Prvi pogled – Microsoft Flight Simulator je odliča

poruka: 25
|
čitano: 15.466
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Prvi pogled – Microsoft Flight Simulator je odliča".
12 godina
odjavljen
offline
Prvi pogled – Microsoft Flight Simulator je odliča

Sviđa mi se što se vidi Nova galerija 😁

Šteta što nema carrer mode, ovako mi djeluje dosadna igra što me odbija od kupnje 

 
0 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Prvi pogled – Microsoft Flight Simulator je odliča

Priobalno naselje u blizini aerodroma Ćilipi

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
4 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Prvi pogled – Microsoft Flight Simulator je od
Da sam ja netko u MS ja bih imao hardware koji bih prodavao sa ovim SW kao ekskluzivnom. Naime, ako se uzme što je minimalna konfiguracija za ovo to bi bila dobra strategija.
Voda tece a vrijeme prolazi ...
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Prvi pogled – Microsoft Flight Simulator je odliča

ovo nije igra, nego posao. šteta da nema kanadera za gašenje makije i niskog raslinja. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 0 hvala 0
Re: Prvi pogled – Microsoft Flight Simulator je od
ludizao kaže...

Iz trailera se činilo da je količina detalja terena i građevina barem 10 puta bolja nego što se vidi na slikama u članku. Očekivao sam da se u gradovima za koje postoje Googleove 3D karte neće ići ispod te razine prikaza, a kad ono golemo razočaranje. Zagreb izgleda otužno nevjerno, kao što se vidi iz usporedbe priloženih slika, a kladim se da bi jednako jadno izgledao i Split. Tu se moram ograditi i reći da bi mi jedini razlog za kupovinu Flight Simulatora bio upravo uživanje u panorami, kako s većih visina (cca 500 m), tako i onih vrlo blizu zemlje. Nažalost, ništa od toga. Sve ispod kilometra bi uživanje pretvaralo u muku i očaj.

 

Koja je od priloženih slika iz FS a koja je fotografija? 

Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Prvi pogled – Microsoft Flight Simulator je od
Dex.pwn kaže...

Sviđa mi se što se vidi Nova galerija 😁

Šteta što nema carrer mode, ovako mi djeluje dosadna igra što me odbija od kupnje 

 

Ima neki rudiment - prvi korak napredovanja je nakon 50 sati naleta. Nisam još uspio stići dotle, nadam se da ću dobiti pravo za nove livreje za avione ili nešto slično - ne znam što bi dosezanje te razine donijelo drugo.

 

Gradnja karijera u simulacijama je bila ranije prisutna, ali je za publiku koja to leti uglavnom nevažna.

 

 

This space for rent!
16 godina
moderator
offline
Re: Prvi pogled – Microsoft Flight Simulator je od
ludizao kaže...

Iz trailera se činilo da je količina detalja terena i građevina barem 10 puta bolja nego što se vidi na slikama u članku. Očekivao sam da se u gradovima za koje postoje Googleove 3D karte neće ići ispod te razine prikaza, a kad ono golemo razočaranje. Zagreb izgleda otužno nevjerno, kao što se vidi iz usporedbe priloženih slika, a kladim se da bi jednako jadno izgledao i Split. Tu se moram ograditi i reći da bi mi jedini razlog za kupovinu Flight Simulatora bio upravo uživanje u panorami, kako s većih visina (cca 500 m), tako i onih vrlo blizu zemlje. Nažalost, ništa od toga. Sve ispod kilometra bi uživanje pretvaralo u muku i očaj.

 

 

Količina detalja u odnosu na prethodne verzije i sve druge simulatore je nevjerojatna za terene koji nisu dodaci osnovnom programu nego su integralni dio programa.

 

Posebno dorađeni gradovi (New York, Pariz i drugi) izgledaju abnormalno detaljno, ali nisam stavljao te screenshote jer ih na Internetu ima jako puno, a screenshota naših gradova (koji nisu detaljno dorađivani) nema.

 

 

This space for rent!
 
4 0 hvala 1
7 godina
offline
Prvi pogled – Microsoft Flight Simulator je odliča

Dobar osvrt na igru, ali jedan detalj bode oci:

 

Ćilipi i to na dva mjesta - NOPE netocno napisano, tocno je Čilipi.

 
2 0 hvala 1
13 godina
offline
Prvi pogled – Microsoft Flight Simulator je odliča

Pa tko je očekivao da će ovo biti grafički 1:1 preslika stvarnog svijeta? Ja nisam, ali sam ugodno iznenađen ovime što smo dobili. Reklamirano je što će raditi AI iz osnovnih mapa i mislim da su to postigli. Preostaje im poliranje sljedećih 10-15 godina.

Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Prvi pogled – Microsoft Flight Simulator je od

Courchevel izgleda tako ili bolje, ovisno o kutu gledanja i dobu dana, a Wellington je bolji u FS2020 nego ovo na screenshotu koji si dao.

Problem s ovim simulatorom, tamo gdje ih ima, nije u grafici jer se niti jedan drugi s njim u tome ne može mjeriti. Evtl. Orbxovi dodatni tereni koji su priča za sebe, a koji se ionako polako prebacuju za FS2020.

This space for rent!
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Prvi pogled – Microsoft Flight Simulator je od
Zaslužena ocjena nasprem očekivanja. A meni je ok, treba vremena za to.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Prvi pogled – Microsoft Flight Simulator je odliča

Antunović i karting na google 3D kartama

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Prvi pogled – Microsoft Flight Simulator je odliča

Pobratime se s gugletom i biraš gmaps ili bing

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Prvi pogled – Microsoft Flight Simulator je od
ludizao kaže...
Drago kaže...
Posebno dorađeni gradovi (New York, Pariz i drugi) izgledaju abnormalno detaljno

 

Ne znam baš. Prema screenovima na netu daleko je to od dorađenosti. Avioni su mrak i aerodromi su mrak. To priznam odmah. Da je bar i sve ostalo na toj razini. Nadam se da ćeš u nekoj budućoj recenziji baciti par screenova abnormalne detaljnosti koju spominješ. Na priloženim slikama Pariza i Minkena vidim potopljene mostove, razvučene 2D građevine i "zgužvane" zgrade. Da kroz to moram letjeti, mislim da bih deinstalirao igru isti dan. Naravno, jasno mi je da vi koji letite iz pilotskih razloga vjerojatno ne vidite potrebu za takvo cjepidlačenje, ali meni je to the one and only razlog za kupovinu. Budem pričekao još desetak godina do nečeg poštenog.

 

Ma grozno, ja ne znam kako su se usudili uopće pustiti takvu igru u prodaju. Ima potopljenih mostova? Ima zgužvanih zgrada? Ne znam kako riječima izraziti zgražanje i razočaranje. Kakva drskost od developera da su smanjili Hotel Antunović, jednu od najvažnijih zgrada u najvažnijoj državi na svijetu.

 

Predviđam potpunu propast Flight Simulatora jer ludizao ga neće kupiti još desetak godina. Čujem da su i dionice Microsofta u problemu.

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
Moj PC  
6 1 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Prvi pogled – Microsoft Flight Simulator je odliča

Možda bi i kupio da imam na izbor neki dobar internet. Ovako se osjećam kao da smo u 90-tima

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Prvi pogled – Microsoft Flight Simulator je odliča

Nisam dugo pratio simulacije, predugo, ali meni ovo izgleda fenomenalno i jedna je od stvari koja će me vjerojatno natjerati na sklapanje novog PC-a.

Još da izbace VR verziju i to je to. Idemo za Rio. 

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Prvi pogled – Microsoft Flight Simulator je odliča

Ima li dobrovoljaca da sleti na Internacionalni Aerodrom Tuzla i da mi par screenshotova okine.
Evo i podataka:

IATA: TZL 
ICAO: LQTZ
Kordinate: 44°27′31.16″N 18°43′29.22″E
Wiki: https://bs.wikipedia.org/wiki/Me%C4%91unarodni_aerodrom_Tuzla

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Prvi pogled – Microsoft Flight Simulator je odliča

Drago hoće li naslov recenzije glasiti ovako: "Sasvim novi Microsoft"? Predpostavljam da neće ali eto tako su mnogi recezenti u svojim youtjuberskim snimkama opisivali demo verziju.
Ne bi bilo loše - priznaj.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Prvi pogled – Microsoft Flight Simulator je od

Ovo je naslov (dao ga Miro, moj je bio neki dosadni). Neće biti recenzije u tiskanom Bugu jer su rokovi za rujanski broj takvi da nismo stigli to ugurati, a za listopadski broj nema smisla. Bit će drugih tekstova o MSFS-u, detaljnijih.

Sutra ti proletim kraj tuzle pa skinem screenshote.

 

 

This space for rent!
14 godina
offline
Re: Prvi pogled – Microsoft Flight Simulator je od
Envy kaže...

Ima li dobrovoljaca da sleti na Internacionalni Aerodrom Tuzla i da mi par screenshotova okine.
Evo i podataka:

IATA: TZL 
ICAO: LQTZ
Kordinate: 44°27′31.16″N 18°43′29.22″E
Wiki: https://bs.wikipedia.org/wiki/Me%C4%91unarodni_aerodrom_Tuzla

 evo slika samog aerodroma. Nisam provjerio visinu aerodroma, a ne znam se baš služit MCDU-om osim osnovne konfiguracije pa sam se malo strmo spuštao. 

s 15Nm udaljenosti (cca 28km), s 4 milje, s 2milje (visina oko 250m), aerodromska stajanka:

 
 
 
 

16 godina
neaktivan
offline
Prvi pogled – Microsoft Flight Simulator je odliča

Znam da neće tako skoro, ali bilo bi lijepo kad bi netko javio kad 'igrica' dođe na sniženje.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Prvi pogled – Microsoft Flight Simulator je od
ludizao kaže...
Q-Tip kaže...
Ma grozno, ja ne znam kako su se usudili uopće pustiti takvu igru u prodaju.

 

Što ti briješ? Zašto se uvijek mora naći neki serator koji će mi objašnjavati da ne smijem imati svoje preferencije i ukus te napisati kritiku nečega? Nije da sam samo rekao da se meni to ne sviđa i ne valja. Argumentirao sam zašto. Tebi ti argumenti ništa ne znače, jer su ti očekivanja i potreba drugačije - super. Ostavi mene na miru i dozvoli da nisam ti. Jebote, ne mogu nešto napisati ni na jednoj temi, a da neki takav klon ne kapne i počne s ad homenim strawmanima. Svaki je*eni put.

 

Edit: Bing karte jednostavno nemaju razinu detalja kao Googleove mape, a posebno nemaju 3D prikaz, pa se to onda popunjava generički nauštrb vjernosti, i kao rezultat se dobije nešto lošije od već postojećeg.

 

Ne znam kako da ti ovo kažem, ali ti si na forumu. Ako ne možeš izdržati da ti ljudi odgovaraju na postove šalji mailove sam sebi, pa se oduševljavaj konverzacijom. Argumentirao si zašto? Poslao si nekoliko ground level screenshotova iz igre koja se zove Flight Simulator i zgražaš se nad time što su neke zgrade spljoštene. Osupnut sam, algoritam nije savršen, to je ravno zločinu protiv čovječnosti. 

 

Btw. maloprije sam proletio iznad svoje zgrade i nisam kroz prozor vidio sebe kako igram igru. Uninstall! Dok ne ubace letenje kroz real time svijet od mene neće više dobiti ni lipe.

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Prvi pogled – Microsoft Flight Simulator je od
ludizao kaže...

 

Nije problem da mi ljudi odgovaraju, ali na argumente koje sam iznio u vezi teme, a ne toga kakav sam ja. Možda ti je teško shvatiti razliku, no ona postoji i velika je. Možeš li osporiti da zgrade nisu spljoštene i ostalo? Ne možeš. Dakle, nisam napisao nešto što ne stoji. Ne, ali tebi se ne sviđa što sam to uopće spomenuo i onda u nedostatku protuargumenata ideš seruckati po mojim ukusima i preferencijama. Jesam li igdje napisao da nitko neće kupiti igru zbog mojih razloga? Nisam. Da će Flight Simulator propasti? Isto nisam. Izvadio si iz dupeta, da možeš srati.

 

Izvadio ja iz dupeta ili ne, moja reakcija te ne bi trebala tako jako pogoditi, niti iznenaditi. Usprkos svim čudima koje su uspjeli napraviti da izdaju ovakav simulator, usprkos fantastičnim modelima aviona, letnim modelima, simulaciji vremenskih prilika u realnom vremenu, dosad najkvalitetnije napravljenom streamingu terena kojim je simuliran (s više ili manje uspjeha) cijeli planet, nakon valjda deset godina rada na tome ti si došao i dismissao sve to jer algoritam nije 100% savršen i neke su zgrade spljoštene kad se spustiš na ground level. 

 

Entitled much? 

 

Nadam se samo da ćeš bar jednom u životu na nešto potrošiti barem upola truda i postići upola rezultata, da bi ti netko zatim odmahnuo rukom i u jednoj rečenici zbog bezveznog detalja umanjio sve što si napravio.

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Prvi pogled – Microsoft Flight Simulator je odliča

Postoje panoramske slike pa uzivaj koliko hoces, ovo je igra. 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Prvi pogled – Microsoft Flight Simulator je odliča

Odigrao sam nekih 12h igre, odnosno zavrsio tutoriale i par letova odradio. Iako zbog moje trenutne konfiguracije nisam mogao bas iskusiti 60fps high setting, ali barem po meni takav realizam jos nije viden u igrama i podignuli su ljestvicu u simulacijama aviona, a takoder i u svijetu igara sto se tice grafike i vizualnog prikaza opcenito.

Electronic Dance Music ♥
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice