Prvi čovjek Intela prodao maksimalan broj dionica

poruka: 19
|
čitano: 6.389
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Prvi čovjek Intela prodao maksimalan broj dionica ".
11 godina
online
Prvi čovjek Intela prodao maksimalan broj dionica

Parafriziram: Krzanich je možda znao za otkriće sigurnosne rupe prije prodaje dionica...

Naravno da je znao, samo naivčine mogu povjerovati da nije.

Moj PC  
21 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Prvi čovjek Intela prodao maksimalan broj dionica

 Kaj netko s svojim dionicama nemre radit kaj hoce i kada hoce?

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Prvi čovjek Intela prodao maksimalan broj dion
Stjepanj kaže...

 Kaj netko s svojim dionicama nemre radit kaj hoce i kada hoce?

Normalno da ne.

16 godina
offline
Re: Prvi čovjek Intela prodao maksimalan broj dion
Insider trading. Ne smiješ trgovati koristeći interne informacije koje nisu javno dostupne.
14 godina
offline
Re: Prvi čovjek Intela prodao maksimalan broj dion
Krzanić - još jedna balkanska lopina.
 
21 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Prvi čovjek Intela prodao maksimalan broj dion
Stjepanj kaže...

 Kaj netko s svojim dionicama nemre radit kaj hoce i kada hoce?

 ne.

u dosta takvih firmi dobijes dionice al moras cekat da istekne vesting period, to moze biti od par mjeseci do par godina.

to te u biti veze za firmu i tjera te da se ne ponasas kontra firme (a ima i toga).

slucaj kod mene, tek nakon dvije godine sam mogao raspolagati dionicama, i onda stvari malo olabave i daju ti vesting na 6mj i lova stalno kapa na racun (u medjuvremenu firma svake godine "udijeli" nesto dionica).

naravno, tu treba uracunati i capital gain tax i ovisno o drzavi stvari i nisu tak lijepe kak bi covjek htio :D (irska, 52% trenutno).

 

sa Krzanichem je smijesnije jos to kaj je dobio hrpu dionica kao CEO, prodao ih i onda kupio po extremno povlastenoj cijeni tek tolko da bude unutar pravila.

geni su to :D

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.1.2018 19:02 (nixass).
12 godina
protjeran
offline
Re: Prvi čovjek Intela prodao maksimalan broj dion
nixass kaže...
Stjepanj kaže...

 Kaj netko s svojim dionicama nemre radit kaj hoce i kada hoce?

 ne.

u dosta takvih firmi dobijes dionice al moras cekat da istekne vesting period, to moze biti od par mjeseci do par godina.

to te u biti veze za firmu i tjera te da se ne ponasas kontra firme (a ima i toga).

slucaj kod mene, tek nakon dvije godine sam mogao raspolagati dionicama, i onda stvari malo olabave i daju ti vesting na 6mj i lova stalno kapa na racun (u medjuvremenu firma svake godine "udijeli" nesto dionica).

naravno, tu treba uracunati i capital gain tax i ovisno o drzavi stvari i nisu tak lijepe kak bi covjek htio :D (irska, 52% trenutno).

 

sa Krzanichem je smijesnije jos to kaj je dobio hrpu dionica kao CEO, prodao ih i onda kupio po extremno povlastenoj cijeni tek tolko da bude unutar pravila.

geni su to :D

 pa dobro, valjda te stavke u njegovom ugovoru nema ipak je to glavni covjek intela, nije glup a? sad jos samo cekamo da se AMD i Nvidia pocnu baviti kriptovalutama i ostave si za sebe sve gpu kartice za majnanjelp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
16 godina
offline
Re: Prvi čovjek Intela prodao maksimalan broj dion

pa ako oces CEOa "natjerat"/osigurat da radi u interesu tvrtke koju vodi naravno da ce imat takav uvjet, svi to imaju.

aj da je vlasnik firme pa da je to njegovo "dijete", al teoretski moze biti "inside man/neciji igrac" i sjebat firmu, ko sto je i napravio forsiranjem brzeg izdavanja procesora sa manje testiranja.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
8 godina
offline
Re: Prvi čovjek Intela prodao maksimalan broj dion
Originalni_manic kaže...
Insider trading. Ne smiješ trgovati koristeći interne informacije koje nisu javno dostupne.

 Točno to.

Ako se pokrene postupak samo moraju dokazati da je znao za problem prije nego što je prodao dionice i voila, gaće na štapu. Samo što će u SAD-u stvarno ostat beskućnik a ne kao kod nas sakrije lovu pa nakon mjesec dana zatvora uživa u životu.

15 godina
neaktivan
offline
Prvi čovjek Intela prodao maksimalan broj dionica
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Prvi čovjek Intela prodao maksimalan broj dionica

Prema najnovijim glasinama, gosn Krzanič dolazi u Hrvatsku na mjesto novog šefa Agrokora.

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Moj PC  
11 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Prvi čovjek Intela prodao maksimalan broj dion
Stjepanj kaže...

 Kaj netko s svojim dionicama nemre radit kaj hoce i kada hoce?

 Ma da, to ti je isto ko sa svojim djetetom. Možeš ga obući u anemičnog i šutati po ulici.

15 godina
offline
Prvi čovjek Intela prodao maksimalan broj dionica

nema to veze samo sa firmom, on znajuci insiderske informacije ima prednost pred ostatkom kupaca, te tako radi kriminalno djelo neke vrste obmane, on ima prednost nad ostalima na financijskom trzistu. vani se to gadno kaznjava, kod nas neznam, vjerojatno kao i sve ostalo.

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Prvi čovjek Intela prodao maksimalan broj dionica

http://appleinsider.com/articles/18/01/03/apple-has-already-partially-implemented-fix-in-macos-for-kpti-intel-cpu-security-flaw

 

Ma. Jok... Nije znao . Samo eto, Apple, to znao cak mozda i u 11om mjesecu, ako uzmemo u obzir kada je izasao macOS 10.13.2 ...

Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Prvi čovjek Intela prodao maksimalan broj dion
Mrgud Veliki kaže...

http://appleinsider.com/articles/18/01/03/apple-has-already-partially-implemented-fix-in-macos-for-kpti-intel-cpu-security-flaw

 

Ma. Jok... Nije znao . Samo eto, Apple, to znao cak mozda i u 11om mjesecu, ako uzmemo u obzir kada je izasao macOS 10.13.2 ...

 ma svi veliki igrači su znali, samo su se pravili grbavi sve do sad...

16 godina
offline
Prvi čovjek Intela prodao maksimalan broj dionica

Svaki tjedan bug jedan.

 

Da su ih pošteno pobrojali nitko im nebi procesore kupovao...

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Prvi čovjek Intela prodao maksimalan broj dionica

Sumnjam da ovo ima ikakve veze s propustima. Da je situacija i nekoliko puta gora, Intel bi se relativno brzo oporavio i dionice bi opet bile vrijedne. Prije bih rekao da je negdje drugdje kvaka a ovaj propust se koristi da se svrati pažnja s njegovih pravih motiva.

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Prvi čovjek Intela prodao maksimalan broj dionica

Netko će u zatvor. Postoje dokazi i svjedoci  da je gospodin znao za propust mjesec dana prije nego je obavio prodaju.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Prvi čovjek Intela prodao maksimalan broj dion
Nayrael kaže...

(1.) Sumnjam da ovo ima ikakve veze s propustima. (2.) Da je situacija i nekoliko puta gora, Intel bi se relativno brzo oporavio i dionice bi opet bile vrijedne.

1. Occam's razor kaze drugacije

2. Intel je u milosti svojih kupaca trenutno, da je situacija nekoliko puta gora Intel bi sad bio ko i Agrokor.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice