Proizvođači mobitela plaćat će Googleu od 2 do 40

poruka: 18
|
čitano: 6.382
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Proizvođači mobitela plaćat će Googleu od 2 do 40 ".
11 godina
offline
Proizvođači mobitela plaćat će Googleu od 2 do 40

I Microsoft je bio kažnjen zbog Internet Explorera... bilo je i vrijeme da se stane na kraj mobitelima koji nikada nemaju dovoljno mjesta jer ima 800 predinstaliranih aplikacija koje ne možeš ukloniti i osloboditi prostor ako nisi haker. Da ne govorim o duplom ili troduplom spremanju slika i videa ili dokumenata iz aplikacija na mjesta koja valjda ni Google ne zna pa još i to zauzima mjesto.

šteta sto je sve na račun korisnika koji će platiti i opet neće dobiti sto trebaju

 
5 4 hvala 1
16 godina
offline
Re: Proizvođači mobitela plaćat će Googleu od 2 do
Oće sad svi počet naplaćivati svoj bloatware?
Samo nas Kinezi mogu spasiti od ove bahatosti.
You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Proizvođači mobitela plaćat će Googleu od 2 do
Europska unija nam je pomogla te kaznila google kako bi mi sad bez brige mogli dodatno placat svaki novi mobitel.
Ko drugom jamu kopa trećom šlajdra!
15 godina
offline
Re: Proizvođači mobitela plaćat će Googleu od 2 do
Nakon iskustva sa Xiaomi Mi 8 i Mi A2, ekipa kao što je Samsung ili sl. mogu zatvoriti svoj butik.

Međutim niti Aondroid One nije neko prebajno rješenje. Primjerice: nemoguće je ukloniti onaj google grozni searc bar.
Because anything Korea does, Japan does it better.
6 godina
offline
Re: Proizvođači mobitela plaćat će Googleu od 2 do
Neće platiti oni nego kupci
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Proizvođači mobitela plaćat će Googleu od 2 do
ivgrgic kaže...

I Microsoft je bio kažnjen zbog Internet Explorera... bilo je i vrijeme da se stane na kraj mobitelima koji nikada nemaju dovoljno mjesta jer ima 800 predinstaliranih aplikacija koje ne možeš ukloniti i osloboditi prostor ako nisi haker. Da ne govorim o duplom ili troduplom spremanju slika i videa ili dokumenata iz aplikacija na mjesta koja valjda ni Google ne zna pa još i to zauzima mjesto.

šteta sto je sve na račun korisnika koji će platiti i opet neće dobiti sto trebaju

 A te aplikacije ionako nisu google-ove nego od proizvođača mobitela te će tako i dalje dolaziti sa istima...

Btw. ne moraš biti nikakav hacker za izbaciti aplikaciju iz mobitela. Ono što dolazi u firmware-u ne troši direktno prostor za pohranu u mobitelu, dok ne dođe update za tu aplikaciju. Onda se update-ana verzija instalira u prostor za pohranu pa tu ode prostor.

No, to se sve može isključiti, u postavkama, na popisu aplikacija nađeš tu aplikaciju, stisneš "uninstall updates" (ili kako već piše ako je nna HR) i nakon toga disable (mislim da može i odmah disable, pa pita da li želiš deinstalirati update-ove). Nakon toga dotična aplikacija više neće trošiti prostor za pohranu, neće biti vidljiva među aplikacijama, te se neće moći update-ati i tako ponovo potrošiti prostor. Barem dok ju ponovo ne nađeš na popisu aplikacija u postavkama i stisneš "enable" koji će ju reaktivirati.

Blue_Fatal1ty kaže...
Europska unija nam je pomogla te kaznila google kako bi mi sad bez brige mogli dodatno placat svaki novi mobitel.

 Win-win, veća cijena = veći iznos poreza = više para u njihove vreće. A njima ionako "firma" kupuje mobitele pa nije bad ni da koštaju duplo više.

Envy kaže...
Nakon iskustva sa Xiaomi Mi 8 i Mi A2, ekipa kao što je Samsung ili sl. mogu zatvoriti svoj butik.

Međutim niti Aondroid One nije neko prebajno rješenje. Primjerice: nemoguće je ukloniti onaj google grozni searc bar.

 Ukloniti kao deinstalirati ili ukloniti kao maknuti sa ekrana? Razmišljao sam (i još razmišljam) o Mi A2 baš zbog Android One, ali da mi taj search bar uvijek stoji na ekranu, a nikada ga ne koristim, me ne bi veselilo :/.

Zapravo... kada bolje razmislim, što će uopće biti sa Android One uređajima nakon ove promjene? Tehnički OS je tu google-ova briga, da li će i njima cijena otići gore zbog aplikacija koje sam google stavlja u to ili...

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.10.2018 19:13 (Solo761).
12 godina
neaktivan
offline
Proizvođači mobitela plaćat će Googleu od 2 do 40

znači meni više nameta na googlove aplikacije koje su mi nabijene u OS.Vidim još da će cijene flagship mobitela ići gore u još bolesnija nebesa...

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.10.2018 20:49 (Igor150).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Proizvođači mobitela plaćat će Googleu od 2 do 40

A ima smisla, što Googleu ostane kad plati sve one milijarde Appleu, mora zato uzeti Androidašima ...

Why so serious?
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Proizvođači mobitela plaćat će Googleu od 2 do
Solo761 kaže...

Ono što dolazi u firmware-u ne troši direktno prostor za pohranu u mobitelu, dok ne dođe update za tu aplikaciju. Onda se update-ana verzija instalira u prostor za pohranu pa tu ode prostor.

 

 

Itekako troši prostor, ali prostor firmwarea (ROM-a). Da ne zauzima mjesto u ROM-u, ostalo bi više mjesta za korisničku pohranu.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Proizvođači mobitela plaćat će Googleu od 2 do
Jel mi može netko pojasniti o čemu se tu radi? Šta će Google naplaćivati ako želi plasirati svoje aplikacije uz Android?
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Proizvođači mobitela plaćat će Googleu od 2 do
Envy kaže...
Nakon iskustva sa Xiaomi Mi 8 i Mi A2, ekipa kao što je Samsung ili sl. mogu zatvoriti svoj butik.

Međutim niti Aondroid One nije neko prebajno rješenje. Primjerice: nemoguće je ukloniti onaj google grozni searc bar.

 Nova Launcher?

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-Nokia 6120-Nokia 5310-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8
16 godina
offline
Re: Proizvođači mobitela plaćat će Googleu od 2 do
Ma to su idiotizmi. Realno samo mogućnost uklanjanja bi trebala postojati za svaku aplikaciju. Ali da netko zove monopolom jer isporučuje chrome sa svojim os-om tog ima samo u EU. Kao da proizvođaću auta zabrane isporuku auta s gumama, jer bi si korisnik možda htio neke druge. Budalaštine eu administracije koja nema pametnijeg posla.
 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Proizvođači mobitela plaćat će Googleu od 2 do
Ma to su idiotizmi. Realno samo mogućnost uklanjanja bi trebala postojati za svaku aplikaciju. Ali da netko zove monopolom jer isporučuje chrome sa svojim os-om tog ima samo u EU. Kao da proizvođaću auta zabrane isporuku auta s gumama, jer bi si korisnik možda htio neke druge. Budalaštine eu administracije koja nema pametnijeg posla.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Proizvođači mobitela plaćat će Googleu od 2 do 40

Nije mi jasno kako su mnogi uspjeli pogresno protumaciti ovu vijest te krenuli raspravljati u smjeru onemogucavanja/deinstalacije aplikacija. Da su samo i naslov clanka procitali s razumijevanjem, to im ne bi moglo pasti na pamet.

 

U cijeloj prici bi bilo najbezbolnije po korisnika postaviti upit prilikom aktivacije uredaja koje Google aplikacije zeli koristiti i gotovo. Ali ne, jer ovaj pristup s povecanjem cijene odgovara svima osim krajnjim korisnicima (za koje ionako nitko ne mari, ukljucujuci i EK koja je sve ovo i zakuhala).

 

Jednako sam tako uvjeren da nece ponuditi opciju kupovine uredaja bez Google aplikacija po cijeni umanjenoj za spomenutu naknadu, a tada bi proizvodjace trebalo tuziti. Tako se moze dobiti povrat novca u slucaju kupnje laptopa s predinstaliranim Windowsima ako ih krajnji korisnik ne zeli.

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Proizvođači mobitela plaćat će Googleu od 2 do 40

Meni odgovara. Neka isporuce Android bez ijedne predinstalirane aplikacije. Koje aplikacije hocu koristiti te cu i skinuti sam. A ne da se sad moram igrati s deaktivacijama i brisanjima. Isto je i s windowsima. Dok kupim OS hocu da sam miran, a ne da poslije svake nadogradnje windowsi skidaju candy crush i ostale gluposti.

 
2 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Proizvođači mobitela plaćat će Googleu od 2 do
AKosir1990 kaže...

Itekako troši prostor, ali prostor firmwarea (ROM-a). Da ne zauzima mjesto u ROM-u, ostalo bi više mjesta za korisničku pohranu.

 Ne baš, memorija telefona je particionirana, a sigurno ne rade particije tako da particija za firmware bude točno koliko je i sam firmware. Ostane tu dosta "lufta" jer treba računati i na to da će kasniji update-i samog OS-a trebati stati u tu particiju.

15 godina
offline
Re: Proizvođači mobitela plaćat će Googleu od 2 do
Solo761 kaže...
* * *

 

Envy kaže...
Nakon iskustva sa Xiaomi Mi 8 i Mi A2, ekipa kao što je Samsung ili sl. mogu zatvoriti svoj butik.

Međutim niti Aondroid One nije neko prebajno rješenje. Primjerice: nemoguće je ukloniti onaj google grozni searc bar.

 Ukloniti kao deinstalirati ili ukloniti kao maknuti sa ekrana? Razmišljao sam (i još razmišljam) o Mi A2 baš zbog Android One, ali da mi taj search bar uvijek stoji na ekranu, a nikada ga ne koristim, me ne bi veselilo :/.

Zapravo... kada bolje razmislim, što će uopće biti sa Android One uređajima nakon ove promjene? Tehnički OS je tu google-ova briga, da li će i njima cijena otići gore zbog aplikacija koje sam google stavlja u to ili...

Ne možeš ga maknuti sa Ekrana, niti na jednom Android One. Sada da li se može deinstalirati ili sl. nisam upućen. Još uvijek razmišljam koji teleofn  tačnije Xiaomi da kupim. Klasične funkcije (POTS) telefona ne koristim (tako da sam SMS, Telefon, Imenik i šta još već grupirao u jednu kocku). Sve Googleove aplikacije u drugu kocku. Social (FB, Instagram, Viber, WhatsApp, Skype itd itd) u drugu. Microsofove u treću kocku (od Worda do OneDrivea). Media (Netflix, Amazonprime, HBOGo, EON, Wikipedia, iMDB u drugu)... itd itd.. 

 

I dolazim do druge mane: a to je da telefon sa lupam 500ppi gustoće ekrana ne mogu poredati dva reda po pet grupisanih kockica tako da gornja površina teleofna ostane mi slika koju ja želim da gledam svaki put kada otključam telefon... možda je i moguće sa.... (1)...

 

EZY-E kaže...
Envy kaže...
Nakon iskustva sa Xiaomi Mi 8 i Mi A2, ekipa kao što je Samsung ili sl. mogu zatvoriti svoj butik.

Međutim niti Aondroid One nije neko prebajno rješenje. Primjerice: nemoguće je ukloniti onaj google grozni searc bar.

 Nova Launcher?

... (1)... upravo ovim ali onda se fula cijeli nogomet i smisao Android One programa. 

6 godina
protjeran
offline
Re: Proizvođači mobitela plaćat će Googleu od 2 do
Rain Man kaže...

Meni odgovara. Neka isporuce Android bez ijedne predinstalirane aplikacije.

 To se naravno neće dogoditi nego će proizvođač mobitela trošak licenciranja Google aplikacija prebaciti na korisnika, tj. tebe.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice