Predstavljeni novi Apple Watch, Apple Watch SE, iP

poruka: 14
|
čitano: 6.708
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Predstavljeni novi Apple Watch, Apple Watch SE, iP".
6 godina
protjeran
offline
Predstavljeni novi Apple Watch, Apple Watch SE, iP

dvostruko revolucionarna 5-nanometarska tehnologija  

 
0 7 hvala 1
16 godina
offline
Re: Predstavljeni novi Apple Watch, Apple Watch SE
Komentar u skladu s nickom...
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.9.2020 21:54 (Marko).
16 godina
neaktivan
offline
Predstavljeni novi Apple Watch, Apple Watch SE, iP

Sve u svemu očekivano, ništa previše uzbudljivo (ne može biti "spektakularnije" od skorog predstavljanja iPhonea), ali par zanimljivih detalja:

- iPad Air dobiva novu generaciju procesora (5 nm) prije iPhone-a, to se još nikad nije desilo (koliko ja znam). Sam uređaj je vrlo zanimljiv, no i dosta skuplji od prethodne generacije i taj detalj me razočarao, makar ne i iznenadio s obzirom na promjene. S druge strane, nije mi jasno na koga cilja i što će se dešavati sa iPad Pro budući da se Air približio manjem Pro modelu. Dodatno, u cijelom iPad lineupu sad je velik cjenovni gap između 329 i 599 $, tu mi fali neki "middle" model.

- Apple Watch SE je vrlo zanimljiv marketinški potez, umjesto da nastave prodavati prethodnu generaciju u originalnom obliku malo se je još ušminkali i dali joj oznaku SE

- Fitness+ je vrlo zanimljiva usluga i potvrđuje politiku okretanja prema uslugama te ne sumnjam da će biti popularna. Šteta da je na ograničenom broju zemalja, a o cijeni bi se dalo raspravljati

- novi Macovi sa ARM procesorom (očekivano) nisu predstavljeni

 

Ništa previše spektakularno nije predstavljeno, no opet već godinama je teško očekivati nešto posebno, možda AR naočale sljedeće godine... ? 

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
8 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Predstavljeni novi Apple Watch, Apple Watch SE
Marko kaže...
Komentar u skladu s nickom...

 2 puta je pisao ovaj dio teksta al su popravili 
Za performanse je zadužen novi SoC A14 Bionic zasnovan na revolucionarnoj 5-nanometarskoj tehnologiji i donosi 11,8 milijardi tranzistora. Osim velikog poboljšanja izvedbi novi čip troši i značajno manje energije, a njegovih 6 jezgri daje mu 40% veću brzinu od prošle generacije.

16 godina
moderator
offline
Re: Predstavljeni novi Apple Watch, Apple Watch SE
southy kaže...

- iPad Air dobiva novu generaciju procesora (5 nm) prije iPhone-a, to se još nikad nije desilo (koliko ja znam). Sam uređaj je vrlo zanimljiv, no i dosta skuplji od prethodne generacije i taj detalj me razočarao, makar ne i iznenadio s obzirom na promjene. S druge strane, nije mi jasno na koga cilja i što će se dešavati sa iPad Pro budući da se Air približio manjem Pro modelu. Dodatno, u cijelom iPad lineupu sad je velik cjenovni gap između 329 i 599 $, tu mi fali neki "middle" model.

 Isto to sam i ja pomislio. A pretpostavljam da će u budućnosti Pro modeli postati još ekskluzivniji - i skuplji (tako će riješiti tu neugodnost s cijenama koju spominješ)!

Dodajem i snimku Marquesove kratke usporedbe na Twitteru (Air i Pro).

southy kaže...
 

Ništa previše spektakularno nije predstavljeno, no opet već godinama je teško očekivati nešto posebno, možda AR naočale sljedeće godine... ? 

Da, nije bilo nešto spektakularno, ali je efektno ovo najavljeno izbacivanje novih verzija svi mobilnih OS-ova - već sutra!

...
10 godina
offline
Predstavljeni novi Apple Watch, Apple Watch SE, iP

Pa zar nisu iPad Pro izdali ovog proljeca?

Kao da im je osoba/tim koji planira proizvodnju posandrcao, kad izdaju 5 mjeseci nakon pro gotovo identican air tj. kanibaliziraju vlastiti profit s jeftiniji a gotovo jednako dobrim air-om?!

Eventualno ako su se pobojali da izostankom iPhone na ovom eventu nista ne bi bilo "senzacijalno" pa su morali prikazati neki mocni iPad?

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.9.2020 8:11 (10alex).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Predstavljeni novi Apple Watch, Apple Watch SE
10alex kaže...

Pa zar nisu iPad Pro izdali ovog proljeca?

Kao da im je osoba/tim koji planira proizvodnju posandrcao, kad izdaju 5 mjeseci nakon pro gotovo identican air tj. kanibaliziraju vlastiti profit s jeftiniji a gotovo jednako dobrim air-om?!

Eventualno ako su se pobojali da izostankom iPhone na ovom eventu nista ne bi bilo "senzacijalno" pa su morali prikazati neki mocni iPad?

 Bice da je to, jer taj izlazi tek kasnije.

 

 

Re: Predstavljeni novi Apple Watch, Apple Watch SE
southy kaže...

Sve u svemu očekivano, ništa previše uzbudljivo (ne može biti "spektakularnije" od skorog predstavljanja iPhonea), ali par zanimljivih detalja:

- iPad Air dobiva novu generaciju procesora (5 nm) prije iPhone-a, to se još nikad nije desilo (koliko ja znam). Sam uređaj je vrlo zanimljiv, no i dosta skuplji od prethodne generacije i taj detalj me razočarao, makar ne i iznenadio s obzirom na promjene. S druge strane, nije mi jasno na koga cilja i što će se dešavati sa iPad Pro budući da se Air približio manjem Pro modelu. Dodatno, u cijelom iPad lineupu sad je velik cjenovni gap između 329 i 599 $, tu mi fali neki "middle" model.

- Apple Watch SE je vrlo zanimljiv marketinški potez, umjesto da nastave prodavati prethodnu generaciju u originalnom obliku malo se je još ušminkali i dali joj oznaku SE

- Fitness+ je vrlo zanimljiva usluga i potvrđuje politiku okretanja prema uslugama te ne sumnjam da će biti popularna. Šteta da je na ograničenom broju zemalja, a o cijeni bi se dalo raspravljati

- novi Macovi sa ARM procesorom (očekivano) nisu predstavljeni

 

Ništa previše spektakularno nije predstavljeno, no opet već godinama je teško očekivati nešto posebno, možda AR naočale sljedeće godine... ? 

 

 

nije se približio PRO modelu nego ga je prešišao. Najviše u pogledu brzine procesora, A12Z versus A14. OK, u kameri (kao da to itko koristi) je ipad pro malo bolji, a i svjetlina zaslona je veća za 100 nita. Vrlo bitno.

 

Dakle, trenutno iPad PRO ne bi trebao kupiti nitko, budući da praktički istu funkcionalnost dobiješ s novim AIR-om, za 200-400 dolara manje.

Očekujem da će slijedeći iPad PRO biti prava zvijer. Brzine (i cijene) u rangu Dell XPS ili slično.

16 godina
offline
Predstavljeni novi Apple Watch, Apple Watch SE, iP

Manje-više se slažem sa svima glede iPad Aira, odličan je to uređaj. Apple nikada nije zazirao od kanibalizacije jer radije to rade sami nego da im napravi konkurencija. Imam taj iPad Pro 11" i super je uređaj. Ipak je i dalje jedna značajna prednost u odnosu na ostale iPade osvježavanje slike od 120 Hz vs 60 Hz u recimo ovom novom Airu. To se u nekim situacijama osjeti, tipa igre.

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Predstavljeni novi Apple Watch, Apple Watch SE
10alex kaže...

Pa zar nisu iPad Pro izdali ovog proljeca?

Kao da im je osoba/tim koji planira proizvodnju posandrcao, kad izdaju 5 mjeseci nakon pro gotovo identican air tj. kanibaliziraju vlastiti profit s jeftiniji a gotovo jednako dobrim air-om?!

Eventualno ako su se pobojali da izostankom iPhone na ovom eventu nista ne bi bilo "senzacijalno" pa su morali prikazati neki mocni iPad?

 a ovaj zadnji pad pro je bio neki bzvz blagi refresh, vj izlazi jako skoro novi sa A14 i mini led ekranom ... početak 2021 ako ne i ranije. 

14 godina
offline
Re: Predstavljeni novi Apple Watch, Apple Watch SE
southy kaže...

Sve u svemu očekivano, ništa previše uzbudljivo (ne može biti "spektakularnije" od skorog predstavljanja iPhonea), ali par zanimljivih detalja:

- iPad Air dobiva novu generaciju procesora (5 nm) prije iPhone-a, to se još nikad nije desilo (koliko ja znam). Sam uređaj je vrlo zanimljiv, no i dosta skuplji od prethodne generacije i taj detalj me razočarao, makar ne i iznenadio s obzirom na promjene. S druge strane, nije mi

jasno na koga cilja i što će se dešavati sa iPad Pro budući da se Air približio manjem Pro modelu. Dodatno, u cijelom iPad lineupu sad je velik cjenovni gap između 329 i 599 $, tu mi fali neki "middle" model.

- Apple Watch SE je vrlo zanimljiv marketinški potez, umjesto da nastave prodavati prethodnu generaciju u originalnom obliku malo se je još ušminkali i dali joj oznaku SE

- Fitness+ je vrlo zanimljiva usluga i potvrđuje politiku okretanja prema uslugama te ne sumnjam da će biti popularna. Šteta da je na ograničenom broju zemalja, a o cijeni bi se dalo raspravljati

- novi Macovi sa ARM procesorom (očekivano) nisu predstavljeni

 

Ništa previše spektakularno nije predstavljeno, no opet već godinama je teško očekivati nešto posebno, možda AR naočale sljedeće godine... ? 

 Prvi iPad je imao noviju generaciju procesora od tadašnjeg iPhonea, a ovo sad je splet okolnosti zbog kojih je odgođeno predstavljanje iPhonea 12 za 10. mjesec, pa je ispalo da je novi CPU predstavljen u iPad Airu prije nego u iPhoneu.

Novi Macovi s ARM CPU-om biti će predstavljeni do kraja godine, najvjerojatnije Macbook Air i možda 13" Pro model ili Mac Mini uz njega. Ali i tada će to biti kompovi orijentirani na smanjenu potrošnju, bolju integriranu grafiku i smanjeno zagrijavanje, ali s prilično sličnim perfomansama trenutnih Intel CPU-a. 

 

Trenutni iPad Pro je jači po pitanju ProMotiona, četiri vs. dva zvučnika, ima LiDAR, bolje kamere i A12Z ima više jezgri od predstavljenog A14 koje su najvjerojatnije samo softverski zaključane da bi A12Z imao kakvu takvu prednost + Pro starta od 128GB i ide sve do 1TB prostora, dok se Air nudi samo sa 64GB i 256GB. Također Air ima TouchID, dok Pro ima FaceID. Naravno nekome kome većina navedenog nije bitna (osim CPU-a) Air je svakako odlična i preporučljiva kupnja.

14 godina
offline
Re: Predstavljeni novi Apple Watch, Apple Watch SE

kako kupiti Air, kad nemaju 12.9 incni model... sto je stvarno steta... 

13 godina
offline
Re: Predstavljeni novi Apple Watch, Apple Watch SE
devotion kaže...
southy kaže...

Sve u svemu očekivano, ništa previše uzbudljivo (ne može biti "spektakularnije" od skorog predstavljanja iPhonea), ali par zanimljivih detalja:

- iPad Air dobiva novu generaciju procesora (5 nm) prije iPhone-a, to se još nikad nije desilo (koliko ja znam). Sam uređaj je vrlo zanimljiv, no i dosta skuplji od prethodne generacije i taj detalj me razočarao, makar ne i iznenadio s obzirom na promjene. S druge strane, nije mi

jasno na koga cilja i što će se dešavati sa iPad Pro budući da se Air približio manjem Pro modelu. Dodatno, u cijelom iPad lineupu sad je velik cjenovni gap između 329 i 599 $, tu mi fali neki "middle" model.

- Apple Watch SE je vrlo zanimljiv marketinški potez, umjesto da nastave prodavati prethodnu generaciju u originalnom obliku malo se je još ušminkali i dali joj oznaku SE

- Fitness+ je vrlo zanimljiva usluga i potvrđuje politiku okretanja prema uslugama te ne sumnjam da će biti popularna. Šteta da je na ograničenom broju zemalja, a o cijeni bi se dalo raspravljati

- novi Macovi sa ARM procesorom (očekivano) nisu predstavljeni

 

Ništa previše spektakularno nije predstavljeno, no opet već godinama je teško očekivati nešto posebno, možda AR naočale sljedeće godine... ? 

 Prvi iPad je imao noviju generaciju procesora od tadašnjeg iPhonea, a ovo sad je splet okolnosti zbog kojih je odgođeno predstavljanje iPhonea 12 za 10. mjesec, pa je ispalo da je novi CPU predstavljen u iPad Airu prije nego u iPhoneu.

Novi Macovi s ARM CPU-om biti će predstavljeni do kraja godine, najvjerojatnije Macbook Air i možda 13" Pro model ili Mac Mini uz njega. Ali i tada će to biti kompovi orijentirani na smanjenu potrošnju, bolju integriranu grafiku i smanjeno zagrijavanje, ali s prilično sličnim perfomansama trenutnih Intel CPU-a. 

 

Trenutni iPad Pro je jači po pitanju ProMotiona, četiri vs. dva zvučnika, ima LiDAR, bolje kamere i A12Z ima više jezgri od predstavljenog A14 koje su najvjerojatnije samo softverski zaključane da bi A12Z imao kakvu takvu prednost + Pro starta od 128GB i ide sve do 1TB prostora, dok se Air nudi samo sa 64GB i 256GB. Također Air ima TouchID, dok Pro ima FaceID. Naravno nekome kome većina navedenog nije bitna (osim CPU-a) Air je svakako odlična i preporučljiva kupnja.

 nisam pratio, kako stoje performanse A14 u airu vs A12z u prou?

14 godina
offline
Re: Predstavljeni novi Apple Watch, Apple Watch SE
grzzi kaže...

 nisam pratio, kako stoje performanse A14 u airu vs A12z u prou?

 

Apple veli da je A14 (znači ista verzija ovog CPU-a će biti i u iPhoneu 12) 40% brži od običnog A12.

Ako uzmemo u obzir da je A12X (A12Z je isti samo ima jednu jezgru više otključanu) 60% brži od običnog A12, nekako dođemo do toga da u najboljem slučaju A14 jednak po perfomansama A12Z uz manju potrošnju i nešto manje grijanje. 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice