Programi HRT-a u HD-u, ali samo putem satelita

poruka: 78
|
čitano: 27.062
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Programi HRT-a u HD-u, ali samo putem satelita".
16 godina
offline
Re: Programi HRT-a u HD-u, ali samo putem satelita
Mladen kaže...

1366x768 je bio ustupak proizvođačima panela, odnosno LCD matrica (naknadno proglašen "HDReady" i da, to danas treba izbjegavati jer je ni v'rit ni mimo :).

Lošiji prikaz svih rezolucija (720x576, 1280x720 ili punog HDa) jer ni jedna nije nativna (1:1). U vrijeme uvođenja HDa se uglavnom spominjao samo 1920x1080 (i/p) dok je "mali" HD, 1280x720 nastao usput, također kao kompromis kvalitete i bandwidtha. Možda to danas izgleda čudno, ali npr. '98. kada su počeli izlaziti prvi DVD naslovi, prosječan PC nije bio dovoljno jak da glatko (25/50Hz) dekodira i prikaže kompresirani MPEG-2 video, trebale su jače grafičke kartice a bilo je čak i posebnih akceleratora/dekodera - ono što se danas podrazumijeva i kod najjednostavnijeg smartphonea.

Trenutno je možda i bolje odmah uzeti 4K TV jer nije velika razlika a i proporcionalni su (4K je točno dvostruki (četverostruki) HD, 3840x2160, pa ćisti HD (1920x1080) neće biti degradiran "razmazanim" pixelima.

 

 Ma hdready je okej rezolucija za tv u birtiji :) A i ako imaš recimo neki htpc slabije provinijencije ili koju godinu stariju konzolu, za to je isto ok. Ja imao hd ready plazmu u sobi za trening. Super dok vrtiš eliptical ili sobni bic. Sad je full hd, pa ako sjednem ispred u želji da izvozim s volanom nekakvu staru trkalicu tipa needforspeed shift2 ili dirt3, na jadnom starom htpc-u imam manje fps-a, što se daleko više primjeti od rezolucije. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
16 godina
online
Re: Programi HRT-a u HD-u, ali samo putem satelita
overhaul kaže...

 Ma hdready je okej rezolucija za tv u birtiji :) A i ako imaš recimo neki htpc slabije provinijencije ili koju godinu stariju konzolu, za to je isto ok. Ja imao hd ready plazmu u sobi za trening. Super dok vrtiš eliptical ili sobni bic. Sad je full hd, pa ako sjednem ispred u želji da izvozim s volanom nekakvu staru trkalicu tipa needforspeed shift2 ili dirt3, na jadnom starom htpc-u imam manje fps-a, što se daleko više primjeti od rezolucije. 

:)) isto, ali stari GRID.

Na 2560x1440 monitoru stavim 1280x720 i opet je fluidno a nije mrljavo kao neka neproporcionalna reza.

Nisam probao raditi nešto ili igrati na 4K TVu ali slika sa lapa (1920x1080) mi izgleda skroz ok jer jedan pixel ide na 2x2 i ako si malo dalje, ni ne vidiš razliku.

 

12 godina
neaktivan
offline
Programi HRT-a u HD-u, ali samo putem satelita

jos nisam vidio bolju sliku filmova i serija od neflixovih 4k na svojem 50" hdr tvu.htv neznam ni sto je to

xfact
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Programi HRT-a u HD-u, ali samo putem satelita
Samo mi nije jasno zašto ne emitiraju u hevc? Nego mpeg 4 na 4mbps.. jadno...
Battlefield is the Best, fuck the rest!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Programi HRT-a u HD-u, ali samo putem satelita
Buki6 kaže...

Od danas,HRT 2HD,emitiranje preko satelita!

Koja frekvencija? Gledam LyngSat i ne vidim još ništa osim u Max TV paketu u Nagravisionu.

Deckard
5 godina
offline
Programi HRT-a u HD-u, ali samo putem satelita

E jesmo tehnološki napredni kad ni vlastiti program nemožemo pratiti od zaostale tehnologije....svuda internet a samo kod nas još e-mail donese magarci po selima ;)

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Programi HRT-a u HD-u, ali samo putem satelita

Tko još gleda HRT ???

Omg to još nije propalo ,,,

 
1 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Programi HRT-a u HD-u, ali samo putem satelita
Glavas_ZG kaže...

Tko još gleda HRT ???

Omg to još nije propalo ,,,

 Evo sad je kupio HT i EVO TV, sad ćemo svi imati hrpu HD kanala za siću  

8 godina
protjeran
offline
Re: Programi HRT-a u HD-u, ali samo putem satelita
Glavas_ZG kaže...

Tko još gleda HRT ???

Omg to još nije propalo ,,,

 A gleda se nešta sitno i onda kad na tom HRT 2 FHD kad bude jedna utakmica lige prvaka srijedom svakako će bit  bolji doživljaj neg na Sd rezoluciji dosad.

Napad je najbolja obrana :)
14 godina
offline
Re: Programi HRT-a u HD-u, ali samo putem satelita
ivicask kaže...
spiderhr kaže...
ivicask kaže...

Taman i da 4k emitiraju opet neznam šta bi gledo na tom HRT, katastrofa od televizije općenito.

 

Ali je opet bolji program od rtl, nove, rtl2 i dome.

 Realno svi su sranje, na dva sata filma strpaju 1 sat reklama, znam poluditi i u sred filma odem na torrent i skinem isti film u full hd dok još nisu završile reklame i nastavim gledat u full hd..

 

Ponekad se pitam zašto opće gledam tv..

 

Pa RTL i Nova definitivno strpaju reklama puno. Doma TV ima čak manje reklama, Iznenadim se kada puste film i skužim da 45 minuta nije bilo reklama.

HRT ne pušta tako puno reklama kao ove dvije potonje zato i je bolje te nema ovih glupavih showova.

 

Seki001 kaže...

Pa baš sad trenutno da su bolji od Nove TV koja će prenositi full nogometne kvalifikacije i sljedeći EURO sumnjam i imaju jako dobar informativni program!

Ali da su HRT programi bolji od RTL-a kanala i Doma TV to se slažem.

 
Nogomet ne gledam tako da mi to ništa ne znači. Radije film, serija i dokumentarac.

HRT3 je osvježenje jer ima dobrih emisija.

I da, jem već rekao da HRT ima puno manje reklama? A i ne prekida filmove svakih 20 minuta.

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.12.2018 9:27 (spiderhr).
8 godina
protjeran
offline
Programi HRT-a u HD-u, ali samo putem satelita

Ja samo mogu reć i potvrdit da je svakako pohvalno da su "NAPOKON" prešli na HD (FHD) rezoluciju i da... svakako osim sporta ima na HRT-u još dobrih emisija za popratit.

Napad je najbolja obrana :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Programi HRT-a u HD-u, ali samo putem satelita

televizija je otrov

to shvatiš tek da ju prestaneš gledat

hrt rtl i ostalo

sve isto

 

 
2 1 hvala 1
15 godina
offline
Programi HRT-a u HD-u, ali samo putem satelita

Sad malo prebacujemo između se i HD hrt2. Pa na HD kanalu sve izgleda presvijetlo i isprano... Toliko da je bolje gledati sd nego HD....

Battlefield is the Best, fuck the rest!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Programi HRT-a u HD-u, ali samo putem satelita

 

Malo o zemaljskoj SD-inačici i emitiranju u visokoj razlučivosti na platformi HRTi. Nije mi doduše jasno kako vide razliku u oštrini slike na konkretnome sadržaju (natjecanje Zlatna pirueta) s obzirom na to da je prijenos realiziran u standardnoj razlučivosti. Jedini oštriji dio slike može biti logotip. Zlobnici bi se zapitali čemu tolika želja za HD-om kada ni stručnjaci u tome području ne razlikuju kvalitetnu SD-sliku od HD-a. Sve ostalo što je rečeno u videozapisu stoji.

idgaf i jagla sujem za peru kladarca
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Programi HRT-a u HD-u, ali samo putem satelita
Mary Sue kaže...

 

Malo o zemaljskoj SD-inačici i emitiranju u visokoj razlučivosti na platformi HRTi. Nije mi doduše jasno kako vide razliku u oštrini slike na konkretnome sadržaju (natjecanje Zlatna pirueta) s obzirom na to da je prijenos realiziran u standardnoj razlučivosti. Jedini oštriji dio slike može biti logotip. Zlobnici bi se zapitali čemu tolika želja za HD-om kada ni stručnjaci u tome području ne razlikuju kvalitetnu SD-sliku od HD-a. Sve ostalo što je rečeno u videozapisu stoji.

 zato jer je ovo "HD" za mobilne uređaje. da su bitrate i framerate onakvi kakvi bi trebali biti za hd, razlika bi bila očita.

nemam za potpis
5 godina
offline
Programi HRT-a u HD-u, ali samo putem satelita

Osoba koja je radila usporedbu,trebala je zemaljsku sd sliku uspoređivati sa onom koja se emitira na satelitu!,ali to je malo kompliciranije i trebe se više potruditi!?

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Programi HRT-a u HD-u, ali samo putem satelita
acarnoje kaže...

Sad malo prebacujemo između se i HD hrt2. Pa na HD kanalu sve izgleda presvijetlo i isprano... Toliko da je bolje gledati sd nego HD....

 Odgovor je da nam serviraju lažni HD. Jer živimo u Orwellovom vremenu kada "rat je mir, sloboda je ropstvo, neznanje je moć."

 

Sada sam provjerio kakvi su tehnički podaci emitiranog programa pa slobodno usporedite kakva nam "muda pod bubrege" prodaju:

 

trenutna emisija na HTV2 u SD rezoluciji: TS mux rate : 4.962 Mbps

ista ta emisija samo na HTV2 u HD rezoluciji: TS mux rate : 4.336 Mbps

 

Dva njemačka kanala u stvarnoj HD rezoluciji:

trenutna emisija na Das Erste u HD rezoluciji: TS mux rate : 15.380 Mbps

trenutna emisija na RTL u HD rezoluciji: TS mux rate : 11.383 Mbps

 

Vjerujte u ono što vidite, a ne u ono što vam govore.

EU propada, a to mi se dopada.
14 godina
offline
Re: Programi HRT-a u HD-u, ali samo putem satelita
Jura iz druge galaksije kaže...
acarnoje kaže...

Sad malo prebacujemo između se i HD hrt2. Pa na HD kanalu sve izgleda presvijetlo i isprano... Toliko da je bolje gledati sd nego HD....

 Odgovor je da nam serviraju lažni HD. Jer živimo u Orwellovom vremenu kada "rat je mir, sloboda je ropstvo, neznanje je moć."

 

Sada sam provjerio kakvi su tehnički podaci emitiranog programa pa slobodno usporedite kakva nam "muda pod bubrege" prodaju:

 

trenutna emisija na HTV2 u SD rezoluciji: TS mux rate : 4.962 Mbps

ista ta emisija samo na HTV2 u HD rezoluciji: TS mux rate : 4.336 Mbps

 

Dva njemačka kanala u stvarnoj HD rezoluciji:

trenutna emisija na Das Erste u HD rezoluciji: TS mux rate : 15.380 Mbps

trenutna emisija na RTL u HD rezoluciji: TS mux rate : 11.383 Mbps

 

Vjerujte u ono što vidite, a ne u ono što vam govore.

 nakon što prebace na dvb-s2 i maknu sd, ide veći bitrate. s jednog foruma:

 

Ja sam upravo sad razgovarao s djelatnicom odjela za satelitsko emitiranje HRT-a i ovakva je situacija:
Postojeća frekvencija će se cijela prebaciti na dvb-s2 - mpeg4. Ništa neće ostati u dvb-s tehnologiji. To je, prema navodima HRT-a potpuno sigurno i najkasnije će se dogoditi do 01.02.2019. Do tada će se postupno kanali prebacivati iz SD u HD, a od tog roka nadalje će ići samo HD verzije.

nemam za potpis
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.12.2018 11:27 (tenac).
5 godina
offline
Programi HRT-a u HD-u, ali samo putem satelita

Kada se maknu sd programi sa satelita,bitrate bi trebao biti oko 8Mbps!?Do 2021.god.kada proradi hevc 265,na zemaljskoj,jedina bolja opcija.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Programi HRT-a u HD-u, ali samo putem satelita

Kao što sam već prije rekao taj HD ništa ne znači. HRT će puštati vjesti i emisije u HD-u a sad ostali sadržaj serije i filmove će se upscaleati sa DVD kvalitete. Nema smisla uvodit HD ako nemožeš pustit film u HD-u. Pitanje je gdje oni nabavljaju te filmove kad je danas 99% filmova prebačeno na Blu ray i i u HD rezoulicij. Prije par mjeseci je bio film mad max na HRT 2 HD i razlike nema jer su film puštali sa DVD-a i samo napravili upscale na HD.

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Programi HRT-a u HD-u, ali samo putem satelita
tenac kaže...

 nakon što prebace na dvb-s2 i maknu sd, ide veći bitrate. s jednog foruma:

 

Ja sam upravo sad razgovarao s djelatnicom odjela za satelitsko emitiranje HRT-a i ovakva je situacija:
Postojeća frekvencija će se cijela prebaciti na dvb-s2 - mpeg4. Ništa neće ostati u dvb-s tehnologiji. To je, prema navodima HRT-a potpuno sigurno i najkasnije će se dogoditi do 01.02.2019. Do tada će se postupno kanali prebacivati iz SD u HD, a od tog roka nadalje će ići samo HD verzije.

 

Buki6 kaže...

Kada se maknu sd programi sa satelita,bitrate bi trebao biti oko 8Mbps!?Do 2021.god.kada proradi hevc 265,na zemaljskoj,jedina bolja opcija.

 To su samo riječi i prazna obećanja. Ništa im ne treba vjerovati dok se na svoje oči ne uvjerimo da je tako. Jer sve Arene i Sport kanali na maxtv satelitskom emitiranju idu u sličnom bitrate-u. U tobož HD rezoluciji.

 

EU propada, a to mi se dopada.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Programi HRT-a u HD-u, ali samo putem satelita
Mary Sue kaže...

 

Malo o zemaljskoj SD-inačici i emitiranju u visokoj razlučivosti na platformi HRTi. Nije mi doduše jasno kako vide razliku u oštrini slike na konkretnome sadržaju (natjecanje Zlatna pirueta) s obzirom na to da je prijenos realiziran u standardnoj razlučivosti. Jedini oštriji dio slike može biti logotip. Zlobnici bi se zapitali čemu tolika želja za HD-om kada ni stručnjaci u tome području ne razlikuju kvalitetnu SD-sliku od HD-a. Sve ostalo što je rečeno u videozapisu stoji.

 Razlika se vidi recimo u kosi u krupnom planu.

Osim same razlučivost detalje određuje i kompresija. SD signal prolazi put koji ima manji propusni opseg i zato gubi više detalja prilikom odašiljanja nego HD. Za vrijeme privremenog HD emitiranja slika je na HD kanalu uvijek bila primjetno kvalitetnija i za SD sadržaj.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
6 godina
protjeran
offline
Re: Programi HRT-a u HD-u, ali samo putem satelita
zeroname kaže...

Nema smisla uvodit HD ako nemožeš pustit film u HD-u.

 Mogu pustiti film u HD-u, nema nikakvih tehničkih ograničenja što se tiče HRT-a. Sadržaj se nabavlja digitalno preuzimanjem s poslužioca, titluje se u visokoj razlučivosti ako je izvor takav, a sada će se u HD-u i emitirati. Kakav DVD, nemojte biti smiješni.

idgaf i jagla sujem za peru kladarca
12 godina
protjeran
offline
Re: Programi HRT-a u HD-u, ali samo putem satelita
Mary Sue kaže...
zeroname kaže...

Nema smisla uvodit HD ako nemožeš pustit film u HD-u.

 Mogu pustiti film u HD-u, nema nikakvih tehničkih ograničenja što se tiče HRT-a. Sadržaj se nabavlja digitalno preuzimanjem s poslužioca, titluje se u visokoj razlučivosti ako je izvor takav, a sada će se u HD-u i emitirati. Kakav DVD, nemojte biti smiješni.

 

Zar se ne kaže poslužitelj?

8 godina
protjeran
offline
Re: Programi HRT-a u HD-u, ali samo putem satelita
NiramX kaže...
Mary Sue kaže...
zeroname kaže...

Nema smisla uvodit HD ako nemožeš pustit film u HD-u.

 Mogu pustiti film u HD-u, nema nikakvih tehničkih ograničenja što se tiče HRT-a. Sadržaj se nabavlja digitalno preuzimanjem s poslužioca, titluje se u visokoj razlučivosti ako je izvor takav, a sada će se u HD-u i emitirati. Kakav DVD, nemojte biti smiješni.

 

Zar se ne kaže poslužitelj?

 A čuj davno sam je ovu "đevojku" prepoznao kao HRT uhljeba nije to neka raketna znanost 

Napad je najbolja obrana :)
6 godina
protjeran
offline
Re: Programi HRT-a u HD-u, ali samo putem satelita
NiramX kaže...

 Zar se ne kaže poslužitelj? 

 Ne u ovome značenju. Poslužitelj je osoba, poslužilac je snažno računalo.

 

Seki001 kaže...

 A čuj davno sam je ovu "đevojku" prepoznao kao HRT uhljeba nije to neka raketna znanost

 Nisam znala da se samo zaposlenici HRT-a znaju služiti zdravim razumom.

idgaf i jagla sujem za peru kladarca
11 godina
offline
Re: Programi HRT-a u HD-u, ali samo putem satelita
BarbaVeli kaže...

Moram reći da me prilično smeta što pojedinci generaliziraju i pljuju posve nekritički ne samo prema televizijskoj kući HRT nego i po cjelokupnome programu koja ta kuća emitira.

To govori više o njima nego o produkcijskoj kvaliteti kuće koju ocjenjuju.

U redu je iznositi mišljenja o svemu, osobito o javnim stvarima, ali sustavno pljuvanje je, po meni, posve neprihvatljiv način javne komunikacije.

ništa drugo niti ne zaslužuju nego sustavno pljuvanje

i da, takav način javne komunikacije prema hrt-u je sasvim prihvatljiv, jer nam ništa drugo ne preostaje

 

a sad ću ti obrazložiti i zašto imam takvo mišljenje

1. taj uhljebnički mastodont se financira ponajviše direktno iz našeg džepa protuustavnim nametom - protuustavnim zato jer ti se naplaćuje unaprijed nešto što potencijalno možeš koristiti, slično kao da ti odmah na ulazu u trgovinu skinu 80 kuna s kartice samo zato jer bi mogao nešto kupiti

 

2. iznos koji prikupe tim haračem veći je od ukupnog prihoda svih ostalih televizijskih kuća zajedno, uključujući i desetke malih televizija

otprilike - hrt ima prihod od gotovo milijardu i pol kuna, nova tv i rtl svaki po nešto više od 300 milijuna, dakle oko 4-5 puta manje

 

3. obzirom na sigurne prihode od nameta, koji su btw. barem četiri puta veći od prihoda bilo koje direktne konkurencije, trebali bi imati i četiri puta bolji program, što je vrlo upitno

isto tako trebali bi poslovati bez reklama, jer ih već unaprijed i više nego izdašno plaćamo

 

4. konkurencija stvara program sa po 300-tinjak zaposlenih, hrt zapošljava oko 3.000 - uglavnom uhljebčina, na čije plaće i odlazi veći dio ovog nameta

broj zaposlenih na hrt-u je oko tri četvrtine svih televizijskih djelatnika u hrvatskoj

 

5. kad pogledaš broj zaposlenih i prihode koje hrt ostvaruje sigurnim nametom, dakle bez da se moraju za njih boriti na tržištu kao svi ostali, program bi morao biti barem nekoliko razina iznad ovoga što imamo danas, što nije slučaj

isto tako morali bi biti i neovisni od politike - to im osigurava i faking namet koji im je politika priskrbila posebnim zakonom, no naravno da ne samo da nisu neovisni od politike, nego služe isključivo vrhuški koja dođe na vlast - ne nama koji ih plaćamo, nego najvećim dijelom onima čiji rad bi trebali svakodnevno preispitivati

 

ovo su malo zbrda-zdola nabacani razlozi zašto je sustavno pljuvanje itekako legitiman odnos prema hrt-u

ništa drugo svih ovih godina nisu niti zaslužili, treba ih privatizirati i skinuti s naše grbače jednom zauvijek

11 godina
offline
Re: Programi HRT-a u HD-u, ali samo putem satelita
Mary Sue kaže...
NiramX kaže...

 Zar se ne kaže poslužitelj? 

 Ne u ovome značenju. Poslužitelj je osoba, poslužilac je snažno računalo.

 

  

Prvi puta u 20togodisnjem iskustvu pimplanja po serverima cujem za termin POSLUŽILAC u ovom kontekstu, tako da ne bih rekao, prije obrnuto. Osim prakse, Hrvatski jezični portal kaže slijedeće:

Poslužilac
Definicija
onaj koji poslužuje, koji što dodaje [poslužilac stroja]


Server
Definicija
1. sport igrač koji izvodi početni udarac (u tenisu, ping pongu, odbojci, badmintonu)
2. inform.a. računalo koje opslužuje korisnike na lokalnoj mreži i kontrolira pristup mreži i njenim resursima b. računalo ili program koje poslužuje klijente na Internetu; poslužitelj


Takodjer, guglajući nalazim hrpetinu radnih mjesta s definicijom poslužioca, u zemljama u okruzenju (.ba, .me...)

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.12.2018 14:12 (Jovanka).
15 godina
offline
Programi HRT-a u HD-u, ali samo putem satelita

Zna netko kad će hrt1 u HD? Bilo bi vrijeme...

Battlefield is the Best, fuck the rest!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Programi HRT-a u HD-u, ali samo putem satelita
acarnoje kaže...

Zna netko kad će hrt1 u HD? Bilo bi vrijeme...

 Kada se stvore uvjeti za distribuciju gledateljima. Na HRTiju Prvi program u visokoj razlučivosti trebao bi se ubrzo pojaviti, a o svemu ostalom ne odlučuje samo HRT nego i distributeri televizijskoga programa, od OiV-a nadalje.

idgaf i jagla sujem za peru kladarca
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice