Proizvođači mobitela s Androidom potpuno su se izb

poruka: 57
|
čitano: 20.984
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Proizvođači mobitela s Androidom potpuno su se izb".
15 godina
offline
Proizvođači mobitela s Androidom potpuno su se izb

Najgluplji trend ikad u svijetu mobilnih uređaja.

Know your world.
 
45 2 hvala 9
16 godina
offline
Proizvođači mobitela s Androidom potpuno su se izb

Na stranu sve oko toga, da li je ok ili nije, ovo samo govori koliko su proizvodjaci Android telefona izbezumljeni i bez neke originalne smjernice. 

 
9 5 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Proizvođači mobitela s Androidom potpuno su se izb

Gospodine Petricu, uzmite godisnji iducih pola godine, da ne morite sa nebitnim glupostima

 
4 14 hvala 1
16 godina
offline
Re: Proizvođači mobitela s Androidom potpuno su se

potpis!

15 godina
offline
Proizvođači mobitela s Androidom potpuno su se izb

Momčilo Bajagić bi rekao:

-Jer je notch, notch, notch, notch, totalni je mrak...

morrisoN
 
45 0 hvala 4
15 godina
neaktivan
offline
Proizvođači mobitela s Androidom potpuno su se izb

Svaki put kad čitam tekstove ovog autora, imam dojam ko da je Samsung sponzor.

 
4 18 hvala 1
7 godina
neaktivan
offline
Proizvođači mobitela s Androidom potpuno su se izb

inače se govori da u appleovi kupci ovce. sada se vidi u stvari kako je ostatak industrije veliko stado ovaca koje predvodi apple kao pasitr. kamo pastir kaže tamo će ovce ići.

Netko radi što zna a netko zna šta radi.
Moj PC  
11 4 hvala 0
15 godina
offline
Re: Proizvođači mobitela s Androidom potpuno su se
Amir kaže...

Svaki put kad čitam tekstove ovog autora, imam dojam ko da je Samsung sponzor.

 Onda nisi čitao starije Petricove tekstove. On ti je zakleti jabučar :)

morrisoN
9 godina
offline
Proizvođači mobitela s Androidom potpuno su se izb

ne postoji nista gluplje i retardiranije u povijesti mobitela od te rupe u ekranu.. oh da, ipak postoji.. proizvodaci koji kopiraju retardacije.. 

bas bi volio da ejpl napravi rupu u sredini ekrana da vidim koliko kineza bi kopiralo retardaciju.. 98% ili 99% hm..

xiaomi se pokazuje kao ozbiljan igrac..

Moj PC  
12 0 hvala 1
14 godina
offline
Proizvođači mobitela s Androidom potpuno su se izb

Saš vidit belaja kad bać Tim u idućoj iteraciji iPhone-a opizdi veliki X "notch" preko čitavog ekrana, a sve u čast OS X-a!

 

To će naravno, opet bit "ono nešto", ma što da vam velim, čudo jedno, poput "Touch Bara" na novom MacBook Pro-u kojeg ne znaš tko se više boji, dal' ubavi programeri koji moraju potrošiti ljepši dio svog života, a da bi tako nešto profunkcioniralo s nekim smislom il' korisnici.

 

Naravno, bit će to sve dobro, samo treba marketing odraditi stvari kako spada, a ako itko ima dobar marketing...

 

Apropo marketinga, e to je ono nešto što oduvijek nedostaje kako android tako i "seljačkoj" PC populaciji tj. kod njih je sve na izvolte, u stilu, ma nije nikakav problem, oš duplo više RAM-a, ma evo ti, to i tako poskupljuje čitavu stvar za dio postotka, oš slobodan pristup svim funkcijama, ma evo ti, oš se igrat s ROM-ovima, ma evo ti, igraj se. E, al' kod Apple-a , a ne, u stilu, vidi prika, kao prvo, ti moraš bit dostojan kupit nešto tako divno, tako prekrasno, tako dragocjeno, dakle to, taj vrhunac soft-hard poezije...

 

Opet, bit će to sve dobro, nek se lova vrti...

 
6 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Proizvođači mobitela s Androidom potpuno su se
Sljedece godine ce apple izbaciti notch pa ce se proizvodjaci zbuniti :D
 
7 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Proizvođači mobitela s Androidom potpuno su se
Notch je zapravo bio "očajnički" potez APPLE-a da bude još ponešto drugačiji od ostalih. Iako ideja ima donekle smisla da se tu smjesti pokoja kamera ili nešto slično .. ,istina o ukusima se ne raspravlja, na takav način "izrezati" komad ekrana i učiniti ga posve neupotrebljivim ne podržavam ali ipak su uveli novi stil koji je po meni imao i previše odjeka kod Kineza ali i kod google-a koji podršku za "notch" uvodi u android. Korisno - sigurno NE, bar zasad ali moderno trenutno DA ..
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Proizvođači mobitela s Androidom potpuno su se izb

ako radite članak o nekome i nečemu se potrudite napraviti kvalitetno ili barem prepisati najbitinje stvari 

 

citiram Carl Pei 

 

" “Maybe not as fast. But we have access to the roadmaps of all the screen manufacturers, and when they gave us the opportunity to make cutouts at the top of the screen, it just made sense.” "

 

https://www.theverge.com/2018/3/28/17152840/oneplus-6-notch-size-android-flagship

 

Mislim da je jasno i da svatko može shvatiti model na koji se oslanjaju porizvođači mobitela. Sreća da barem Samsung dosta jak da ne treba slijediti slijepo Apple tu i tamo koji satelit. Isti obrazak može se vidjeti skoro pa u bilo čemu što se danas porizvodi.

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Proizvođači mobitela s Androidom potpuno su se
W2000 kaže...
 na takav način "izrezati" komad ekrana i učiniti ga posve neupotrebljivim ne podržavam ali ipak su uveli novi stil koji je 

 Nisu oni ništa izrezali čak su ti dodali komadić ekrana koji bi inače bio neupotrebljiv

14 godina
neaktivan
offline
Re: Proizvođači mobitela s Androidom potpuno su se
loky4i4 kaže...
W2000 kaže...
 na takav način "izrezati" komad ekrana i učiniti ga posve neupotrebljivim ne podržavam ali ipak su uveli novi stil koji je 

 Nisu oni ništa izrezali čak su ti dodali komadić ekrana koji bi inače bio neupotrebljiv

 ne bi baš rekao. Evo samsung s9+ koji ima popriličan broj senzora naspram novog p20 pro huawei, ako se uračuna infinity display kod samsunga ispadne pojednako s time da samsung nema notch 

 

samsung - 6.2 inches, 98.3 cm2 (~84.2% screen-to-body ratio)

huawei - 6.1 inches, 93.8 cm2 (~81.9% screen-to-body ratio)

8 godina
offline
Re: Proizvođači mobitela s Androidom potpuno su se
loky4i4 kaže...
W2000 kaže...
 na takav način "izrezati" komad ekrana i učiniti ga posve neupotrebljivim ne podržavam ali ipak su uveli novi stil koji je 

 Nisu oni ništa izrezali čak su ti dodali komadić ekrana koji bi inače bio neupotrebljiv

 Ni uređaj ti oni ništa preskupo ne naplaćuju, čak si tu spustili cijenu za komadić jer inače vrijedi bar 2,5 puta više.

 

Jbt ko papagaji ste više. Da svi Androidi imaju urez, a Apple ne, onda bi rekao "platio sam ga skuplje, ali vrijedi jer ima ravne linije".

8 godina
neaktivan
offline
Proizvođači mobitela s Androidom potpuno su se izb

zar nije neki tamo kineski android prvo imao notch, pa onda iphone ?

 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Proizvođači mobitela s Androidom potpuno su se izb

Neznam dali mi se čini ili je Petrić zaboravio Lg flagship također? Ili to još nije sigurno?
dakle od poznatijih u flagshipe su narugobili notch Huawei P20 pro, Vivo V9, Oppo F7, Oneplus?
https://www.gsmarena.com/lg_asks_reddit_for_feedback_on_the_notch-news-30341.php

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Proizvođači mobitela s Androidom potpuno su se izb

Cime su ga gadali? Paradajzom?

 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Proizvođači mobitela s Androidom potpuno su se
Zechina kaže...

Jbt ko papagaji ste više. Da svi Androidi imaju urez, a Apple ne, onda bi rekao "platio sam ga skuplje, ali vrijedi jer ima ravne linije".

 Nemam iphone tako da me nije briga za cijenu nego je rekao kako ima manje ekrana ,a u biti ga ima više 

16 godina
offline
Re: Proizvođači mobitela s Androidom potpuno su se
Ne laje pas zbog sela
16 godina
offline
Proizvođači mobitela s Androidom potpuno su se izb

Hvale se da je njihov manji... "We have smaller, we have smaller..." Ha-ha-ha-ha!

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Proizvođači mobitela s Androidom potpuno su se izb

Evo proizvođaća Android mobitela koji nije izbezumljen :) 

https://goo.gl/MMKij4

Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
offline
Proizvođači mobitela s Androidom potpuno su se izb

Meni ovaj notch uopće ne smeta toliko, točnije uopće mi ne smeta. Ne posmatram ga kao "rupu u ekranu" nego produžetak ekrana koji služi za notofikacije, kada se gleda neki vidio ili slika taj dio za notifikacije bude crn i to je to.

Ovi manji brendovi uvijek i u svakoj sferi društva kopiraju velike, jer  inače bi bili veliki da oni nameću trendove. Nema vas ovde što da čudi, pogotovo kineski proizvođači, oni kopiraju sve živo i neživo.

Ah, gravity - thou art a heartless bitch.
 
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Proizvođači mobitela s Androidom potpuno su se izb

notch, koji je po meni ružan, je zapravo poprilično praktično rješenje za dio sa senzorima. osobno bi dao tri opcije korisnicima:

1. da slika wallpapera ide skroz do vrha, znači lijevo i desno od notcha (kao na slikama),

2. da taj dio lijevo i desno ima crnu pozadinu u svim appovima i sluzi samo za ikonice obavijesti, wifija itd

3. da ga se može kompletno zgasiti.

možda se to i može, nisam istraživao.

zapravo, meni je ružan upravo zbog wallpapera koji ga obuhvaća i zbog čega taj notch dobiva dojam šake u oko. da je cijela traka crna, ikone vidljive, po meni idealno.

 

edit: vidim, sheldon gore napisao sličnu stvar...

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.3.2018 9:19 (bruno1026).
 
8 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Proizvođači mobitela s Androidom potpuno su se
digitall kaže...

ne postoji nista gluplje i retardiranije u povijesti mobitela od te rupe u ekranu.. oh da, ipak postoji.. proizvodaci koji kopiraju retardacije.. 

bas bi volio da ejpl napravi rupu u sredini ekrana da vidim koliko kineza bi kopiralo retardaciju.. 98% ili 99% hm..

xiaomi se pokazuje kao ozbiljan igrac..

 Ne znam bas...

12 godina
offline
Re: Proizvođači mobitela s Androidom potpuno su se
escobar_ kaže...

Najgluplji trend ikad u svijetu mobilnih uređaja.

 Najgluplji trend u mobilnom svijetu je imati pravokutni mobitel. Zašto mobiteli ne bi bili trokutasti, ili okrugli a ne svi imaju iste pravokutne mobitele.

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.3.2018 9:59 (R36).
16 godina
offline
Re: Proizvođači mobitela s Androidom potpuno su se
“Ako ste već isprsili lako zarađenih 10.000 kuna za novi iPhone X, ili ste ga kupili uz dvogodišnju robiju kod operatera, jedna od najgorih stvari koje vam se mogu dogoditi je da vam zasmeta njegov zub na vrhu zaslona.

No, ne brinite, za takvu vrstu opsesivno-kompulzivnog poremećaja pobrinule su se vrijedne ručice koje su kreirale pozadinsku sliku tako da se iPhoneov zub jako lijepo uklopi u ilustraciju.

Ako vas vaš iPhone X sada podsjeća na Samsung Galaxy S8, a to je najmanje što želite, ovakvu pozadinsku sliku možete sami nacrtati, čak i u Paintu, s drukčijim radijusom zaobljenja.

Sad kad ste se riješili zuba, problem bi mogla postati asimetrija, ali siguran sam da će se i za to uskoro naći rješenje.
16 godina
offline
Re: Proizvođači mobitela s Androidom potpuno su se
Sheldon Cooper Ph.D kaže...

Meni ovaj notch uopće ne smeta toliko, točnije uopće mi ne smeta. Ne posmatram ga kao "rupu u ekranu" nego produžetak ekrana koji služi za notofikacije, kada se gleda neki vidio ili slika taj dio za notifikacije bude crn i to je to.

Ovi manji brendovi uvijek i u svakoj sferi društva kopiraju velike, jer  inače bi bili veliki da oni nameću trendove. Nema vas ovde što da čudi, pogotovo kineski proizvođači, oni kopiraju sve živo i neživo.

 Probaj gledati fotografije ili video u full screen, pa ces skontati da li je samo "produzetak ekrana". :) OK, imas opciju i da ide do "notcha", ali opet pogledaj sta ce se desiti ako zelis da zadrzis aspect ratio. :)

12 godina
offline
Re: Proizvođači mobitela s Androidom potpuno su se
Ma, marketing je jedna velika kja. 🤑

Edit:
Nakon što je Apple ukinuo iPhone X previše je na stanju ostalo notch ekrana, pa su ga (valjda) dali za siću sam da ga se riješe, dok su bijesni psi samo čekali da kost bude bačena. 😵😕
( notch = 🤢🤮)
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice