Proizvodnja računala i mobitela štetnija je za oko

poruka: 8
|
čitano: 3.440
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Proizvodnja računala i mobitela štetnija je za oko".
15 godina
offline
Proizvodnja računala i mobitela štetnija je za oko

ajde?! to će raju sigurno spriječiti u kupnji novog telefona svakih nekoliko mjeseci, dok se novi pojavljuju gotovo svakodnevno. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Proizvodnja računala i mobitela štetnija je za
Ajar kaže...

ajde?! to će raju sigurno spriječiti u kupnji novog telefona svakih nekoliko mjeseci, dok se novi pojavljuju gotovo svakodnevno. 

 

To što veliku većinu ne zanima ovaj aspekt, govori nešto o društvu u kojem živimo i o ljudima koji gledaju samo svoj interes. Međutim, ima pojedinaca, vjerujte mi na riječ, koji ne koriste određene tehnologije isključivo iz razloga njegova utjecaja na okoliš. Ne znam kako se točno njihov svjetonazor naziva, ali to nisu ekološki fundamentalisti ni tehnoskeptici. Ali poštujem one koji imaju petlje živjeti u skladu svojih vjerovanja, a ne kratkoročnih životnih zadovoljstava.

16 godina
offline
Proizvodnja računala i mobitela štetnija je za oko

"Ako nekim granama IT-ja predvidimo veliki rast i ako modeliramo da će sa tim rastom linearno rasti i rezultujući uticaj na okolinu, i ako predvidimo da će uticaj na okolinu ostatka ljudskog delovanja ostati isti i čak se smanjiti, onda će udeo IT-ja u štetnom delovnju na okolinu porasti."

 

Ma je l' to stvarno?!

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Proizvodnja računala i mobitela štetnija je za oko

Pri punoj svijesti i zdravom razumu predlažem uvođenje posebnog poreza na mobilne uređaje čija baterija nije izmjenjiva.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
7 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Proizvodnja računala i mobitela štetnija je za
BarbaVeli kaže... 

To što veliku većinu ne zanima ovaj aspekt, govori nešto o društvu u kojem živimo i o ljudima koji gledaju samo svoj interes. Međutim, ima pojedinaca, vjerujte mi na riječ, koji ne koriste određene tehnologije isključivo iz razloga njegova utjecaja na okoliš. Ne znam kako se točno njihov svjetonazor naziva, ali to nisu ekološki fundamentalisti ni tehnoskeptici. Ali poštujem one koji imaju petlje živjeti u skladu svojih vjerovanja, a ne kratkoročnih životnih zadovoljstava.

 a ima i ona manjina koja se ponekad transparentima, a najčešće iz fotelje ratujući na forumima, bori protiv prljavog kapitalizma koji zagađuje majčicu zemlju... vjerujem da će takvi iz protesta svoje mobitele ritualno spaliti kod manduševca i odreći se te prljave tehnologije jednom zauvijek

6 godina
protjeran
offline
Re: Proizvodnja računala i mobitela štetnija je za
BarbaVeli kaže...

 

To što veliku većinu ne zanima ovaj aspekt, govori nešto o društvu u kojem živimo i o ljudima koji gledaju samo svoj interes.

 To je bit svega. Ja, ja i samo ja. I zato sve propada. I ništa to neće promijeniti. Bit će samo gore.

13 godina
offline
Proizvodnja računala i mobitela štetnija je za oko

"sve veća proizvodnja uređaja "interneta stvari", koji će imati još kraći životni vijek "

Zašto bi senzori pa bili oni i bežični imali kraći životni vijek. Već sada im je životni vijek od 5 do 15 godina, s tim da bežičnima trenutno treba mijenjati baterije svakih 5 godina!!! Dakle mala 3V baterija (npr CR2477 ima 1000mAh) može držati bežični senzor aktivnim 5 godina ako se ne pokvari promijeni bateriju i vozi još 5 godina...

 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Proizvodnja računala i mobitela štetnija je za oko
Srećom, imamo rudarenje kriplovaluta koje ubrzanjem entropije sustava putem eksponencijalne potrošnje el. energije poništava zabrinjavajuću ulogu štetnosti proizvodnje računala za opću namjenu.
 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice