Previše tabova u preglednicima stvara stres i sman

poruka: 19
|
čitano: 5.093
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Previše tabova u preglednicima stvara stres i sman".
15 godina
offline
Previše tabova u preglednicima stvara stres i sman

Pozdrav svima, zovem se "Ovo je kraj" i ja sam taboholičar*.


* (neumjerena konzumacija tabova)

 
9 0 hvala 0
10 godina
offline
Previše tabova u preglednicima stvara stres i sman

2-3 tabova imam otvorena. Više od toga je kaos. A i koristim Chrome, ne želim da komp eksplodira 

Nadglednik dina
Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Previše tabova u preglednicima stvara stres i sman

ne samo to. pravi pacijent još i zakrči radnu površinu ikonama (mahom "new folder (1), (2) ...", prazan). a takvih ima za svinje hranit. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
11 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Previše tabova u preglednicima stvara stres i
Ovo je bit (promo)teksta:
"... Istraživači su stoga sami izradili proširenje nazvano Skeema."
Pis on ju :P
Moj PC  
4 0 hvala 1
9 godina
offline
Previše tabova u preglednicima stvara stres i sman

Najčešće koristim 1 ili 2 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
online
Previše tabova u preglednicima stvara stres i sman

Ja sam upravo prebrojao 107 trenutno otvorenih tabova u mojoj napaćenoj Operi. :D

 
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Previše tabova u preglednicima stvara stres i sman

U prosjeku uvijek imam otvorena 2-3 taba, veći broj jako rijetko i ne znam kako bih uopće upratio šta čitam/gledam da ih imam otvorene na desetine.

Know your world.
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Previše tabova u preglednicima stvara stres i sman

obično imam otvoreno oko 15 tabova u chromeu

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Previše tabova u preglednicima stvara stres i
Ispod 40 tabova ne ide i to u prvom prozoru. Obično su još 2-3 prozora otvorena za posebne stvari kojima se trebam baviti. Uvijek je uključena i Opera jer ima built in VPN.
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Previše tabova u preglednicima stvara stres i sman

trenutak kad dođem do frendovog kompa i vidim samo početno slovo taba i boju web stranice na njegovom 4K monitoru je trenutak kad srce preskoči 

 

A one tradicionalne metode favoritesa i searcha koji je u današnje vrijeme savršen su tako bezvezno trošenje vremena...pa opcija da si staviš sve u jedan favorite folder i onda klikneš "open 155 u novom prozoru" je uvijek dostupna  

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Previše tabova u preglednicima stvara stres i sman

Ja ih generalno držim ispod 10, a najčešće oko 3-5. Ovisi o količini posla koji radim i što tražim pa znam otići i na 20ak, ali to jako brzo izubijam s Ctrl+W .

Ne vidim toliki problem tabova ako ljudi stvarno traže nešto korisno, međutim ako surfaš pa samo štancaš članke i linkove koje ćeš nekad pogledati, onda je tu već psihologija u pitanju. Ljudski mozak nema kapaciteta niti vremena da bi u 24h popratio sve zanimljivo što se može pročitati. Potrebno je napraviti switch u glavi i odje*at strah da nešto propuštaš. Internet je samo alat, ko šarafciger, e pa onda nemoj vrtiti šarafciger u prazno ako nema korisnih šarafa okolo 

 
9 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Previše tabova u preglednicima stvara stres i
Zivimo u svijetu gdje 40 tabova uzrokuje stres vrijedan znanstvenih studija....mozda smo spremni za 3.svjetski rat? niko nebi otiso ni do kasarne zbog prevelikog stresa,pa rata nebi ni bilo...mozda je to evolucija?
 
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Previše tabova u preglednicima stvara stres i sman

Piše osoba koja trenutačno ima 94 otvorene kartice u Chromeu. Dao sam si truda. I ostao poražen spoznajom o tome.

 

Ja kartice držim otvorenima ne kao podsjednicima za čitanje, nego kao nekakvim zadatcima. Ovo bi mogao napraviti ili na ovome radim. Činjenica da ih imam 94 govori da sam organizacijski neučinkovit. To mi se ne sviđa. Slažem se stoga s ovima koji kažu da to pojačava stres.

 

Mislim da je poenta članka promašena: nama NE trebaju bolji alati za upravljanje karticama, nego BOLJA mentalna organizacija i NE odgađanje poslova "budem to sutra" (ili za godinu dana).

 
4 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Previše tabova u preglednicima stvara stres i
Prebacite se na edge, em je manje zahtjevan s više tabova, em te nasumično riješi stresa jednostavno ponekad ne dajući opciju vraćanja svih tabova koje si imao prije gašenja kompa :D
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Previše tabova u preglednicima stvara stres i sman

Od kad koristim addon za Firefox - "Simple Tab Groups" preporodio sam se...  inace imam ok stotinjak tabova u prosjeku otvoreno

 

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/simple-tab-groups/

https://github.com/drive4ik/simple-tab-groups

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Previše tabova u preglednicima stvara stres i
Ajar kaže...

ne samo to. pravi pacijent još i zakrči radnu površinu ikonama (mahom "new folder (1), (2) ...", prazan). a takvih ima za svinje hranit. 

 Ja si imam ne samo parstotina tabova, nego u pravilu više popaljenih iteracija chromea, edgea, paralelno na vječito upaljenima radnom stroju na poslu, doma i laptopu, i na mobitelu, i tabletu još to dvaput isto sa chrome i samsung browserom. Neki tabovi su na mobu stari preko 2 godine, ali često mi trebaju :) Desktope ne želite vidjeti. samo težina istih je obično par desetina GB.
Nemam nikakvih psihičkih problema... osim tikova u lijevoj nozi. Možda bi to riješila ova aplikacija?

15 godina
offline
Re: Previše tabova u preglednicima stvara stres i
overhaul kaže...

 Ja si imam ne samo parstotina tabova, nego u pravilu više popaljenih iteracija chromea, edgea, paralelno na vječito upaljenima radnom stroju na poslu, doma i laptopu, i na mobitelu, i tabletu još to dvaput isto sa chrome i samsung browserom. Neki tabovi su na mobu stari preko 2 godine, ali često mi trebaju :) Desktope ne želite vidjeti. samo težina istih je obično par desetina GB.
Nemam nikakvih psihičkih problema... osim tikova u lijevoj nozi. Možda bi to riješila ova aplikacija?

 iznimno je bitno posložiti sve tako da se neprijatelj ne zna snaći te iskoristiti moment zbunjole iznenađenja (slično načelo uporabljeno je pri izgladnji bolnice u dubravi i zgrade hrt-a). osim toga, nužda zakon mijenja ali ćud nikad 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.5.2021 11:51 (Ajar).
15 godina
online
Previše tabova u preglednicima stvara stres i sman

cca. 7000 bookmarks (sve organizirano, tagovno itd), donedavno 3000 cca. otvorenih tabova, odnedavno "samo" cca. 200

 

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Previše tabova u preglednicima stvara stres i sman

Bolje rjesenje umjesto drzanja više otvorenih tabova je dodatak za preglednike

https://fastaddons.com/

Postoji mogucnosti stvaranja sigurnosne kopije, sortiranja...

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice