Proizvođači mobitela s Androidom potpuno su se izb

poruka: 57
|
čitano: 21.020
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Proizvođači mobitela s Androidom potpuno su se izb".
9 godina
offline
Re: Proizvođači mobitela s Androidom potpuno su se
C4R3ON kaže...
digitall kaže...

ne postoji nista gluplje i retardiranije u povijesti mobitela od te rupe u ekranu.. oh da, ipak postoji.. proizvodaci koji kopiraju retardacije.. 

bas bi volio da ejpl napravi rupu u sredini ekrana da vidim koliko kineza bi kopiralo retardaciju.. 98% ili 99% hm..

xiaomi se pokazuje kao ozbiljan igrac..

 Ne znam bas...

e jebiga sad.. tu glupost nisam vidio 

uglavnom, mislio sam na mi mix seriju, koja vec odavno pokazuje kako se to radi da ekran zauzme sto vise prednje povrsine bez glupih rupa i sl.. 

 

8 godina
offline
Re: Proizvođači mobitela s Androidom potpuno su se
Lako razvući ekran. Kako lako koristiti mobitel kad ekran ukloni bivše hard/soft tipke koje su ključni dio funkcionalnosti uređaja je problem koji je apple riješio perfektno, a androidaši manje-više nikako. Uglavnom, opet se pokazalo da nitko osim applea nema pojma kaj je ergonomija. Pa se sad čudite kaj ga kupci ne samo vole već obožavaju...
Ja rekoh
9 godina
offline
Re: Proizvođači mobitela s Androidom potpuno su se
Feudalac kaže...
Lako razvući ekran. Kako lako koristiti mobitel kad ekran ukloni bivše hard/soft tipke koje su ključni dio funkcionalnosti uređaja je problem koji je apple riješio perfektno, a androidaši manje-više nikako. Uglavnom, opet se pokazalo da nitko osim applea nema pojma kaj je ergonomija. Pa se sad čudite kaj ga kupci ne samo vole već obožavaju...

wat? na kojim si drogama danas? koliko ja znam android i dalje ima iste tipke sa istim funkcionalnostima od kad postoji, bez obzira da li je ekran do pola uredaja i preko cijele prednje strane.. tipke su uvijek dolje, ili gdje ih stavis..

a to sto apple ne zna sto bi sa sobom je neka druga prica.. jedan od problema koje je "ejpl rijesio perfektno" je to da su uz povecanje ekrana (3,5 je idealno zar ne..) tipku back ostavili na gornjoj lijevoj strani, pa se dobro namuci da je dohvatis.. perfektno.. ergonomija 

pa android je pojam ergonomije za danasnji ajfon..

obozavaju ga teski informaticki nepismeni fanatici..

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.3.2018 12:32 (digitall).
14 godina
offline
Proizvođači mobitela s Androidom potpuno su se izb

Spominjati apple i ergonomiju, ili dizajn ili software danas = hahaha

Prije da, ali danas su ko muha bez glave, jedini koji to ne kuže su kako je kolega gore rekao - informatički nepismeni, ali njih srećom za apple ima najviše.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-Nokia 6120-Nokia 5310-N5-iP4S-iP5S-S5
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Proizvođači mobitela s Androidom potpuno su se
Ja ti nisam kriv što nisi u stanju vidjeti očito. A to da ga kupuju stefice, objesi mačku o rep. Osobno znam ljude koji imaju više programerskog staža nego ti godina, koji zive od androida, za mobitel imaju iphone. Bećare koji još žive od mamine juhice ne računam pod populaciju koja bi bila mjerilo za bilo kaj bitno u zivotu
Ja rekoh
9 godina
offline
Re: Proizvođači mobitela s Androidom potpuno su se
Feudalac kaže...
bla nesto

 pa dobro mogao si komentirati svoju provalu o ergonomiji i moj odgovor na svoju provalu.. slabo druze.. slabo..

da, tesko je to kad znas da si u krivu pa obilazis..

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.3.2018 14:13 (digitall).
15 godina
offline
Proizvođači mobitela s Androidom potpuno su se izb

Btw, vrhunac idiotizma je što ima hrpa wallpapera sa fake notchem da bi vaš android mamio poglede slučajnih prolaznica :)

 

morrisoN
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Proizvođači mobitela s Androidom potpuno su se
Dead kaže...
morrisoN kaže...

Momčilo Bajagić bi rekao:

-Jer je notch, notch, notch, notch, totalni je mrak...

 A koji ti je to lacman?

 ???

morrisoN
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Proizvođači mobitela s Androidom potpuno su se
escobar_ kaže...

Najgluplji trend ikad u svijetu mobilnih uređaja.

 U svemu čega se sjetiš možeš pronaći takve primjere.

 

Sjećam se traperica koje u na leđima imale debli držač za remen s natpisom firme, pa su došle namjerno izblajhane traperice, pa poderane traperice...

 

Na autima su prije par godina svi kopirali jedni od drugih izbočene blatobrane (ne znam je li Ford prvi ponudio takav dizajn).

 

Tenisice. Moda jarkih boja, recikliranih materijala, svi to kopiraju.


Crocsice, svi ih kopiraju već godinama.

 

Primjera koliko hoćeš.

 

U prilogu na RTL-u jedan komentator je rekao da mu se čini kao da su dizajneri mobitela pobjegli iz tvornice čokolade jer svi rade ravne pločice.

16 godina
offline
Re: Proizvođači mobitela s Androidom potpuno su se
Feudalac kaže...
Kako lako koristiti mobitel kad ekran ukloni bivše hard/soft tipke koje su ključni dio funkcionalnosti uređaja je problem koji je apple riješio perfektno, a androidaši nikako. Uglavnom, opet se pokazalo da nitko osim applea nema pojma kaj je ergonomija. Pa se sad čudite kaj ga kupci ne samo vole već obožavaju...

 Jesi ti koristio "androidaše" bez hard tipki? Ili samo trolaš s namjernim laganjem da to nisu riješili nikako? Imaju tactile na dijelu koji predstavlja soft tipke, i to radi odlično. 
Od svih profesionalnih recenzenata po internetu, ti se sad jedini sjetio ovoga koje nema nikakve veze da notchem. Pola nas ovdje ima iphoneove pa nas najveći dio ne predstavlja
"obožavatelje" nego samo korisnike. Čisti trolerski pokušaji tjeranja na vječito iste teme.
...
Što se notcha tiče, da ružan je kad se forsaju fluorescentni wallpaperi. Nikad nisam bio ljubitelj tih kičeva, tako da na tamnom wallu igleda ok, a što se tiče notifikacija, one mogu, ako netko baš poželi, eto biti na poravnanom crnom dijelu wallpapera. Nije to sve skupa problem, nego je problem jadno licemjerje imitatora koji su se tome rugali do prije neki dan kad su iskrsnuli sa vlastitim kopijama. Evo Lg se sad malo ustrtario pa kao ispituje na redditu što ljudi misle o notchu. Neznam kako bi im to promijenilo proizvodne kapacitete kad se već proizvode i zaštite ekrana i maske spremne za notch.
https://www.theverge.com/circuitbreaker/2018/3/29/17177550/lg-reddit-android-smartphone-notchesMislim evo kad čovjek pogleda i odostraga, koja bezlična generična ružnoća packava je sad to... u usporedbi što su sami radili prije par serija: kožni zadnji dio, lijepa forma, pa čak i onaj barem originalan LG G flex 2 koji je osim što je bio svinut, imao i mogućnost zacijeljenja ogrebotina, ili modularni dizajn G5. I nakon takvih inovacija, oni spadnu na kopiranje neznam ni sam koga odostraga i taj nesretni notch naprijed. Hajd shvatio bih da je ono što forumaši navode, riječ o višku ekrana preostalom od iphoneX, ali ne - lg ne koristi oled, preskup im (?)
https://www.bug.hr/mobiteli/lg-g7-ce-najvjerojatnije-koristiti-lcd-zaslon-3321

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.3.2018 20:07 (overhaul).
8 godina
offline
Re: Proizvođači mobitela s Androidom potpuno su se
overhaul kaže...
Feudalac kaže...
Kako lako koristiti mobitel kad ekran ukloni bivše hard/soft tipke koje su ključni dio funkcionalnosti uređaja je problem koji je apple riješio perfektno, a androidaši nikako. Uglavnom, opet se pokazalo da nitko osim applea nema pojma kaj je ergonomija. Pa se sad čudite kaj ga kupci ne samo vole već obožavaju...

 Jesi ti koristio "androidaše" bez hard tipki? Ili samo trolaš s namjernim laganjem da to nisu riješili nikako? Imaju tactile na dijelu koji predstavlja soft tipke, i to radi odlično. 
Od svih profesionalnih recenzenata po internetu, ti se sad jedini sjetio ovoga koje nema nikakve veze da notchem. Pola nas ovdje ima iphoneove pa nas najveći dio ne predstavlja
"obožavatelje" nego samo korisnike. Čisti trolerski pokušaji tjeranja na vječito iste teme.
...
Što se notcha tiče, da ružan je kad se forsaju fluorescentni wallpaperi. Nikad nisam bio ljubitelj tih kičeva, tako da na tamnom wallu igleda ok, a što se tiče notifikacija, one mogu, ako netko baš poželi, eto biti na poravnanom crnom dijelu wallpapera. Nije to sve skupa problem, nego je problem jadno licemjerje imitatora koji su se tome rugali do prije neki dan kad su iskrsnuli sa vlastitim kopijama. Evo Lg se sad malo ustrtario pa kao ispituje na redditu što ljudi misle o notchu. Neznam kako bi im to promijenilo proizvodne kapacitete kad se već proizvode i zaštite ekrana i maske spremne za notch.
https://www.theverge.com/circuitbreaker/2018/3/29/17177550/lg-reddit-android-smartphone-notchesMislim evo kad čovjek pogleda i odostraga, koja bezlična generična ružnoća packava je sad to... u usporedbi što su sami radili prije par serija: kožni zadnji dio, lijepa forma, pa čak i onaj barem originalan LG G flex 2 koji je osim što je bio svinut, imao i mogućnost zacijeljenja ogrebotina, ili modularni dizajn G5. I nakon takvih inovacija, oni spadnu na kopiranje neznam ni sam koga odostraga i taj nesretni notch naprijed. Hajd shvatio bih da je ono što forumaši navode, riječ o višku ekrana preostalom od iphoneX, ali ne - lg ne koristi oled, preskup im (?)
https://www.bug.hr/mobiteli/lg-g7-ce-najvjerojatnije-koristiti-lcd-zaslon-3321

 Urez, ekran preko cijele povrsine i premještanje tipki odnosno senzora su toliko povezani da jedno uzrok drugom i obrnuto. Kompletno nova filozofija korištenja gdje je jedino apple to osmislio kako treba i zapravo povecao fluidnost korištenja uređaja. Da je to dobro dokazuju konkurenti koji jeftinim trikovima pokušavaju uvjeriti korisnike da imaju to isto. Mene to ne čudi jer je android kopija od samog početka. Meni ne smeta. Ali gledam dotični S9 od kojeg sam ozbiljno očekivao više, stvarno dobar hardver i onda useru na svakom drugom koraku. SoC u EU varijanti sranje u odnosu na jeftiniju US varijantu. Kamera super pri slabijem svjetlu, brzo snimanje ograničeno i znatno lošije kvalitete u pojedinim modovima. Ugrađeni hevc radi na uređaju, prilikom eksporta fajlovi, svi odreda oštećeni. Da ne govorim o jednoj najavi, drugom u pretprodukcijskim modelima na predstavljanju i podjeli testerima (displaymate, npr.), a sasvim trećem u trgovinama. To su stvari koje ne očekuješ u devetoj generaciji od tržišnog lidera. Meni to sve ukazuje na firmu nemoralnu do srži, firmu koja laže vrlo jeftino jer zna da će biti otkrivena ali joj to nije uopće važno

Ja rekoh
12 godina
neaktivan
offline
Proizvođači mobitela s Androidom potpuno su se izb

Jbt, čuj stavljaju to samo da bi izgledali kao iPhone Ili su možda da bi ubacili što veći ekran. A negdje treba ugurati i kameru. Valjda je i Apple to napravio radi toga. A kakvu to funkciju ima taj "spojler" na ekranu, nisam u toku?

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Proizvođači mobitela s Androidom potpuno su se
Šta da ti napišem kad ne želiš vidjeti ono što ti je pred nosom. Apple popularizirao biometriku u vidu skenera papka koji je uklopio u odranije postojeću home tipku tako da korisnik s time nije izgubio ništa - nastavio je koristiti uređaj kao i ranije, samo što je usput odrađena i autentifikacija, potpuno transparentno za korisnika kao da je nema. Android farma to kopira, nakon par godina lutanja dođe na nivo applea sa skenerom na prednjoj strani u srednjoj tipki - funkcionalno, neprimjetno i sigurno. Onda krene trend ekrana preko cijele prednjice i odjednom ne znaju što bi sa skenerom i zašto je on uopće postavljen u home tipku pa ga prebace odostraga i gdje sve ne čime su smanjili mogućnost uporabe i uveli dodatne radnje kod autentifikacije samo zato da bi ekran bio veći. Usput im se izgubio prostor za hardverske tipke na prednjoj strani pa su ih prebacili u softver koji dinamički prikazuje i skriva tipke s tim da sada imaš dodatni, još jedan!!!!, gesture s kojim iz full screeen aplikacije pozivaš tipke. Apple? Potpuno novi sistem autentifikacije koji i dalje dopušta korištenje uređaja na nisaču stolu iz ruke kao da se baš ništa nije promijenilo, a za potrebe interakcije izmišljeno je par gesti koje rade prirodno, precizno, brzo, praktično u okviru iOS sustava. Uređaj je postao još fluidniji za korištenje, novi metod autentifikacije je donio i nove mogućnosti poput animojija. Da, to je ergonomija. Korisniku androida koji ima par tisuća kuna za mobitel očito strani pojam. Bitno da možeš promijeniti boju ikonica. Danas prijatelju kopiram oontakte sa starog telefona (sim kartice) na novi huawei. Kaj svi androidi po defaultu ne pamte gdje si ostao u aplikaciji telefon, uvijek te vrate na smartdialer? Resetiranje kod ubacivanja istog sim-a ponovo? I ti mi govoriš o mogućnostima androida. Majko mila kaj je to blesavo osmišljen sistem...
Ja rekoh
9 godina
offline
Re: Proizvođači mobitela s Androidom potpuno su se
Feudalac kaže...
pisem samo da nesto pisem

 jos uvijek nisi odgovorio na pitanje katastrofalne ergonomije ios-a.. cekamo i dalje. 

mozes pisati litanije da se izvuces, ali ne ide..

uzmi android u ruku, jednu ruku, i koristi ga jednom rukom normalno, probaj stisnut back na ergonomskom ios-u..  sprdnja.. ne mozes ni spustit notificaton bar sa donje polovice ekrana, moras gore gadati hoces notifikacije ili shortcute sa druge strane.. uzas.. na androidu i ako ne mozes dohvatiti 50% ekrana ergonomija i logika koristenja ti dopusta da ni ne moras dohvatiti tih 50% ekrana a sve mozes odraditi..

necemo sad o tome da na x-u ajfonasi moraju citati upute da bi ga znali koristiti.. pogubljeni apple ne zna sto bi..

 

a vidim da nisi upoznat sa osnovama, android je oduvijek imao onscreen tipke koje mozes i ne moras sakrivati sa ekrana.. uvijek je sve isto, bilo prije, sada je, i biti ce..

ispod kojeg kamena si bio do sad?.. a da, ispod onog na kojem pise apple..

to sto su neki proizvodaci stavljali tipke ispod ekrana je njihova fora da iskoriste taj dio prednjice uredaja.. ono sto je appleu bio nepoznat pojam do prosle godine.. da na neki nacin iskoristis taj neiskoristeni prostor kojeg nosis u depu

 

znam da je ejplovcima logika strani pojam, ali evo pokusavamo vas malo educirati, samo sto moramo krenuti od stvari tipa: 2+2=4 da bi mogli na malo kompliciranije stvari

8 godina
offline
Re: Proizvođači mobitela s Androidom potpuno su se
Malo si bezobrazan, kamenje i to. Dovoljno govori o psihološkom profilu i nedostatku karaktera.

Natrag na temu - to kako ke android organiziran da radi s back tipkom ima i svoje negativne strane, baš kao i back tipka na vrhu lijevo. Kako je zgodno pet puta zaredom stisnuti da se vratiš u treću aplikaciju tako si se nenamjerno maknuo s ekrana neke aplikacije koju ćeš, možda, a zapravo vrlo često ponovo trebati. Aplikacije obično imaju tabove s donje strane (viber, whatsapp, telefon) tako da back tipku vrlo rijetko trebaš u iOSu, kad si votov s nečim u postavkama ili bilo kojoj aplikaciji samo izađeš home tipkom van, prebaciš se u drugu app, dok te prethodna aplikacija čeka na ekranu na kojem si ju ostavio. Jako zgodno kad isprobavaš neke stvari ili kad kopiraš podatke iz jedne u drugu app. Back tipka po android sistemu ti to sjebe pa moraš svjesno u tom slučaju ići na prebacivanje između appova po drugoj metodi. Na kraju, u današnjim inkarnacijama OS-ova sve ti to dođe na isto po broju klikova samo što je iOS konzistentniji jer uvijek radiš na isti način. Meni je, primjerice, suludo da se telefon aplikacija uvijek otvori na defaultnoj strani umjesto tamo gdje sam je ostavio zadnji put. Moj je uvijek na tipkovnici, a kontakte biram kroz search sa desktopa potezom dolje.
Kaj se tiče back tipke dolje ili gore i jednoručnog korištenja, gore je bolje, meni. Iz vrlo jednostavno razloga što je telefon velik i kažiprstom ga moram držati mrvicu iznad sredine da ne padne iz ruke obzirom da ga kod jednoručnog korištenja ne možeš obuhvatiti sa strane. Tada mi je sigurnije palcem ići gore nego dolje do ruba iako imam povelike šake odnosno duge prste. Ako baš hoću dupli klik na home i ekran se spusti dolje za trećinu pa je sve perfektno dostupno. Iphone X ima mali ergonomski problem u odnosu na ostale iphone u vidu težeg dohvata kontrolnog centra koji je kompromis da se skener papka ne prebacuje na stražnju stranu što za sobom povlači dosta novih, namjernih radnji koje recimo nemaš na sedmici ili osmici gdje ni ne znaš da skener postoji dok te app store ili pay aplikacija ne zatraži potvrdu identiteta. Kontrolni centar trebam za baterijsku lampu i kalkulator. Lampa je dostupna iz jednoručnog korištenja, a kalkulator se, barem u mom slučaju uvijek koristi dvoručno ili sa stola tako da ni taj mali kompromis ne smeta. Uopće. Ja nikada ne gasim wifi i slično tako da je to sve kaj trebam iz kontrolnog centra i uopće ne kužim tu dramu oko stalnog upravljanja telefonom. Ja ga trebam da nazovem ili dobavim/pošaljem podatak. Ne opterećujem se s megabajtima i minutama baterije - to je jebeni stroj i ne želim gubiti vrijeme na njega već želim da on za mene napravi nešto. Na kraju krajeva jedna općenitija opservacija - vijest kaže da je druga najčešća vrsta aplikacija na androidu - ona za podešavanje istog. Na iOSu su poslovne aplikacije pa konzumacija sadržaja. Mislim da to dovoljno govori - androidaši se bqve sami sobom i uštimavanjem stroja dok mi obavljamo posao ili konzumiramo nekaj. Ništa osobno, Poz.
Ja rekoh
9 godina
offline
Proizvođači mobitela s Androidom potpuno su se izb

puno krivih pretpostavki i predrasuda proizaslih iz neznanja i manjka volje da se podigne pogled izvan ejpl zatvora, i manjka volje da se koristi mozak i logika 

kako ejpl kaze tako je. koristit ce se na tocno odreden definiran nacin i tocka. sve je savrseno bezprijekorno (ukljucujuci failove) i pozeljno da je sto skuplje da se ekipa ima cim hvaliti i koristiti "argument"; nemas ti para za to..

nist osobno.

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.4.2018 16:21 (digitall).
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Proizvođači mobitela s Androidom potpuno su se
overhaul kaže...
Feudalac kaže...
Kako lako koristiti mobitel kad ekran ukloni bivše hard/soft tipke koje su ključni dio funkcionalnosti uređaja je problem koji je apple riješio perfektno, a androidaši nikako. Uglavnom, opet se pokazalo da nitko osim applea nema pojma kaj je ergonomija. Pa se sad čudite kaj ga kupci ne samo vole već obožavaju...

 Jesi ti koristio "androidaše" bez hard tipki? Ili samo trolaš s namjernim laganjem da to nisu riješili nikako? Imaju tactile na dijelu koji predstavlja soft tipke, i to radi odlično. 
Od svih profesionalnih recenzenata po internetu, ti se sad jedini sjetio ovoga koje nema nikakve veze da notchem. Pola nas ovdje ima iphoneove pa nas najveći dio ne predstavlja
"obožavatelje" nego samo korisnike. Čisti trolerski pokušaji tjeranja na vječito iste teme.

 Umjesto bluvanja po sugovorniku, prvo pročitaj što je sugovornik napisao. Dakle - ekran od ruba do ruba toliko velik da su tipke uklonjene i sada su softverske, na ekranu. u full screenu ih nema, primjer s9 pa ih moraš pozvati potezom prema gore pa tek onda koristiti. Dakle, proširenje ekrana je rezultiralo dodatnim tipkanjem i usporavanjem rada. Apple to na X-u nije učinio već je problem stvoren širenjem ekrana riješio kao da se ništa nije dogodilo. tko je redovita apple mušterija, nije ni osjetio promjenu jer je već na sedmici home tipka softverska i ne stišće se već samo lagano dodirne tako da je takvim ljudima prelazak na x gotovo neprimjetan, navikneš se u roku pol sata i pitaš se kako je itko mogao koristiti išta drugo...

Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Proizvođači mobitela s Androidom potpuno su se
digitall kaže...

puno krivih pretpostavki i predrasuda proizaslih iz neznanja i manjka volje da se podigne pogled izvan ejpl zatvora, i manjka volje da se koristi mozak i logika 

kako ejpl kaze tako je. koristit ce se na tocno odreden definiran nacin i tocka. sve je savrseno bezprijekorno (ukljucujuci failove) i pozeljno da je sto skuplje da se ekipa ima cim hvaliti i koristiti "argument"; nemas ti para za to..

nist osobno.

 Ja sam ti u prethodnoj poruci opisao preko nekoliko use caseova za i protiv; svoje razloge zašto mi je nešto bolje kaj su realni, bazirani na mehanici odnosno fizici, a na kraju članka sam spomenuo nedavnu vijest sa ovog portala o statistici korištenja aplikacija na mobilnim OS-ovima po kategorijama. Mislim da tu nema nikakvih predrasuda niti subjektivnosti. Također mislim da je to puno više nego si ti pridonio ovoj raspravi; a pet riječi kasnije si već na pasivno-agresivnom komentaru glede novca. Mene ne vrijeđa zatvorenost sustava i ne znači mi ništa milijarda opcija više ako ih ja ne trebam i ne mislim koristiti dok god je ono što meni treba tu i bolje je. Kao ono mikrovalka s internetom - imam internet tamo gdje trebam, a od mikrovalke očekujem da podgrijava tjesteninu. Ili "pametni" tv - isto ima internet; kaj bi sad trebao to uzimati u obzir kod kupovine? Ne, zanimala me kvaliteta prikaza, donekle lakoća korištenja youtubea i netflixa te jednako važno kvaliteta izrade koju je teško procijeniti pa sam se držao povijesti firme i odlučio za panasonic; već dva puta zaredom i nisam ništa požalio. zvuk uopće nisam isprobavao, svi su krapi (kao kamere na smartfonima), spojio na pojačalo i prave zvučnike i bok.

Ja rekoh
9 godina
offline
Re: Proizvođači mobitela s Androidom potpuno su se
Feudalac kaže...



. Dakle - ekran od ruba do ruba toliko velik da su tipke uklonjene i sada su softverske, na ekranu. u full screenu ih nema, primjer s9 pa ih moraš pozvati potezom prema gore pa tek onda koristiti

moj savjet: prije rasprave prouci cinjenice. to ti je dobronamjeran savjet, jer inace upadas u ovakve gluposti gdje se sramotis. s8 i s9 i note8 imaju hardversku tipku ispod ekrana koju ne moras pozivati potezom prema gore ;)

cak se moze podesiti osjetljivost te tipke na pritisak kako god ti odgovara da je nebi slucajno pritisnuo

 

Feudalac kaže...

 Ja sam ti u prethodnoj poruci opisao preko nekoliko use caseova za i protiv; svoje razloge zašto mi je nešto bolje kaj su realni, bazirani na mehanici odnosno fizici

na kraju nista nije ni malo bolje nego kod konkurencije, nego neke stvari i losije, tako da se vracamo na pocetak tvoje izjave "ergonomija"

druga stvar je subjektivan dojam, govorimo o realnosti koju ne prihvacas i to je neka tvoja stvar koju ne mozes nametati tek tako okolo i misliti da si najpametniji na svijetu

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.4.2018 20:24 (digitall).
8 godina
offline
Re: Proizvođači mobitela s Androidom potpuno su se
digitall kaže...
Feudalac kaže...



. Dakle - ekran od ruba do ruba toliko velik da su tipke uklonjene i sada su softverske, na ekranu. u full screenu ih nema, primjer s9 pa ih moraš pozvati potezom prema gore pa tek onda koristiti

moj savjet: prije rasprave prouci cinjenice. to ti je dobronamjeran savjet, jer inace upadas u ovakve gluposti gdje se sramotis. s8 i s9 i note8 imaju hardversku tipku ispod ekrana koju ne moras pozivati potezom prema gore ;)

cak se moze podesiti osjetljivost te tipke na pritisak kako god ti odgovara da je nebi slucajno pritisnuo

 

Feudalac kaže...

 Ja sam ti u prethodnoj poruci opisao preko nekoliko use caseova za i protiv; svoje razloge zašto mi je nešto bolje kaj su realni, bazirani na mehanici odnosno fizici

na kraju nista nije ni malo bolje nego kod konkurencije, nego neke stvari i losije, tako da se vracamo na pocetak tvoje izjave "ergonomija"

druga stvar je subjektivan dojam, govorimo o realnosti koju ne prihvacas i to je neka tvoja stvar koju ne mozes nametati tek tako okolo i misliti da si najpametniji na svijetu

 Tipka home se može koristiti jačim pritiskom, a što je sa ostale dvije? Pa cijelo vrijeme je neka podtema back tipka koja je glupo gore na iphoneu, a sad tu super korisnu tipku na androidu moraš tražiti da ti se pojavi. Autentifikacija je i na androidu bila dolje u home tipki pa sada više nije, kada je trebaš, moraš je tražiti. to je primjer ergonomije o kojoj je apple jako dobro promislio prije nego je implementirao ekran preko cijele prednjice. jedini kompromis je dohvat kontrolnog centra kaj nije nešto što se radi stotinama puta dnevno na iOS-u za razliku od back tipke na andoridu koja se koristi stalno; sve ostalo je još ugodnije za korištenje. nije to subjektivnost već realnost - tako je kako je. I šta, sad digitall tvrdi da je tako bolje i nitko ne smije ništa reći? uostalom, argumentiraj kako se popravila ergnomija širenjem ekrana na cijelu prednjicu. šta je lakše, brže, što nije, u čemu se to razlikuje od iosa na desetki ili je to preteško za tebe?

Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.4.2018 20:56 (Feudalac).
9 godina
offline
Re: Proizvođači mobitela s Androidom potpuno su se
Feudalac kaže...

 Tipka home se može koristiti jačim pritiskom, a što je sa ostale dvije? Pa cijelo vrijeme je neka podtema back tipka koja je glupo gore na iphoneu, a sad tu super korisnu tipku na androidu moraš tražiti da ti se pojavi. Autentifikacija je i na androidu bila dolje u home tipki pa sada više nije, kada je trebaš, moraš je tražiti. to je primjer ergonomije o kojoj je apple jebeno promislio prije nego je implementirao ekran preko cijele prednjice. jedini kompromis je dohvat kontrolnog centra kaj nije nešto što se radi stotinama puta dnevno na iOS-u, sve ostalo je još ugodnije za korištenje. nije to subjektivnost već realnost - tako je kako je.

pa tipku back ne koristis u full screen djecjim igrama zar ne? rekao si da treba povuci gore da izades, ne treba. a tipku back koristis milijun puta dnevno, igre nula puta godisnje (barem ja).. dakle surfanje, dopisivanje npr. whatsapp i sl, non stop sam na back tipki, i na iosu i na androidu.. bitnija je ta tipka i njena ergonomija nego bilo sto drugo.. 

ovo za skeniranje face, prsta i ostale gluposti, jednostavno me ne zanima, ne zelim to koristiti. a kad zelim onda mi je najprirodnije da je odozada gdje mi je prst svakako, a ne kao sto mi je sad naprijed bezeve.. pa namjestas palac i gledas oce ti ispast iz ruke ili nece.. antiergonomija

 

Feudalac kaže...

 uostalom, argumentiraj kako se popravila ergnomija širenjem ekrana na cijelu prednjicu. šta je lakše, brže, što nije, u čemu se to razlikuje od iosa na desetki ili je to preteško za tebe?

 ovo si dodao u meduvremenu.. 

ovako; govoris kako je kod ejpla sve super savresno ergonomicno i konzistentno, prosire ekran preko cijele prednjice i onda ejplvci traze upustva za upotrebu jer vise nije isto, a ergonomija back tipke ostala i dalje katastrofa.. rupu u ekranu necu ni spominjat..

 

androidi prosire ekran preko cijele prednjice - sve ostalo isto kao i prije, sve tipke gdje su i bile.

a ti govoris potpuno obrnuto 

 

jesu mi argumenti losi, netocni ili sto?

jel sad jasnije? mogu i na engleskom ako ce ti biti jasnije

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.4.2018 21:06 (digitall).
8 godina
offline
Re: Proizvođači mobitela s Androidom potpuno su se
digitall kaže...
Feudalac kaže...

 Tipka home se može koristiti jačim pritiskom, a što je sa ostale dvije? Pa cijelo vrijeme je neka podtema back tipka koja je glupo gore na iphoneu, a sad tu super korisnu tipku na androidu moraš tražiti da ti se pojavi. Autentifikacija je i na androidu bila dolje u home tipki pa sada više nije, kada je trebaš, moraš je tražiti. to je primjer ergonomije o kojoj je apple jebeno promislio prije nego je implementirao ekran preko cijele prednjice. jedini kompromis je dohvat kontrolnog centra kaj nije nešto što se radi stotinama puta dnevno na iOS-u, sve ostalo je još ugodnije za korištenje. nije to subjektivnost već realnost - tako je kako je.

pa tipku back ne koristis u full screen djecjim igrama zar ne? rekao si da treba povuci gore da izades, ne treba. a tipku back koristis milijun puta dnevno, igre nula puta godisnje (barem ja).. dakle surfanje, dopisivanje npr. whatsapp i sl, non stop sam na back tipki, i na iosu i na androidu.. bitnija je ta tipka i njena ergonomija nego bilo sto drugo.. 

ovo za skeniranje face, prsta i ostale gluposti, jednostavno me ne zanima, ne zelim to koristiti. a kad zelim onda mi je najprirodnije da je odozada gdje mi je prst svakako, a ne kao sto mi je sad naprijed bezeve.. pa namjestas palac i gledas oce ti ispast iz ruke ili nece.. antiergonomija

 

 trebaš povući gore da se pojave tipke, back npr. i sad, tu back tipku koristiš milion puta dnevno i telefon ti ne ispadne iz ruke, a fakat si trebaš deformirati palac da je dohvatiš u jendoručnom radu bilo kojom rukom ali od skenera koji je na sredini telefona i ne trebaju nikakve akrobacije telefon ispada???? stvarno???

 

btw, što ne kažeš da ne koristiš biometriku; to je tvoj izbor ali ne i ostalih ljudi. ja volim biti poprilično siguran da mi nitko neće zavirivati unutra ili ukrasti telefon ako ga negdje zaboravim. ne jede kruha, ne traži apsolutno nikakve dodatne korake kod korištenja tako da je MENI suludo to ne koristiti.

 

edit: Evo da odgovorim na tvoj edit; kao što si mogao vidjeti back tipka nije ostala tamo gdje je bila - uvijek dostupna; sada je moraš pozvati u full screen aplikacijama ili ti cijelo vrijeme zauzima donji dio ekrana - dakle - ili je nekonzistentno ili zauzima onaj dio ekrana koji je trebala osloboditi. dobio si još jednu komplikaciju, skener je otišao iza - još jedna komplikacija, više ekrana si dobio samo u full screen aplikacijama kaj su manje-više, kako si sam rekao - igre koje ne igraš. pa, kakva je korist od toga?

Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.4.2018 21:20 (Feudalac).
9 godina
offline
Re: Proizvođači mobitela s Androidom potpuno su se
Feudalac kaže...

 trebaš povući gore da se pojave tipke, back npr. 

ti sam sebe zelis diskvalificirati? tipke su stalno na ekranu, nista se ne povlaci gore da se dode do back tipke. osim u fullscreen igrama i sl. gdje se back ni ne koristi. ili osim ako nisi u postavkama podesio da ti tipke budu uvijek skrivene.. da, nije to ios, imas izbor cak..

nisi to znao?? stvarno????

sad si se stvarno usosio totalno..

 

a sto je tocno problem sa skenerom na sred pozadine telefona? tebi nije prst tamo 99% vremena? drzis ga nogom?

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.4.2018 21:16 (digitall).
8 godina
offline
Re: Proizvođači mobitela s Androidom potpuno su se
digitall kaže...
Feudalac kaže...

 trebaš povući gore da se pojave tipke, back npr. 

ti sam sebe zelis diskvalificirati? tipke su stalno na ekranu, nista se ne povlaci gore da se dode do back tipke. osim u fullscreen igrama i sl. gdje se back ni ne koristi. ili osim ako nisi u postavkama podesio da ti tipke budu uvijek skrivene.. da, nije to ios, imas izbor cak..

nisi to znao?? stvarno????

sad si se stvarno usosio totalno..

 

a sto je tocno problem sa skenerom na sred pozadine telefona? tebi nije prst tamo 99% vremena? drzis ga nogom?

 ključni dio te rečenice je da su potrebne akrobacije da jednoručnim radom dohvatiš back tipku i kad je stalno tamo, a skener koji je bio u sredini je TEBI problem.

inače, telefon koristim i dok stoji na stolu pa bi mi skener odostraga predstavljao problem koji bih trebao riješiti njegovim isključenjem kao ti, npr?

Ja rekoh
9 godina
offline
Re: Proizvođači mobitela s Androidom potpuno su se
Feudalac kaže...
digitall kaže...
Feudalac kaže...

 trebaš povući gore da se pojave tipke, back npr. 

ti sam sebe zelis diskvalificirati? tipke su stalno na ekranu, nista se ne povlaci gore da se dode do back tipke. osim u fullscreen igrama i sl. gdje se back ni ne koristi. ili osim ako nisi u postavkama podesio da ti tipke budu uvijek skrivene.. da, nije to ios, imas izbor cak..

nisi to znao?? stvarno????

sad si se stvarno usosio totalno..

 

a sto je tocno problem sa skenerom na sred pozadine telefona? tebi nije prst tamo 99% vremena? drzis ga nogom?

 ključni dio te rečenice je da su potrebne akrobacije da jednoručnim radom dohvatiš back tipku i kad je stalno tamo, a skener koji je bio u sredini je TEBI problem.

inače, telefon koristim i dok stoji na stolu pa bi mi skener odostraga predstavljao problem koji bih trebao riješiti njegovim isključenjem kao ti, npr?

 tipka back je na poziciji palca i koristi se non-stop, skener u sredini vec nije na poziciji i vec ga je teze dohvatiti.

kod ios-a tipka back je na poziciji "druge ruke" jedino. ergonomija android-ios 1:0

8 godina
offline
Re: Proizvođači mobitela s Androidom potpuno su se
digitall kaže...

 ključni dio te rečenice je da su potrebne akrobacije da jednoručnim radom dohvatiš back tipku i kad je stalno tamo, a skener koji je bio u sredini je TEBI problem.

inače, telefon koristim i dok stoji na stolu pa bi mi skener odostraga predstavljao problem koji bih trebao riješiti njegovim isključenjem kao ti, npr?

 tipka back je na poziciji palca i koristi se non-stop, skener u sredini vec nije na poziciji i vec ga je teze dohvatiti.

kod ios-a tipka back je na poziciji "druge ruke" jedino. ergonomija android-ios 1:0

 lako za dvoručni rad, onda ništa nije predaleko.

međutim, cijelo vrijeme naglašavam ovo boldano. btw, kad spominješ non-stop korištenje - ipak je jako puno full screen aplikacija, vidim da je čak i telefonska aplikacija full screen tako da je back = swipe up pa back a ne samo back kako je bilo prije. jupi za ergonomiju ts ts

Ja rekoh
9 godina
offline
Re: Proizvođači mobitela s Androidom potpuno su se
Feudalac kaže...

 lako za dvoručni rad, onda ništa nije predaleko.

međutim, cijelo vrijeme naglašavam ovo boldano. btw, kad spominješ non-stop korištenje - ipak je jako puno full screen aplikacija, vidim da je čak i telefonska aplikacija full screen tako da je back = swipe up pa back a ne samo back kako je bilo prije. jupi za ergonomiju ts ts

salis se zar ne? ako ne, onda me stvarno zajebavas.. 

 

 

 

dakle da ponovim najstvarniju cinjenicu; zagrizeni ejplovci i dalje misle da je ejpl nesto ispred svih po necemu, samo iz jednog jedinog razloga; neznanje.

upravo si potvrdio to.

u stvarnosti je situacija manje vise obrnuta od onog sto misle.

manjak zelje da vide sto radi konkurencija za 2x ili 3x manje novaca.

nista osobno.

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.4.2018 9:08 (digitall).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice