Preferirate li tamne teme?

poruka: 14
|
čitano: 4.701
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Preferirate li tamne teme?".
13 godina
offline
Preferirate li tamne teme?

dok ga nije bilo, sam sam pokusavao napravit slican efekt, bijela boja ma ekranu mi nikako ne stima.... niti to podnosim...

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
Moj PC  
9 0 hvala 0
16 godina
offline
Preferirate li tamne teme?

Dark mode mi super odgovara jer mi svjetlina ne paše nikako zbog glavobolje. Ugodnije je raditi sa Dark modom.

Gdje god imam priliku (windows, mobiteli, office...) uključim dark mode.

 
12 0 hvala 0
12 godina
offline
Preferirate li tamne teme?

Light Mode jer mi onda svjetlosti monitora služi i kao jedini izvor svjetla u zamračenoj prostoriji. I to računam kao uštedu energije.

 
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Preferirate li tamne teme?
 
2 0 hvala 1
7 godina
offline
Preferirate li tamne teme?

Hm, znači li to da se Bug forum dobiti dark mode? 🤔

Die and be free of pain or live and fight your sorrow! - Auron
Moj PC  
11 0 hvala 0
15 godina
online
Preferirate li tamne teme?

U današnje vrijeme gotovo sve što pratim ima dark mode.

Osim bug foruma!

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Moj PC  
14 0 hvala 0
8 godina
offline
Preferirate li tamne teme?

Dark reader ekstenzija uključena na svakoj web stranici.

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.12.2021 11:38 (DuxCro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Preferirate li tamne teme?

Tema zapravo ne bi nužno trebala biti stvar preferencije, nego stvar potrebe, stvar ugode. Svijetla tema je bolja u dobro osvijetljenim prostorima, tamna tema je bolja u slabije osvijetljenim prostorima - tada imaju optimalnu vidljivost, jer se oči ne moraju stalno šaltati s gledanja u tamno u gledanje u svijetlo i obratno.

 
2 0 hvala 1
15 godina
offline
Preferirate li tamne teme?

živim u tamnoj temi vantablack banana-države, tako da mi je svejedno. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
7 1 hvala 0
14 godina
offline
Preferirate li tamne teme?

Meni je tamna tema bolja, manje "grize" oči, lakše ju je gledati. Dugo sam bio na svijetloj temi a onda probao tamnu i više nema nazad na svijetlu temu.

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Preferirate li tamne teme?
Naravno da preferiram, kad je mrak oko mene. Zar nije zbog toga i napravljena? Nedavno je i Kindle uređaj napravio update i uveo dark mod, odlično za čitanje u mraku!
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Preferirate li tamne teme?

Prije da, al zadnje vrime prebacia se na svijetle di je god moguće, neznam zašto, zasitia se valjda.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Preferirate li tamne teme?

Ključno je kako je dark mode izveden. Evo, ovdje na bug.hr je font sivi, po meni premalo kontrastan i na bijeloj i na crnoj podlozi. Sigurno je tehnički to praktično za "šaltanje" dark/light modusa, ali je "experience" bljutav jer je rezultat nekakav gray-mode.

Dodatno, s takvim fontom i crnom podlogom slike koje imaju pravu bijelu boju u sebi blješte neugodno i, naravo, otežavaju čitanje nekontrastnog texta.

Generalno volim dark-mode za ove jednostavne stvari, tipkanje teksta primjerice. Kao u stara vremena monokromatskih monitora. 

 
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Preferirate li tamne teme?

MIX zavisi kako mozak trazi koje boje da bude podloga. 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice