Proizvodnja iPhonea X zaustavlja se na ljeto

poruka: 30
|
čitano: 12.054
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Proizvodnja iPhonea X zaustavlja se na ljeto".
11 godina
offline
Proizvodnja iPhonea X zaustavlja se na ljeto

Sasječen u cvijetu mladosti. Pa dobro, ima smisla.

jaska jaska jaskaja
Moj PC  
11 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Proizvodnja iPhonea X zaustavlja se na ljeto

Više mi je logičnije da se zaustavlja jer je potražala drastično pala. 

Da bar još dignu cijenu jer ima ovaca koji bi platili više 

16 godina
offline
Re: Proizvodnja iPhonea X zaustavlja se na ljeto
Markić7 kaže...

Više mi je logičnije da se zaustavlja jer je potražala drastično pala. 

Da bar još dignu cijenu jer ima ovaca koji bi platili više 

 Ne razumijem ovaj odnos i ova prica ima ovaca. Ja bi prije rekao da neki ljudi imaju pare i hoce da imaju taj telefon ili bilo sta drugo. Imas lovu, imas zelju, kupi sta ima veze. 

15 godina
offline
Proizvodnja iPhonea X zaustavlja se na ljeto

a zašto ne odmah? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Proizvodnja iPhonea X zaustavlja se na ljeto
iFail
potpuno ocekivano
Moj PC  
1 3 hvala 0
13 godina
offline
Proizvodnja iPhonea X zaustavlja se na ljeto

Ne vidim razloga zašto i ne?! 

 

Ionako na jesen slijedi novi bolji kontigent Apple gadgeta !!!! 

ATJ Lučko
Moj PC  
0 1 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Proizvodnja iPhonea X zaustavlja se na ljeto
ATJLučko kaže...

Ne vidim razloga zašto i ne?! 

 

Ionako na jesen slijedi novi bolji kontigent Apple gadgeta !!!! 

 

10 godina
offline
Proizvodnja iPhonea X zaustavlja se na ljeto

Hmm, na stranim stranicama pročitao sam da je to više vezano uz razočaravajuće rezultate prodaje iPhonea X!? Je li se na Bugu pisalo o tome? (ja nisam primijetio)

 

Navodno su rezultati prodaje do Božića bili 20% slabiji od očekivanja, a za prvi kvartal ove godine predviđanja su još i lošija. Stoga je procjena da će do ljeta obustaviti proizvodnju jer će im zalihe biti dostatne sve do predstavljanja novog modela.

 

Iako ne kažem da je to objašnjenje točno, ova priča o "zadržavanju premium statusa" definitivno vuče na PR BS kojim se pokušava prikriti manji ili veći promašaj.

 

Stvari bi bile jasnije da nam je odluku o "zadržavanju premium statusa iPhonea X", umjesto "pouzdanog analitičara" prenijelo animirano govance...

 

 
21 0 hvala 0
14 godina
offline
Proizvodnja iPhonea X zaustavlja se na ljeto

1. Kad se uređaj slabo prodaje povučeš ga s tržišta.
2. Isti uređaj (samo u Firmwareu promijeniš ime uređaja) zapakiraš u novo kućište uz novo ime i višu cijenu.
3. Ljudi stoje u redu pred Apple Storeom s karticama na gotovs.

Moj PC  
5 3 hvala 0
16 godina
offline
Re: Proizvodnja iPhonea X zaustavlja se na ljeto
jozef kaže...

1. Kad se uređaj slabo prodaje povučeš ga s tržišta.
2. Isti uređaj (samo u Firmwareu promijeniš ime uređaja) zapakiraš u novo kućište uz novo ime i višu cijenu.
3. Ljudi stoje u redu pred Apple Storeom s karticama na gotovs.

 Odlicno si ovo skonto. Otvori stogod, ice ko halva :) Steta je da takav inovator i poduzetnik propada :)

16 godina
offline
Re: Proizvodnja iPhonea X zaustavlja se na ljeto
Ajme, strašno!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Proizvodnja iPhonea X zaustavlja se na ljeto
SveZauzeto kaže...

Hmm, na stranim stranicama pročitao sam da je to više vezano uz razočaravajuće rezultate prodaje iPhonea X!? Je li se na Bugu pisalo o tome? (ja nisam primijetio)

 


 

 

 

Kinesko tržište ih je pokopalo.

 

Problemi sa kamerom za prepoznavanje lica i debilni smještaj iste ih je koštao milijardi.

 

Živit će još koju godinicu na staroj slavi, pa onda ide slobodan pad.

A rahmetli Jobsa nema, pa da ih spasi.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Proizvodnja iPhonea X zaustavlja se na ljeto

To stoji ali da im ide dobro prodaja štancali bi ih oni do 2025.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Proizvodnja iPhonea X zaustavlja se na ljeto
Pa normalno da je prodaja podbacila s tom cijenom, nitko normalan nece dat novce za koje moze kupit macbook za iphone osim onih koji bas oce imat X pod svaku cijenu.dobro i onih kojima 1000dolara nista neznaci.
Moj PC  
3 1 hvala 0
14 godina
offline
Proizvodnja iPhonea X zaustavlja se na ljeto

Prvi iPhone prestao se proizvoditi nakon godinu dana, isto je učinjeno i s iPhoneom 5. Znači ništa čudno ako je to istina za X.

 

Očito su u Appleu uvidjeli da je iPhone X svoje učinio i da bi novi modeli bez smetnje mogli osvajati tržište X je potrebno maknuti, hoće li to stvarno biti tako vidjet ćemo, ali jedno je sigurno niti prvi niti zadnji model iPhonea koji se prestaje proizvoditi nakon godinu dana, tako da priče o slaboj prodaji ne drže vodu.

 

Što se prodaje tiče točni brojevi znat će se kroz tjedan dana, ali prema nekim špekulacijama radi se o cca 20 milijuna prodanih X modela, ali u isto vrijeme u ponudi su 8 i 8 plus modeli koji su uzeli dio prodaje X-u, jer neki korisnici ne vole velike promjene.

Sve u svemu ovo je nikakva vijest za one koji prate Apple.

 
3 0 hvala 0
12 godina
online
Proizvodnja iPhonea X zaustavlja se na ljeto

Svakako prodaja iPhonea opada na ljeto čekajući novi model.

 

Ne bi me čudilo da ovakva vijest i ne poveća prodaju iPhonea X, ali na kraju krajeva tu je i iPhone 8. S toga, ne bih rekao da Apple previse pogađa ova vijest, svakako su zaradili dosta novca na jednom iPx, ako se ne varam, i Sony je imao slicnu situaciju gdje je imao prihode na osnovu toga iako prodaju manji broj telefona, imaju zarade jer su im telefoni skupi.

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
1 0 hvala 0
8 godina
online
Re: Proizvodnja iPhonea X zaustavlja se na ljeto
Meni se čini da je desetka potkopala prodaju 8 plus modela. Sveukupno prodaja zadnjih modela je relativno slabija jer u ponudi imaju jos i sedmice, 6s i SE koje dosta dobro idu, prosječna prodajna cijena im je sigurno nešto veća ali po cijenu istovremen proizvodnje osam različitih modela. Bilo bi logično da izbace 9 i 9 plus, oba s OLED ekranima i faceID-om, zadrže osmice i izbace novi SE, bit će manje komplikacija s nabavom, skladištenjem itd. Slično kako je bilo izlaskom šestica.
Ja rekoh
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Proizvodnja iPhonea X zaustavlja se na ljeto

Zašto iPhone X plus, a ne iPhone XL?

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Proizvodnja iPhonea X zaustavlja se na ljeto

ma nek se oni malo za promjenu koncentriraju na softver umjesto na nove modele.. 

puni potencijal trenutnog chipset nece iskoristit ni za par godina s ovim bugovitim softverom.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Proizvodnja iPhonea X zaustavlja se na ljeto
brada09 kaže...

ma nek se oni malo za promjenu koncentriraju na softver umjesto na nove modele.. 

puni potencijal trenutnog chipset nece iskoristit ni za par godina s ovim bugovitim softverom.

 Puni potencijal je već odavno besmislen. Ne na iPhonima nego na svim flagship mobitelima. Za što točno nekome treba snaga A11 na mobitelu? Jedina razlika mog i sinovog mobitela je u tome što njegov aplikaciju učitava sekundu duže a razlika u cijeni je 5X. Zato njegovom baterija manjeg kapaciteta traje duže nego kod mene. Da nije kvalitete fotografije i ekranskog prikaza bio bih u stanju reći kako je njegov mobitel bolji.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Proizvodnja iPhonea X zaustavlja se na ljeto
BlueMax kaže...
brada09 kaže...

ma nek se oni malo za promjenu koncentriraju na softver umjesto na nove modele.. 

puni potencijal trenutnog chipset nece iskoristit ni za par godina s ovim bugovitim softverom.

 Puni potencijal je već odavno besmislen. Ne na iPhonima nego na svim flagship mobitelima. Za što točno nekome treba snaga A11 na mobitelu? Jedina razlika mog i sinovog mobitela je u tome što njegov aplikaciju učitava sekundu duže a razlika u cijeni je 5X. Zato njegovom baterija manjeg kapaciteta traje duže nego kod mene. Da nije kvalitete fotografije i ekranskog prikaza bio bih u stanju reći kako je njegov mobitel bolji.

 

 

pa slazem se, kod iphonea sve od A9 chipa pa nadalje je dosta za bilo sta.

kod androida neznam, imao sam S7 koji je generalno bio brz u otvaranju aplikacija i tak al recimo chrome trza, sto je meni bilo uzasno iritantno jer mi se to na safariju nedogadja.

generalno sam uvjerenja da je hardver vec neko vrijeme na razini ali softver nije. i to me nekako bas zivcira, necu vam kupit novi mob dok ne sredite softver! 

 

8 godina
online
Re: Proizvodnja iPhonea X zaustavlja se na ljeto
brada09 kaže...

 

 

pa slazem se, kod iphonea sve od A9 chipa pa nadalje je dosta za bilo sta.

kod androida neznam, imao sam S7 koji je generalno bio brz u otvaranju aplikacija i tak al recimo chrome trza, sto je meni bilo uzasno iritantno jer mi se to na safariju nedogadja.

generalno sam uvjerenja da je hardver vec neko vrijeme na razini ali softver nije. i to me nekako bas zivcira, necu vam kupit novi mob dok ne sredite softver!

 Iako se slažem s tobom da trebaju poraditi na stabilnosti zadnje inkarnacije iOS-a, mislim da je hardver itekako bitan - ne možeš, primjerice, imati klasifikaciju fotografija na Z80 i starom comoderu ili spectrumu. Hardver je još uvijek slabašan za mnoge primjene, otud potreba za optimizacijama itd.

 

Gledajući mail i laganije internet stranice, da svi su mobiteli dovoljno dobri. Čim se krene dalje, razlike se vide. Primjerice, moja sedmica umire kad otvorim Ikea place AR aplikaciju, sve je fluidno ali telefon je za par minuta toliko vruć da se mogu opeći. Photoshop, rekodiranje videa - sedmica leti, petica se sruši nakon pol sata mrcvarenja. Nije da to trebam svaki dan, ali je dovoljno često.

 

Ukratko, od viška glava ne boli.

Ja rekoh
13 godina
neaktivan
offline
Re: Proizvodnja iPhonea X zaustavlja se na ljeto
Feudalac kaže...
brada09 kaže...

 

 

pa slazem se, kod iphonea sve od A9 chipa pa nadalje je dosta za bilo sta.

kod androida neznam, imao sam S7 koji je generalno bio brz u otvaranju aplikacija i tak al recimo chrome trza, sto je meni bilo uzasno iritantno jer mi se to na safariju nedogadja.

generalno sam uvjerenja da je hardver vec neko vrijeme na razini ali softver nije. i to me nekako bas zivcira, necu vam kupit novi mob dok ne sredite softver!

 Iako se slažem s tobom da trebaju poraditi na stabilnosti zadnje inkarnacije iOS-a, mislim da je hardver itekako bitan - ne možeš, primjerice, imati klasifikaciju fotografija na Z80 i starom comoderu ili spectrumu. Hardver je još uvijek slabašan za mnoge primjene, otud potreba za optimizacijama itd.

 

Gledajući mail i laganije internet stranice, da svi su mobiteli dovoljno dobri. Čim se krene dalje, razlike se vide. Primjerice, moja sedmica umire kad otvorim Ikea place AR aplikaciju, sve je fluidno ali telefon je za par minuta toliko vruć da se mogu opeći. Photoshop, rekodiranje videa - sedmica leti, petica se sruši nakon pol sata mrcvarenja. Nije da to trebam svaki dan, ali je dovoljno često.

 

Ukratko, od viška glava ne boli.

 

koristis photoshop i rekodiranje videa na mobu?

 

ha meni mob ne sluzi kao zamjena za laptop neg sve ove stvari kad sam u pokretu, znaci komunikacija, browsanje, navigacija, music player, fotkanje i ostala pomagala. tako da mi je to bitno da radi bez greske, a export videa na mobu i takve stvari me ne zanimaju bas previse.

 

ono sto je meni bilo sokantno sa hardverske strane, kad sam vidio da ovaj zadnji Macbook 2017 ima slican geekbench score ko moj macbook pro13 2015, e tu se onda zapitas neke stvari..

 

 

8 godina
online
Re: Proizvodnja iPhonea X zaustavlja se na ljeto
brada09 kaže...

 

koristis photoshop i rekodiranje videa na mobu? 

 Na mobitelu imam upload tipa 20-30 mbps; prebaciti fajl na laptop da bi uštedio pol minute na obradi a potom izgubio sat vremena na megabitni upload je no brainer kako bi rekli... a napravim to, onako usput kad mi dođe. Velim, nije često, ali dobro dođe.

 

PC računala stagniraju, zadnjih 10 godina intel je podigao brzinu sve skupa za možda 50 posto, normalno da nema novih primjena i da platforma polako odumire u korist mobilnih

Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.1.2018 13:10 (Feudalac).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Proizvodnja iPhonea X zaustavlja se na ljeto
Feudalac kaže...
brada09 kaže...

 

koristis photoshop i rekodiranje videa na mobu? 

 Na mobitelu imam upload tipa 20-30 mbps; prebaciti fajl na laptop da bi uštedio pol minute na obradi a potom izgubio sat vremena na megabitni upload je no brainer kako bi rekli... a napravim to, onako usput kad mi dođe. Velim, nije često, ali dobro dođe.

 

PC računala stagniraju, zadnjih 10 godina intel je podigao brzinu sve skupa za možda 50 posto, normalno da nema novih primjena i da platforma polako odumire u korist mobilnih

 neznam dal si me dobro razumio, pod Macbook 2017 sam mislio bas na to ne na 'pro' verziju. znaci ono malo govno - https://www.apple.com/shop/buy-mac/macbook

drugim rijecima taj minijaturan laptop koji cak ni nema ventilator bi po tome imao slicne performanse ko macbook pro13 2015. meni to nije bas nezenmariv napredak.

16 godina
online
Proizvodnja iPhonea X zaustavlja se na ljeto

Meni se cini da je ovo sad pokusaj da se natjera ljude da kupe jer ''jos malo pa nestalo'' fora u vecini slucajeva pali; umjetna nestasica.

Debelo preskup uredjaj, ko voli nek izvoli ;)

PSN id: Diskach
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Proizvodnja iPhonea X zaustavlja se na ljeto
disco kaže...

Meni se cini da je ovo sad pokusaj da se natjera ljude da kupe jer ''jos malo pa nestalo'' fora u vecini slucajeva pali; umjetna nestasica.

Debelo preskup uredjaj, ko voli nek izvoli ;)

 Cijena nije problem. Onaj ko ima 800€ za mobitel ima i 1000€. Pogotovo što to uglavnom ide na rate i ugovore pa se razlika čini još manjom. Mobitel je promašen i ružan. Da me pitaš želim li da mi pokloniš iP8+ ili iPX bez razmišljanja bi uzeo iP8+.

8 godina
online
Re: Proizvodnja iPhonea X zaustavlja se na ljeto
brada09 kaže...

 neznam dal si me dobro razumio, pod Macbook 2017 sam mislio bas na to ne na 'pro' verziju. znaci ono malo govno - https://www.apple.com/shop/buy-mac/macbook

drugim rijecima taj minijaturan laptop koji cak ni nema ventilator bi po tome imao slicne performanse ko macbook pro13 2015. meni to nije bas nezenmariv napredak.

 To je malo teško za uspoređivati iz razloga što je kod laptopa problem disipacija topline i s tim povezana trajnost baterije. Iz tog razloga se u iste ugrađuju mobilne verzije koje su prije svega prigušene maksimalnom frekvencijom, s manjim brojem jezgri ili bez podrške za HT. Ako imaš 45W TDP u laptopu, s celeronom pojedeš najjači core iMilionJezgri turbo super duper koji ima 15W ili manje. Tako da su usporedbe na području laptopa varljive; moraš znati TOČNO što se s čime uspoređuje. Maksimum performansi je na stolnim računalima, a tu se gornja granica u smislu IPC-a vrrrrrlo sporo pomiče, gotovo da stagnira.

Ja rekoh
12 godina
offline
Re: Proizvodnja iPhonea X zaustavlja se na ljeto
Feudalac kaže...

 To je malo teško za uspoređivati iz razloga što je kod laptopa problem disipacija topline i s tim povezana trajnost baterije. Iz tog razloga se u iste ugrađuju mobilne verzije koje su prije svega prigušene maksimalnom frekvencijom, s manjim brojem jezgri ili bez podrške za HT. Ako imaš 45W TDP u laptopu, s celeronom pojedeš najjači core iMilionJezgri turbo super duper koji ima 15W ili manje. Tako da su usporedbe na području laptopa varljive; moraš znati TOČNO što se s čime uspoređuje. Maksimum performansi je na stolnim računalima, a tu se gornja granica u smislu IPC-a vrrrrrlo sporo pomiče, gotovo da stagnira.

 IPC je nebitan. Bitna je ukupna CPU snaga, eventualno u odnosu na TDP. Uzmi današnji 95W CPU i usporedi ga s onim od prije 5 godina i vidjeti ćeš koliki je napredak. Pogotovo u prošloj godini.

8 godina
online
Re: Proizvodnja iPhonea X zaustavlja se na ljeto
BlueMax kaže...
Feudalac kaže...

 To je malo teško za uspoređivati iz razloga što je kod laptopa problem disipacija topline i s tim povezana trajnost baterije. Iz tog razloga se u iste ugrađuju mobilne verzije koje su prije svega prigušene maksimalnom frekvencijom, s manjim brojem jezgri ili bez podrške za HT. Ako imaš 45W TDP u laptopu, s celeronom pojedeš najjači core iMilionJezgri turbo super duper koji ima 15W ili manje. Tako da su usporedbe na području laptopa varljive; moraš znati TOČNO što se s čime uspoređuje. Maksimum performansi je na stolnim računalima, a tu se gornja granica u smislu IPC-a vrrrrrlo sporo pomiče, gotovo da stagnira.

 IPC je nebitan. Bitna je ukupna CPU snaga, eventualno u odnosu na TDP. Uzmi današnji 95W CPU i usporedi ga s onim od prije 5 godina i vidjeti ćeš koliki je napredak. Pogotovo u prošloj godini.

 IPC sam po sebi nije bitan; međutim, dok govorimo o napretku CPU-a opće namjene, on to jest jer je gornja granica radnog takta postavljena fizikom silicija. Općenito govoreći na neki problem možemo baciti jezgri, odnosno procesora koliko nam novčanik dopušta (ukupna procesna snaga) i to nam neće ubrzati većinu stvari koje radimo na osobnim računalima/mobitelima ni za djelić pikosekunde, naprotiv. Zato što je paralelizam rješenje za paralelne probleme, a takvi mnogi nisu. Prema tome, kada smo ograničeni maksimalnim taktom, a jesmo, IPC je od krucijalne važnosti.

 

U praksi to znači da se mnoge radnje obavljaju jednako brzo na dvojezgrenom celeronu kao i na 10 jezgrenom xeonu, dok se neke druge ubrzavaju proporcionalno. To dvoje treba jako razlikovati jer ako nemaš stvarnu potrebu za time, više jezgri ti može samo štetiti. Pitaj gejmere.

Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.1.2018 18:49 (Feudalac).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice