Prezentacija Optimusa, Teslinog humanoidnog robota

poruka: 15
|
čitano: 10.953
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Prezentacija Optimusa, Teslinog humanoidnog robota".
16 godina
neaktivan
offline
Prezentacija Optimusa, Teslinog humanoidnog robota

 

Većini razočaranih, podsjmješljivih, skeptika svih kategorija, muskomrzaca  i ostalih uglavnom promiće jedna stvar: oni nisu ciljana publika tog eventa. Svrha Teslinog AI dana, i ovog i prošlog, je privlačenje talenata. Ako uspiju privuči određen broj talentiranih mladih ljudi koje mogu upregnuti u te prjojekte, isplatilo se. Doc Berecki i milijarda drugih vidi promašenog robota na šipki, ali možda ima i onih koji vide svoju životnu šansu. Tesla će utočiti milijarde dolara u tog robota i to je definitivno visokorizičan projekt. Nikome ne bih savjetovao da u to uloži novac osim ako ga nije spreman izgubiti. Iz perspektive Muska kojem profit nije primarni cilj, Tesla AI Day je fantastično uložen novac s minimalnom mogućnosti da se ne vrati ni uloženo. Musku vjerojatno nije jako bitno što je to krivoj publici smiješno i promašeno. Da ga to jako zamara, vjerojatno bi bio malo oprezniji s obećanjima i malo posvećeniji završnoj kvaliteti.

 

Pogledajmo sad to s druge strane. Ako su predstavljeno uspjeli napraviti od nule za manje od godinu dana, nije to uopće loše, naprotiv. Osobno, nejasni su mi oni koji su očevali puno više. Je li upitanju naivnost? Je li u pitanju da milog k. ne kuže o tome što znači hardverski i softverski razviti dvonožnog robota koji hoda? Nešto treće? Općenito, Tesla, a osobito SpaceX daju rezultate vrlo brzo, ali problem je u tome što kvaliteta i doseg nisu na nivou nerealnih oćekivanja širokih narodnih masa, a vrijeme isporuke definitivno nije u skladu s Muskovim obećanjima koje bi svatko trebao uzeti s vrećom soli ili jednostavno ignorirati.

 

 
9 7 hvala 1
15 godina
offline
Prezentacija Optimusa, Teslinog humanoidnog robota

neću doživjeti ali mogu maštati: 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
10 0 hvala 0
14 godina
offline
Prezentacija Optimusa, Teslinog humanoidnog robota

Ajmo biti optimisti i vjerovati da će postojati i SAD-a i Hrvatske za 10 godina. 

 

Vidio sam snimku robota koji plešu bolje od bilo koga od nas. Muskov android je igračka za ono što rade Japanci.

 

Koliko sam sretan da bi ovakvi robotići bili korisni za starije i nemoćne ili za opasne poslove poput spašavanja, toliko me strah od robota-ratnika. Već zamišljam Putina idiota s vrećom punom para kojemu sline cure da ove hodajuće naprave pošalje na bojište. 

 
7 1 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Re: Prezentacija Optimusa, Teslinog humanoidnog ro
Musk je jedan obicni prodavac magle, showman, ... ovo je odradio malo ispod svojih standarda.

On ne zeli da napravi industrijskog robota. On zeli da napravi replikanta. Zna da nece privuci novac investitora ako obeca napraviti samo jos jedan industrijski robot. Takodje, zna da ce vrijednost njegovih kompanija rasti ako investitori misle da ce on zaista napraviti nesto sto niko dosad nije. Zato toliko insistira na autopilotu za auta. Nije mu dovoljno to sto je prvi napravio elektricni auto sa dometom 500+ km po punjenju. On vidi autopilot kao ono sto razlikuje Teslu od ostalih. U suprotnom, Tesla ce biti samo jos jedan auto, a vrijednost Teslinih dionica ce nakon otreznjenja doci na nivo cijene dionica ostalih proizvodjaca automobila.

 
3 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: Prezentacija Optimusa, Teslinog humanoidnog ro
Pa zar nije Honda napravila Asima, robota bez šipke ?

P.S. Suze su mi krenule od smijeha čitajući članak.
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.10.2022 1:06 (gavranpero).
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Prezentacija Optimusa, Teslinog humanoidnog ro
Ne treba mi zalijevanje cvijeca, nek samo naprave robota koji moze cistit prasinu po cijelom stanu i kupujem.
Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being col
Moj PC  
3 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Re: Prezentacija Optimusa, Teslinog humanoidnog ro
Evo mali insight kako izgleda Muskov svijet. Samo potrazite sljedeci clanak:
Elon Musk’s Texts Shatter the Myth of the Tech Genius
 
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Prezentacija Optimusa, Teslinog humanoidnog ro
kirat kaže...
Evo mali insight kako izgleda Muskov svijet. Samo potrazite sljedeci clanak:
Elon Musk’s Texts Shatter the Myth of the Tech Genius

 

Pročitao sam, još ranije.

 

Na koji točno način dopisivanje na temu preuzimanja Twittera "razbija mit o tehničkom geniju"? O tehničkom geniju. Malo mi je to kao da SMS-ovi na npr. temu uzgoja dudovih svilaca razbijaju mit o nekome kao vrhunskom kirurgu.

 

Uglavnom, može se vidjeti da neki Muskovi frendovi nisu neko cvijeće. Koji put i Musk to primijeti:

 

Musk: Morgan Stanley and Jared think you are using our friendship not in a good way. This makes it seem like I’m desperate. Please stop.

 

Calacanis: Only ever want to support you.

 

Naravno, ni Musk nije neko cvijeće. Rekao bih da ima naivnu crtu, definitivno je prebrz na obaraču i svadljiv. Prebrz je i kod spuštanja hlača. Ali, također je vizionar i vrhunski razvojni inženjer. Ovdje je problem što je potrebno puno manje vremena i ekspertize da se uoči prvo nego da se uoči drugo.

14 godina
offline
Re: Prezentacija Optimusa, Teslinog humanoidnog ro
Mycroft kaže...
kirat kaže...
...

 

... Ali, također je vizionar i vrhunski razvojni inženjer...

 

2 godine
protjeran
offline
Re: Prezentacija Optimusa, Teslinog humanoidnog ro
@Mycroft, Musk nocu, dok mi svi spavamo, oblaci odijelo Batmana i bori se protiv zla i kriminala.
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.10.2022 18:19 (kirat).
14 godina
offline
Re: Prezentacija Optimusa, Teslinog humanoidnog ro
kirat kaže...
@Mycroft, Musk nocu, dok mi svi spavamo, oblaci odijelo Batmana i bori se protiv zla i kriminala.

 Ako cemo raspravljat o tim aktivnostima mislim da bi trebao biti ironman? 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Prezentacija Optimusa, Teslinog humanoidnog ro
kirat kaže...
@Mycroft, Musk nocu, dok mi svi spavamo, oblaci odijelo Batmana i bori se protiv zla i kriminala.

 

S onom trbušinom? Eventualno Fatman. Naravno, najlakše me je proglasiti za Muskovog fanboya. Samo izvoli.

 

15 godina
offline
Prezentacija Optimusa, Teslinog humanoidnog robota

- uvod, :)

musk je kul gaj, dimi žižu i dijeli ponyje (ako netko želi jahati..), onak, nije neki bedak iz bedekovčine tj slika i ime kažu da je to the-musk (nije iz bedenje.. nije bedak) i realno mu zavidim na novcu.

 

-ponekad čak kaže istinu (treba razlučiti PR materijale i činjenice, dim žiže i .. kako se kaže pony-šit? nije bull) ..

pa ako netko sumnja, to su činjenice

ipak bila do sada najdetaljnije prezentirana vizija o budućnosti posla za kojega je još prošle godine najavljivao kako će Tesli u budućnosti donositi više prihoda od njenih električnih vozila.

- to je točno.

pa i objašnjenje, tj musk i dalje govori istinu-činjenice.

Nakon što je u svibnju izjavio da će Tesla, trenutno najvrjedniji svjetski proizvođač automobila "vrijediti nulu" ..

- svaki prihod veći od nule je naprosto veći, što će reć musk nabacuje činjenice, neovisno što je zdimio žižu..

 

iduća činjenica? npr traže djelatnike-radnike.. naravno, jer ako ovaj robot krene u masovnu proizvodnju recimo milijunsku (može u jednini, 1m) tad će trebati odokativno 5mil radnika koji će ih nosati okolo.. i to za model koji je nataknut na šipku i ne radi ništa, za nešto korisnije treba x-puta više radnika, nisača, čistaća, portir.. itd.

 

-primjećujem i 'zajedljivu novinarsku strijelicu'.. u textu, da su 5 snažnih momaka robota izgurali na pozornicu.. naravno, u početku svake karijere je potrebno da nas netko malo pogurne, pogura, .. klasičan biz-model kad imaš kuma-rodju i frendove na pravom mjestu, mora se malo pogurati a dobro je i podmazati.. to su naprosto poslovne činjenice i ne vidim potrebe da se novinar prema tome ne odnosi s dužnim pijatetom umjesto podrugljivo.. (i tata bi sine, uz malo sarkazma i stilske slobode..) no pošto sad branim čast i dignitet napušenog muska, vizionara (naravno, posljedice žiže) .. moja rečenica 'zvuči' drugačije.. no to je samo zvuk-zvučnost, sadržajno kad se normalizira je isto :)

 

... a tek trijumfalni hod, kao prava manekenka na catwalku.. malo ljulja, ili prisjetimo se što je rečeno kad je neil zakoračio na mjesec, .. ono je bio (samo!) jedan korak, ovo je show!!! ovo ne da je velik korak za čovječanstvo nego troskok+110m s preponama i blnaka u vis .. pa ljudi moji jel to moguće.. rekao bi neki anonimni komentator i pobrao lovorike.. di neće the-musk koji što takne pretvori u .. ... u nešto, show.

 

-ono, stvarno ne kužim te današnje novinare, nikad zadovolj(e)ni.. čak ni na nešto kao logo (ruke-srčeko..) na što mora pasti svaki metrosexualac i punica mu.. uz glasni uzdah .. aaaa (ne onaj, nego nježno..) .. ponekad mi se čak na tren učini da su i novinari normalni, ljudi, da mislimo isto-slično.. no tad se sjetim da im je to posao i tad ja mogu hvaliti muska kao obično, dok oni samo traže negativnosti i izrugivanje vizijama, ponyju, broju djelatnika koji sudjeluju u razvoju a posebice nošenju robota na pozornicu (dok ne primjete spolnu diskriminaciju, nema žena.. barem 40%.. ili mix rase, vjera, vegani itd.. a ni boja majica im nije baš nešto iz spektra duginih boja, više kao kontrast, crno-bijelo.. tj crnim se ističe bijela boja, waspić itd.. ) .. eto kakvi su novinari, vide samo loše.. (istina nešto dobrog nije bilo za vidjeti, osim šipka.. upotrebljiva za vezanje paradajza ili graha u vrtu, ili za barske plesačice, ovisno o afinitetu.. prema hrani i zelenom ili zadovoljstvu).

 

-ah, musk, musk.. mogao bi ga tako hvaliti traktatima (onak, znate da ja to mogu..) :) .. no ne mogu više, jer i za mene postoji granica podnošljivog.. :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Prezentacija Optimusa, Teslinog humanoidnog ro
ihush kaže...

- uvod, :)

musk je kul gaj, dimi žižu i dijeli ponyje (ako netko želi jahati..), onak, nije neki bedak iz bedekovčine tj slika i ime kažu da je to the-musk (nije iz bedenje.. nije bedak) i realno mu zavidim na novcu.

 

-ponekad čak kaže istinu (treba razlučiti PR materijale i činjenice, dim žiže i .. kako se kaže pony-šit? nije bull) ..

pa ako netko sumnja, to su činjenice

ipak bila do sada najdetaljnije prezentirana vizija o budućnosti posla za kojega je još prošle godine najavljivao kako će Tesli u budućnosti donositi više prihoda od njenih električnih vozila.

- to je točno.

pa i objašnjenje, tj musk i dalje govori istinu-činjenice.

Nakon što je u svibnju izjavio da će Tesla, trenutno najvrjedniji svjetski proizvođač automobila "vrijediti nulu" ..

- svaki prihod veći od nule je naprosto veći, što će reć musk nabacuje činjenice, neovisno što je zdimio žižu..

 

iduća činjenica? npr traže djelatnike-radnike.. naravno, jer ako ovaj robot krene u masovnu proizvodnju recimo milijunsku (može u jednini, 1m) tad će trebati odokativno 5mil radnika koji će ih nosati okolo.. i to za model koji je nataknut na šipku i ne radi ništa, za nešto korisnije treba x-puta više radnika, nisača, čistaća, portir.. itd.

 

-primjećujem i 'zajedljivu novinarsku strijelicu'.. u textu, da su 5 snažnih momaka robota izgurali na pozornicu.. naravno, u početku svake karijere je potrebno da nas netko malo pogurne, pogura, .. klasičan biz-model kad imaš kuma-rodju i frendove na pravom mjestu, mora se malo pogurati a dobro je i podmazati.. to su naprosto poslovne činjenice i ne vidim potrebe da se novinar prema tome ne odnosi s dužnim pijatetom umjesto podrugljivo.. (i tata bi sine, uz malo sarkazma i stilske slobode..) no pošto sad branim čast i dignitet napušenog muska, vizionara (naravno, posljedice žiže) .. moja rečenica 'zvuči' drugačije.. no to je samo zvuk-zvučnost, sadržajno kad se normalizira je isto :)

 

... a tek trijumfalni hod, kao prava manekenka na catwalku.. malo ljulja, ili prisjetimo se što je rečeno kad je neil zakoračio na mjesec, .. ono je bio (samo!) jedan korak, ovo je show!!! ovo ne da je velik korak za čovječanstvo nego troskok+110m s preponama i blnaka u vis .. pa ljudi moji jel to moguće.. rekao bi neki anonimni komentator i pobrao lovorike.. di neće the-musk koji što takne pretvori u .. ... u nešto, show.

 

-ono, stvarno ne kužim te današnje novinare, nikad zadovolj(e)ni.. čak ni na nešto kao logo (ruke-srčeko..) na što mora pasti svaki metrosexualac i punica mu.. uz glasni uzdah .. aaaa (ne onaj, nego nježno..) .. ponekad mi se čak na tren učini da su i novinari normalni, ljudi, da mislimo isto-slično.. no tad se sjetim da im je to posao i tad ja mogu hvaliti muska kao obično, dok oni samo traže negativnosti i izrugivanje vizijama, ponyju, broju djelatnika koji sudjeluju u razvoju a posebice nošenju robota na pozornicu (dok ne primjete spolnu diskriminaciju, nema žena.. barem 40%.. ili mix rase, vjera, vegani itd.. a ni boja majica im nije baš nešto iz spektra duginih boja, više kao kontrast, crno-bijelo.. tj crnim se ističe bijela boja, waspić itd.. ) .. eto kakvi su novinari, vide samo loše.. (istina nešto dobrog nije bilo za vidjeti, osim šipka.. upotrebljiva za vezanje paradajza ili graha u vrtu, ili za barske plesačice, ovisno o afinitetu.. prema hrani i zelenom ili zadovoljstvu).

 

-ah, musk, musk.. mogao bi ga tako hvaliti traktatima (onak, znate da ja to mogu..) :) .. no ne mogu više, jer i za mene postoji granica podnošljivog.. :))

 buuuuuuuu 

9 godina
offline
Re: Prezentacija Optimusa, Teslinog humanoidnog ro
kirat kaže...
Musk je jedan obicni prodavac magle, showman, ... ovo je odradio malo ispod svojih standarda.

On ne zeli da napravi industrijskog robota. On zeli da napravi replikanta. Zna da nece privuci novac investitora ako obeca napraviti samo jos jedan industrijski robot. Takodje, zna da ce vrijednost njegovih kompanija rasti ako investitori misle da ce on zaista napraviti nesto sto niko dosad nije. Zato toliko insistira na autopilotu za auta. Nije mu dovoljno to sto je prvi napravio elektricni auto sa dometom 500+ km po punjenju. On vidi autopilot kao ono sto razlikuje Teslu od ostalih. U suprotnom, Tesla ce biti samo jos jedan auto, a vrijednost Teslinih dionica ce nakon otreznjenja doci na nivo cijene dionica ostalih proizvodjaca automobila.

 Vjerovatno se ugledao na "naseg" prodavaca magle, Dr.sc.mr.dip.ing.M.Rimac

“Computers make excellent and efficient servants, but I have no wish to serve under them.”
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice