Predstavljen Greyp G6, najpametniji bicikl na svij

poruka: 45
|
čitano: 14.321
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Predstavljen Greyp G6, najpametniji bicikl na svij".
16 godina
offline
Predstavljen Greyp G6, najpametniji bicikl na svij

jedino što to nije bicikl...

Moj PC  
6 5 hvala 1
16 godina
offline
Re: Predstavljen Greyp G6, najpametniji bicikl na

sve je to super, no blokada na 25km/h.... 

14 godina
offline
Re: Predstavljen Greyp G6, najpametniji bicikl na
Aldo kaže...

sve je to super, no blokada na 25km/h.... 

 koliko ja znam 30km/h je po propisima, i je bicikl je, možeš odrediti koliko će ti pomagati motor

edit: g6.3 je ograničen na 45km/h, ova druga dva su 25

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.3.2019 0:11 (loky4i4).
16 godina
offline
Re: Predstavljen Greyp G6, najpametniji bicikl na
loky4i4 kaže...
Aldo kaže...

sve je to super, no blokada na 25km/h.... 

 koliko ja znam 30km/h je po propisima, i je bicikl je, možeš odrediti koliko će ti pomagati motor 

 Istina, no tu (https://novac.jutarnji.hr/aktualno/videofoto-bili-smo-na-predstavljanju-nove-elektricne-zvjerke-iz-radionice-mate-rimca/8493704/) se spominje 25km/h

16 godina
offline
Re: Predstavljen Greyp G6, najpametniji bicikl na
Koji treš.
Neki opskurni Kineski ebike motor, "custom" fw (:D), battery pack složen od 18650 baterija (kao i svi drugi na tržištu) te low do midrange oprema. To sve za popularnu cijenu od 7k eura... Zašto kupiti renomirani brand koji proizvodi bicikle već dugo vremena i koji ima inženjere i dizajnere, kad možete kupiti generički kineski proizvod s potpisom Mate Rimca za više novaca.


Naravno 1080/30p kamera i esim modul za 10 dolara su iznimno bitni za sve potencijalne kupce.
 
16 15 hvala 3
14 godina
offline
Re: Predstavljen Greyp G6, najpametniji bicikl na
Mar kaže...
Koji treš.
Neki opskurni Kineski ebike motor, "custom" fw (:D), battery pack složen od 18650 baterija (kao i svi drugi na tržištu) te low do midrange oprema

 da čujemo onda od rvata stručnjaka koja je to high-end oprema ako je ovo low-mid 

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.3.2019 1:30 (loky4i4).
7 godina
offline
Re: Predstavljen Greyp G6, najpametniji bicikl na
+ najvjerovatnije nisu 18650 nego neke deep discharge li-poly
16 godina
offline
Re: Predstavljen Greyp G6, najpametniji bicikl na
lllnuclearlll kaže...

jedino što to nije bicikl...

Je kako ne, ali vrlo ružan MTB na strujinu dakle sve samo ne električni bajs za svakodnevnu upotrebu.Nema tu ništa inovativno, i da ponovim ružan ko truli panj, ili taman za ljude sa viškom love za hopsanje po brdima ili oranje vrta itd.

 

Ako govorimo električnim bajsovima za svakodnevu upotrebu, eto tu je "malo skuplji Stormer ili najnoviji ST5 model cijena 10 000$".

 

https://www.stromerbike.com/en_US.html

 

 

"Ajd da i siromašni ne budu zakinuti", pa eto kao primjer tu je Trek Super Commuter +8S za samo 5200$.

 

https://www.trekbikes.com/us/en_US/bikes/electric-bikes/c/B507/

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.3.2019 3:25 (rambox).
15 godina
offline
Predstavljen Greyp G6, najpametniji bicikl na svij

iako ovo u potpunosti redefinira pojmove "overkill" i "sviranje q", podržavam elektrificiranje bicikala jer je obična vrtnja pedala svojim emisijama uništila okoliš i napravu izvorno zamišljenu s pogonom "na žgance" zamijenila ekološki prihvatljivijom elektrikom. svakako bi valjalo dodati asistenta za naslanjanje na drvo ("parkiranje"), potpuno automatiziran električni krpač i pumpač guma (strujom?) te inteligentnu računalnu blokadu na najviše tri okretaja pedala u sekundi. za gradove koji to nemaju (posebno u rvat'na), obavezno dodati VR headset za virtualno stvaranje biciklističke infrastrukture (staza, semafora itd.) da se vlasnik ne mora mučiti s gledanjem pred sebe. ako skine sic, čim sjedne u dupetu će odmah osjetiti infrastrukturu. inteligentan sustav koji sprječava zapinjanje nogavica u klopu lanac/zupčanik potpomognut smartkvačicom je "a must have". svakako je poželjan i eletromagnetski štitnik od blata i prašine te odbijač kišnih kapi (kabina kao opcija). tu je i obavezno električno smartzvonce, za automatsko raspršivanje neželjenih pješaka na voznoj putanji. ak mu još ugrade i autopilot, kupujem odmah deset komada. čekam da rajmak izumi i električne cipele za smart potpomognuto pješačenje u okviru inicijative "internet of obuća".

 

ovaj rimac sve više podsjeća na svoju, poput potočića planinskog bistru, prezimenjakinju iz knina ali i vlade.

 

 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.3.2019 12:46 (Ajar).
Moj PC  
22 2 hvala 2
10 godina
offline
Predstavljen Greyp G6, najpametniji bicikl na svij

Najpametniji? .. :) I dalje je to vozilo na - mamlazni pogon .. :)

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Predstavljen Greyp G6, najpametniji bicikl na
Motor je nepoznat, dok normalne firme koriste Bosch, Yamahu ili svoja rješenja poput Gianta i Specializeda.

Rockshox Yari RC je osnovna malo bolja vilica, za ovu cijenu je trebao ići Lyrik RCT3 ili Fox 36 Factory, isto tako i shock.
Kočnice su ok ali malo ipak slabije s obzirom na masu bicikla i puno više smisla bi imale neke 4 klipne kao Code.

Kotači s osnovnim Formula nabama u ovom cjenovnom razredu kao i performance Schwalbe gume su promašene.

Također, 27.5+ je neuspjeli eksperiment bike industrije koji je trajao godinu-dvije i više nitko od etabliranih brandova to ne gura. Puno bolje bi im bilo da su stavili 29" varijantu.

Dok svi ostali idu na integraciju i da ebike izgleda kao obična bicikla, Rimac plasira ovu nakazu.

Dok je prošli Greyp bar ima smisla u svom besmislu jer je bija više motor nego ebike, ovo čudo je jedan od gorih pedeleca s vrlo visokom cijenom među puno jačom i kvalitetnijom konkurencijom.

Da li se meni to dobro čini ili dolazi u samo jednoj veličini? :)
14 godina
offline
Predstavljen Greyp G6, najpametniji bicikl na svij

Mozda jest vrhunski bajk al nama balkancima bi i 2k € bilo mnogo. Mozda za jedno 10 god...

Btw cisto radi poredjenja baba i zaba (al jbg oba imaju tockove, i slicnu cijenu... tako da tu je to :D)

 

Honda cb500x 2019

 

Moj PC  
12 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen Greyp G6, najpametniji bicikl na
Heh 25kg,bicik i to brdski. Treba Rimca pitat jel probao pedalirat 25kg uz brdo. Ako je svrha da netko drugi pedalira za tebe (u ovom slučaju el. motor) onda ne vidim svrhu zašto uopće stavljati pedale. Kupiš e-bike, koristiš struju i to je to. Pedale na 25kg+vozač, uf.
 
10 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Predstavljen Greyp G6, najpametniji bicikl na
Mar kaže...
Također, 27.5+ je neuspjeli eksperiment bike industrije koji je trajao godinu-dvije i više nitko od etabliranih brandova to ne gura. Puno bolje bi im bilo da su stavili 29" varijantu.

Dok svi ostali idu na integraciju i da ebike izgleda kao obična bicikla, Rimac plasira ovu nakazu.

Da li se meni to dobro čini ili dolazi u samo jednoj veličini? :)

Dok oni to razviju trendovi se promjene. :-)
I meni je bilo čudno da izbacuju 27.5, možda ima neki razlog za to. Jedna veličina je šminkerima koji će ovo kupiti zbog imena je dovoljna. Ne misliš valjda da će uz ovako nisku cijenu praviti više od jednog kalupa ;-)

Prij3svih kaže...
Heh 25kg,bicik i to brdski. Treba Rimca pitat jel probao pedalirat 25kg uz brdo. Ako je svrha da netko drugi pedalira za tebe (u ovom slučaju el. motor) onda ne vidim svrhu zašto uopće stavljati pedale. Kupiš e-bike, koristiš struju i to je to. Pedale na 25kg+vozač, uf.

 Računaju da ćeš pedalirat po ravnom. Kako su došli do 25kg nije mi baš jasno. 700Wh baterija ne bi trebala imat više od 3-4kg, motor, kontroler, ožičenje... dodaju najviše još toliko. Ako su radili in-house bilo je sigurno prostora za optimizaciju. Ispada da sam bicikl nije baš lagan (18-19 kg). 

Ako oni mogu prodati ovo po toj cijeni svaka im čast. Osobno mi se ove "smart" mogućnosti ne čine korisne, a nisu baš niti tehnološki impresivne. Bar na prvi pogled.

P.S. blokada je na 25km/h da bi zakonski ostao bicikl, da ograničenje je 25 a ne 30 kao što je napisao netko u prethodnim postovima.

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.3.2019 10:03 (jozef).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Predstavljen Greyp G6, najpametniji bicikl na
Mar kaže...
Također, 27.5+ je neuspjeli eksperiment bike industrije koji je trajao godinu-dvije i više nitko od etabliranih brandova to ne gura. Puno bolje bi im bilo da su stavili 29" varijantu.

27.5" je neuspjeli eksperiment ako pitaš bilo koga tko ima više od 175 cm. Na manjim veličinama rame je pun pogodak, pogotovo za ljude koji, uz malu visinu, umaju velika stopala. Ja se sa svojih 170 cm kajem što nisam išao na 27,5 " jer je 29" dostupna u dvije varijante: onoj na kojoj sam istegnut maksimalno i moram staviti najkraću lulicu ili, broja manja, na kojoj bi mi sic trebao ići preko maksimuma.

 

29" bi na ovakvom dizajnu donio dosta problema s geometrijom.

 

Što se ostalog tiče, potpisujem.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
16 godina
offline
Re: Predstavljen Greyp G6, najpametniji bicikl na
Nisam rekao 27.5, nego 27.5+ (Plus).
To su gume od 2.8 ili 3", teške i ne pružaju dobre karakteristike upravljanja jer su previše fleksibilne da ne bi težile 2kg i onda se lako buše i nisu dovoljno krute za agresivniju vožnju te zbog niskog tlaka lako se deformiraju i nisu dobre za precizniju i na napredniju vožnju.
13 godina
offline
Predstavljen Greyp G6, najpametniji bicikl na svij

sve super sve wow ali PRESKUPO.....

 
1 1 hvala 1
13 godina
offline
Re: Predstavljen Greyp G6, najpametniji bicikl na
Prij3svih kaže...
Heh 25kg,bicik i to brdski. Treba Rimca pitat jel probao pedalirat 25kg uz brdo. Ako je svrha da netko drugi pedalira za tebe (u ovom slučaju el. motor) onda ne vidim svrhu zašto uopće stavljati pedale. Kupiš e-bike, koristiš struju i to je to. Pedale na 25kg+vozač, uf.

 

tu kod mene u alpskom području su jako popularni takvi bicikli.. struja te asistira ako je teško, ako si hardcore ti ne treba  sused u kući ima jedno 70+ godina, i dalje fit i sportski aktivan, baš su si prošlo ljeto on i žena kupili e-bike-ove za osvajanje planina.

a bome znam viđati starčeke koji i bez e-bike-a pedaliraju uz planinu gdje se ja pješice uspušem 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.3.2019 12:06 (nine).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Predstavljen Greyp G6, najpametniji bicikl na

Mea culpa, ovaj plus mi je mozak autocorrectirao u ", misleći da se radi o tipfeleru.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
14 godina
offline
Predstavljen Greyp G6, najpametniji bicikl na svij

Bez veze , preskupo i ako ih bude ko i njegovih auta na cesti prodavanje magle za ovce

Huawei Mate 20 Pro
Moj PC  
5 2 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Predstavljen Greyp G6, najpametniji bicikl na
dabar_solta_V2 kaže...
+ najvjerovatnije nisu 18650 nego neke deep discharge li-poly

 Sigurno su 18650.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
16 godina
offline
Re: Predstavljen Greyp G6, najpametniji bicikl na
Mar kaže...
Motor je nepoznat, dok normalne firme koriste Bosch, Yamahuili svoja rješenja poput Gianta i Specializeda.

Rockshox Yari RC je osnovna malo bolja vilica, za ovu cijenu je trebao ići Lyrik RCT3 ili Fox 36 Factory, isto tako i shock.
Kočnice su ok ali malo ipak slabije s obzirom na masu bicikla i puno više smisla bi imale neke 4 klipne kao Code.

Kotači s osnovnim Formula nabama u ovom cjenovnom razredu kao i performance Schwalbe gume su promašene.

Također, 27.5+ je neuspjeli eksperiment bike industrije koji je trajao godinu-dvije i više nitko od etabliranih brandova to ne gura. Puno bolje bi im bilo da su stavili 29" varijantu.

Dok svi ostali idu na integraciju i da ebike izgleda kao obična bicikla, Rimac plasira ovu nakazu.

Dok je prošli Greyp bar ima smisla u svom besmislu jer je bija više motor nego ebike, ovo čudo je jedan od gorih pedeleca s vrlo visokom cijenom među puno jačom i kvalitetnijom konkurencijom.

Da li se meni to dobro čini ili dolazi u samo jednoj veličini? :)

A gdje ti je Shimano, kak si mogel zaboravit ili ne spomenut Shimano Steps.

 

https://www.shimano-steps.com/e-bikes/europe/en/product-information/city-trekking

 

https://www.shimano-steps.com/e-bikes/europe/en/product-information/mtb

 

Eto kao nama najbliži primjer, vrlo poznati Austrijski Ortler i njihovi razni električni bajsovi.Kaj se tiče skupljih modela bajsova, Ortler koristi Bosch ili Shimano Steps motorčeke.

 

https://www.ortler-rad.at/kategorie/elektrofahrraeder/

Prij3svih kaže...
Heh 25kg,bicik i to brdski. Treba Rimca pitat jel probao pedalirat 25kg uz brdo. Ako je svrha da netko drugi pedalira za tebe (u ovom slučaju el. motor) onda ne vidim svrhu zašto uopće stavljati pedale. Kupiš e-bike, koristiš struju i to je to. Pedale na 25kg+vozač, uf.

Nije to nikakav problem, jer ionako takvi munjina MTB bajsovi nisu namjenjeni za nikakve ekstremne MTB eskapade.Daj si zamisli takav MTB(Trek model a ne Rimčev isprdak) u ovakvoj dole situaciji, pa to je misija nemoguče fučkaj ga sad.

 

 

Kao primjer Trek verzija ima 23kg, dakle to je očekivana masa za takve bicikle.Ali na kraju opet isto, pogledaj kak je Trek dizajniran dakle vrlo atraktivno u odnosu na Rimčevu grdobinu na kvadrat.

 

https://www.trekbikes.com/us/en_US/bikes/mountain-bikes/electric-mountain-bikes/powerfly/powerfly-long-travel/powerfly-lt-9-7-plus/p/24819/?colorCode=black_reddark

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
10 godina
neaktivan
offline
Predstavljen Greyp G6, najpametniji bicikl na svij

Nez jesam ja u manjini, al svi ovi pokusaji da se naprave "pametne" stvari meni na kraju sam izgledaju teze i nezgrapnije za koristiti.

 

Zas bi htio da mi se bicikl spaja na internet, to isto kak sam vidio blender od philipsa koji nemres koristit bez mobitela, cemu?

Moj PC  
7 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Predstavljen Greyp G6, najpametniji bicikl na
Mar kaže...


Također, 27.5+ je neuspjeli eksperiment bike industrije koji je trajao godinu-dvije i više nitko od etabliranih brandova to ne gura. Puno bolje bi im bilo da su stavili 29" varijantu.

 E, taj "neuspjeli eksperiment" je meni idealan. 29" mi nikako ne leži po terenu a 26 na cesti. 

 

Što se tiče opreme, po meni ovo nije loš izbor. Viši nivo bi dodatno dignuo cijenu a ovo nije sportski bicikl. Sport i struja ne idu u istu rečenicu a ovi bajkovi teško da će vidjeti ozbiljnijeg terena.

 

Ako usporediš neki e-bike slične cijene, klasična oprema je višeg nivoa ali električni dio je neusporedivo slabiji.

Recimo Specialized Turbo Levo FSR Expert koji ima 700wh bateriju košta 8000+€, slabiji motor i nema ove "smart" pizdarije. Dodaj ekskluzivnost koju nosi Rimac ime i cijena nimalo ne iznenađuje (dapače, iznenađen sam što nije viša):

 

12 godina
odjavljen
offline
Re: Predstavljen Greyp G6, najpametniji bicikl na
Znači ako bajkom voziš više od 25, onda po Zakonu ne voziš bajk već šta?
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen Greyp G6, najpametniji bicikl na
Ne zanimaju me previše ovakve stvari, ali rado ću pogledati test u kojem Miro ili Drago voze ovako nešto niz Sljemenske staze. :-)
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
3 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Predstavljen Greyp G6, najpametniji bicikl na
Dex.pwn kaže...
Znači ako bajkom voziš više od 25, onda po Zakonu ne voziš bajk već šta?

Nije bitno koliko voziš, već pri kojoj brzini se isključuje motor. Kao što je moped kategorija zakonski limitirana na 50 km/h što se mjeri pri nazivnom opterećenju, pa se nizbrdo možeš zaletiti i brže, tako je i pedelecu motorna asistencija limitirana na 25 km/h, bez obzira koliko to možeš na pedale/nizbrdicu povući.

 

Ako uvjeti za pedalec nisiu zadovoljeni (max 250W snaga motora, motor radi isključivo dok se kreću pedale i snaga mu se smanjuje progresivno do 25km/h kad se isključuje), onda se radi o vozilu koje na cestu može jedino registriran kao moped ili motocikl, ovisno o tehničkim karakteristikama, a tako se može registrirati isključivo ukoliko zadovoljava homologacijske uvjete. U protivnom vožnja po javnim cestama nije dozvoljena.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
11 godina
protjeran
offline
Predstavljen Greyp G6, najpametniji bicikl na svij

Jel vi mene opet jxxxxe s ovim Rimcem :S pa sve sto je njegovo na ovom "bajku" je dizajn, sve ostalo je naruceno izvana i sastavljeno kod nas. A kao "offroad" bajker samo cu reci da dizajn je uzasan :S to kasnije oprati je pakao, ali ok nije ni to problem nego WTF 25KG :S pa za duplo manju paru kupim karbonski bajk i udri brigu na veselje :S

 
7 3 hvala 1
7 godina
offline
Re: Predstavljen Greyp G6, najpametniji bicikl na
Gadgeti kaže...

.. pa sve sto je njegovo na ovom "bajku" je dizajn, sve ostalo je naruceno izvana i sastavljeno kod nas....

 ??? mislin da ne postoji nijedna firma šta sama proizvodi 100% komponenti koje ugrađuje u svoje proizvode...

16 godina
offline
Re: Predstavljen Greyp G6, najpametniji bicikl na
Mar kaže...
Nisam rekao 27.5, nego 27.5+ (Plus).
To su gume od 2.8 ili 3", teške i ne pružaju dobre karakteristike upravljanja jer su previše fleksibilne da ne bi težile 2kg i onda se lako buše i nisu dovoljno krute za agresivniju vožnju te zbog niskog tlaka lako se deformiraju i nisu dobre za precizniju i na napredniju vožnju.

Teške, lako buše, nisu dovoljno krute...?! Kaje ovo, otkud ti te ideje?

Guma ko guma, ima ih raznih, pa si nađeš neku koja se teže buši.

Složiš tubeless, napušeš ih na tlak koji ti odgovara za određeni tip terena i voziš.

Ali plus ima puno bolji grip od tanje gume, a i nisu puno teže od 29-tki. No nije da je to pretjerano bitno za jedan pedelec, jel'te?

 

Osobno nisam ljubitelj e-bicikala (iako su za neke ljude odlična stvar), Rimca pogotovo, ali ovaj rant protiv plus guma je jednostavno apsurdan. Ljudi voze i (ne e-) fatbikeove, pa se snalaze s masom guma, ne znam zašto bi sad ovo bilo toliki problem.

Osim toga plus guma ima sve više, počele su se spuštati i na 26-ice, tako da ovo gore nema veze s vezom... 

Gledam te!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice