ali ipak sam od šefa prozvan da lažem (sa odličnim obrazloženjem i koristi koju ostvarujem tim činom), jer ipak on znaš šta sam ja vidio i doživio.

 

Bravo Bug, otišli ste na novu razinu

 

EDIT:

Kao što vidiš u dokumentu koji si ti linkao to su izmjene na postupanje od 25.10.2021. očito to tako prije nije bilo ili se određeni doktor opće prakse nije pridržavao naputaka.

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.10.2021 12:53 (MasterOfDisaster).
16 godina
moderator
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
MasterOfDisaster kaže...
Drago kaže...

 


 

Prvo, tko kaže da ja sam nisam cijepljen??????

Drugo, gdje ja zagovaram da se ljudi ne cijepe?????

Objasni po čemu sam ja antivakser i gdje ja to zagovaram u svojim postovima. Govorim činjenice koje sam osobno saznao i vidio, a Vi poneki cijepljeni ekstremisti (doslovno) napadate sve koji imalo ne idu uz vašu dlaku i koji pokazuju da postoji i druga strana ove priče, koja na žalost stvarno postoji, a to je nesposobnost i zbunjenost zdravstvenog sustava gdje svaka bolnica tumači na svoj način naputke od Ministarstva zdravstva RH i ponekad se svašta dešava.

Pratim malo ovakve teme po hrpi foruma (od raznih portala i medija) i na moje čuđenje zavladala je diktaturska cenzura čim se u temi COVID-19 povezane sa cijepljenjem govori suprotno ili drugačije od Stožera ili Ministarsta zdravstva. Ljudi bivaju blokirani, suspendirani, brišu se masivno postovi sa linkovima ili kopijama dokumenata do kojih su došli ili saznali. Zašto??????

Od kada je postalo zabranjeno reći svoje mišljenje i zašto???? Pa svatko sam odlučuje da li će se cijepiti, nadalje ono nije ni obavezno (valjda bi Vlada RH rekla da je obavezno da je tako ozbiljna situacija - naravo da je ozbiljna, ali očito da i nije kada cijepivo nije obavezno).

Žalosno je to da demokratsko društvo gdje u ovom slučaju postoji isključivo jednoumlje (barem kod ove teme) i svatko tko kaže suprotno ili drugačije biva napadnut, izrugivan i nazivan antivakserom što je u najblažem slučaju apsurdno.

 

Ovo boldano bi ti odmah napravio da znaš takav slučaj, jel da. Ti bi išao sa prijavom DORH-u, pa nemoj me nasmijavati. Cijela država pokradena, mafija vlada državom, nitko u zatvoru i ti bi išao DORH-u ili liječničkoj komori prijaviti doktora (radi navedenog slučaja) kao treća strana koja nije ni direktno povezana sa slučajem

 

Zaključak.

Društvo je otišlo kvragu, demokracija i sloboda govora nestala, a zanimljivo je tko najviše profitira od svega ovoga.

 

Više po ovoj temi apsolutno neću više ništa komentirati, jer bi mogao biti očito suspendiran, blokiran, brisan radi mog osobnog i ISTINITOG iskustva, ali ipak sam od šefa prozvan da lažem (sa odličnim obrazloženjem i koristi koju ostvarujem tim činom), jer ipak on znaš šta sam ja vidio i doživio.

 

Bravo Bug, otišli ste na novu razinu

 

EDIT:

Kao što vidiš u dokumentu koji si ti linkao to su izmjene na postupanje od 25.10.2021. očito to tako prije nije bilo ili se određeni doktor opće prakse nije pridržavao naputaka.

 

Od straga prvo: nema nikakvih izmjena, nego je ovo najsvježiji naputak HZJZ-a. Isti je bio onaj od prije tjedan ili mjesec dana. Opet lažeš. Daj mi skrinšot tih ranijih naputaka koji su tražili da se zaražene šalje natrag na posao ili priznaj da si lagao.

 

Imaš argumentaciju osmogodišnjaka: izmislit ću anegdotu i to će mi biti dokaz bilo čega što ja tvrdim da se dogodilo. Kad pak dobiješ sliku službenih naputaka, onda izmišljaš da su prije bili drugačiji. Nisu, lažeš.

 

Sloboda govora je politička kategorija i nema veze s tvojim anonimnim laganjem koje bi itko trebao prihvatiti bez pogovora. Dapače, svatko ima pravo svakoga drugoga prozvati zbog bilo čega, a ne ovako očite izmišljotine i to ni na koji način ne krši slobodu govora. Dapače, to jest sloboda govora kada imaš pravo opovrgnuti drugoga.

 

Daj dokaze da su:

 

a) raniji naputci tražili da se zaražene šalje na posao

b) da je konkretan doktor konkretne ljude zaražene slao na posao.

 

Ako dobijem to dvoje, ispirčat ću ti se. Ako ne, običan si lažov.

 

 

 

This space for rent!
2 godine
protjeran
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c

Pa u podnaslovu piše "Izmjene u odnosu na ranije verzije".

16 godina
moderator
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
Ayre kaže...

Pa u podnaslovu piše "Izmjene u odnosu na ranije verzije".

 

Koje su to izmjene? Koja je to ranija verzija tražila da se zaražene šalje na posao? Koja verzija treba tebi i Masteru za izmišljeni događaj na izmišljeni datum koja bi pokrivala taj datum?

 

Naime, pitao sam Doca, autora članka koji komentiraš, liječnika, specijalista, pa mi kaže da ne postoji takva "verzija", ali ako mi vas dva date podatke o tom izmišljenom datumu izmišljenog događaja, poslat ću vam verziju naputka za taj datum.

 

 

This space for rent!
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.10.2021 14:16 (Drago).
2 godine
protjeran
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c

Ne zanima me uopće da li je išta izmijenjeno već samo iz viđenoga zaključujem da su uveli neke izmjene. Da nisu uveli neke izmjene ne vjerujem da bi i izdali ovu verziju. Nije mi ni normalno da postoji takva verzija koju mi bezveze imputiraš jer bi to po meni bio materijal za pravosuđe.

16 godina
moderator
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
Ayre kaže...

Ne zanima me uopće da li je išta izmijenjeno već samo iz viđenoga zaključujem da su uveli neke izmjene. Da nisu uveli neke izmjene ne vjerujem da bi i izdali ovu verziju. Nije mi ni normalno da postoji takva verzija koju mi bezveze imputiraš jer bi to po meni bio materijal za pravosuđe.

 

Pa šta onda pričaš?

Po kojem to naputku HZJZ-a onda je moguća ova Masterova bajka?

Imaš HZJZ-ove stranice i sve dosadašnje naputke o postupanju sa zaraženima s koronom i onima koji su bili u kontaktu s njima u PDF-u, napiši u tražilicu "HZJZ Postupanje-s-oboljelima-bliskim-kontaktima-oboljelih-i-prekid-izolacije-i-karantene-" pa mi nađi tu verziju koja ikada daje naputak da se zaražene šalje natrag na posao.

 

"Argument" vam je nepostojeća verzija naputka koja ne postoji.

 

 

 

This space for rent!
2 godine
protjeran
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
Drago kaže...
Ayre kaže...

Ne zanima me uopće da li je išta izmijenjeno već samo iz viđenoga zaključujem da su uveli neke izmjene. Da nisu uveli neke izmjene ne vjerujem da bi i izdali ovu verziju. Nije mi ni normalno da postoji takva verzija koju mi bezveze imputiraš jer bi to po meni bio materijal za pravosuđe.

 

Pa šta onda pričaš?

Po kojem to naputku HZJZ-a onda je moguća ova Masterova bajka?

Imaš HZJZ-ove stranice i sve dosadašnje naputke o postupanju sa zaraženima s koronom i onima koji su bili u kontaktu s njima u PDF-u, napiši u tražilicu "HZJZ Postupanje-s-oboljelima-bliskim-kontaktima-oboljelih-i-prekid-izolacije-i-karantene-" pa mi nađi tu verziju koja ikada daje naputak da se zaražene šalje natrag na posao.

 

"Argument" vam je nepostojeća verzija naputka koja ne postoji.

 

 

 

 Nije to moj "argument" i ne virujem da postoji takav naputak jer bi bija kriminalan. Reći ću ovo, sigurno postoji i problem s liječnicima opće prakse. Teško mi je povjerovat da će netko zaraženog poslat na posao, ali ko zna. Ja sam upravo prebolio koronu s malo višim od mild simptomima. Obavijestio sam mog liječnika da sam dobio pozitivan nalaz nakon čega mi je poslao dvi kutije sumameda i nakon toga muk. Ne znam da li se on trebao povremeno interesirati o mom stanju, vjerojatno ne, ali ipak sam to očekivao...barem svaka tri četiri dana.

16 godina
moderator
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c

Žao mi je što si se zarazio i razbolio, ali ovo o čemu ti pričaš nema veze s Masterovom pričom, a iskreno, liječnici tako ne funkcioniraju da oni tebe zovu kako si, nego se ti njima javiš ako si bolestan ili terapija ne djeluje.

Barem ja još nisam čuo za slučaj da te liječnik zove doma na telefon nakon šta ti je dao terapiju.

 

 

This space for rent!
14 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
Pišem ovo jer sam primjetio (vidio i doživio) da u društvu vlada određena atmosfera gdje (ignoriram sada određenu skupinu ljudi koja se odbija cjepiti radi osobnih razloga) ljudi doživljavaju da je cjepljenje krajnje rješenje i da više ništa nije potrebno učiniti. Tomu nažalost nije tako i ljudi (i cjepljeni i necjepljeni) nastaviti će umirati sve dok se mišljenje ljudi ne promijeni.

 Ja vrlo često čitam takvo ponašanje kao nekakav inat ovima koji se nisu cijepili. U smislu, neću više nositi masku iz principa jer zašto bih štitio one koji se nisu cijepili (nerijetko se to podrugljivo odnosi na "babe i dede" jer kao samo njih štitimo naštrub ostalih). I ne možeš im objasniti zašto je to besmisleno jer to vide kao neki način bunta protiv svih koji ih "zajebavaju" s ovom pandemijom.

 

 

12 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
captain_soap_McTawish kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
Pišem ovo jer sam primjetio (vidio i doživio) da u društvu vlada određena atmosfera gdje (ignoriram sada određenu skupinu ljudi koja se odbija cjepiti radi osobnih razloga) ljudi doživljavaju da je cjepljenje krajnje rješenje i da više ništa nije potrebno učiniti. Tomu nažalost nije tako i ljudi (i cjepljeni i necjepljeni) nastaviti će umirati sve dok se mišljenje ljudi ne promijeni.

 Ja vrlo često čitam takvo ponašanje kao nekakav inat ovima koji se nisu cijepili. U smislu, neću više nositi masku iz principa jer zašto bih štitio one koji se nisu cijepili (nerijetko se to podrugljivo odnosi na "babe i dede" jer kao samo njih štitimo naštrub ostalih). I ne možeš im objasniti zašto je to besmisleno jer to vide kao neki način bunta protiv svih koji ih "zajebavaju" s ovom pandemijom.

 

 

Jos je veci problem antivaxer zajednica koja koristi situaciju, u kojoj cijepljeni nose masku i drze se pravila, kao argument protiv cijepljenja.

 

Cemu se cijepiti ako se svejedno moras drzati odredenih pravila je njihova vizija pobjednickog argumenta. Pretuzna situacija da u 21st. moras ljudima objasnjavat da Zemlja nije ravna ploca i da cjepiva djeluju. Jedva cekam da krenu citat papirice u Andolu, Normabelu, Lupocetu itd, itd... pa kad pise 1/1000 krvavi proljev ili tako nesto. Bit ce veselo.

 

Ako gledamo iz danasnje perspektive, prema toksikoloskim standardima koje danas imamo, Andol bi bio izbacen iz upotrebe i nebi nikad se nasao na policama. Fun fact.

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
16 godina
moderator
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
SimeKZ kaže...

 

Ako gledamo iz danasnje perspektive, prema toksikoloskim standardima koje danas imamo, Andol bi bio izbacen iz upotrebe i nebi nikad se nasao na policama. Fun fact.

 

 

Andol bi po logici Jud63 Dr3džfada bio "eksperimentalni lijek" jer se i dalje rade studije s njime o tome kako djeluje na različite bolesti i stanja, iako postoji više od stoljeća (https://forum.bug.hr/forum/post/komentari-clanaka-bughr/virus-mi-kolika-cijena-znanstvene-nepismenos/6427587.aspx).

Pun nam je forum, na žalost, komentatora koji pojma nemaju o čemu pričaju i "ispravljaju" doktore medicine, kemičare, fizičare, energetičare i koga sve ne, a onda se čude šta ovi ne odgovaraju na njihove nebuloze u komentarima. 

This space for rent!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice